Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

45 κομμάτια εμειναν το γκρι στα 199$. Όποιος προλάβει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μενα προσωπικα τα 220χοντρικα τα θεωρω πολλα για κινητο με 1χρονο απο Κινα,οταν το βρισκεις στα περιπου 260απο amazon.

 

Στην ουσια μονο και μονο απο την παραπανω εγγυηση,βγαινει η χρηματικη διαφορα.

 

Δεν ειναι τεραστια η χρηματικη διαφορα για να πεις οτι αξιζει το ρισκο.

 

 

 

Για τον ιδιο λογο που δεν αξιζει την παρουσα χρονικη στιγμη και η αγορα του F2pro απο Κινα,οταν εχει μικρη διαφορα απο amazon.

 

 

 

Μου κανει δηλαδη εντυπωση να διαβαζω ατομα να λενε οτι θελουν να κρατησουν μια συσκευη για καιρο,και ενω ειναι στα σχεδον ιδια χρηματα με το amazon που εχει μεγαλυτερη και καλυτερη εγγυηση,κοιταζουν απο Κινα με το σταυρο στο χερι μην τους παθει κατι η συσκευη οσο την εχουν.

 

 

 

Εκτος αν καποιος θελει να παιξει με το κινητο για 1εβδομαδα/1μηνα και να το βαλει αγγελια,οπως εχει γεμισει ο τοπος απο αγγελιες για το F2 pro καλη ωρα.

Το 50αρικο για πολλούς απο εμας ειναι χαοτική διαφορα.

Παντως, σε οτι εχω παρει απο τη Κινα, μονο στα τζαμακια κινητων χρειαστηκα εγγυηση. Σε όλα τα υπόλοιπα ακόμα δουλεύουν τα παντα. Εχω φερει 10+ κινητα since 2014 (για ολη την οικογένεια) απο vickmall (αιωνία του η μνήμη), gearbest, bangood. Όλα ακομα και σήμερα δουλεύουν, αν και με λίγο ξελιγωμένες μπαταριες.

Ειναι θέμα γούστου. Δεν υπάρχει το "παράλογο". Τα παντα ειναι ζυγαριά.

Εν αντιθέσει, εγγύηση εχω χρειαστει σε πολλα πράγματα σε αγορές μου από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

45 κομμάτια εμειναν το γκρι στα 199$. Όποιος προλάβει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 50αρικο για πολλούς απο εμας ειναι χαοτική διαφορα.

Παντως, σε οτι εχω παρει απο τη Κινα, μονο στα τζαμακια κινητων χρειαστηκα εγγυηση. Σε όλα τα υπόλοιπα ακόμα δουλεύουν τα παντα. Εχω φερει 10+ κινητα since 2014 (για ολη την οικογένεια) απο vickmall (αιωνία του η μνήμη), gearbest, bangood. Όλα ακομα και σήμερα δουλεύουν, αν και με λίγο ξελιγωμένες μπαταριες.

Ειναι θέμα γούστου. Δεν υπάρχει το "παράλογο". Τα παντα ειναι ζυγαριά.

Εν αντιθέσει, εγγύηση εχω χρειαστει σε πολλα πράγματα σε αγορές μου από Ελλάδα.

 

Για καποιον χαοτικη διαφορα μπορει να θεωρειται και τα 10ευρω,αυτο δεν σημαινει οτι ετσι ειναι στην πραξη.

Εχει αναφερθει παρα πολλες φορες οτι σε περιπτωση xiaomi κινητων,εχει νοημα η αγορα απο Κιναοταν η τιμη ειναι αισθητα χαμηλοτερη.

 

Αντικειμενικα μιλωντας,ειναι κακο value σε αυτη την τιμη το 128ρι συγκεκριμενα στα σχεδον 220ευρω που αναφερθηκε πιο πισω. Αν ηταν κατω απο 200 ευρω,θα ελεγα οτι οντως αξιζει το ρισκο και την μικροτερη εγγυηση γιατι η διαφορα τιμης ειναι αναλογη.

 

Καλυτερο value με την κυριολεκτικη εννοια ηταν το 64ρι στα 175ευρω,επειδη ουτε Ελλαδα θα ερθει(απο Infoquest),ουτε απο amazon υπαρχει καθολου.

 

Τελος εννοειται οτι τα των εγγυησεων πιο πολυ τα γραφω για καποιον που εχει σκοπο να το κρατησει οντως το κινητο για καιρο και οχι για αυτους που σε λιγοτερο απο χρονο θα το αλλαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμφωνώ. Εγώ πάντα κρατάω τα κινητά τουλάχιστον 2 χρόνια - το τωρινό το έχω ήδη πάνω από 3 - και επίσης μετά, ενώ είναι λειτουργικά, επειδή έχουν παλιώσει αρκετά τα κρατάω ή τα δίνω σε κάποιον συγγενή/φίλο αν προκύψει κάποια ανάγκη.

 

Οπότε, καλύτερα 2 χρόνια εγγύηση εννοείται, εκτός αν η διαφορά τιμής αξίζει το ρίσκο.

 

Το ερώτημα είναι, η εγγύηση από AMAZON έχει δοκιμαστεί και αξίζει σε σχέση με το service του έλληνα εισαγωγέα?

 

π.χ. παίρνω το κινητό και έχει ή παθαίνει κάποια μικροβλάβη του στυλ: δεν λειτουργούν τα ακουστικά ή το ηχείο (μου έχει τύχει σε μοντέλο xiaomi). Τι προβλέπεται στο AMZON, επιστροφή με δικά μου έξοδα? Πρέπει να στείλω βίντεο με αποδείξεις της βλάβης? Κάνουν επισκευή ή αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον χαοτικη διαφορα μπορει να θεωρειται και τα 10ευρω,αυτο δεν σημαινει οτι ετσι ειναι στην πραξη.

 

Εχει αναφερθει παρα πολλες φορες οτι σε περιπτωση xiaomi κινητων,εχει νοημα η αγορα απο Κιναοταν η τιμη ειναι αισθητα χαμηλοτερη.

 

 

 

Αντικειμενικα μιλωντας,ειναι κακο value σε αυτη την τιμη το 128ρι συγκεκριμενα στα σχεδον 220ευρω που αναφερθηκε πιο πισω. Αν ηταν κατω απο 200 ευρω,θα ελεγα οτι οντως αξιζει το ρισκο και την μικροτερη εγγυηση γιατι η διαφορα τιμης ειναι αναλογη.

 

 

 

Καλυτερο value με την κυριολεκτικη εννοια ηταν το 64ρι στα 175ευρω,επειδη ουτε Ελλαδα θα ερθει(απο Infoquest),ουτε απο amazon υπαρχει καθολου.

 

 

 

Τελος εννοειται οτι τα των εγγυησεων πιο πολυ τα γραφω για καποιον που εχει σκοπο να το κρατησει οντως το κινητο για καιρο και οχι για αυτους που σε λιγοτερο απο χρονο θα το αλλαξουν.

Με το cashback η διαφορά πάντως είναι λιγο πανω απο 50.( Το αμαζον δινει πολύ λιγότερο ποσοστό). Αλλά πράγματι, θα ειναι ιδανικό οταν και πέσει ακριβώς κάτω απο τα 200 (μαζί με τα μεταφορικά φυσικά).

Απλά κάποιοι θέλουμε αμεσα αλλαγη και κοιταμε το πιο φθηνο σε αξιόπιστο μαγαζί. Ευτυχώς υπάρχει ποικιλία για ολα τα γούστα. Αλλά ακόμα και προσωπικά, αν θες τοσο πολύ εγγύηση και πολύ καλή τιμή, συνιστώ 1000 φορες απο αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα περιμεναμε δηλαδη αν και προσωπικα με προβληματιζουν τα περι ghosting που διαβαζω,αρα τελικα ισως να χρειαστει η εγγυηση :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα παραγγελία απο bangood στα 180 ε .εφτασα τρεις φορές στο pay αλλα το αφησα ...σημερα μου στειλαν mail για πληρωμη και οτι εχουν κρατησει τη παραγγελία.ισχυει ?εχει τυχει κατι αναλογο σε εσας ..? Ποσοσ καιρο κανουν απο κινα?
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα email αποστολής από το Banggood για το 128αρι. Εκτιμώμενη παραδοση με DHL 15/10. Λογικά θα φτάσει και πιο γρήγορα κρίνοντας από άλλη πρόσφατη αποστολή
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα email αποστολής από το Banggood για το 128αρι. Εκτιμώμενη παραδοση με DHL 15/10. Λογικά θα φτάσει και πιο γρήγορα κρίνοντας από άλλη πρόσφατη αποστολή

 

Καλημέρα.

Πότε είχες κάνει την παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Το POCO F2 είναι δυνατόν να κάνει στο Banggood 384€

https://www.banggood.com/POCO-F2-Pro-Global-Version-6_67-inch-Snapdragon-865-4700mAh-30W-Fast-Charge-64MP-Camera-8K-Video-6GB-128GB-5G-Smartphone-p-1676794.html?akmClientCountry=GR&rmmds=cart_middle_products&ID=6289518&cur_warehouse=ES και στο skoutz να ξεκινάει από 379€ https://www.skroutz.gr/s/23316298/Xiaomi-Poco-F2-Pro-128GB-Cyber-Gray.html

 

Δεν υπήρχαν κάποια στιγμή κάποια κουπονάκια που το ρίχνανε κάπου στα 329€ στο BG??

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το AMAZON Γερμανίας και Γαλλίας το ανέβασαν στα 299€ + μεταφορικά, ενώ το Ισπανικό στα 269€ + μεταφορικά. Από 249 που το είχαν....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Πότε είχες κάνει την παραγγελία;

Χθες παρήγγειλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το POCO F2 είναι δυνατόν να κάνει στο Banggood 384€

https://www.banggood.com/POCO-F2-Pro-Global-Version-6_67-inch-Snapdragon-865-4700mAh-30W-Fast-Charge-64MP-Camera-8K-Video-6GB-128GB-5G-Smartphone-p-1676794.html?akmClientCountry=GR&rmmds=cart_middle_products&ID=6289518&cur_warehouse=ES και στο skoutz να ξεκινάει από 379€ https://www.skroutz.gr/s/23316298/Xiaomi-Poco-F2-Pro-128GB-Cyber-Gray.html

 

Δεν υπήρχαν κάποια στιγμή κάποια κουπονάκια που το ρίχνανε κάπου στα 329€ στο BG??

Βγαίνουν όλη την ώρα κουπόνια, δε λεει κατι αυτό. Αν το θες, απλα περιμενε παλι λιγο.

Αλλά εδώ ειναι το νήμα για το X3, οποτε γραψε στο αντίστοιχο νήμα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το AMAZON Γερμανίας και Γαλλίας το ανέβασαν στα 299€ + μεταφορικά, ενώ το Ισπανικό στα 269€ + μεταφορικά. Από 249 που το είχαν....

 

Γιατι δυστηχως?Ειχε αναφερθει εδω και μερες οτι οι προηγουμενες τιμες θα ισχυανε για λιγο καιρο μεχρι την επισημη κυκλοφορια του κινητου.

Ασε που σιγα σιγα θα το δουμε και στην Ελληνικη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί περιμέναμε κάτι καλύτερο, ειδικά για την έκδοση 128GB, και γιατί η προτεινόμενη τιμή ακόμα και κατά την ανακοίνωση της Info Quest ήταν 269€, ενώ τώρα έχει ανέβει ήδη στα 299€....
Link to comment
Share on other sites

Κλαφτα, το πάνε για αρχική 299...

Οπότε μονόδρομος το banggood με 218

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί περιμέναμε κάτι καλύτερο, ειδικά για την έκδοση 128GB, και γιατί η προτεινόμενη τιμή ακόμα και κατά την ανακοίνωση της Info Quest ήταν 269€, ενώ τώρα έχει ανέβει ήδη στα 299€....

 

Δεν ειναι επισημη τιμη amazon αυτη. Ειναι τιμη 3ων πωλητων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Εγώ το παράλαβα χτες από το ιταλικό site τις Xiaomi στα 199€ το 64GB μπλε. Κάθε τόσο το βάζουν σε αυτή την τιμή σαν flash sale, διαφορετικά είναι στα 229€. Είναι η πρώτη μου επαφή με την MIUI και ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω.

:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Επειδή ψάχνομαι το επόμενο διάστημα για νέο κινητό, και μου κίνησε το ενδιαφέρον το X3, με όλα τα πλεονεκτήματα που φέρνει, έχει δοκιμάσει κάποιος που το πήρε, πώς τα πάει με το 4G στα ελληνικά δίκτυα; Έχουμε το παλιό γνωστό πρόβλημα των Xiaomi με το 4G+ ??? Ή δεν υφίσταται κάτι τέτοιο πλέον;

 

Ευχαριστώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το γνωστό πρόβλημα με το 4G+???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το γνωστό πρόβλημα με το 4G+???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γι' αυτό είπα ότι δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα. Παλιότερα κινητά της Xiaomi δεν έκαναν carrier aggregation με τα ελληνικά δίκτυα, συνεπώς δεν έπιαναν πάνω από Cat4, δηλαδή έφταναν μέχρι το πολύ 150Mbps.

Αυτό ισχύει με το X3; Αυτό ρωτάω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 200 να λες αντε βία 220.Μη ξεχνάς ότι πέρσι στο 300ρι περίπου έπαιρνες mi 9 t Pro με γυαλί motorised selfie cam amoled και snap 855
motorized selfie ειναι οφφ για μένα

 

Αμολεντ δενβτρελαθηκα κιόλας αποντην οθόνη του 9τ προ ..855 παω πάσο

Αλλα πολυ πιο σημαντικό για μενα τα στερεο ηχεια τα 1500 πλας μπαταρια κ φυσικα τα 120 Hz

Περιμενω να δω πως θα φαίνεται λαιβ σε αισθηση γιατι καλα τα σπεκς αλλα καλυτερη η....παλαμη....

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς στα χέρια του να μας πει εντυπώσεις??

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...