Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δεν εχω βαλει το νεο iphoto και δεν νομιζω να το βαλω γιατι με καλυπτει το 8...αν καποια στιγμη το αποφασισω πως πρεπει να κανω το installation??

 

ααα και βρηκα το CampTune για resizing partitions...ηθελα να ριξω λιγα ακομα gb στο windows partition που εχω...το εχει δοκιμασει κανεις??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτονομία (unibody) για macbook, macbook pro έχουμε? δλδ με wifi on, 60% φωτεινότητα + ff3 (τρώει πολύ το ξέρω αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει IE8).

 

Μήπως και να είναι γυρισμένο προς ανατολάς; :lol: Πολύ εξειδικευμένο το ζητάς το τεστ άλεξ.

 

Στο iphoto δεν μπορείς να μετακινήσεις την περιοχή που βάζεις στο geotagging ή μου φαίνεται; Μεγάλη βλακεία! Μένω στο πρόγραμμα geotagging.

 

εγω δεν εχω βαλει το νεο iphoto και δεν νομιζω να το βαλω γιατι με καλυπτει το 8...αν καποια στιγμη το αποφασισω πως πρεπει να κανω το installation??

 

Θα αγοράσεις το iLife και θα το εγκαταστήσεις όπως όλα τα υπόλοιπα προγράμματα

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

αυτονομία (unibody) για macbook, macbook pro έχουμε? δλδ με wifi on, 60% φωτεινότητα + ff3 (τρώει πολύ το ξέρω αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει IE8).

 

εγω δεν το εχω με ανοιχτο το wifi.Ολα τ αλλα ομως οπως λες και κραταει standard 3+ ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα περίεργο με τον Safari. Πριν από κάμποσες μέρες είχα τακτοποιήσει το χάος των bookmarks μου σε 6-7 κατηγορίες/φακέλους. Σήμερα, ανοίγοντας το μενού για να φορτώσω συγκεκριμένο site από τα bookmarks, βλέπω έκπληκτός ότι έχει χαθεί η οργάνψωση που είχα κάνει και αντ' αυτού έχει επιστρέψει το προηγούμενο χάος.

 

Έχει κανείς ιδέα πως/γιατί έγινε αυτό, και κυρίως αν/πως μπορώ να το επαναφέρω? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως και να είναι γυρισμένο προς ανατολάς; :lol: Πολύ εξειδικευμένο το ζητάς το τεστ άλεξ.

 

Στο iphoto δεν μπορείς να μετακινήσεις την περιοχή που βάζεις στο geotagging ή μου φαίνεται; Μεγάλη βλακεία! Μένω στο πρόγραμμα geotagging.

 

 

 

Θα αγοράσεις το iLife και θα το εγκαταστήσεις όπως όλα τα υπόλοιπα προγράμματα

 

 

ναι ενταξει αλλα θα εχω και τις δυο εκδοσεις παραλληλα η θα το δει σαν update??και αν οχι μπορω να "πεταξω" το iphoto 8, αφου φυσικα περασω ολες τις φωτο στο 9...και να μεινω με το 9??

 

και για το camptune ξερει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφει τα πάντα από το δίσκο και εγκαθιστά το νέο πρόγραμμα.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Διαγραφει τα πάντα από το δίσκο και εγκαθιστά το νέο πρόγραμμα.

 

UpDate κάνει βρε! Δεν πειράζει τίποτα από foto, albums κλπ!

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

update κανει οντως.....το εβαλα και εγω...χεχε...καλο ειναι...

 

ευχαριστημενος.....

 

 

που εισαι εσυ Bill τοσο καιρο;χαθηκες!!!!!

 

α και μια ερωτηση μια που ειμαι εδω...

για να ελεγχω τον Μακ με το iPhone στο ιδιο δικτυο Wifi μεσα στο σπιτι τι app χρειαζομαι;

 

δεν θυμαμαι το ονομα της....

Τελεπορτ;

στο app store ειναι αυτη;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
update κανει οντως.....το εβαλα και εγω...χεχε...καλο ειναι...

 

ευχαριστημενος.....

 

 

που εισαι εσυ Bill τοσο καιρο;χαθηκες!!!!!

 

α και μια ερωτηση μια που ειμαι εδω...

για να ελεγχω τον Μακ με το iPhone στο ιδιο δικτυο Wifi μεσα στο σπιτι τι app χρειαζομαι;

 

δεν θυμαμαι το ονομα της....

Τελεπορτ;

στο app store ειναι αυτη;

 

http://code.google.com/p/telekinesis/

 

Αλλά δε νομίζω να είναι στο AppStore!

 

PS: Δεν χάθηκα μωρέ! Απλά περνάω φάση που βαριέμαι να γράψω και διαβάζω μόνο posts... :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λάθος έκφραση. Εννοούσα ότι διαγράφει την προηγούμενη έκδοση του iLife
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα εγω που θελω μονο το iphoto τι να κανω?πρεπει να κατεβασω ολα αυτα τα links :blink: ??μπορω τουλαχιστον σε περιπτωση που τα κατεβασω να επιλεξω εγκατασταση μονο του iphoto η τα περναει μονο "πακετο" και μετα "πεταω" πεταω οτι δεν θελω...??
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να βρω το ilife ρε παιδιά (εκτός torrent) ;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

amazon.co.uk ή play.com ή αν στο τσιμπήσει κάποιος φίλος απο έξω.

 

Ελλάδα μπορείς να μπεις στη αόρατη λίστα αναμονής και απλά να περιμένεις, ενώ παράλληλα το όλο σύστημα σε έχει ωθήσει σε παράνομο download.

:(

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη ρε παιδιά αλλά επειδή έχω χάσει επεισόδια.. μιλάτε για το iLife 09, το οποίο περιλαμβάνει iPhoto, Garage Band, κτλ. σωστά;

Αυτά που έχουμε στο dock προεγκατεστημένα ... τι είναι; άλλα; γιατί δηλαδή πρέπει να πληρώσουμε γι'αυτά;

κι αν επιτρέπεται πόσο πάει το μαλλί για να τα πάρουμε; κάτι πήρε το μάτι μου για amazon.co.uk, κ επειδή είμαι ήδη Αγγλία .. το σκέφτομαι..

Επίσης, με ποιο τρόπο γίνονται βιντεάκια με photos+ήχο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Είναι το upgrade. Εσύ έχεις το iLife 08 (που κυκλοφόρησε Αύγουστο του 2007). Το νέο είναι το iLife 09 που κυκλοφόρησε φέτος τον Ιανουάριο.

Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να το αγοράσει αν δεν χρειάζεται τις επιπλέον λειτουργίες που η νέα έκδοση έχει (η οποία κοστίζει γύρω στα 70 Ε).

 

BTW, μία από τις νέες λειτουργίες του νέου GarageBand τρέχει μόνο σε Intel μηχανήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το iTunes, έπαψε να δουλεύει για αυτούς που έχουν US account εκτός US! Μάλλον το παρακάναμε με τα activations μέσω US. Στις ΗΠΑ δεν είναι απαραίτητη η χρήση πιστωτική για το verification του λογαριασμού. Απλά με όνομα - διεύθυνση - τηλέφωνο.

Ά, ρε apple, μας δυσκολεύεις πολύ!

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έπαψε να δουλεύει, μια χαρά εξακολουθεί να. Ούτε οι όροι άλλαξαν, απλά αυτός που το κυκλοφόρησε (όχι εσύ murex) δεν τους είχε διαβάσει ποτέ:

"The Service is available to you only in the United States and is not available in any other location. You agree not to use or attempt to use the Service from outside of the available territory. Apple may use technologies to verify such compliance."

Αυτό είναι εκεί τουλάχιστον τα τρία τελευταία χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση για τους γνώστες!

 

Σκοπεύω μέσα στις επόμενες εβδομάδες να πάρω ένα mac mini, μιας και θέλω να ασχοληθώ με development για το iPhone. Δεν θα περιμένω το refresh μάλλον, ούτως ή άλλως δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι επιδόσεις, ούτε το gaming κλπ, μόνο για development το θέλω. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω κανένα από τα big-name καταστήματα που να το έχει.

 

Έχετε υπόψιν σας κάποιο μεταπωλητή, είτε εδώ στην Ελλάδα, είτε αλλού στην Ευρώπη που να έχει mini διαθέσιμα σε λογικές τιμές;

 

Thanks!

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε ενδιαφέρει μόνο το dev, κοίταξε κάτι και σε μεταχειρισμένο ή refurb. Από ebay είτε μέσα στην ΕΕ είτε από ΗΠΑ. Για ΗΠΑ πες στον πωλητή να σου βάλει απ' έξω "δώρο" ή "ανταλλακτικά"
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση για τους γνώστες!

 

Σκοπεύω μέσα στις επόμενες εβδομάδες να πάρω ένα mac mini, μιας και θέλω να ασχοληθώ με development για το iPhone. Δεν θα περιμένω το refresh μάλλον, ούτως ή άλλως δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι επιδόσεις, ούτε το gaming κλπ, μόνο για development το θέλω. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω κανένα από τα big-name καταστήματα που να το έχει.

 

Έχετε υπόψιν σας κάποιο μεταπωλητή, είτε εδώ στην Ελλάδα, είτε αλλού στην Ευρώπη που να έχει mini διαθέσιμα σε λογικές τιμές;

 

Thanks!

Για το mac Mini Θα δώσεις περίπου 800 ευρώ και σε ένα μήνα περίπου θα ψάχνεις για άλλο, καλλίτερα αγόρασε κανένα νέο ή όπως λέει και ο murex, μεταχειρισμένο ή refurb ( macBook για παράδειγμα) με 2.4Mhz και 2GB RAM τουλάχιστον, για να "γράφεις" άνετα.

 

Άντε και καλή αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Για το mac Mini Θα δώσεις περίπου 800 ευρώ και σε ένα μήνα περίπου θα ψάχνεις για άλλο, καλλίτερα αγόρασε κανένα νέο ή όπως λέει και ο murex, μεταχειρισμένο ή refurb ( macBook για παράδειγμα) με 2.4Mhz και 2GB RAM τουλάχιστον, για να "γράφεις" άνετα.

 

Άντε και καλή αρχή.

 

Μα τα mini από Αγγλία βγαίνουν πάνω κάτω 400 ευρώ, και είμαι σίγουρος ότι ένα 2 πύρηνο mini με 2 giga ram με καλύπτει απόλυτα για το σκοπό που το θέλω...

 

Το πρόβλημα απλά είναι να βρω κάποιον Αγγλικό reseller που να προθυμοποιείται να ΣΤΕΙΛΕΙ το mini από Αγγλία εδώ. Ο μόνος που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι το macuniverse.co.uk, αλλά από customer reviews δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα (+ το ότι δεν δέχεται non-UK πιστωτικές κάρτες, μόνο bank transfers).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

cyberport.de έχουν γερμανικό keyboard αν θες macbook.

 

αν θες macmini (δεν βλέπω το λόγω ΓΙΑΤΙ να το θες) τότε οκ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...