Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera kai apo mena...vasika epeidi itan ligo adynato na psaksw 194 selides gia na dw an exoun anafer8ei ksana ta idia 8emata,h8ela na 8esw ta eksis erotimata ..Ginetai ena macbook na sinde8ei asirmata me ena koino router pou eixa (kai exo) otan duleva me pc??me 24mbps syndesh???kai na exo tin idia speed pu eixa me to pc?? + 2h erotisi,exo ena seagate 640 giga external,den 8a iparxei provlima me tin leitourgia tou panw se mac e?

euxaristw ek twn proterwn..:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera kai apo mena...vasika epeidi itan ligo adynato na psaksw 194 selides gia na dw an exoun anafer8ei ksana ta idia 8emata,h8ela na 8esw ta eksis erotimata ..Ginetai ena macbook na sinde8ei asirmata me ena koino router pou eixa (kai exo) otan duleva me pc??me 24mbps syndesh???kai na exo tin idia speed pu eixa me to pc?? + 2h erotisi,exo ena seagate 640 giga external,den 8a iparxei provlima me tin leitourgia tou panw se mac e?

euxaristw ek twn proterwn..:):)

 

 

Σε τιποτα απο τα δυο δεν θα εχεις προβλημα. Εκτος αν ο δισκος ειναι NTFS οποτε για να γραψεις πανω του θα χρειαστεις utility

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...τωρα βασικα ανακαλυψα οτι ο δισκος ειναι οντως NTFS ...τι utility θα χρειαστω??και τι γινεται οσον αφορα τα αρχεια που εχω ηδη μεσα???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...τωρα βασικα ανακαλυψα οτι ο δισκος ειναι οντως NTFS ...τι utility θα χρειαστω??και τι γινεται οσον αφορα τα αρχεια που εχω ηδη μεσα???

Κανε ενα search σε αυτο το topic. Η απαντηση υπαρχει λιγο πιο πανω. Μην γεμιζουμε με (αχρηστα post). Κατανοω οτι εισαι νεος, οποτε για αυτο σου προτεινω και το search

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τελος του ετους θα μπορουμε και στην ελλαδα να αγορασουμε τα apple care. Για οσους τους ενδιαφερει φυσικα

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστα?ποσο καιρο κανει να σταλει?τελωνεια και τετοια δεν φανταζομαι να δημιουργησουν προβλημα?(λογω Ε.Ε)

Όχι, γερμανικά είναι.

Απλά πρόσεξε να βάλεις αγγλικό πληκτρολόγιο.

Δεν ξέρω σε πόσο καιρό θα σου έρθει και αν έχουν διαθεσιμότητα, πάντως είναι αξιόπιστα.

 

Μεχρι τελος του ετους θα μπορουμε και στην ελλαδα να αγορασουμε τα apple care. Για οσους τους ενδιαφερει φυσικα

Καλό αυτό. Υπάρχει κάπου ανακοίνωση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γερμανικά είναι.

Απλά πρόσεξε να βάλεις αγγλικό πληκτρολόγιο.

Δεν ξέρω σε πόσο καιρό θα σου έρθει και αν έχουν διαθεσιμότητα, πάντως είναι αξιόπιστα.

 

 

Καλό αυτό. Υπάρχει κάπου ανακοίνωση;

 

Μου το ειπαν χτες απο την document. Οπως επισης περιμενουν τα νεα φορητα γυρω στις 15 του Νοεμβριου

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

notebook.de

cyberport.de

τους λες και σου βάζουν αγγλικο πληκτρολογιο?

 

γιατί στα lenovo δεν το κάνουν.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

τους λες και σου βάζουν αγγλικο πληκτρολογιο?

 

γιατί στα lenovo δεν το κάνουν.

Στο cyberport δεν είμαι σίγουρος γιατί από γερμανικά δεν..., αλλά στο notebook.de μπορείς να το παραγγείλεις έτσι στο configuration.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,όποτε ανοίγω το VLC μου βγάζει ένα error

main: no suitable interface module

main: interface "rc,none" initialization failed

 

Ξέρει κανείς τι είναι?Έκανα unistall αλλά και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν μπορω να παραγγειλω το macbook απο εξωτερικο με αγγλικο πληκτρολογιο και μετα να το παω στην rainbow να μου βαλει ελληνικο(εννοω το κλασικο που εχουν ολα πανω, με τους αγγλικους και ελληνικους χαρακτηρες)?

 

Επισης αν γινεται κατι παρομοιο και με το λογισμικο.

 

Οποιος ξερει θα το εκτιμουσα πολυ να μου απαντησει! :)

 

Επισης πιστευετε οτι αξιζει κανεις να περιμενει μεχρι Ιανουαριο για να παρει ενα με το snow κι οχι το απλο που τρεχει τωρα?

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

OXI

 

OXI

 

NAI, εκτός αν το χρειάζεσαι...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

 

Επισης πιστευετε οτι αξιζει κανεις να περιμενει μεχρι Ιανουαριο για να παρει ενα με το snow κι οχι το απλο που τρεχει τωρα?

Tα macbooks αναβαθμίζονται. Δε μένουν με το ίδιο λειτουργικό για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ΔΕΝ είναι σίγουρο ότι θα κυκλοφορήσει τον Ιανουάριο το Snow Leopard, το ότι δεν θα κυκλοφορήσει είναι μάλλον πιο σίγουρο.
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι εχω διαβάσει και εγώ η Λεοπάρδαλη του Χιονιού θα βγεί μάλλον το καλοκαίρι.

Όμως διάβασα ακόμη οτι αν εντός του ετους που αγοράστηκε το μηχανημα βγεί αλλη εκδοση του λειτουργικού τότε η Apple το διαθέτει δωρεάν στους κατοχους.

Αν κάποιος εχει τέτοια εμπειρία παρακαλώ να το επιβεβαιώσει

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι που το 10.5 βγήκε 29/10, η δωρεάν διάθεση ήταν από αρχές Οκτωβρίου μέχρι και τέλος Δεκεμβρίου!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!!

Σκεφτομαι να παει για το 2.4... Θα δω, ετσι κι αλλιως δεν τα εχω ολα τα λεφτα ακομη, αλλα ελπιζω μεχρι τα Χριστουγενα να τα εχω.

 

Ηλπιζα οτι τον Ιανουριο στην εκδηλωση που θα κανει η apple οτι θα το παρουσιαζε τοτε το snow.. Αλλα μου λετε οτι μπορει και να μη βγει.. Περιεργο.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο: 2.4 δεν υπάρχει σε mac OS X, εκτός αν αναφέρεσαι στο iphone που η έκδοση είναι ακόμη στο 2.1.

Η νέα έκδοση του λειτουργικού της apple είναι η 10.6 (Snow Leopard) και αναμένεται τουλάχιστον 1.5 χρόνο μετά την κυκλοφορία της προηγούμενης, δηλαδή κάπου το καλοκαίρι. Ο κύκλος των λειτουργικών της apple είναι τώρα τελευταία 18 μήνες.

Τον Ιανουάριο προβλέπεται η beta έκδοση.

Το καινούριο λειτουργικό δεν θα έχει σημαντικές αλλαγές στο περιβάλλον όσο αφορά το χρήστη. Θα είναι περισσότερο "φτιάξιμο" της σταθερότητας, ασφάλειας και γενικά ρυθμίσεων "κάτω από το καπώ". Εννοείται ότι θα τρέχει σε όλα τα προηγούμενα intel macs και θα εκμεταλλεύεται τις δυνατότητες των τελευταίων mac με τις διπλές κάρτες γραφικών και τους 2πλούς πυρήνες.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...