Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα καποιο προγραμμα σαν το irfanview ποιο συνισταται;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Preview για όλα τα αρχεία, δεν χρειάζεσαι κάποιο ιδιαίτερο πρόγραμμα σε μακ (κάνει σχεδόν τα πάντα που κάνει το irfan) για την προβολή των φωτογραφιών. Επίσης μπορείς να διαλέξεις τις φωτό και πατώντας space να ενεργοποιήσεις το quicklook.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα κσλο review του macbook pro 15αρι..

να λεει και ποσο ζεσταινεται;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω ποιανει 44 βαθμους κελσιου στο κεντρο..

αυτο μπορει καποιος να το ακουμπησει πανω του;;

 

που να βρω τωρα κατι με 44 βαθμους κελσιου, να δοκιμασω;;

 

τιποτα ποιο αναλυτικα τεστ;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

firefox 3 ειναι φοβερος..

αλλα δες και τον safari 4.. dev preview..

ο opera πρωτη φορα πισω..

περισσοτερα εδω:

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ADD-ONS

http://macalla.gr/?p=189#more-189

 

σε powerbook G4 1.5 εχω βαλει το G4 fan control..

αρχικα μου βγαζει 46 - 65 - 95

ξερει κανεις τι ρυθμισεις να βαλω;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια και μνημη για powerbook M9421..

 

που μπορω να βρω;;

απο μπαταρια βρηκα αυτη

 

http://www.batteries.gr/product_info.php?products_id=1675

 

τωρα για μνημη, θελω να βαλω 2 γιγα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ωραια βρηκα εδω:

http://www.crucial.com/store/listparts.aspx?model=PowerBook%20G4%201.33GHz%20(15-inch%20Display)

 

οποτε παω σε 2 δυαρες;;

ποσο να βγουν τελικη τιμη ελλαδα;;

το κακο βεβαια χρειαζεται visa..

με free shiping παντα..

αν ειναι 148 δολλαρια, ποσα ευρω;;

καλη τιμη φαινεται..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

η τιμή σε ευρώ είναι και πάλι ίδια.

Καλα, λες και δε το ξέρεις οτι η ελευθερη μετάφραση USD σε Ευρώ είναι πάντα του στύλ "USD10 = 10euro" :P

 

Έχει και μεταφορικά, 7 ευρώ. Άρα τελική πάει λίγο κάτω απο 156 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη φαντασια εχουν οι ανθρωποι.. ενα με ενα..

παντως απο οτι εχω ακουσει ειναι καλες..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Πήρα χτές καινούριο macbook, δεν είχα την παραμικρή ιδέα απο mac κλπ κλπ πέρα απο κάτι πεντάλεπτα που είχα χρησιμοποιήσει το mac μιας φίλης και ομολογώ οτι μέχρι στιγμής δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα και τα έχω βρεί όλα με λίγο ψάξιμο! Ένα πράγμα μόνο δε μπορώ να κάνω με τπτ... Θέλω να αποθηκεύσω ένα φόντο (σε μια σελίδα στο myspace) και δεν μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ... :wacko: το drag n drop με το οποίο αποθηκεύονται οι εικόνες γενικά σαυτή την περίπτωση δε δουλεύει... καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό αλλά δέν βγάζει καμία επιλογή το δεξί κλίκ... :wacko:

Μπορεί να το έχουν πειράξει. Όπως και να έχει, από το μενού Window/Activity του Safari, μπορείς να δεις ότιδήποτε περιέχει μια σελίδα και να το κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά ούτε κ έτσι μαφήνει να το αποθηκεύσω..... :p

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να μου πεί πώς (και άν) μπορώ να περάσω τα τραγούδια απο το ipod touch μου στο mac??

 

 

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το μακ μου και δεν το μετανιώνω καθόλου αλλά τι πάει να πεί να μην έχει cut? :p

Και τι πάει να πεί στον κάδο ανακύκλωσης να μην σε αφήνει να διαγράψεις ένα ένα τα αρχεία η γενικά αυτά που θέλεις εσύ και να πρέπει αναγκαστικά και μόνο να κάνεις empty? :wacko:

:)

Link to comment
Share on other sites

για το trash (δεδομένου οτι τον αδειάζεις συχνά) μια εναλλακτική λύση είναι να μεταφέρεις τα αρχεία που θέλεις να κρατήσεις σε ένα desktop folder kαι να σβήνεις τα υπόλοιπα (empty trash). Για σβησμένα αρχεία μιλάμε ούτως η άλλως.

 

Απο το ipod touch, άνοιξε το iTunes, browse το περιεχόμενο του iPod και drag n drop ότι θέλεις, όπου θέλεις (folder ή desktop) στο mac σου.

 

To myspace δε το έχω χρησιμοποιήσει και αν μαντεύω σωστά, δε δουλεύει το εργαλείο για upload του myspace σωστά στον safari? Σε αυτή τη περίπτωση δούλεψε με τον firefox.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μπορεί να ναι λίγο χαζό αυτό που λέω για τον κάδο απλά έτσι έχω συνηθίσει, να σβήνω πχ 10-10 τα αρχεία στον κάδο ώστε να κάνω κ έναν έλεγχο μήπως τελικά θέλω να κρατήσω κάτι..

 

Anw ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

 

Θέλω όμως και τα εξής:

 

a) ένα πρόγραμμα για downloading (τραγούδια κυρίως)

b) κάποιο καλό πρόγραμμα που να υποστηρίζει msn, γιατί αυτό που έχω έχει λίγο πρόβλημα... κάτι μου είπανε για κάποιο extra προγραμματάκι που πρέπει να βάλλεις για να λειτουργεί σωστά το msn για mac?

 

Επίσης έχω και μια απορία πιθανόν χαζή :O υποτίθεται ότι τα μακ δε θέλουν antivirus επείδη είναι πολύ σπάνιοι οι ιοί για μακ κλπ κλπ. Άν εγώ όμως κατεβάσω κάποιο αρχείο που έχει ιό απλά δεν επηρεάζει το μακ και το στείλω σε κάποιον που έχει windows τι γίνεται? :D

 

Τέλος, μόλις σύνδεσα το iPod μου, είχα βάλλει επιλογή στο itunes disable automatic syncing επειδή φοβήθηκα μήν το αδειάσει τελείως, και η αλήθεια είναι οτι δεν το βλέπει και ιδιαίτερα το iPod... Τώρα έβγαλλα το disable automatic syncing κι πάλι τίποτα... :O

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, ελπίζω να μην γίνομαι εκνευριστικός :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω και μια απορία πιθανόν χαζή :O υποτίθεται ότι τα μακ δε θέλουν antivirus επείδη είναι πολύ σπάνιοι οι ιοί για μακ κλπ κλπ. Άν εγώ όμως κατεβάσω κάποιο αρχείο που έχει ιό απλά δεν επηρεάζει το μακ και το στείλω σε κάποιον που έχει windows τι γίνεται? :D

 

Τίποτε λιγότερο και τίποτε περισσότερο από αυτό που του αξίζει να πάθει :p

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέβασα amule αλλά δεν μαρέσει, είναι τελείως κακοφτιαγμένο οπότε θα συνεχίσω με limewire που χρησιμοποιούσα ούτως η αλλιώς τόσα χρόνια.. Απλά δεν ήξερα αν λέει για mac.. :p

 

Επίσης έκανα γενικό update και επιτέλους το itunes αναγνωρίζει το ipod και έφτιαξε και η κάμερα η οποία για ανεξήγητο λόγο δεν δούλευε απτο πρωί..!! :D

 

Τώρα μένει μόνο να δώ τι θα κάνω με το msn.... :worry:

 

 

edit: τελικά το drag n drop δεν δουλεύει οπότε δε μπορώ να περάσω τα τραγούδια απτο ipod στο mac.. καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

touch νομιζω εχει, και οντως δεν δουλευει με drag & drop...υπαρχουν 2-3 προγραμματακια που βλεπουν το touch σαν mounted δισκο και μπορεις να μεταφερεις τα περιεχομενα του στο pc αλλα δεν θυμαμαι τα ονοματα...ενα google search θα βοηθησει σιγουρα.:)
Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...