Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα.

Σας ήρθε η νέα αναβάθμιση?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Σε εμένα σε Ελληνικό δεν έχει έρθει κάτι. 

Το έκανα usa και την κατέβασα 142 MB

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! σε όλους!

Τελικά  πήρα  ένα Α31 Samsung για να έχω όλες τις δυνατότητες αλλά πάλι μου γράφει: "no compatible watch  found " το ρολόι είναι watch 3, με την τελευταία αμερικανική αναβάθμιση. 

Μπορείτε να βοηθήσετε?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2021 at 9:47 ΠΜ, steliosk said:

Καλημέρα! σε όλους!

Τελικά  πήρα  ένα Α31 Samsung για να έχω όλες τις δυνατότητες αλλά πάλι μου γράφει: "no compatible watch  found " το ρολόι είναι watch 3, με την τελευταία αμερικανική αναβάθμιση. 

Μπορείτε να βοηθήσετε?

αν εννοείς για το Samsung Health Monitor που μετράει αρτηριακή πίεση πρέπει να έχεις samsung galaxy κινητό

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, andreas443 said:

αν εννοείς για το Samsung Health Monitor που μετράει αρτηριακή πίεση πρέπει να έχεις samsung galaxy κινητό

Αυτό είναι το θέμα,  ότι το έχω με galaxy κινητό. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, andreas443 said:

αν εννοείς για το Samsung Health Monitor που μετράει αρτηριακή πίεση πρέπει να έχεις samsung galaxy κινητό

Συγνώμη όταν λες galaxy δεν φαντάζομαι να εννοείς μόνο τις ναυαρχίδες τους; πχ ένα a52s δεν θα μπορούσε να υποστηρίξει όλες τις δυνατότητες του ρολογιού; 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Rayden1 said:

Συγνώμη όταν λες galaxy δεν φαντάζομαι να εννοείς μόνο τις ναυαρχίδες τους; πχ ένα a52s δεν θα μπορούσε να υποστηρίξει όλες τις δυνατότητες του ρολογιού; 

Φυσικά και μιλάει για οποιοδήποτε galaxy.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Με ελληνικό csc έχετε μέτρηση αρτηριακής πίεσης?

Edit: Τελικά έβαλα ελληνικό csc και έχω και μέτρηση πίεσης.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση βγήκε, υποτίθεται,  και στην Ευρώπη.  Ξέρετε κάτι?

https://www.sammobile.com/news/latest-galaxy-watch-active-update-live-more-regions/amp/

Edit: Τελικά ήρθε σήμερα...

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση προς όσους κάτοχους το έχουν για ένα σεβαστό χρονικό διάστημα. Η συσκευή είναι γενικά αξιόπιστή ή σας έχουν εμφανιστεί αρκετά προβλήματα στο χρόνο και μετά. Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω από αγγελία, αχρησιμοποίητο μεν άλλα με απόδειξη ενός έτους, που σημαίνει ότι χάνω τη μισή διάρκεια εγγύησης. Θα γλιτώσω όμως καμία 50 ευρώ...Σκοπεύω να το κρατήσω τουλάχιστον 2 χρόνια. Το Gerar s3 κλείνει 3ετια απροβλημάτιστα, άλλα δεν μπορώ να ξέρω, προφανώς αν και το galaxy watch 3 θα είναι το ίδιο αξιόπιστο.

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να βρω χώρα προέλευσης από το Serial Number;

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Rayden1 said:

Καλησπέρα, μια ερώτηση προς όσους κάτοχους το έχουν για ένα σεβαστό χρονικό διάστημα. Η συσκευή είναι γενικά αξιόπιστή ή σας έχουν εμφανιστεί αρκετά προβλήματα στο χρόνο και μετά. Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω από αγγελία, αχρησιμοποίητο μεν άλλα με απόδειξη ενός έτους, που σημαίνει ότι χάνω τη μισή διάρκεια εγγύησης. Θα γλιτώσω όμως καμία 50 ευρώ...Σκοπεύω να το κρατήσω τουλάχιστον 2 χρόνια. Το Gerar s3 κλείνει 3ετια απροβλημάτιστα, άλλα δεν μπορώ να ξέρω, προφανώς αν και το galaxy watch 3 θα είναι το ίδιο αξιόπιστο.

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να βρω χώρα προέλευσης από το Serial Number;

To έχω από τον 10/2020 και δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτε. Και μπάνιο στην πισίνα έκανα το καλοκαίρι, το φοράω σχεδόν συνεχώς και το φορτίζω για κανένα ημίωρο κάθε μέρα όταν κάνω ντουζ. Έχω βάλει ότι watchface εχω βρει μπροστά μου, εχω δοκιμάσει διάφορα προγραμματακια και μόνο πίεση και ΗΚΓ δεν χρησιμοποιώ γιατί δεν χρειάζονται.

Μόλις το πήρα έβγαλα το δερμάτινο λουράκι και έβαλα μαύρο μεταλλικό μπρασελέ από το ebay. Μια στο τόσο το πλένω να φύγει η βρωμιά από το μπρασελέ.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 6:55 ΜΜ, Rayden1 said:

Καλησπέρα, μια ερώτηση προς όσους κάτοχους το έχουν για ένα σεβαστό χρονικό διάστημα. Η συσκευή είναι γενικά αξιόπιστή ή σας έχουν εμφανιστεί αρκετά προβλήματα στο χρόνο και μετά. Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω από αγγελία, αχρησιμοποίητο μεν άλλα με απόδειξη ενός έτους, που σημαίνει ότι χάνω τη μισή διάρκεια εγγύησης. Θα γλιτώσω όμως καμία 50 ευρώ...Σκοπεύω να το κρατήσω τουλάχιστον 2 χρόνια. Το Gerar s3 κλείνει 3ετια απροβλημάτιστα, άλλα δεν μπορώ να ξέρω, προφανώς αν και το galaxy watch 3 θα είναι το ίδιο αξιόπιστο.

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να βρω χώρα προέλευσης από το Serial Number;

Είχα και το s3 (2 Χρόνια)  και το watch 3 (15 μήνες) . Έχει αισθητή διαφορά προς το καλύτερο. Πάνω κάτω έχουν ίδια αυτονομία, αλλά το w3 είναι πιο ελαφρύ στο χέρι,  καλύτερη μνήμη,  επεξεργαστή,  πολλούς αισθητήρες. Και χωρίς να είμαι σίγουρος,  νομίζω ότι το s3 δεν έχει απομακρυσμενη σύνδεση (wifi ειδοποιήσεις χωρίς να είναι σε σύνδεση με bluetooth).Τώρα για οξυγόνο, πλύσιμο χεριών,  ΗΚΓ κτλ, δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρουν αλλά το s3  δεν τα υποστηρίζει. Αν ασχολείσαι με μετρήσεις γυμναστικής, το w3 ειναι καλύτερο όσο αφορά την αυτόματη εκκίνηση γυμναστικής και λίγο πιο εξελιγμένο. Θεωρώ ότι άνετα θα σου βγάλει 2 Χρόνια, για να κλείσω, το w3 είναι σοβαρή αναβάθμιση που δεν θα σε απογοητεύσει.

Edited by gtaz
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ, καινούριο τελικά, και το αναμένω αύριο ή μεθαύριο. Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να έχω 2 ρολόγια Samsung συνδεδεμένα στην ίδια συσκευή; Χλωμό το βλέπω, αν και νομίζω ότι το watch 3 έχει διαφορετική εφαρμογή από το gear s3. Θα ήθελα να κρατήσω το τίμιο gear μέχρι να σεταρω το καινούργιο. Επίσης το backup που κρατάω για το παλιό θα περάσει στο καινούριο μιας και τα δύο έχουν tizen; Θα ήταν πολύ βολικό να μεταφερθούν άμεσα εφαρμογές και watch faces... 

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2021 at 3:23 ΜΜ, doganos said:

Δεν υποστηριζεται το G pay στο ρολοι. Samsung pay δοκιμασε αν μπορεις.. 

Δεδομενου οτι δεν υποστηριζεται ουτε το Samsung pay, δεν μπορεις να χρησημιποιεις τις εφαρμογες της καθε τραπεζας για πληρωμες?

 

Επισης να ρωτησω τους κατοχους ελληνικου LTE, ποσο ευχαριστημενοι ειστε απο κλησεις μεσω του ρολογιου?

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2021 at 11:46 ΜΜ, Rayden1 said:

Το παρήγγειλα και εγώ, καινούριο τελικά, και το αναμένω αύριο ή μεθαύριο. Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να έχω 2 ρολόγια Samsung συνδεδεμένα στην ίδια συσκευή; Χλωμό το βλέπω, αν και νομίζω ότι το watch 3 έχει διαφορετική εφαρμογή από το gear s3. Θα ήθελα να κρατήσω το τίμιο gear μέχρι να σεταρω το καινούργιο. Επίσης το backup που κρατάω για το παλιό θα περάσει στο καινούριο μιας και τα δύο έχουν tizen; Θα ήταν πολύ βολικό να μεταφερθούν άμεσα εφαρμογές και watch faces... 

Μπορεις να εχεις οσα ρολογια θες συνδεδεμενα σε ενα κινητο. Εγω εχω εχω 2 ρολογια και 3 fitness tracker. Μαλιστα οταν αποσυνδεετε το ενα μπορει να συνδεετε αυτοματα καποιο αλλο που εσυ θα ορισεις.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εγώ την πάτησα και μου ήρθε ρολόι που προορίζεται για την ασιατική αγορά οπότε το γύρισα πίσω και θα παραγγείλω από αλλού, με περισσότερο προσοχή, ευρωπαϊκό.  Ενδιάμεσα είδα ένα μεταχειρισμένο από κοντά και παρατήρησα ότι είχε κάτι σαν γρατζουνιά στην οθόνη. Υπέθεσα ότι ίσως έχει προστατευτικο φιλμ πάνω αφού υποτίθεται ότι ήταν αφόρετο, αλλά λίγο που προσπάθησα δεν φάνηκε να βγαίνει. Δεν το πήρα. Η ερώτηση μου είναι σε όσους το πήραν καινούριο, είχε προστατευτικο φιλμ πάνω στην οθόνη; 

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2021 at 7:09 ΜΜ, Rayden1 said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εγώ την πάτησα και μου ήρθε ρολόι που προορίζεται για την ασιατική αγορά οπότε το γύρισα πίσω και θα παραγγείλω από αλλού, με περισσότερο προσοχή, ευρωπαϊκό.  Ενδιάμεσα είδα ένα μεταχειρισμένο από κοντά και παρατήρησα ότι είχε κάτι σαν γρατζουνιά στην οθόνη. Υπέθεσα ότι ίσως έχει προστατευτικο φιλμ πάνω αφού υποτίθεται ότι ήταν αφόρετο, αλλά λίγο που προσπάθησα δεν φάνηκε να βγαίνει. Δεν το πήρα. Η ερώτηση μου είναι σε όσους το πήραν καινούριο, είχε προστατευτικο φιλμ πάνω στην οθόνη; 

Όχι..δεν είχε 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το αγόρασα επιτέλους.  Όμορφο εμφανισιακά, πανεύκολο στο στήσιμο αφού μέσω του backup του gear s3 πέρασε τις περισσότερες εφαρμογές , ρυθμίσεις και watch faces αμεσα, ενώ τα υπόλοιπα τα πέρασα χειροκίνητα άλλα και πάλι εύκολα.

Σαν πρώτες ουσιαστικές διαφορές βλέπω ότι έχει αλλάξει σε μεγάλο βαθμό το samsung health, και πλέον εξαρτάται ακόμα περισσότερο από το την αντίστοιχη εφαρμογή στο κινητό. Για να πω την αμαρτία μου μερικά πράγματα τα προτιμώ όπως τα έχει στο gear s3, άλλα οκ φαντάζομαι θα τα συνηθίσω. Πχ δεν μπορώ να βρω τρόπο να προσθέσω-τροποποιήσω το προφίλ μου κατευθείαν από το ρολόι, πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή και στο κινητό. Εκτός αν δε το βλέπω εγώ. .Προφανώς υπάρχουν και ενδιαφέρουσες προθήκες. .Επίσης, εγώ που δεν έχω samsung κινητό προς το παρόν τουλάχιστον, δε βρίσκω πουθενά την εφαρμογή για την μέτρηση της αρτηριακής πίεσης. Ούτε στο tizen store. Αυτό έχει να κάνει φαντάζομαι με το γεγονός ότι το συνέδεσα με lg;

Για να είμαι δίκαιος βέβαια, έχει και ενδιαφέρουσες προσθήκες, και γενικά δείχνει να είναι πιο σβέλτο. Με εξέπληξε ευχάριστα το πόσο εύκολα συνδέθηκε με το wifi αφού το gear s3 αντιμετώπιζε πολλά προβλήματα με όλα τα wifi.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 10 μέρες που το έχω στην κατοχή μου, μπορώ να επιβεβαιώσω ότι σε σύγκριση με το gear s3 είναι σε όλα, σχεδόν, καλύτερο λιγότερο ή περισσότερο.

Έχει περισσότερη σβελτάδα και ο αποθηκευτικός χώρος πλέον είναι υπεραρκετός. Παρατηρώ μεγαλύτερη άνεση και περισσότερο "ρεαλισμό" στην μέτρηση καρδιακών παλμών. Στα συν το οξύμετρο, ενώ την πίεση περιμένω να την δω όταν, πιθανότατα, πάρω και κινητό Samsung. Στις υπόλοιπες μετρήσεις δίνει την αίσθηση ότι είναι λιγάκι πιο ακριβές άλλα δεν είμαι και σίγουρος. Από πλευράς ειδοποιήσεων εμφανίζει και τις φωτογραφίες σε watsapp που το s3  δεν μπορούσε. Η μπαταρία του αν και μικρότερη, προσφέρει ελαφρά καλύτερη αυτονομία από το s3 όταν και αυτό ήταν καινούριο. Τέλος και εμφανισιακά νομίζω ότι είναι πολύ όμορφο. Μένει να δούμε την ανθεκτικότητά του στο χρόνο. Εκεί το s3 έδινε ρέστα, πραγματικό θηρίο, δεν καταλάβαινε τίποτα χωρίς καμία προστασία.

Το μόνο που λίγο προσπαθώ να συνηθίσω είναι η μεγαλύτερη εξάρτηση του από το Samsung Health του κινητού, για τις πληροφορίες που καταγράφει. Θα ήθελα μεγαλύτερη ανεξαρτησία, το s3 την είχε λίγο περισσότερο. Τέλος αν μπορώ να πω ότι σε ένα σημείο υστερεί είναι ότι το ηχείο του αν και καθαρό, είναι ελαφρά πιο αδύναμο από του s3  (που και εκείνο δεν ήταν και πολύ δυνατό) κάνοντας την ανοιχτή ακρόαση απροβλημάτιστη μόνο σε ήσυχο περιβάλλον.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
30 minutes ago, stapd_21 said:

Έχει κανείς το ρολόι με iPhone; Πώς συνεργάζεται; Οι μετρήσεις της πίεσης και το καρδιογράφημα λειτουργούν;

Πίεση και καρδιογραφημα επίσημα μόνο με κινητό samsung. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...