Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την ομάδα. Έρχομαι από Huawei GT2e και θέλω να περάσω σε smartwatch για 2 βασικούς λόγους: Απάντηση σε μηνύματα με φωνητική υπαγόρευση στα ελληνικά και αρκετή χρήση της esim για να μην έχω κινητό μαζί μου. Σκεφτόμουν για το 4 αλλά αφού μελέτησα και τα δύο νήματα είδα πως αυτή τη στιμγή μόνο το watch 3 με καλύπτει, ειδικά στην φωνητική υπαγόρευση. Κάνω λάθος; 
Επίσης έχω το Poco F3. Θα έχω προβλήματα συνεργασίας με το ρολόι;

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2021 at 12:59 ΠΜ, rapsodos1979_ said:

Το άφησα σήμερα στο σέρβις Γλυφάδας και από Τρίτη, θα το έχω....Αλλάζουν ,σχεδόν ολόκληρο το ρολόι..

Άντε με το καλό θα είναι σαν να έχεις καινούργιο ρολόι.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μια βοήθεια, προσπαθώ να βάλω το bp.tpk και μου βγάζεi το μήνυμα: * The version of SDB client (2.3.0) is not same with that of SDB server (4.2.16).
  It may cause version compatibility problems.
  It is recommended to use SDB server with version 2.3.0. *

Μπορείτε να βοηθήσετε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση , έχω το samsung watch 3 αλλά έχω non Samsung συσκευή.

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το google pay για πληρωμές ή θα πρέπει αναγκαστικά να πάω στο samsung pay?

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση , έχω το samsung watch 3 αλλά έχω non Samsung συσκευή.
Μπορώ να χρησιμοποιήσω το google pay για πληρωμές ή θα πρέπει αναγκαστικά να πάω στο samsung pay?
 
Δεν έχει το watch 3 υπηρεσίες google, οπότε μόνο samsung pay ανεξάρτητα αν έχεις συσκευή samsung η οχι. Εκτός αν εννοείς στο κινητό..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bromonano2 said:

Δεν έχει το watch 3 υπηρεσίες google, οπότε μόνο samsung pay ανεξάρτητα αν έχεις συσκευή samsung η οχι. Εκτός αν εννοείς στο κινητό..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

όχι για το ρολόι εννοώ.

Άρα μπορώ να χρησιμοποιήσω Samsun pay κι ας μην έχω galaxy συσκευή?

Είναι ασφαλές, γνωρίζει κάποιος??

Τέλος το κινητό πρέπει να είναι κοντά στο ρολόι?

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, costsa41 said:

Google pay μόνο από το κινητό σου γιατί το 3 δεν το υποστηρίζει, μόνο το 4. Samsung pay με ελληνικές κάρτες δε λειτουργεί ακόμα στην Ελλάδα. Μόνο από το κινητό σου μπορείς να κάνεις συναλλαγές όχι από το ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστώ πολύ,

άρα πρέπει να πάω σε watch 4 που ελπίζω να είναι συμβατό το google pay με non galaxy κινητά!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερώτηση. Σε Samsung συσκευή με συνδεδεμένο το watch 3 γίνεται να συνδεθούν ταυτόχρονα και buds και οι κλήσεις να πραγματοποιούνται μέσω αυτών;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα,  

Σκέφτομαι να αγοράσω το gw3 lte,  

Υποστηρίζει κανονικά την esim η cosmote?

Σας ευχαριστώ.. 

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, χρησιμοποιώ το ρολογάκι από χθες, μία ερώτηση, πώς γινεται η φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά; Ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα; Είχα διαβάσει ότι στο gw3 υπάρχει, αλλά όταν πάω να το κάνω μου λέει ότι η γλώσσα ορίστηκε αυτόματα στα αγγλικά, γιατί δεν υπάρχει διαθέσιμη.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω το Samsung pay σε OnePlus αλλά στο Play μου βγάζει ότι δεν είναι συμβατό με τη χώρα μου.

Το κατέβασα από αλλού αλλά δεν ανοίγει.

Υπάρχει κανένα κόλπο? Θέλω να το δουλέψω με μια Curve που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω το Samsung pay σε OnePlus αλλά στο Play μου βγάζει ότι δεν είναι συμβατό με τη χώρα μου.
Το κατέβασα από αλλού αλλά δεν ανοίγει.
Υπάρχει κανένα κόλπο? Θέλω να το δουλέψω με μια Curve που έχω.
Δυστυχώς μόνο με Samsung συσκευή μπορεί να λειτουργήσει!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Πήρα για την κόρη μου το Galaxy Fit 2 και το σύνδεσα στο Galaxy Wear του Galaxy Note κινητού μου για να το σετάρω.

Έκτοτε, όποτε  το fit 2 βρίσκεται εντός εμβέλειας, αυτόματα αποσυνδέει το Galaxy Watch 3 από το τηλέφωνο και συνδέει το fit 2. Γιατί προτιμάει το fit έναντι του Watch και πως μπορώ να αλλάξω την προεπιλογή;

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, costsa41 said:

Διαχείριση συσκευών και μπορείς να καταργήσεις όποια θέλεις. Φυσικά από το wearable στο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό το γνωρίζω, αλλά δε θέλω να την καταργήσω τη δεύτερη (fit 2) διότι συχνά χρειάζεται να κάνω ρυθμίσεις σε αυτή. Θέλω να υπάρχει στις συσκευές εκεί, όμως όταν επιστρέφω π.χ. σπίτι που μπαίνει στην εμβέλεια του κινητού μου, να μην αποσυνδέει το watch3 για να συνδεθεί στο fit 2, αυτόματα. Να προτιμάει με λίγα λόγια το watch 3.

Είναι τραγικό ενώ είναι συνδεδεμένο στο Watch3 να εναλλάσσεται αυτόματα στο fit2 και να μη διατηρεί την επιλεγμένη σύνδεση.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

@JohnnyBoy2
Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να θέσεις προτεραιότητες στο bluetooth. Εγώ τουλάχιστον, δεν γνωρίζω κάποιον τρόπο.

Στο θέμα σου:
Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι η συσκευή που συνδέεται τελευταία παίρνει αυτομάτως προτεραιότητα. 
Νομίζω δηλαδή, ότι εάν καταργήσεις και επανασυνδέσεις το Watch 3, τότε αυτομάτως θα πάρει αυτό την πρώτη θέση (γιατί συνδέθηκε πιο πρόσφατα) και δεν θα την δίνει πλέον στο fit 2.

Υ.Γ υπάρχει πιθανότητα να μπορείς να ρυθμίσεις προτεραιότητες μέσω του SmartThings της Samsung ή μέσω κάποιας Bixby Routine. Αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ για να σου πω σίγουρα.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pavlidisc said:

@JohnnyBoy2
Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να θέσεις προτεραιότητες στο bluetooth. Εγώ τουλάχιστον, δεν γνωρίζω κάποιον τρόπο.

Στο θέμα σου:
Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι η συσκευή που συνδέεται τελευταία παίρνει αυτομάτως προτεραιότητα. 
Νομίζω δηλαδή, ότι εάν καταργήσεις και επανασυνδέσεις το Watch 3, τότε αυτομάτως θα πάρει αυτό την πρώτη θέση (γιατί συνδέθηκε πιο πρόσφατα) και δεν θα την δίνει πλέον στο fit 2.

Υ.Γ υπάρχει πιθανότητα να μπορείς να ρυθμίσεις προτεραιότητες μέσω του SmartThings της Samsung. Αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

Πρώτα θα δοκιμάσω να καταργήσω και να ξανασυνδέσω το watch3 για να δω αν θα γίνει κάτι.

Ενδιαφέρον όμως και αυτό που είπες για το SmartThings, θα το έχω υπόψιν μου ως δεύτερη επιλογή να το ψάξω...

Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, JohnnyBoy2 said:

Πρώτα θα δοκιμάσω να καταργήσω και να ξανασυνδέσω το watch3 για να δω αν θα γίνει κάτι.

Ενδιαφέρον όμως και αυτό που είπες για το SmartThings, θα το έχω υπόψιν μου ως δεύτερη επιλογή να το ψάξω...

Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Υπαρχ3ει ακομα μια ρυθμιση που ενδεχομενως να κανει αυτο που ζητας.

Ανοιγεις την εφαρμογη Galaxy wearable στο κινητο.

Αριστερα στην οθονη σου εχει τρεις παυλες.

Πας εκει και πατας εκει που λεει αυτοματη εναλλαγη.

Το απενεργοποιεις και σου κραταει την συνδεση με το ρολοι σου χωρις να συνδεετε οταν βρισκει καποια αλλη συμβατη συσκευη σε αυτη.

Ειναι προφανες οτι συνδεετε στο fit 2 οταν για καποιο λογο αποσυνδεθει απο το ρολοι σου και μετα κραταει την συνδεση στο fit παρολο που ειναι κοντα στο ρολοι σου.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, gnkgr said:

Υπαρχ3ει ακομα μια ρυθμιση που ενδεχομενως να κανει αυτο που ζητας.

Ανοιγεις την εφαρμογη Galaxy wearable στο κινητο.

Αριστερα στην οθονη σου εχει τρεις παυλες.

Πας εκει και πατας εκει που λεει αυτοματη εναλλαγη.

Το απενεργοποιεις και σου κραταει την συνδεση με το ρολοι σου χωρις να συνδεετε οταν βρισκει καποια αλλη συμβατη συσκευη σε αυτη.

Ειναι προφανες οτι συνδεετε στο fit 2 οταν για καποιο λογο αποσυνδεθει απο το ρολοι σου και μετα κραταει την συνδεση στο fit παρολο που ειναι κοντα στο ρολοι σου.

Όχι, όχι! Έχω το κινητό πάνω μου και το watch3 στο χέρι, συνδεδεμένα μεταξύ τους. Μόλις μπω στο σπίτι που είναι η κόρη μου, δονείται το gw3 για την αποσύνδεση και βλέπω ότι έχει μεταβεί στο fit2, σαν να το προτιμάει.

Έκανα κατάργηση και επανασύνδεση του gw3 για να είναι η τελευταία συνδεδεμένη συσκευή και θα το δω σήμερα το μεσημέρι πως θα συμπεριφερθεί. Θα κοιτάξω και τη ρύθμιση με την αυτόματη εναλλαγή που πρότεινες, αν και θα ήθελα, όταν δεν υπάρχει σύνδεση για κάποιο λόγο με το gw3 (και μόνο τότε, ή αν το επιλέγω εγώ χειροκίνητα) να μεταβαίνει αυτόματα στο fit2. Ευχαριστώ!

Edited by JohnnyBoy2

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Με ετρωγε το χερι μου κλασικα και προτιμησα το 3αρι τελικα απο το 4. Τωρα εχω το 1ο watch, βασικα για εμενα η διασταση του λουριου που ειναι 22mm (εχω παρει 3-4) και η φωνητικη πληκτρολογηση στα Ελληνικα. Google pay εχω και στο κινητο προς ωρας.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει σετάρει κάποιος το g pay στο ρολόι? Δουλεύει? 

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή στο κινητό αλλά όταν πήγα να πληρώσω με το ρολόι (έβαλα nfc), έγραψε στο pos "δεν υποστηρίζεται ".

Καμιά βοήθεια? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gtaz said:

Έχει σετάρει κάποιος το g pay στο ρολόι? Δουλεύει? 

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή στο κινητό αλλά όταν πήγα να πληρώσω με το ρολόι (έβαλα nfc), έγραψε στο pos "δεν υποστηρίζεται ".

Καμιά βοήθεια? 

Δεν υποστηριζεται το G pay στο ρολοι. Samsung pay δοκιμασε αν μπορεις.. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Δεν υποστηριζεται το G pay στο ρολοι. Samsung pay δοκιμασε αν μπορεις.. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Samsung pay δεν υπάρχει εφαρμογή στο τηλέφωνο ούτε σε play store ούτε  στο galaxy store. Μήπως έχει αλλάξει κάτι? Και αντε και το φτιάχνω αυτό,  θα δουλεύει μετά στο ρολόι? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gtaz said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Samsung pay δεν υπάρχει εφαρμογή στο τηλέφωνο ούτε σε play store ούτε  στο galaxy store. Μήπως έχει αλλάξει κάτι? Και αντε και το φτιάχνω αυτό,  θα δουλεύει μετά στο ρολόι? 

Ανεπίσημα δεν ξέρω αν μπορείς να το βάλεις. Επίσημα δεν υπάρχει στην Ελλάδα υποστήριξη Samsung pay νομίζω.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, doganos said:

Ανεπίσημα δεν ξέρω αν μπορείς να το βάλεις. Επίσημα δεν υπάρχει στην Ελλάδα υποστήριξη Samsung pay νομίζω.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, να είσαι καλά! 

Δε βαριέσαι, θα αντέξω και χωρίς αυτό,  ίσως στο μέλλον να το φτιάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...