Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατοχος και εγω watch 3 45mm με Note8...προς το παρον ειδα οτι σε ασκηση για 1 ωρα περπατηματος η μπαταρια επεσε 19% (απο 100%->89%). υπολογιζω να εχει αυτονομια 1 μερα φουλ με 1 ωρα ασκηση και υπνο. θα του περασω και ενα τζαμακι μην φαει καμια στουκα και προστατευτικο...μια ερωτηση... μετρηση οξυγονου δεν ειδα να εχει το ρολοι. επισης εχει παρει καποιος ζυγαρια που να παιζει με το samsung health και να ειναι σχετικα...ευχαριστημενος?

 

Για ζυγαριά συμβατή έχω YUNMAI. Είναι πολύ καλή.

 

https://www.skroutz.gr/s/26564963/Yunmai-Smart-X-M1825.html

https://www.skroutz.gr/s/26354023/Yunmai-S-M1805-White-M1805.html

Link to comment
Share on other sites

Για ζυγαριά συμβατή έχω YUNMAI. Είναι πολύ καλή.

https://www.skroutz.gr/s/26564963/Yunmai-Smart-X-M1825.html

https://www.skroutz.gr/s/26354023/Yunmai-S-M1805-White-M1805.html

 

ευχαριστω για τα λινκς, τελικα πηρα την Renpho Wifi Premium απο το Amazon.de....Βγηκε 45 με τα μεταφορικα, θα σας πω εντυπωσεις οταν καταφτασει, γενικα ειναι καλη (λενε) εκτος των λιπομετρησεων, κλπ που ειναι εντελως ενδεικτικες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Κάτοχος noτe10 ultra. Θέλω να πάρω ένα smartwatch, ξεκίνησα το watch3, μου φάγανε τα μυαλά ότι έχει πολλές δυνατότητες αλλά δεν τις χρησιμοποιείς όλες, επίσης η μπαταρία είναι χάλια! Μετά είπα να περί.ενω το 4, μου λένε ότι θα ναι κ αυτο μια από τα ίδια γιατί με τις εφαρμογές της Google δεν θα κρατάει μέρα. Μου είπανε για huawei gt2 που κρατάει η μπαταρία φουλ κ έχει ότι χρειάζεται ένα χρήστης συν του ότι έχει πολύ καλή μπαταρία, είδα κ το gt3, που μου άρεσε πολύ αλλά έχω 2 προβληματισμούς, μ αρέσει η samsung κ ότι φοβάμαι ότι λόγω έλλειψης εφαρμογών Google θα χω θέματα. Το ρολόι βέβαια μ αρέσει πολύ! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει! Ευχαριστώ προκαταβολικα κ συγνώμη αν κουρασα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα λινκς, τελικα πηρα την Renpho Wifi Premium απο το Amazon.de....Βγηκε 45 με τα μεταφορικα, θα σας πω εντυπωσεις οταν καταφτασει, γενικα ειναι καλη (λενε) εκτος των λιπομετρησεων, κλπ που ειναι εντελως ενδεικτικες

 

ηρθε η ζυγαρια...καλη φαινεται, συνδεθηκε με το Note8 και περναει δεδομενα απευθειας στο Samsung Health, μετραει ενα καρο πραγματα ακομα αν και δεν νομιζω να ειναι αξιοπιστα και δεν τα δεχεται το samsung health. Μια μικρη λεπτομερεια για να συνδεθει, θελει location rights αλλιως δεν εκανε Pair...κινεζιες.:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Κάτοχος noτe10 ultra. Θέλω να πάρω ένα smartwatch, ξεκίνησα το watch3, μου φάγανε τα μυαλά ότι έχει πολλές δυνατότητες αλλά δεν τις χρησιμοποιείς όλες, επίσης η μπαταρία είναι χάλια! Μετά είπα να περί.ενω το 4, μου λένε ότι θα ναι κ αυτο μια από τα ίδια γιατί με τις εφαρμογές της Google δεν θα κρατάει μέρα. Μου είπανε για huawei gt2 που κρατάει η μπαταρία φουλ κ έχει ότι χρειάζεται ένα χρήστης συν του ότι έχει πολύ καλή μπαταρία, είδα κ το gt3, που μου άρεσε πολύ αλλά έχω 2 προβληματισμούς, μ αρέσει η samsung κ ότι φοβάμαι ότι λόγω έλλειψης εφαρμογών Google θα χω θέματα. Το ρολόι βέβαια μ αρέσει πολύ! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει! Ευχαριστώ προκαταβολικα κ συγνώμη αν κουρασα

 

To 4 λογικά θα εχει αισθητά καλύτερη αυτονομία απο το 3.

Link to comment
Share on other sites

To 4 λογικά θα εχει αισθητά καλύτερη αυτονομία απο το 3.

Αισθητά δν νομίζω ούτε κατά διάνοια. Δύο μέρες μαξ. Γτ και στην παρουσίαση του νέου λογισμικού είπαν ότι θα το φοράς όλη την μέρα θα μετράς τον ύπνο σου και θα χεις μπαταρία για την άλλη μέρα.. Πάνω από δύο μέρες με όλα ανοιχτά τους αισθητήρες δν υπάρχει περίπτωση. Όπως και το 3 τώρα. Αν είναι να το πάρεις και να τα σβήσεις όλα, εντάξει τότε θα βγάζει παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Κάτοχος noτe10 ultra. Θέλω να πάρω ένα smartwatch, ξεκίνησα το watch3, μου φάγανε τα μυαλά ότι έχει πολλές δυνατότητες αλλά δεν τις χρησιμοποιείς όλες, επίσης η μπαταρία είναι χάλια! Μετά είπα να περί.ενω το 4, μου λένε ότι θα ναι κ αυτο μια από τα ίδια γιατί με τις εφαρμογές της Google δεν θα κρατάει μέρα. Μου είπανε για huawei gt2 που κρατάει η μπαταρία φουλ κ έχει ότι χρειάζεται ένα χρήστης συν του ότι έχει πολύ καλή μπαταρία, είδα κ το gt3, που μου άρεσε πολύ αλλά έχω 2 προβληματισμούς, μ αρέσει η samsung κ ότι φοβάμαι ότι λόγω έλλειψης εφαρμογών Google θα χω θέματα. Το ρολόι βέβαια μ αρέσει πολύ! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει! Ευχαριστώ προκαταβολικα κ συγνώμη αν κουρασα

 

Δεδομένου ότι το γυρνάει σε watch os δεν ξέρω τι υποστήριξη θα έχει το tizen.

 

Βλέποντας φίλους με το gt2 θα πρότεινα εκείνο. Είναι μεγάλο θέμα η αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι το γυρνάει σε watch os δεν ξέρω τι υποστήριξη θα έχει το tizen.

 

Βλέποντας φίλους με το gt2 θα πρότεινα εκείνο. Είναι μεγάλο θέμα η αυτονομία.

 

Το GT2 δεν είναι smartwatch όμως. Υπάρχει ξεκάθαρη διαφορά με το Galaxy watch.

Link to comment
Share on other sites

Το GT2 δεν είναι smartwatch όμως. Υπάρχει ξεκάθαρη διαφορά με το Galaxy watch.

 

Δες το huawei watch 3 τότε. Εγώ αυτό σκεφτόμουν και να φανταστείς είχα σχεδόν όλα τα galaxy watch

Link to comment
Share on other sites

Το GT2 δεν είναι smartwatch όμως. Υπάρχει ξεκάθαρη διαφορά με το Galaxy watch.

 

Δεν είναι smartwatch αλλά σε κλήσεις απαντάς, μηνύματα βλέπεις αν δεν κάνω λάθος, μετρήσεις κάνει ποια η διαφορά με ένα καθαρό smartwatch;

 

Έχει ο αδερφός μου το gt2 και εγώ το watch 3, δεν ξέρω τι δεν λαμβάνω υπόψη για να δικαιολογηθεί η διαφορά στα χρήματα.

 

Δεν ξέρω τι εφαρμογές έχει το huawei αλλά και στο tizen νομίζω υπάρχει μοα έλλειψη σε σχέση με τις εναλλακτικές.

Link to comment
Share on other sites

Δες το huawei watch 3 τότε. Εγώ αυτό σκεφτόμουν και να φανταστείς είχα σχεδόν όλα τα galaxy watch

 

Δηλαδή προτείνεις gt3 λόγω αυτονομίας κ των βασικών λειτουργιών όπως, απα τηση σε τηλέφωνα, ομιλία, ανάγνωση μηνυμάτων

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι smartwatch αλλά σε κλήσεις απαντάς, μηνύματα βλέπεις αν δεν κάνω λάθος, μετρήσεις κάνει ποια η διαφορά με ένα καθαρό smartwatch;

 

Έχει ο αδερφός μου το gt2 και εγώ το watch 3, δεν ξέρω τι δεν λαμβάνω υπόψη για να δικαιολογηθεί η διαφορά στα χρήματα.

 

Δεν ξέρω τι εφαρμογές έχει το huawei αλλά και στο tizen νομίζω υπάρχει μοα έλλειψη σε σχέση με τις εναλλακτικές.

 

Το gt3 σε τι υπολείπεται των samsung τώρα πια;

Link to comment
Share on other sites

To huawei watch 3 pro έχει πρώτον πολύ καλύτερα υλικά. Η μόνη διαφορά για μένα είναι το μέγεθος γι αυτό περίμενω να το δω από κοντά. Το Galaxy watch 3 υπερτερεί μόνο στο ότι μετράει την πίεση και το καρδιογραφημα. Που ζήτημα να τα χρησιμοποιήσα δέκα φορές τόσους μήνες. Θα ήθελα όμως αυτόματη μέτρηση οξυγόνου στο αίμα που το Galaxy δν κάνει
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτείνεις gt3 λόγω αυτονομίας κ των βασικών λειτουργιών όπως, απα τηση σε τηλέφωνα, ομιλία, ανάγνωση μηνυμάτων

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το gt3 σε τι υπολείπεται των samsung τώρα πια;

 

Πρέπει πρώτα να πεις τι χρήση θες. Αν δεν θες τρίτες εφαρμογές και δεν έχεις και samsung τότε κοιτάς huawei. Από την άλλη αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις τόσα χρήματα περιμένεις να δεις τι θα λέει το 4 που θα έχει και νέο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

To huawei watch 3 pro έχει πρώτον πολύ καλύτερα υλικά. Η μόνη διαφορά για μένα είναι το μέγεθος γι αυτό περίμενω να το δω από κοντά. Το Galaxy watch 3 υπερτερεί μόνο στο ότι μετράει την πίεση και το καρδιογραφημα. Που ζήτημα να τα χρησιμοποιήσα δέκα φορές τόσους μήνες. Θα ήθελα όμως αυτόματη μέτρηση οξυγόνου στο αίμα που το Galaxy δν κάνει

 

Επειδή είχα huawei gt 2 pro, και τώρα watch 3, μπορώ να πω ότι η διαφορά μπαταρίας είναι τεράστια υπέρ του gt 2 pro, αλλά με έχει κερδίσει το watch 3 όχι μόνο για την μέτρηση πίεσης που χρησιμοποιώ συχνά, και έχει απόκλιση +- μισό βαθμό από το omron (έχω λίγο πίεση και την παρακολουθώ), αλλά και επειδή μπορώ από το ρολόι να διαβάζω, διαγράφω, απαντάω σε sms, mail & viber. Αναγκαστικά έχω τον φορτιστή στο κομοδίνο μου, και μέρα παρά μέρα το φορτίζω όταν κοιμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχω το galaxy watch 3 και το Σεπτέμβριο κλείνει χρόνο. Πόσο θα ήταν μια λογική τιμή πώλησης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχω το galaxy watch 3 και το Σεπτέμβριο κλείνει χρόνο. Πόσο θα ήταν μια λογική τιμή πώλησης;

 

Δεν υπάρχει λογική τιμή πώλησης, απλα κιτας τις αγγελιες που υπαρχουν ηδη και βαζεις κατι αναλογο με βαση και την κατασταση(αν και εχεις απο τα πιο παλια αφου το 3 πριν ενα χρόνο βγήκε). Βάλε μια τιμή εκεί κοντά και αν σε 2 εβδομάδες δεν το έχεις δώσει τότε κατεβάζεις μέχρι να βρεις την χρυσή τομή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα huawei gt 2 pro, και τώρα watch 3, μπορώ να πω ότι η διαφορά μπαταρίας είναι τεράστια υπέρ του gt 2 pro, αλλά με έχει κερδίσει το watch 3 όχι μόνο για την μέτρηση πίεσης που χρησιμοποιώ συχνά, και έχει απόκλιση +- μισό βαθμό από το omron (έχω λίγο πίεση και την παρακολουθώ), αλλά και επειδή μπορώ από το ρολόι να διαβάζω, διαγράφω, απαντάω σε sms, mail & viber. Αναγκαστικά έχω τον φορτιστή στο κομοδίνο μου, και μέρα παρά μέρα το φορτίζω όταν κοιμάμαι.

Μαζί σου σε όλα. Αλλά αυτό το μέρα παρά μέρα έμενα με έχει κουράσει. Με την δική μου χρήση βγάζει 2,5 μέρες. Στις δύο μέρες το φορτίζω και δν ξέρω πόσο θα το κρατήσω γι αυτό το λόγο. Το Galaxy watch το μου κρατούσε 4 με την ίδια χρήση. Και πολύ φοβάμαι ότι το 4 θα πέσει στη μια μέρα για μένα. Συν ότι εγώ θέλω να μετράω συνέχεια το οξυγόνο στο αίμα που δν το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου σε όλα. Αλλά αυτό το μέρα παρά μέρα έμενα με έχει κουράσει. Με την δική μου χρήση βγάζει 2,5 μέρες. Στις δύο μέρες το φορτίζω και δν ξέρω πόσο θα το κρατήσω γι αυτό το λόγο. Το Galaxy watch το μου κρατούσε 4 με την ίδια χρήση. Και πολύ φοβάμαι ότι το 4 θα πέσει στη μια μέρα για μένα. Συν ότι εγώ θέλω να μετράω συνέχεια το οξυγόνο στο αίμα που δν το κάνει

 

Δυστυχώς συμφωνώ μαζί σου φίλε. Εχουνε καταντήσει να το φορτίζουμε συνέχεια σαν κινητό. Εγώ χρησιμοποιώ συχνά το gps και η μπαταρία πέφτει νεράκι. Απογοήτευση από θέμα μπαταρίας για εμένα προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λέει καλά η στεφάνη που έχει το ρολοϊ που γυρίζει!

Σαν να μην γυρίζει τόσο ομαλά όπως παλιά και κάπου να κολλάει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

guys που το πάω για service?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

guys που το πάω για service?

 

Smartec στο Χαϊδάρι. Κορυφαίο εξουσιοδοτημένο σέρβις. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα το s21+ με την οθόνη off και μου την αντικατέστησαν εντός εγγύησης εντός 2 ωρών.

https://smartec.gr/gr.html

Link to comment
Share on other sites

Smartec στο Χαϊδάρι. Κορυφαίο εξουσιοδοτημένο σέρβις. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα το s21+ με την οθόνη off και μου την αντικατέστησαν εντός εγγύησης εντός 2 ωρών.

https://smartec.gr/gr.html

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...