Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ενεργοποιημενο ειναι. Αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει. Εννοω αν παω σε αλλο οροφο που εχει Wifi και οχι bluietooth δεν δεχομαι ειδοποιησεις πχ...

 

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό στη συσκευή σου. Σε μένα παίζει άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενεργοποιημενο ειναι. Αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει. Εννοω αν παω σε αλλο οροφο που εχει Wifi και οχι bluietooth δεν δεχομαι ειδοποιησεις πχ...

 

Είναι ακριβώς όπως στα λέει ο Βαγγέλης.

Σήμερα συγκεκριμένα, έλαβα φωτογραφία viber στο ρολόι και το τηλέφωνο ήταν τουλάχιστον 30 μέτρα μακριά. Επίσης, κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο, χτυπάνε ταυτόχρονα και το ρολόι και το ταμπλετ μου (δεν είναι 4G).

Απλά ψαξτο λίγο με τις ρυθμίσεις και θα το φτιάξεις. Εγώ το είχα δει κάπου σε ένα βίντεο και το έδειχνε αναλυτικά βήμα βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι κάτι νέο ότι το κινητό χωρίς LTE πραγματοποιεί κλήσεις. Είναι ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος. Όσοι έχετε κινητό samsung πίστευα το γνωρίζατε.

 

Αν δεν κάνω λάθος και το active 2 είχε αυτή τη λειτουργία.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα βηματα:

First, check some important settings:

 

Turn on Wi-Fi connection on Galaxy Watch (Settings -> Connections -> Wi-Fi -> Auto)

 

Open Galaxy Wearable app on a smartphone and go to "Sync phone settings" -> and turn on the "Sync Wi-Fi networks"

 

Go to Account and backup menu and turn on the "Remote connection"

 

Now turn the Wi-Fi calling option:

 

Go to smartphone Settings

 

Open "Advanced features"

 

Turn on the "Call & text on other devices"

 

Make sure your watch is under the "Registered devices" menu.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι κάτι νέο ότι το κινητό χωρίς LTE πραγματοποιεί κλήσεις. Είναι ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος. Όσοι έχετε κινητό samsung πίστευα το γνωρίζατε.

 

Αν δεν κάνω λάθος και το active 2 είχε αυτή τη λειτουργία.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα βηματα:

First, check some important settings:

 

Turn on Wi-Fi connection on Galaxy Watch (Settings -> Connections -> Wi-Fi -> Auto)

 

Open Galaxy Wearable app on a smartphone and go to "Sync phone settings" -> and turn on the "Sync Wi-Fi networks"

 

Go to Account and backup menu and turn on the "Remote connection"

 

Now turn the Wi-Fi calling option:

 

Go to smartphone Settings

 

Open "Advanced features"

 

Turn on the "Call & text on other devices"

 

Make sure your watch is under the "Registered devices" menu.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η λειτουργεια αυτη υπαρχει απο το gear s3 και σε ολα τα μετέπειτα ρολογια με tizen, αλλα θελει να εχεις κινητο της samsung και δεν ξερω αν γινετε με ολα ή με την σειρα S.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα το g keyboard για να έχω φωνητική εισαγωγη στα Ελληνικά, αξίζει κάτι άλλο must have για αγορά; Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος να άπαντες σε μήνυμά φωνητικά;

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

G Keyboard pro Ακη. Απο samsung store...

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει κωδικο στο ρολοι. Το θεμα ειναι οτι οταν τον βαζω ξεκλειδωνει, αλλα μετα στην επομενη ειδοποιηση θελει κωδικο ξανα. Συνολικα 4-5 φορες πρεπει να μπει για να μην ζηταει πλεον. Ενω ειναι ηδη στον καρπο μου....
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το δακτύλιο της spigen κι έβγαλα το tempered glass, γιατί αντανακλούσε πολύ..Από γρατζουνιές οθόνης πώς πάει;Το έχει κάποιος άνευ τζαμιού;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το δακτύλιο της spigen κι έβγαλα το tempered glass, γιατί αντανακλούσε πολύ..Από γρατζουνιές οθόνης πώς πάει;Το έχει κάποιος άνευ τζαμιού;

 

Το 90% χωρίς τζαμί το έχουμε ...άμα βάλεις ringke δεν θα εχεις κανένα θέμα με την οθόνη, απλά πρόσεχε τα πλαϊνά χτυπήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το 90% χωρίς τζαμί το έχουμε ...άμα βάλεις ringke δεν θα εχεις κανένα θέμα με την οθόνη, απλά πρόσεχε τα πλαϊνά χτυπήματα.

Ευχαριστώ..Μάλλον, θα παρευρεθώ κι εγώ έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση: Μετά την τελευταία αναβάθμιση, R840XXU1BUD1 με έκδοση tizen 5.5.0.2, διαπιστώνω αρκετά θέματα στις μετρήσεις βημάτων και ορόφων, προς το πολύ αισιόδοξο. Για παράδειγμα, στους 10 ορόφους γράφει 15, ή όταν το ανοίγω, ενώ την προηγούμενη ημέρα έχει κλείσει από το απόγευμα, μου βγάζει πάντα περίπου 100 βήματα! Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..Μάλλον, θα παρευρεθώ κι εγώ έτσι..

 

Εγώ επειδή είμαι τέρμα ψυχαναγκαστικος με τις γρατζουνιές έχω βάλει ringe στεφάνι ringe θήκη και tempered glass aliexpress. Όλα κουμπωσαν ρολόι. Λίγο ή στεφάνι δεν γυρνάει όπως γυρνούσε αλλά δεν ενοχλεί. Από να το κάνω χάλια όπως είχα κάνει το galaxy watch 1 πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή είμαι τέρμα ψυχαναγκαστικος με τις γρατζουνιές έχω βάλει ringe στεφάνι ringe θήκη και tempered glass aliexpress. Όλα κουμπωσαν ρολόι. Λίγο ή στεφάνι δεν γυρνάει όπως γυρνούσε αλλά δεν ενοχλεί. Από να το κάνω χάλια όπως είχα κάνει το galaxy watch 1 πολύ καλύτερα.

Κι εγώ από Ali tempered..Το πρώτο το έβγαλα, γιατί έκατσε μισό χιλιοστό στραβά και μετά την 5η προσπάθεια πήρε σκόνη και μετά δεν κολλούσε καλά...Το δεύτερο έχει μπει 99,99% τέλεια..Αλλά, αυτό το 0.01% ίσως οδηγήσει σε ψυχαναγκαστικη αφαίρεσή του ..Θήκη δεν βάζω, νομίζω ότι το κάνει χάλια..Στεφάνη οκ..Η επόμενη αγορά θα είναι ψυχοφαρμακα...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...ίσως ανόητη!

Ξέχασα στον φορτιστή το ρολόι 2 ημέρες, το έβγαλα πρίν απο λίγο και ήταν λίγο ζεστός ο φορτιστής,συντρέχει λόγος ανησυχίας για το ρολόι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το LTE απο αμαζον θα δουλευει λετε Ελλαδα? εχει τρελη προσφορα

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Το LTE απο αμαζον θα δουλευει λετε Ελλαδα? εχει τρελη προσφορα

 

στο ισπανικο αναφερεσαι..λεει για συμβατα δικτυα Vodafone...τωρα αν θα παιζει ελλαδα ποιος ξερει??..νομιζω ηδη εληξε

The Galaxy Watch3 4G smartwatch connects exclusively to EE *, Vodafone ** and O2 ***.

Link to comment
Share on other sites

Σαν προσφορά είναι απίστευτη όντως. Ρε παιδιά υπαρχει περίπτωση λέτε να πάρουμε και εμείς wear OS? Η μόνο το galaxy watch 4? Έχει ακουστεί τπτ;
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω watch 3 45mm με Note8...προς το παρον ειδα οτι σε ασκηση για 1 ωρα περπατηματος η μπαταρια επεσε 19% (απο 100%->89%). υπολογιζω να εχει αυτονομια 1 μερα φουλ με 1 ωρα ασκηση και υπνο. θα του περασω και ενα τζαμακι μην φαει καμια στουκα και προστατευτικο...μια ερωτηση... μετρηση οξυγονου δεν ειδα να εχει το ρολοι. επισης εχει παρει καποιος ζυγαρια που να παιζει με το samsung health και να ειναι σχετικα...ευχαριστημενος?
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω watch 3 45mm με Note8...προς το παρον ειδα οτι σε ασκηση για 1 ωρα περπατηματος η μπαταρια επεσε 19% (απο 100%->89%). υπολογιζω να εχει αυτονομια 1 μερα φουλ με 1 ωρα ασκηση και υπνο. θα του περασω και ενα τζαμακι μην φαει καμια στουκα και προστατευτικο...μια ερωτηση... μετρηση οξυγονου δεν ειδα να εχει το ρολοι. επισης εχει παρει καποιος ζυγαρια που να παιζει με το samsung health και να ειναι σχετικα...ευχαριστημενος?

 

19 ή 11%;100-89 δεν βγαίνουν τα νούμερα

Link to comment
Share on other sites

19 ή 11%;100-89 δεν βγαίνουν τα νούμερα

 

εκανα λαθος στο αρχικο κειμενο, απο 100%->81% με 1 ωρα και 10 λεπτα περπατημα/τρεξιμο...σχεδον 0,48% για καθε λεπτο που κατεγραφε την δραστηριοτητα... βρηκα και την μετρηση οξυγονου, ηθελε να προσθεσεις ενα widget.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Για πλήρη λειτουργία του ρολογιού ποιά κινητά είναι συμβατά ?

Σίγουρα η σειρά S . Ti άλλα κινητά το υποστηρίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...