Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαταρία έχει φτιάξει μετά την τελευταία αναβάθμιση.

2 ημέρες μου βγάζει άνετα, βέβαια είναι καί τί χρήση του κάνει κάποιος.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πράγματι. Εγώ με κλειστό το aod, wi fi & nfc, συνεχόμενη μέτρηση σφυγμών και άγχους, συχνές ειδοποιήσεις κλίσεων, mail, viber, sms το βάζω για φόρτιση στα μέσα της τέταρτης ημέρας. Η διαφορά από άλλους είναι ότι το κλείνω από τις 11 το βράδυ ως τις 7 το πρωί. Το βράδυ δεν το φοράω, και δεν υπάρχει λόγος να μένει ανοικτό.

Link to comment
Share on other sites

Λιγες noob ερωτησεις :p

 

  1. Σε ποιο σημειο του ρολογιου η της εφαρμογης καθορίζουμε την περιοδο/πλήθος των μετρήσεω που θα παιρνει το ρολοι μεσα στην ημερα?Πχ συνεχεις η ανα μια ωρα κλπ
  2. Είμαστε σίγουροι οτι υπάρχει ζελατινα στην οθονη απο το εργοαστάσιο?Σε καποια unboxing videos εχω παρατηρησει οτι εξείχε ενα ακρο του προστατευτικού αυτοκόλλητου ωστε να το πιασεις και να το τραβηξεις. Σε εμενα δεν υπήρχε (φρεσκια παραγωγη 20 ημερων :p ) και δεν μπορώ να καταλάβω αν φοράει. Εχω σκοπο να βαλω το τζαμακι της Ringke
  3. Μετα τα 10-15 δευτερόλεπτα, η οθόνη ντιμάρει (σε always on), αλλα για καποιο μυστήριο λόγο αλλαζει το watchface. Μπορω να κρατήσω το ιδιο το watchface οταν μπαινει το ρολοι σε αυτο το ...standby mode? (δεν ξερω πως αλλιως να το ονομάσω)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα γινεται, μην σου πω και καλυτερα απο το a.watch. Απλως να ξερεις, δεν εχει εφαρμογες, αλλα απαντας απο τις ειδοποιησεις...

 

Φωνητικη μονο με εφαρμογη τριτου, που εχει μπολικα bugs (μια στο τοσο σκαει) και χωρις σημεια στιξης. Σε καμια περιπτωση ισαξιο με apple watch. Γενικα απορω που οι περισσοτεροι συγκρινουν ακομα το apple watch με ανταγωνιστικα ρολογια. Ειναι τεραστια η διαφορα υπερ του πρωτου, απλα το επομενο αξιοπρεπες smartwatch μετά το apple watch ειναι η σειρα Galaxy watch (και δυστυχως μονοδρομος για android users και δη galaxy smartphone users)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίεργη μεμβράνη. Φοβάμαι μη κάνω ζημιά. Πάντως τις μετρήσεις τις παίρνει.

Άσχετο... τραγική μπαταρία. Κρίμα.

Προερχόμενος από το προηγούμενο είναι χειρότερο σε αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει μεμβρανη ρε παιδια, μη σκαλιζετε το ρολοϊ και του κανετε ζημια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μήπως να ψαξω λάτι σε wear os?

 

Ή απλα περιμενεις περιπου 1,5 μήνα και παιρνεις το νεο Galaxy Watch 4 με Wear OS...

Link to comment
Share on other sites

 

Ή απλα περιμενεις περιπου 1,5 μήνα και παιρνεις το νεο Galaxy Watch 4 με Wear OS...

 

Και σε τιμή 400+€ ... λες και είναι κινητό ενώ δεν κάνει κάτι διαφορετικό από τους προκατόχους του.

Άμα έχει wear Os τότε πάει η μπαταρία (μια μέρα το πολύ θα κρατά).

Link to comment
Share on other sites

Φωνητικη μονο με εφαρμογη τριτου, που εχει μπολικα bugs (μια στο τοσο σκαει) και χωρις σημεια στιξης. Σε καμια περιπτωση ισαξιο με apple watch. Γενικα απορω που οι περισσοτεροι συγκρινουν ακομα το apple watch με ανταγωνιστικα ρολογια. Ειναι τεραστια η διαφορα υπερ του πρωτου, απλα το επομενο αξιοπρεπες smartwatch μετά το apple watch ειναι η σειρα Galaxy watch (και δυστυχως μονοδρομος για android users και δη galaxy smartphone users)...

 

1) γραφεις γραμματα με το χερι και τα καταλαβαινει, 2) εχει Τ9 3) στο viber πχ σου κανει προεπισκοποιηση της φωτογραφιες που σου στελνουν

 

δεν λεω οτι το a.watch ειναι μαπα, αλλα ειδα μερικα πραγματα που κανει καλυτερα το watch 3 απο το a. watch. Σε αλλα, φυσικα ειναι καλυτερο το A. watch.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο του πρωτο με διαφορα είναι το apple watch και δευτερο το galaxy watch 3.

Ποιος κάθεται να γράψει μήνυμα από το ρολογακι για να περιμενει αν θα βαλει σημεία στίξης; Όλοι χρησιμοποιούμε το g keyboard (επι πληρωμή) αν θέλουμε να στείλουμε μήνυμα.

Δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το viber και τις άλλες πλατφόρμες από μόνες τους. Πρέπει κάποιος να μας στείλει μήνυμα και τότε μόνο μπορούμε να απαντήσουμε. Στις φωτογραφίες 7/10 φορές τις εμφανίζει στο ρολόι. Το ρολογακι της apple τα κάνει όλα αυτά που θέλουμε εδώ κ 3 χρονια τουλάχιστον.

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των 2 ρολογιών από άποψη smartwatch. (Όχι για αθλητικές δραστηριότητες) Η apple είναι πανάκριβη αλλα έχει δυνατότητες που με το τηλεσκοπιο τις βλέπουν τα άλλα ρολόγια συμπεριλαμβανομένου του watch 3.

Υ.Γ. ποτε δεν είχα apple watch αλλα είδα φίλους που είχαν κ κατάλαβα τη διαφορά εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γράφω με το χέρι αλλά ορισμένες φορές δεινοπαθώ!

Δεν την έχω κατεβάσει την εφαρμογή ακόμα,αναφέρομαι στο g-keybord αλλά μάλλον θα το κάνω!

Γιατι με το wear os θα θέλει κάθε ημέρα φόρτιση??

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν κρινιημε με όλα τα άλλα wear Os ρολόγια που κυκλοφορούν άμα το χρησιμοποιήσεις πολύ ούτε μέρα δεν βγάζουν όχι 24ωρο.

Γενικά η google έχει βγάλει ένα μίνι κιμητ σε ρολόι και όχι καινούργια πλατφόρμα ώστε να μην τρώει τα κέρατα του.

Το apple watche κάνει όσο ένα κινητό και είναι μόνο για τα μηλαρακια ...άρα αψρηστο από γεννησιμιου του. Στα 200€ μέσο όρο τα watch της Samsung ειναι vfm με διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ή απλα περιμενεις περιπου 1,5 μήνα και παιρνεις το νεο Galaxy Watch 4 με Wear OS...

Τόσο γρήγορα το περιμένουμε? Σε wear os προς το παρων αποτι διαβάζω το ticwatch 3 pro ειναι το καλύτερο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια

 

Θέλω να αγοράσω το galaxy watch 3 αλλά είμαι κάτοχος iPhone. Τώρα έχω το Galaxy watch.

Μπορώ να μετράω πίεση από το ρολόι; Μπορώ να το κάνω calibration με την εφαρμογή της Samsung Health αλλά σε iPhone;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χρειάζεται συσκευή Samsung!

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καθόλου!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το app της πίεσης που θα το βρεις??

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό λέω...

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τόσο γρήγορα το περιμένουμε? Σε wear os προς το παρων αποτι διαβάζω το ticwatch 3 pro ειναι το καλύτερο

 

Ναι, μεχρι τελη Μαϊου, αρχες Ιουνιου θα παρουσιαστει το 4 και θα φοραει Wear OS. Οπτικα εχει ελαχιστες διαφορες, οποτε ενδιαφερον εχει να δουμε αν θα δωσει αναβαθμιση σε Wear OS στα 3αρια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοήθεια

 

Θέλω να αγοράσω το galaxy watch 3 αλλά είμαι κάτοχος iPhone. Τώρα έχω το Galaxy watch.

Μπορώ να μετράω πίεση από το ρολόι; Μπορώ να το κάνω calibration με την εφαρμογή της Samsung Health αλλά σε iPhone;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Αν εχεις iphone, φιλικη συμβουλη: Αμεσα Apple watch...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μεχρι τελη Μαϊου, αρχες Ιουνιου θα παρουσιαστει το 4 και θα φοραει Wear OS. Οπτικα εχει ελαχιστες διαφορες, οποτε ενδιαφερον εχει να δουμε αν θα δωσει αναβαθμιση σε Wear OS στα 3αρια...

 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δώσει αναβάθμιση σε άλλο λειτουργικό σύστημα στα παλια της ρολόγια η samsung και ουτε εχω ξανα ακουσει ποτέ να γίνετε κατι τέτοιο σε οποιαδήποτε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δώσει αναβάθμιση σε άλλο λειτουργικό σύστημα στα παλια της ρολόγια η samsung και ουτε εχω ξανα ακουσει ποτέ να γίνετε κατι τέτοιο σε οποιαδήποτε συσκευή.

 

Πραγματι ειναι πολυ δυσκολο. Πολυ trivial η κινηση της σαμμυ, που παραδεχεται την "ηττα" της απο τη μηλια και πεταει λευκη πετσετα με το να επιστρεψει σε ενα os (wear os), που εχει μεινει πισω (και το παρατησε κι η ιδια πισω στο 2014, με τελευταια υλοποιηση το gear live). Μονη (μοναδικη) λογικη η εξηγηση η γκαμα εφαρμογων του wear os, που μαζι με ενα ωραιο σκιν απο σαμσουνγκ, θα δωσει νεα πνοη (ελπιζουμε) στα ρολογια της.

Για να δουμε τι θα δουμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαγγέλη εικόνα για το look του g.watch 4? Κανένα spoiler?:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαγγέλη εικόνα για το look του g.watch 4? Κανένα spoiler?:lol:

 

Yep. Το ρολοι υπαρχει και δοκιμαζεται -και- στη samsung hellas... Περιμενουμε, θα εχουμε μια εκπληξη στο θεμα, που δεν εχει κυκλοφορησει στις φημες του διαδικτυου...;)

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος οτι κάτι ήξερες παραπάνω:happy:..Ωραία οπότε περιμένουμε, ελπίζω η έκπληξη να είναι ευχάριστη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Yep. Το ρολοι υπαρχει και δοκιμαζεται -και- στη samsung hellas... Περιμενουμε, θα εχουμε μια εκπληξη στο θεμα, που δεν εχει κυκλοφορησει στις φημες του διαδικτυου...;)

 

Θα συνδέεται και με Apple;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...