Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καρδιογραφιμα σας το μετράει σωστά? Εμένα ξεκινάει και μετά από λίγο σταματάει, ξέρετε τι μπορεί να φτάει?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εξακολουθω και δε το βλεπω ουτε στο galaxy store ...και μεσω της εφαρμογησ galaxy wearble παλι δε το βλεπω..ευχαριστω για την προσπαθεια

update: εκανα μηδενισμο δεδομενων στο ρολοι και το εμφανισε! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι σε αναζήτηση smartwatch, μου άρεσε πολύ το watch 3. Το βρίσκω στα 253 από amazon Γερμανίας αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν θα έχει κάποιο θέμα με το region που θα είναι Γερμανίας ουσιαστικά? Θα έχει κάποια λειτουργία λιγότερη στην χώρα μας ? Επίσης επειδή κάποιοι λένε ότι πρέπει να έχεις samsung smartphone τι διαφορά έχει στα samsung smartphones ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι σε αναζήτηση smartwatch, μου άρεσε πολύ το watch 3. Το βρίσκω στα 253 από amazon Γερμανίας αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν θα έχει κάποιο θέμα με το region που θα είναι Γερμανίας ουσιαστικά? Θα έχει κάποια λειτουργία λιγότερη στην χώρα μας ? Επίσης επειδή κάποιοι λένε ότι πρέπει να έχεις samsung smartphone τι διαφορά έχει στα samsung smartphones ?

 

Είναι απο τα καλύτερα gadgets που έχω πάρει.

Δεν έχω συσκευή Samsung αλλά έχεις σχεδόν όλες τις λειτουργίες!

Ναι πράγματι δεν θα έχεις την σύνδεση wifi όταν χάνετε το σήμα blueooth που είναι όλα τα λεφτά μια τέτοια λειτουργία αλλά ζω και χωρίς αυτήν.

Πολύ καλό το ρολόι και απροβλημάτιστη λειτουργία!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία διαφορά που θα είναι γερμανικό. Τα ίδια είναι.

Με samsung κινητά έχεις και άλλες λειτουργίες που δεν τα έχεις με άλλη μάρκα. Για παράδειγμα να έχεις ειδοποιήσεις κανονικά κι ας μην έχουν σύνδεση ρολόι και κινητό, μέσω wifi.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσα ίσα που μάλλον θα έχει και το samsung pay προεγκατεστημενο...
Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα που μάλλον θα έχει και το samsung pay προεγκατεστημενο...

 

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω και ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κανω πληρωμες με αυτο σε σουπερμαρκετ πχ μεσω eurobank ή edenred. Εχει samsung pay στην ελλαδα; εχει κατι αλλο;

 

ερχομαι απο apple watch

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω και ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κανω πληρωμες με αυτο σε σουπερμαρκετ πχ μεσω eurobank ή edenred. Εχει samsung pay στην ελλαδα; εχει κατι αλλο;

 

ερχομαι απο apple watch

Όχι ακόμα το samsung pay δεν λειτουργεί Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να απεγκαταστήσω το samsung pay από το κινητό (S21+) και από το ρολόι;
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 μερες. Καλυτερο σε σημεια απο το Apple watch και χειροτερο σε αλλα. Αυτο που δεν μπορω να βρω (και δεν ξερω αν γινεται κιολας) ειναι πχ στο οξυγονο να μετραει μονο του και οχι μονο οταν το κανω εγω...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 μερες. Καλυτερο σε σημεια απο το Apple watch και χειροτερο σε αλλα. Αυτο που δεν μπορω να βρω (και δεν ξερω αν γινεται κιολας) ειναι πχ στο οξυγονο να μετραει μονο του και οχι μονο οταν το κανω εγω...

 

Δεν γίνεται να μετράει μόνο του!

Αλλά δεν μετράει και πολύ σωστά το οξυγόνο σε σχέση με ένα οξύμετρο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μετράει μόνο του!

Αλλά δεν μετράει και πολύ σωστά το οξυγόνο σε σχέση με ένα οξύμετρο!

 

κριμα, γιατι στο apple watch μετραει μονο του οπως επισης και τα διαγραμματα των καρδιακων παλμων ειναι καλυτερα. :(

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις περπάτημα ή ασκήσεις φυσικά μετράει καρδιακό παλμό και διάφορα άλλα. Δε θυμάμαι αν μέσα σε αυτά είναι και το οξυγόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οξυγόνο ενώ κουνιεσαι και κάνεις άθληση είναι σχεδόν αδύνατο (τουλάχιστον για να βγάλει σωστή μέτρηση).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κι εγώ το ρολοι. Το είχα συνδεδεμένο με galaxy note 9. Τωρα αλλα ξα κιντο και πηρα το s21 ultra στο οποίο έκανα επαναφορά μέσω smartswitch και δεν μπορεί να συνδεθεί με το ρολοι. Εχω κλείσει κι ανοίξει το ρολοι και το κινητο αλλα τιποτα. Τιποτα ιδέες? Επαναφορά στο ρολοι πχ πως μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κι εγώ το ρολοι. Το είχα συνδεδεμένο με galaxy note 9. Τωρα αλλα ξα κιντο και πηρα το s21 ultra στο οποίο έκανα επαναφορά μέσω smartswitch και δεν μπορεί να συνδεθεί με το ρολοι. Εχω κλείσει κι ανοίξει το ρολοι και το κινητο αλλα τιποτα. Τιποτα ιδέες? Επαναφορά στο ρολοι πχ πως μπορώ να κάνω?

 

Στο ρολόι, Ρυθμίσεις, 'Σύνδεση σε νέο τηλέφωνο'

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εξέλιξη για την μέτρηση πίεσης στα non Samsung κινητά?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εξέλιξη για την μέτρηση πίεσης στα non Samsung κινητά?

ότι μάθεις στείλε μου ή γράψε το εδώ μέσα σε παρακαλώ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εξέλιξη για την μέτρηση πίεσης στα non Samsung κινητά?

 

Τι εννοεις; ΤΙ γινεται σε non samsuing κινητα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; ΤΙ γινεται σε non samsuing κινητα;

δεν λειτουργεί η μέτρηση πίεσης και καρδιογράφημα όταν το ρολόι είναι συνδεδεμένα σε συσκευές Non galaxy

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργεί η μέτρηση πίεσης και καρδιογράφημα όταν το ρολόι είναι συνδεδεμένα σε συσκευές Non galaxy
Λειτουργεί με μια διαδικασία από οδηγίες στο xda.

Μια φορά μέτρησα για να δω απλά πως δουλεύει , αλλά κάθε 2 βδομάδες περίπου ζητάει calibration ζητώντας τις τιμές κανονικού πιεσομετρου, ώστε να βγάζει πιο σωστά αποτέλεσματα.

 

 

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργεί η μέτρηση πίεσης και καρδιογράφημα όταν το ρολόι είναι συνδεδεμένα σε συσκευές Non galaxy

 

Πλακα κανεις. Και ο λογος;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε...

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εξέλιξη για την μέτρηση πίεσης στα non Samsung κινητά?

 

 

Ακολουθα την διαδικασία που κάνει και θα λειτουργούν μια χαρά. Ειδικά το καρδιογράφημα μπαίνει πανευκολα, ίσως η πιεση να σε δυσκολέψει να κάνεις μια τυπική διαδικασία μέσο pc που και παλι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αν ακολουθήσεις τα βήματα στο βίντεο.. Τώρα για να τα δώσει η Samsung επίσημα σε μη Samsung κινητά λίγο δύσκολο αφου ακολουθησε αυτή την γραμμή

Link to comment
Share on other sites

 

Ακολουθα την διαδικασία που κάνει και θα λειτουργούν μια χαρά. Ειδικά το καρδιογράφημα μπαίνει πανευκολα, ίσως η πιεση να σε δυσκολέψει να κάνεις μια τυπική διαδικασία μέσο pc που και παλι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αν ακολουθήσεις τα βήματα στο βίντεο.. Τώρα για να τα δώσει η Samsung επίσημα σε μη Samsung κινητά λίγο δύσκολο αφου ακολουθησε αυτή την γραμμή

 

τι εννοείς,δεν το κατάλαβα?

όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά στην συσκευή μου εκτός απο τα 2 τελευταία!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...