Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μόνο τζαμακι..Αν και το ring είναι υπερευαισθητο,έμπαινα του βάλω δακτύλιο όταν αρχίσει να έχει θέμα...Έχουμε καταλήξει, να παίρνουμε κάτι όμορφο και να τα ντύνουμε σαν καρναβάλι..Και στα κινητά θήκες και στα ρολόγια και στις θήκες των ακουστικών..Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Το silver bezel το θελω γιατι παραδοξως στο silver χρώμα η Samsung εχει μαυρο δακτυλιδι.

Το sport λουράκι επειδη διαβαζω οτι το δερματινο που ερχεται μαζι με το ρολοι φθείρεται ευκολα με τον ιδρώτα (λογικο) και πως με τα silicon "σφιγγει" καλύτερα στον καρπό και μετράει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το silver bezel το θελω γιατι παραδοξως στο silver χρώμα η Samsung εχει μαυρο δακτυλιδι.

Το sport λουράκι επειδη διαβαζω οτι το δερματινο που ερχεται μαζι με το ρολοι φθείρεται ευκολα με τον ιδρώτα (λογικο) και πως με τα silicon "σφιγγει" καλύτερα στον καρπό και μετράει καλύτερα.

 

Αυτό με το silicone λουράκι, έχει ενδιαφέρον...Μάλλον, θα το εφαρμόσω, γιατί και εμφανισιακά δεν δένει με sport outfit..

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ο λόγος που το πήρα σε μαύρο και είναι πραγματικά εντυπωσιακά όμορφο. Είχα σε ασημί το πρώτο και αυτό είναι πραγματικά πολύ ωραίο σε μαύρο χρώμα. Το δερμάτινο λουράκι, για εμένα, είναι πολύ ωραίο. Και τα σιλικόνης έχει ωραία λουράκια, απλά το καλοκαίρι με τον ιδρώτα δεν είναι ότι καλύτερο για το δέρμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδη προτιμω το silver σαν πιο κλασσικο, νομιζω οτι θα δειχνει λουκουμι με το silver bezel

 

71E%2BfUIY7yL._AC_SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δείχνει πολύ ωραίο. Κουμπώνει πάνω του φαντάζομαι και δεν υπάρχει κάποιου είδους κόλλα ή κάτι παρόμοιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με κολλα/αυτοκόλλητο διπλής οψης.

Η οποία αντέχει ομως κανονικά και σε κολύμπι.

 

Τωρα τι θα γίνει αν αρχισεις τα βαλε βγάλε... ειναι αλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δείχνει πολύ ωραίο. Κουμπώνει πάνω του φαντάζομαι και δεν υπάρχει κάποιου είδους κόλλα ή κάτι παρόμοιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην κοιτάς την εικόνα της διαφήμισης γιατί έχουν κάνει photoshop...έχουν κάνει την μαύρη καδένα του ρολογιού σαν αυτή που πουλάνε...το κανονικό κολλάει από πάνω και πλάγια μπορείς να δεις το μαύρο χρώμα...έχω πχ έχω πάρει μαύρο ringke και ένα με μπλε με ασημί γράμματα. Δεν είναι άσχημα στο μάτι και εγώ πιστεύω ότι το ασήμι του πάει ..απλά δεν είναι όσο τέλειο στην φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη στεφάνη,το μαύρο ,έχει ήδη δύο στίγματα..Ασημί είναι από κάτω..Άρα, προφανώς είναι βαμμένο...
Link to comment
Share on other sites

Η στεφάνη είναι μαύρη σε όλα και προφανώς βαμμένη. Και στο πρώτο watch αν τη χτυπούσες δυνατά κι έκανε σημάδι άλλαζε χρώμα. Αλλά χρειάζεται δυνατό χτύπημα και σε συγκεκριμένες επιφάνειες.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θέλει γρατζουνιά για να το θέσουμε καλύτερα όχι χτύπημα, πάντως οποίος θέλει να είναι ασφαλής πρέπει να βάλει ringke πάνω ...για το τζαμακι έχω αντιρρήσεις για την χρησιμότητα σαν ασφάλεια όμως βολεύει γιατί άμα έχεις ringke ανεβάζεις με το πάχος του τζαμιού και την οθόνη ώστε να μην κάνει τόσο μπαμ το βαθούλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει γρατζουνιά για να το θέσουμε καλύτερα όχι χτύπημα, πάντως οποίος θέλει να είναι ασφαλής πρέπει να βάλει ringke πάνω ...για το τζαμακι έχω αντιρρήσεις για την χρησιμότητα σαν ασφάλεια όμως βολεύει γιατί άμα έχεις ringke ανεβάζεις με το πάχος του τζαμιού και την οθόνη ώστε να μην κάνει τόσο μπαμ το βαθούλωμα.

 

Εκτός από το τζαμακι, σε ποιο άλλο ringke αναφέρεσαι?

Στο bezel η στο case?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το τζαμακι, σε ποιο άλλο ringke αναφέρεσαι?

Στο bezel η στο case?

 

Ring είναι δαχτυλίδι στα αγγλικά από εκεί βγαίνει και η μάρκα ringke. Τώρα για την θήκη νομίζω ότι είναι χοντροκομμένη λύση εντελως για το ρολόι. Άμα βάλεις την έξτρα στεφάνι από πάνω το προστατεύεις σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αφαιρέσει το αυτόματο Goodnight mode ή έχει φάει σκάλωμα το δικό μου? Γιατί πλέον έχει μόνο τον διακόπτη για on/off.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ,με το gw3 μπορείς να διαβάσεις και να απαντήσεις με φωνητική υπαγόρευση πχ στα sms και messenger? Λειτουργει όπως το apple watch ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ,με το gw3 μπορείς να διαβάσεις και να απαντήσεις με φωνητική υπαγόρευση πχ στα sms και messenger? Λειτουργει όπως το apple watch ?
Ναι με αγορά εφαρμογής από το Samsung store. Αλλά μην περιμένεις λογισμικό τόσο καλογραμμενο σαν το watch os της apple, σχεδόν δεν συγκρίνονται τα δύο ρολόγια. Το apple watch προς το παρόν είναι εκτός ανταγωνισμού.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις , θα το ψαξω καλύτερα να δω αν με βολέψει σαν το watch

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πήρα και εγώ πριν λίγο. Στις αρχικές ρυθμίσεις επέλεξα κανονικά τα Ελληνικά, αλλά στην επιλογή περιοχής δεν είχε Ελλάδα και έβαλα Ιταλία. Είναι σε όλους έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πήρα και εγώ πριν λίγο. Στις αρχικές ρυθμίσεις επέλεξα κανονικά τα Ελληνικά, αλλά στην επιλογή περιοχής δεν είχε Ελλάδα και έβαλα Ιταλία. Είναι σε όλους έτσι;

 

Καλορίζικο!

Ναι!

Θα διορθωθεί μόνο του μετά

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αφαιρέσει το αυτόματο Goodnight mode ή έχει φάει σκάλωμα το δικό μου? Γιατί πλέον έχει μόνο τον διακόπτη για on/off.

Κανονικά υπάρχει ρυθμίσεις σύνθετες (advanced) στο goodnight mode έχει ναι όχι και turn on daily

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Ναι!

Θα διορθωθεί μόνο του μετά

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το watch 3 να μου έρθει.

Το αφήνω να κάνει αναβάθμιση και μετά καλύτερα ένα reset πριν ξεκινήσω χρήση?

 

Την περιβόητη μέτρηση της αρτηριακής πίεσης που ψάχνω για να την βρω?

 

Τέλος, θα με καλύψουν τα faces της samsung η υπάρχει και κάποιο άλλο μέρος που μπορώ να ψαξω?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά υπάρχει ρυθμίσεις σύνθετες (advanced) στο goodnight mode έχει ναι όχι και turn on daily

Έτσι ήταν όταν το είχα αγοράσει τον Αύγουστο. Πλέον έχει μόνο την επιλογή "Turn on now".

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...