Jump to content

Νέο κινητό σχετικά compact (<150mm)


Avadonmod
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το huawei p20 φαίνεται καλή ευκαιρία. Κοιτούσα μάλιστα πριν ένα βίντεο που έθιγε αν συμφέρει περισσότερο να πάρεις ναυαρχίδα του '18 ή κάποιο φετινό μεσαίας κατηγορίας.

 

Και το p30 lite φαίνεται ωραίο. Το honor 20 ανεβαίνει κάμποσο στην τιμή + δεν μου αρέσει η κάμερα η μπροστινή.

 

Ανάμεσα σε p30 lite και p20 ποιο θα προτιμούσατε? Επίσης κάτι είχα δει για την Huawei ότι έχει προβλήματα με τη Google ή κάτι τέτοιο. Επηρεάζει σε κατι?

 

Κοίτα το P20 ήταν το προηγούμενο κινητό μου και όπως είπες ήταν σε επίπεδο ναυαρχίδας, δυνατός επεξεργαστής κάμερα με OIS, μερικά έξτρα όπως οτι υποστηρίζει desktop mode όταν το συνδέσεις σε εξωτερική οθόνη. Το P30 Lite είναι πιο καινούριο κινητό έχει μια έξτρα ultra wide κάμερα, ωστόσο έχει πιο αδύναμο επεξεργαστή και γι'αυτό δεν υποστηρίζει 4Κ όπως το P20.

Και τα δύο κινητά έχουν κανονικά google servises είχαν κυκλοφορήσει πριν το ban των ΗΠΑ.

 

Πάντως και το Pixel 3a που δίνει ο Haki παραπάνω είναι επίσης μια καλή επιλογή αν και αυτό λιγάκι πάνω από το budget. Το μόνο που δε γνωρίζω με την εγγύηση τι παίζει γιατί γράφει οτι το πήρε από Γερμανία από τη Google, εννοώντας σε ποιον απευθύνεσαι αν χαλάσει κάτι, αλλά μπορείς να ρωτήσεις και το παιδί να σου λύσει τυχόν απορίες.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το είδα το Pixel 3a αλλά η αλήθεια είναι ότι δε μου αρέσει και πολύ. Έχει και πολύ μεγάλα bezels.

 

Επίσης είδα χθες το Pixel 4a και το βρήκα ιδιαίτερα συμπαθητικό. Φαίνεται αρκετά εύχρηστο, ωραίος σχεδιασμός για τα γούστα μου, και σχετικά μικρό. Επίσης λογικά θα παίρνει ενημερώσεις για αρκετό καιρό. Όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής του δεν έχω ιδέα αλλά θεωρώ ότι θα είναι καλή μιας και το βγάζει η google. Βέβαια ανεβαίνει πάνω από 100 ευρώ στα χρήματα που θέλω να διαθέσω, αλλά ίσως το καθυστερήσω λίγο σε περίπτωση που πέσει η τιμή του. Μου τράβηξε την προσοχή πάντως. Φαίνεται αρκετά smooth.

 

Διαφορετικά ίσως στραφώ προς το P30 Lite, το οποίο φαίνεται καλή περίπτωση και είναι καινούργιο μοντέλο και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καθως δεν αλλάζω συχνά κινητό, αποφάσισα να ανέβω σε χρήματα ώστε να πάρω κάτι που ίσως αξίζει περισσότερο.

 

Είμαι ανάμεσα στο Oneplus nord και στο Pixel 4a της Google. Έχουν αρκετά κοινά στοιχεία. Αυτό που δίνει προβάδισμα στο καθένα για μένα προσωπικά είναι η οθόνη με τα 90hz στο nord την οποία βρίσκω αρκετά περισσότερο απολαυστική σε σχέση με τα 60hz και οι μικρές διαστασεις στο Pixel 4a, που το βρίσκω πολύ πιο εύχρηστο για μένα. Φυσικά διαφέρουν και σε άλλα σημεία, αλλά νομίζω αυτές είναι οι διαφορές που με ενδιαφέρουν περισσότερο.

 

Εσείς ποιο λέτε θα ήταν προτιμότερο να πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο πολύ καλά.δυακολη αγορά.προσωπικα θα πήγαινα για one plus ένα κλικ παραπάνω.παντως και τα δυο πολύ καλά.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...