Jump to content

Νέο κινητό σχετικά compact (<150mm)


Avadonmod
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για νέα συσκευή αλλά έχω προσέξει ότι τελευταία σχεδόν όλες οι συσκευές που κυκλοφορούν είναι αρκετά μεγάλες. Υπάρχει κάποια συσκευή που να μην ξεπερνάει τα 150mm σε μήκος, να κοστίζει το πολύ μέχρι 250 ευρώ και να είναι σχετικά αξιοπρεπής?

Link to comment
Share on other sites

Η σύντομη απάντηση είναι όχι. Η ποιο μακριά ψάχνεις και συμβιβάζεσαι(πχ a40, a41 της Samsung) η πχ σε καμία προσφορά η μεταχειρισμένο huawei p30 η σκας κάτι το παραπάνω και πας σε μήλο πχ iPhone se 2020
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Το xiaomi mi9 se μου αρέσει. Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω? Νομίζω το είχε παρει το μάτι μου και παλιότερα αλλά η διαθεσιμότητα του ήταν μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγει σε τιμή αρκετά. Δεν είναι διατεθειμένος να δώσω πάνω από 250 + τα χαρακτηριστικά του για αυτήν την τιμή νομίζω δεν ειναι και τόσο καλά.
Link to comment
Share on other sites

Sold out

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αδερφέ ν ξέρεις ότι 150 με 154 mm δεν είναι τόσο μεγάλη διαφορά. Κιλ σ αυτές τις διαστάσεις θ βρεις αρκετές αξιόλογες συσκευές

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγει σε τιμή αρκετά. Δεν είναι διατεθειμένος να δώσω πάνω από 250 + τα χαρακτηριστικά του για αυτήν την τιμή νομίζω δεν ειναι και τόσο καλά.

 

οπα θέλεις και καλά χαρακτηριστικά και άκρο μέγεθος? τοτε μόνο Iphone

 

αν θες καλά χαρακτηριστικά μικρο μέγεθος και 250 ευρώ μόνο στο παράλληλο σύμπαν :p

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung A40 το έχει η αδερφή μου.ειναι σχετικά αξιοπρεπές ριξτους μια ματιά.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σαν χαρακτηριστικά ναι.αλλα δεν ξέρω τι υποστήριξη θα έχει από την εταιρεια.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι και πάρα πολύ καλή. Αλλά αν έχει ένα καλό λειτουργικό ακόμη και σε παλιότερη έκδοση, πειράζει αν δεν έχει περαιτέρω αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι αναβαθμίσεις κάνει η meizu.αν κάνει τις αναβαθμίσεις ασφαλείας δεν θα έχεις κάποιο θέμα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι αναβαθμίσεις κάνει η meizu.αν κάνει τις αναβαθμίσεις ασφαλείας δεν θα έχεις κάποιο θέμα.

 

Νομίζω ότι ακόμη και αυτές δεν τις κάνει ή τουλάχιστον σίγουρα δεν τις κάνει στην ώρα τους. Είναι όντως τόσο σημαντικές αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τις κάνει δεν ξέρω αν θα τρέχουν σωστά και κάποιες εφαρμογές.καποιος ποιος γνώστης θα σου πει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ στο μέγεθος και στα χρήματα που θες είναι το Huawei P20 που τρέχει και προσφορά στο Γερμανό αυτή τη στιγμή στα 199 ευρώ. Είναι όμως σχετικά παλιό κινητό, αναβαθμίσεις δε θα πάρει άλλες, ενημερώσεις ασφαλείας για κάνα χρόνο ακόμη, άντε δύο το πολύ. Νομίζω θα πρέπει να ανέβεις λίγο σε διαστάσεις. Για παράδειγμα το P30 Lite είναι 153mm και αν καταφέρεις και ανέβεις και στην τιμή, πάλι ο Γερμανός έχει καλή προσφορά το Honor 20 στα 289 ευρώ.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το huawei p20 φαίνεται καλή ευκαιρία. Κοιτούσα μάλιστα πριν ένα βίντεο που έθιγε αν συμφέρει περισσότερο να πάρεις ναυαρχίδα του '18 ή κάποιο φετινό μεσαίας κατηγορίας.

 

Και το p30 lite φαίνεται ωραίο. Το honor 20 ανεβαίνει κάμποσο στην τιμή + δεν μου αρέσει η κάμερα η μπροστινή.

 

Ανάμεσα σε p30 lite και p20 ποιο θα προτιμούσατε? Επίσης κάτι είχα δει για την Huawei ότι έχει προβλήματα με τη Google ή κάτι τέτοιο. Επηρεάζει σε κατι?

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

P30 lite.μονο τα καινούργια μοντέλα δεν έχουν Google.αυτα τα δύο που αναφέρεις έχουν.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ στο μέγεθος και στα χρήματα που θες είναι το Huawei P20 που τρέχει και προσφορά στο Γερμανό αυτή τη στιγμή στα 199 ευρώ. Είναι όμως σχετικά παλιό κινητό, αναβαθμίσεις δε θα πάρει άλλες, ενημερώσεις ασφαλείας για κάνα χρόνο ακόμη, άντε δύο το πολύ. Νομίζω θα πρέπει να ανέβεις λίγο σε διαστάσεις. Για παράδειγμα το P30 Lite είναι 153mm και αν καταφέρεις και ανέβεις και στην τιμή, πάλι ο Γερμανός έχει καλή προσφορά το Honor 20 στα 289 ευρώ.
Το honor 20 ήταν το πρώτο που σκέφτηκα όταν πρότεινα να ανέβει λίγο στο μήκος

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...