Jump to content

Samsung Galaxy Tab S7+


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το πήρα, διάφορα μεγέθους οθόνης δίπλα στο tab s6...

Όποιος θέλει άριστο tab S6 6/128 wifi μου λέει πριν το βάλω αγγελία. f2daaf3d14398c72be97420545b6030c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντυπωσιακο, αν και προσωπικά δε με βλέπω να την πάλευα με 13αρι Android tablet.

Καλορίζικο! Θα το απολαύσεις στα πολυμέσα. Οθοναρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακο, αν και προσωπικά δε με βλέπω να την πάλευα με 13αρι Android tablet.

 

Καλορίζικο! Θα το απολαύσεις στα πολυμέσα. Οθοναρα!!!

Ευχαριστώ πολύ! Πήγαινε να το δοκιμάσεις και εγώ είχα κάποιους ενδοιασμούς, όμως τελικά είναι πανάλαφρο και εμένα με βολεύει ακόμα πιο πολύ το μέγεθος στην πληκτρολογιση και σε portrait και σε landscape. Browning και διάβασμα είναι απόλαυση η οθοναρα του χειρόγραφες σημειώσεις το ίδιο, δεν έχει γυρισμό σε κάτι μικρότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά είναι εύκολη;

Χωράει σε μικρό back pack όπως για παράδειγμα το

https://www.skroutz.gr/s/16681298/Xiaomi-Mi-Colorful-Small-ZJB4143GL-Grey.html#reviews

 

Εδώ το S6 ήταν κορυφαίο σε ευκολία μεταφοράς

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο και Κώτσος έριξαν 140 το μικρό και 180 το μεγάλο. Για όποιον ψήνεται.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο και Κώτσος έριξαν 140 το μικρό και 180 το μεγάλο. Για όποιον ψήνεται.
Το είδα από τις 7 το πρωί και το έχω συνέχεια στο καλάθι αλλά δεν κάνω το τελικό κλικ.

Το μεγάλο φυσικά, μου βγαίνει 610€ με το τιμολόγιο.

Από τη μία σκέφτομαι να γλυτώσω τα 610€ μιας και δεν είναι ότι το χρειάζομαι, από την άλλη το σαράκι της τεχνολογίας...μεγάλη αντιπαλότητα αυτά τα δύο..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το s6, δεν βλέπω κάτι για αλλαγή. Ίσως αν το μικρό είχε amoled και 8 ραμ. Αλλά για κάποιον που ψάχνεται (ακόμα και για να θρέψει το σαράκι :Ρ ) είναι καλή περίπτωση.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από τις 7 το πρωί και το έχω συνέχεια στο καλάθι αλλά δεν κάνω το τελικό κλικ.

Το μεγάλο φυσικά, μου βγαίνει 610€ με το τιμολόγιο.

Από τη μία σκέφτομαι να γλυτώσω τα 610€ μιας και δεν είναι ότι το χρειάζομαι, από την άλλη το σαράκι της τεχνολογίας...μεγάλη αντιπαλότητα αυτά τα δύο..

Αφού θα πουλήσεις το S6 κανένα 200αρι με το ζόρι θα δώσεις παραπάνω. Για εμένα η 12,4" οθόνη κάνει τεράστια διαφορά, μόνο γι αυτο άξιζε με χίλια η μεταπηδηση. Εννοείται για το μικρό δεν αξίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, σπανια βγαζουν σε 12 ιντσες ταμπλετ πλεον
Και γίνεται ένα πολύ βολικό λαπτοπ παράλληλα. a593aeaabd416efec803ae9170b25495.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το s6, δεν βλέπω κάτι για αλλαγή. Ίσως αν το μικρό είχε amoled και 8 ραμ. Αλλά για κάποιον που ψάχνεται (ακόμα και για να θρέψει το σαράκι :Ρ ) είναι καλή περίπτωση.
Συμφωνώ φίλε μου. Μένουμε στο καταπληκτικό S6 και βλέπουμε του χρόνου για SO η μπαίνουμε στο τρυπακι και χτυπάμε το fold2 lol

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε μου. Μένουμε στο καταπληκτικό S6 και βλέπουμε του χρόνου για SO η μπαίνουμε στο τρυπακι και χτυπάμε το fold2 lol

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Μένουμε μένουμε! Το fold 2 μπααα, θέλει πολλούς παράδες!!

 

Κάτι άλλο που πρόσεξα στο S7 σήμερα που πήγα να το δω από κοντά, είναι το βάρος. Μου φάνηκε βαρύτερο. Όντως το έψαξα και είναι 498γρ., ενώ το s6 420 γραμμάρια. Όμορφο όμως και τα 120hz, βούτυρο.

 

Το κακο ειναι οτι η τιμη στο S6 δεν πεφτει.. Εχει κλειδωσει στα 580 ευρω περιπου.

 

Ντάξει λογικό, με amoled και μόλις περσινό επεξεργαστή, αλλά θα πέσει, που θα πάει.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μένουμε μένουμε! Το fold 2 μπααα, θέλει πολλούς παράδες!!

 

Κάτι άλλο που πρόσεξα στο S7 σήμερα που πήγα να το δω από κοντά, είναι το βάρος. Μου φάνηκε βαρύτερο. Όντως το έψαξα και είναι 498γρ., ενώ το s6 420 γραμμάρια. Όμορφο όμως και τα 120hz, βούτυρο.

 

 

 

Ντάξει λογικό, με amoled και μόλις περσινό επεξεργαστή, αλλά θα πέσει, που θα πάει.

 

Εμενα παλι με συγκινησε το μικρο, το android σε 12,9 αναδεικνυει ακομα περισσοτερο το γεγονός ότι το os δεν εχει καμια προβλεψη για μεγαλες οθονες. Μεγαλα εικονίδια, αχταρμάς μενου, όλα μεγενθυμενα και μενει μονο το hardware να σωζει την κατασταση.

Δεν περιμενα την 120hz ips του μικρου να με συγκινησει. Well done Sammy...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι με συγκινησε το μικρο, το android σε 12,9 αναδεικνυει ακομα περισσοτερο το γεγονός ότι το os δεν εχει καμια προβλεψη για μεγαλες οθονες. Μεγαλα εικονίδια, αχταρμάς μενου, όλα μεγενθυμενα και μενει μονο το hardware να σωζει την κατασταση.

Δεν περιμενα την 120hz ips του μικρου να με συγκινησει. Well done Sammy...

 

To είδες από κοντά; Το μόνο περίεργο με το S7 είναι η οθόνη του. Σε βίντεο στο youtube φαίνεται να κάνει αντιστροφή χρωμάτων υπό γωνία, πράγμα το οποίο IPS οθόνες δεν θα έπρεπε (δεν συμβαίνει πχ στο iPad air της συμβίας). Είμαι στην φάση να το πάρω γιατί το S6 στα ίδια χρήματα δεν είναι εξίσου καλό VFM, έστω και για τον ένα χρόνο λιγότερο στην νέα υπόσχεση υποστήριξης (που πάλι είναι λίγη συγκριτικά με apple) και παρά την amoled. Θα περάσω από ένα μεγάλο κατάστημα που έχω κοντά, ελπίζω ότι θα το έχουν στον πάγκο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι με συγκινησε το μικρο, το android σε 12,9 αναδεικνυει ακομα περισσοτερο το γεγονός ότι το os δεν εχει καμια προβλεψη για μεγαλες οθονες. Μεγαλα εικονίδια, αχταρμάς μενου, όλα μεγενθυμενα και μενει μονο το hardware να σωζει την κατασταση.

Δεν περιμενα την 120hz ips του μικρου να με συγκινησει. Well done Sammy...

 

To μικρό λέω και γω, σε αυτού το βάρος αναφερόμουν.

 

To είδες από κοντά; Το μόνο περίεργο με το S7 είναι η οθόνη του. Σε βίντεο στο youtube φαίνεται να κάνει αντιστροφή χρωμάτων υπό γωνία, πράγμα το οποίο IPS οθόνες δεν θα έπρεπε (δεν συμβαίνει πχ στο iPad air της συμβίας). Είμαι στην φάση να το πάρω γιατί το S6 στα ίδια χρήματα δεν είναι εξίσου καλό VFM, έστω και για τον ένα χρόνο λιγότερο στην νέα υπόσχεση υποστήριξης (που πάλι είναι λίγη συγκριτικά με apple) και παρά την amoled. Θα περάσω από ένα μεγάλο κατάστημα που έχω κοντά, ελπίζω ότι θα το έχουν στον πάγκο.

 

Θεωρώ ότι είναι θέμα προτεραιοτήτων, όσο παίζουν στην ίδια τιμή. Πλεονεκτήματα S6: Ποιότητα εικόνας, κατανάλωση ενέργειας (λόγω amoled, τα συγκριτικά που κυκλοφόρησαν δίνουν πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας στο S6 για την αναπαραγωγή βίντεο και browsing), λίγο ελαφρύτερο, λίγο λεπτότερο. Πας εδώ για media. S7: Πιο ισχυρός ο 865+ και η κάρτα γραφικών του, 120hz ρυθμός ανανέωσης οθόνης, ταχύτερη απόκριση του s-pen. Πας εδώ για δουλειά και παραγωγικότητα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο το έχει με εγγύηση για ένα χρόνο σπάσιμο/ζημιά υγρών και panda antivirus, στην ίδια τιμή με όλους τούς άλλους. Ψώνισα το S7 4G τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Στο Public μου είπαν σήμερα το πρωί ότι δίνει δώρο και το book cover.

Στο site όμως δε βλέπω κάτι τέτοιο.

Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο το έχει με εγγύηση για ένα χρόνο σπάσιμο/ζημιά υγρών και panda antivirus, στην ίδια τιμή με όλους τούς άλλους. Ψώνισα το S7 4G τελικά.

 

Καλορίζικο!

Πες μας τις εντυπώσεις σου...

Link to comment
Share on other sites

Είχαν απο ένα κομμάτι έτσι κι αλλιώς για ετοιμοπαραδοτο όλοι. Σ αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να πουλήσουν τιποτα
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...