Jump to content

Samsung Galaxy Tab S7+


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 ώρες πριν, Lux said:

Ψαχνω για αγορα του συγκεκριμενου ταμπλετ, αλλα η τιμη του εχει ξεφυγει. Δεν προκειται να πεσει ξανα; Επισης παρατηρω δεν υπαρχει και μεγαλη διαθεσιμοτητα.

Μονο σε stock clearance ισως το βρεις καποια στιγμη. Πλεον παμε καρφι για s8 (την ιδια περιοδο με την παρουσιαση του s22 series - σε 1 μηνα περιπου δηλαδη θα φανει κι η νεα σειρα ταμπλετ)...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα θα ηθελα να ξερω αν μπορεις να απεγκαταστησεις εντελως τα apps της Samsung στο καινουργιο One UI 4. Πχ. calendar, contacts, browser, notes κτλ κτλ. Σε αφηνει η μονο disable μπορεις να τα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα θα ηθελα να ξερω αν μπορεις να απεγκαταστησεις εντελως τα apps της Samsung στο καινουργιο One UI 4. Πχ. calendar, contacts, browser, notes κτλ κτλ. Σε αφηνει η μονο disable μπορεις να τα κανεις?
Μέσα από τις Ρυθμίσεις του Android ούτε disable μπορείς να τις κάνεις.
Το button είναι ανενεργό.

Ίσως μόνο με adb command, αλλά δεν έχω δοκιμάσει.
Τις έχω κάνει απόκρυψη στο app drawer του Nova launcher, και δεν ασχολούμαι.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2022 at 12:53 ΜΜ, v@gelis said:

Μονο σε stock clearance ισως το βρεις καποια στιγμη. Πλεον παμε καρφι για s8 (την ιδια περιοδο με την παρουσιαση του s22 series - σε 1 μηνα περιπου δηλαδη θα φανει κι η νεα σειρα ταμπλετ)...

Το clearance που εχουν καποια μαγαζια οπως το πλαισιο τι ακριβως ειναι; Μεταχειρισμενα;

Ημουν 100% σιγουρος οτι το tablet ειναι περσινο μοντελο και για αυτο μου εκανε εντυπωση που δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα. Τωρα παρατηρω οτι βγηκε καλοκαιρι του 2020!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ρυθμιση που σου αναβει την οθονη οταν ερχεται ειδοποιηση? Και ακομα καλυτυερα να μενει η ειδοποιηση σε always on display?  Επισης γινεται να κανω κλωνους σε οποιο app θελω? Στην ρυθμιση dual messenger μου εχει μονο το facebook και το viber. Ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω κατι.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Σε βίντεο long term review του S7+ πάντως αναφέρθηκε ότι ο αντικαταστάτης αναμένεται τέλος του 2022 οπότε και θα εμφανιστούν ίσως προσφορές ξεστοκαρίσματος.

Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 11:39 ΠΜ, dapostol said:

Σε βίντεο long term review του S7+ πάντως αναφέρθηκε ότι ο αντικαταστάτης αναμένεται τέλος του 2022 οπότε και θα εμφανιστούν ίσως προσφορές ξεστοκαρίσματος.

Δε νομιζω οτι υπαρχει στοκ καπου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 27/1/2022 at 11:39 ΠΜ, dapostol said:

Σε βίντεο long term review του S7+ πάντως αναφέρθηκε ότι ο αντικαταστάτης αναμένεται τέλος του 2022 οπότε και θα εμφανιστούν ίσως προσφορές ξεστοκαρίσματος.

Έχει βγει ήδη και είναι το S8+.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά θα μπορούσα στο συγκεκριμένο tab να χρησιμοποιήσω απρόσκοπτα εφαρμογές τύπου office (word, excel κλπ) ;
Θέλω βασικά κάτι που να έχει τις λειτουργίες που έχει το tab και παράλληλα τις εργασίες που προανέφερα.
Για παράδειγμα μπορώ να γράψω σε πολυφωνικό σύστημα όπως μέσω του word σε windows.
Δεν το έχω δουλέψει γενικά το word σε android συσκευή .

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μπορούσα στο συγκεκριμένο tab να χρησιμοποιήσω απρόσκοπτα εφαρμογές τύπου office (word, excel κλπ) ;
Θέλω βασικά κάτι που να έχει τις λειτουργίες που έχει το tab και παράλληλα τις εργασίες που προανέφερα.
Για παράδειγμα μπορώ να γράψω σε πολυφωνικό σύστημα όπως μέσω του word σε windows.
Δεν το έχω δουλέψει γενικά το word σε android συσκευή .

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μπορείς ναι για τις εφαρμογές. Για το πολυφωνικό δεν γνωρίζω αλλά θεωρώ πως ναι.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, georbap said:

Παιδιά θα μπορούσα στο συγκεκριμένο tab να χρησιμοποιήσω απρόσκοπτα εφαρμογές τύπου office (word, excel κλπ) ;
Θέλω βασικά κάτι που να έχει τις λειτουργίες που έχει το tab και παράλληλα τις εργασίες που προανέφερα.
Για παράδειγμα μπορώ να γράψω σε πολυφωνικό σύστημα όπως μέσω του word σε windows.
Δεν το έχω δουλέψει γενικά το word σε android συσκευή .

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι δεν μπορείς να επεξεργαστεις office. Η Microsoft το βλέπει 2η συσκευή σου. Όλα τα tablets πάνω από 10.1 τα βλέπει 2η συσκευή. Υπάρχουν άλλες εφαρμογες που ισως μπορεσεις. Με τις εφαρμογές της  Microsoft  υπάρχει το παραπάνω θέμα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 ώρες πριν, vfragos said:

Γιατί δεν μπορείς; Αρκεί να έχεις office 365

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επι πληρωμη ναι μπορεις απλα νομιζα οτι θέλει δωρεαν ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Καλησπέρα σας. Ξαφνικά μια ημέρα που έβαλα να φορτίσω το tablet, δεν άνοιξε ξανά πότε και μου βγάζει πάντα την επισυναπτόμενη οθόνη. Έκανα και το reset με κάτω κουμπί και Home, και τα δύο της φωνής με το home αλλά τίποτα...

https://photos.app.goo.gl/VyhF2aM5VpSQBQBZ7

Link to comment
Share on other sites

αυτό δείχνει την φόρτιση...

δηλαδή δεν πάει σε recovery mode αν πατήσεις παρατεταμένα το "on" με κουμπί μείωσης ή το "on" με κουμπί αύξησης έντασης; (με ένα από τα δυο γίνεται)

πολύ σπάνιο να μείνει έτσι τούβλο χωρίς τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν με το συνδυασμό κουμπιών εκανες factory reset και εξακολουθεί να μη μπουταρει στο λειτουργικό στειλτο για σέρβις. Αν είσαι εκτός εγγύησης διάβασε πως να το βάλεις σε download mode (εκτός από συνδυασμό κουμπιών θέλει και ταυτόχρονα να συνδέσεις το USB με υπολογιστή) κατέβασε odin και την τελευταία ρομ και ξανα περνά την. 90% θα δουλέψει. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, La_3 said:

αυτό δείχνει την φόρτιση...

δηλαδή δεν πάει σε recovery mode αν πατήσεις παρατεταμένα το "on" με κουμπί μείωσης ή το "on" με κουμπί αύξησης έντασης; (με ένα από τα δυο γίνεται)

πολύ σπάνιο να μείνει έτσι τούβλο χωρίς τίποτα...

Δεν έκανε τίποτα με κανένα συνδυασμό κουμπιών. Τελικά δουλεψε βάζοντας το με τον φορτιστή Samsung. Επειδή ήμουν εξωτερικό χρησιμοποίησα τις προηγούμενες ημέρες φορτιστή Oneplus  του κινητού που έως τώρα δεν είχε προβλημα. Φαίνεται ήθελε Samsung για να εκκινήσει.

Σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το android 13 με ui 5.0 σήμερα.... Μόλις εγκατέστησα!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρομοίως σε S7 Αμερικάνικη rom. Δε βλέπω αισθητές διαφορές απο One UI 4.1

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως σε S7 Αμερικάνικη rom. Δε βλέπω αισθητές διαφορές απο One UI 4.1
Δυστυχως καποια σπασιματα στα γραφικα επεστρεψαν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 10:35 ΜΜ, ddr2 said:

Δυστυχως καποια σπασιματα στα γραφικα επεστρεψαν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

Σε παιχνίδια;
Οχι σε παιχνιδια. Στα γραφικα του μενου και κυριως οταν ενω εισαι σε καποια εφαρμογη ανοιγεις τις προσφατες εφαρμογες. Αναφερομαι σε χρηση με gestures, οχι με κουμπια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε παιχνιδια. Στα γραφικα του μενου και κυριως οταν ενω εισαι σε καποια εφαρμογη ανοιγεις τις προσφατες εφαρμογες. Αναφερομαι σε χρηση με gestures, οχι με κουμπια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα το ίδιο θέμα σε S21+. Ενώ η συσκευή πήγαινε γενικά τρένο, είχα ελάχιστα minor σπασίματα εδώ κι εκεί και αποφάσισα να κάνω factory reset... μπορεί να μου πήρε 6-8 ώρες να το στήσω και να έχασα το ΣΚ μου αλλά τελικά θα πω άξιζε.

Κάτι αντίστοιχο πιστεύω συμβαίνει και στην περίπτωση σου, στο tab το απλό (S7) που έχω από την άλλη έκατσε καλύτερα και είναι 100% smooth.

PS. Έχω τρελό OCD με τέτοια θέματα, το 99% δεν θα παρατηρούσε καν τα σπασίματα που ενοχλούσαν εμένα, επίσης δεν ξέρω αν σε 1,2 βδομάδες τα ξανακάνει οπότε, it's up to you.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο θέμα σε S21+. Ενώ η συσκευή πήγαινε γενικά τρένο, είχα ελάχιστα minor σπασίματα εδώ κι εκεί και αποφάσισα να κάνω factory reset... μπορεί να μου πήρε 6-8 ώρες να το στήσω και να έχασα το ΣΚ μου αλλά τελικά θα πω άξιζε.

Κάτι αντίστοιχο πιστεύω συμβαίνει και στην περίπτωση σου, στο tab το απλό (S7) που έχω από την άλλη έκατσε καλύτερα και είναι 100% smooth.

PS. Έχω τρελό OCD με τέτοια θέματα, το 99% δεν θα παρατηρούσε καν τα σπασίματα που ενοχλούσαν εμένα, επίσης δεν ξέρω αν σε 1,2 βδομάδες τα ξανακάνει οπότε, it's up to you.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εκανα factory reset για το λογο αυτο, αλλα τα σπασιματα παραμενουν. Ισως οχι τοσο εντονα, αλλα υπαρχουν. Και υπαρχουν και στο s22 ultra ακριβως στο ιδιο γραφικο, σε μικροτερο βαθμο ομως. (οταν ανοιγεις τις προσφατες εφαρμογες ενω βρισκεσαι ηδη σε καποια εφαρμογη, οχι απο την αρχικη οθονη)

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...