Jump to content

Samsung Galaxy Tab S7+


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτός εδω https://www.amazon.co.uk/dp/B07QXMNF1X?tag=techisodetvuk-21&keywords=qgeem%20hub&geniuslink=true δουλεύει... Τουλάχιστον αυτο δείχνει στο παρακάτω βίντεο

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks αλλά δεν μπορώ να το φορτίζω και να συνδέσω και ακουστικά ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανείς αντάπτορα από type c σε type c και jjack ακουστικών μαζί (τουλάχιστον?) Θέλω να φορτίζει ταυτόχρονα και να μιλάω ή να ακούω μουσική, ας έχει και usb, hdmi και ότι άλλο. Αγόρασα 2 διαφορετικά αλλά δεν τα αναγνωρίζει η θύρα.

 

https://www.skroutz.gr/s/19372355/Ugreen-USB-C-male-3-5mm-USB-C-female-50596.html

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι οτι θα αναγνωρίζεται από τη θύρα του S7?

Δύο έχω αγοράσει και δεν τα αναγνωρίζει η θύρα!!!

https://madhawk.gr/baseus-type-c-totype-c-35mm-jack-adapter-catl45-01-black

https://www.cellphones.gr/antaptoras-4smarts-soundsplit-mini-type-c-jack-3-5mm-female-to-type-c-male-charging-audio-splitter-black-4s468706

Δουλεύουν και τα δύο όμως μια χαρά σε Huawei p20 pro

 

 

παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ με Samsung https://www.ugreen.com/products/2-in-1-audio-charger-splitter

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mε αυτά τα μυαλά τα android tabs δε θα γίνουν ποτέ ipads.

και ακόμα περισσότερο τα Samsung tabs.

 

Samsung TAB S7+ η ναυαρχίδα των android ταμπλετών η επονομαζόμενη , και καλά, ipad killer.

 

H συσκευή είναι κατασκευασμένη να δουλέυει κυρίως σε landscape mode ( η κάμερα στη μεγάλη πλευρά, το πληκτρολόγιο κουμπώνει στη μεγάλη πλευρά κτλ.

 

Εγκατάσταση Samsung wearables στη ταμπλέτα. Μόλις ξεκινάει γυρίζει την εφαρμογή σε portrait mode.

 

Οταν η ίδια η κατασκευάστρια δε σέβεται την οριζοντιποίηση των μαμισιων εφαρμογών που αφορούν δική της κατασκευή πώς περιμένει να την σεβαστούν οι άλλοι;.

 

Για αυτό στο θέμα των ταμπλετών δε πρόκειτα να υπάρξει αντίπαλος των ipads ότι πατάτες και να κάνει η apple.

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπέρα σας κύριοι, αντιμετωπίζω το τελευταίο διάστημα ένα πρόβλημα με τον Chrome, ανοίγω μια σελίδα, και μετά από δεύτερα γίνεται άσπρη, και μένει εκεί, αν πειράξω την οθόνη σκρολαροντας την πάνω κάτω, επανέρχεται, αυτο το κάνει μόνο στην εφαρμογή του Chrome. αν ανοίξω απο την εφαρμογή google search δεν υπάρχει πρόβλημα, δουλεύει κανονικά. τι κουλό είναι τούτο; γνωρίζει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2021 at 4:47 ΜΜ, manos_1966 said:

καλησπέρα σας κύριοι, αντιμετωπίζω το τελευταίο διάστημα ένα πρόβλημα με τον Chrome, ανοίγω μια σελίδα, και μετά από δεύτερα γίνεται άσπρη, και μένει εκεί, αν πειράξω την οθόνη σκρολαροντας την πάνω κάτω, επανέρχεται, αυτο το κάνει μόνο στην εφαρμογή του Chrome. αν ανοίξω απο την εφαρμογή google search δεν υπάρχει πρόβλημα, δουλεύει κανονικά. τι κουλό είναι τούτο; γνωρίζει κανεις;

No worries, το κάνει και σε εμένα καμια βδομάδα τώρα και σε poco κινητό και σε Α8 tab. Λογικα είναι θέμα chrome

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλεπω κατι τρελα trade-in που κανει η Samsung σε Αμερικη και τωρα και Αγγλια. Δινει για παλαιοτερες συσκευες 350 δολλαρια εκπτωση σε αγορα S7/S7+. Να φανταστω δεν προκειται να δουμε εμεις κατι τετοιο εδω;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε όλους.

Ψάχνω να αγοράσω tabs7 lte και δεν υπάρχει στα μεγάλα μαγαζιά πάρα μόνο σε λίγα στο skroutz. Για ποιο λόγο? Επίσης δεν μπορώ δυστυχώς να βρω και το bookcover...

Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται το νέο s8??? Έχουμε κάποιο νεότερο σχετικά???

Στάλθηκε από το SM-N9860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηρθε σε κανεναν η 12?


Όχι ακόμη.

Στο Reddit έχω διαβάσει να την έχουν λάβει χρήστες από την Ευρώπη που έχουν την 5G έκδοση του tablet.

Οπότε για το απλό ίσως να μην έχει δοθεί ακόμη το update.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ήρθε ειδοποίηση, αλλά έκανα ανανέωση χτες και την έβγαλε. Τώρα γράφω από το Tab με την 12 πάνω. Έχω το μοντέλο 5G.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ήρθε ειδοποίηση, αλλά έκανα ανανέωση χτες και την έβγαλε. Τώρα γράφω από το Tab με την 12 πάνω. Έχω το μοντέλο 5G.
 
Ευχαριστώ.
Μάλλον γι' αυτό την έχεις πάρει.
Στα WiFi μοντέλα μάλλον δεν έχει γίνει release το update, ίσως τις επόμενες μέρες.

Πώς σου φάνηκε;
Πέρα από τις διαφορές στην εμφάνιση είδες κάποια μεγάλη διαφορά;

Always on Display έχει στο Android 12, ή είναι τελικά feature που δίνει η Samsung μόνο στα κινητά της;

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα με 5G ήρθε... Έχει βρει μήπως κάποιος εφαρμοφή ημερολογίου στην οποία μπορείς να γράψεις με το πενάκι σε κάθε ημέρα χωριστά?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε update με Android 12 και στην δική μου συσκευή (S7 WiFi version).

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που bootαρε το tablet με το Android 12 update, έχω ένα εκνευριστικό πράσινο button στην οθόνη (μπορεί να μετακινηθεί οπουδήποτε) το οποίο αλλάζει τα χρώματα της οθόνης (colour invert).

Είναι πάντα εκεί, είτε είσαι στην homescreen, ή σε κάποια εφαρμογή, ή παίζεις παιχνίδι.

Το έχετε κι εσείς που αναβαθμίσατε τις 5G συσκευές σας τις προηγούμενες μέρες;
Καταφέρατε να το κάνετε disable;


Ευχαριστώ.


homescreen link: https://ibb.co/y8DZCVJ



Edit: έκανα αναζήτηση στις Ρυθμίσεις με την λέξη "shortcut" και είδα ότι ήταν ενεργοποιημένο το toggle. Μόλις το απενεργοποίησα έφυγε από την οθόνη το button.





Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου S7 wifi και όλα δουλεύουν μια χαρά. Δεν έχω την πράσινη κουκίδα, οπότε υποθέτω πως έχει ενεργοποιηθεί κάποια προστασία χρωμάτων ή ματιών. Δες κατεβάζοντας την κουρτίνα τα κουμπιά που υπάρχουν καθώς και μερικά νέα κουμπιά που εμφανίστηκαν με την 12, μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάτι.

Νίκος

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου S7 wifi και όλα δουλεύουν μια χαρά. Δεν έχω την πράσινη κουκίδα, οπότε υποθέτω πως έχει ενεργοποιηθεί κάποια προστασία χρωμάτων ή ματιών. Δες κατεβάζοντας την κουρτίνα τα κουμπιά που υπάρχουν καθώς και μερικά νέα κουμπιά που εμφανίστηκαν με την 12, μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάτι.

Νίκος

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Βρήκα την λύση, το έκανα disable.

Δεν είχα ενεργοποιήσει εγώ κάτι, έτσι bootαρε η συσκευή !!!!!

Μπήκα στις ρυθμίσεις, βρήκα το toggle για το Colour Inversion και ήταν απενεργοποιημένο. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι είναι αυτό που έκανε enable αυτό το button.....
Και τελικά έπρεπε να πατήσω πάνω στο κείμενο Invert Colours και όχι στο toggle από δίπλα. Έτσι άνοιγε νέο μενού όπου έγραφε για Invert Colours shortcut.

Ήταν ενεργοποιημένο !!!!!

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους φίλους που είναι κάτοχοι του ταμπλετ και χρησιμοποιούν την επίσημη εφαρμογή του Facebook, υπάρχει dark theme, και αν ναι που βρίσκεται η σχετική επιλογή;

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο s6 tablet που έχω δεν έχω fb οπότε εάν δεν δουλέψει με συγχωρείτε. 

Στο fold 3 όμως εχω εγκατεστημενο το fb . Στην εσωτερική οθόνη ούτε σε εμένα δούλευε το dark mode και έκανα τα παρακάτω.

 

Για όσους θέλουν σκούρο Facebook  στην εσωτερική οθόνη, επειδή δεν το κάνει, κάνετε τα εξής.
Ρυθμισεις / επιλογές προγραμματιστη /  πηγαινετε κάτω και ενεργοποιειτε εκεί που γράφει επιβολή σκουρόχρωμης λειτουργίας 
 
Για όσους δεν έχουν ενεργοποιήσει τις επιλογές προγραμματιστη κάνουν τα εξής για ενεργοποίηση.
Ρυθμισεις / πληροφορίες για το τηλέφωνο / πληροφορίες για το λογισμικό  / πατάτε επαναλαμβανομενα με το δάχτυλο εκεί που λέει αριθμός κατασκευής. Μετά από καμιά 10 άρια χτυπήματα εμφανίζεται ένα παράθυρο που λέει ότι είσαστε πλέον προγραμματιστης...ούτε πολυτεχνική σχολή να βγάλετε ούτε τίποτα...έτσι απλά γίνατε.
 
Μετά επιστρέφουμε πίσω στις ρυθμισεις και το έχει τέρμα κάτω.

 

Το έχω γράψει και στο νήμα του fold 3. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Στο s6 tablet που έχω δεν έχω fb οπότε εάν δεν δουλέψει με συγχωρείτε. 
Στο fold 3 όμως εχω εγκατεστημενο το fb . Στην εσωτερική οθόνη ούτε σε εμένα δούλευε το dark mode και έκανα τα παρακάτω.
 
Για όσους θέλουν σκούρο Facebook  στην εσωτερική οθόνη, επειδή δεν το κάνει, κάνετε τα εξής.
Ρυθμισεις / επιλογές προγραμματιστη /  πηγαινετε κάτω και ενεργοποιειτε εκεί που γράφει επιβολή σκουρόχρωμης λειτουργίας 
 
Για όσους δεν έχουν ενεργοποιήσει τις επιλογές προγραμματιστη κάνουν τα εξής για ενεργοποίηση.
Ρυθμισεις / πληροφορίες για το τηλέφωνο / πληροφορίες για το λογισμικό  / πατάτε επαναλαμβανομενα με το δάχτυλο εκεί που λέει αριθμός κατασκευής. Μετά από καμιά 10 άρια χτυπήματα εμφανίζεται ένα παράθυρο που λέει ότι είσαστε πλέον προγραμματιστης...ούτε πολυτεχνική σχολή να βγάλετε ούτε τίποτα...έτσι απλά γίνατε.
 
Μετά επιστρέφουμε πίσω στις ρυθμισεις και το έχει τέρμα κάτω.
 
Το έχω γράψει και στο νήμα του fold 3. Ελπίζω να βοήθησα.
Ευχαριστώ πολύ, το έκανα και δούλεψε. Μόλις πάτησα την επιλογή force dark mode, με το που ξανάνοιξα την εφαρμογή Facebook, ήταν σκουρη.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους φίλους που είναι κάτοχοι του ταμπλετ και χρησιμοποιούν την επίσημη εφαρμογή του Facebook, υπάρχει dark theme, και αν ναι που βρίσκεται η σχετική επιλογή;

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όχι, για κάποιο λόγο εδώ και μήνες (μέσα καλοκαιριού αν θυμάμαι καλά) στην εφαρμογή δεν υπάρχει επιλογή για light/dark mode, ούτε ακολουθεί τα χρώματα της συσκευής που είναι ρυθμισμένη σε dark mode.
Στο s6 tablet που έχω δεν έχω fb οπότε εάν δεν δουλέψει με συγχωρείτε. 
Στο fold 3 όμως εχω εγκατεστημενο το fb . Στην εσωτερική οθόνη ούτε σε εμένα δούλευε το dark mode και έκανα τα παρακάτω.
 
Για όσους θέλουν σκούρο Facebook  στην εσωτερική οθόνη, επειδή δεν το κάνει, κάνετε τα εξής.
Ρυθμισεις / επιλογές προγραμματιστη /  πηγαινετε κάτω και ενεργοποιειτε εκεί που γράφει επιβολή σκουρόχρωμης λειτουργίας 
 
Για όσους δεν έχουν ενεργοποιήσει τις επιλογές προγραμματιστη κάνουν τα εξής για ενεργοποίηση.
Ρυθμισεις / πληροφορίες για το τηλέφωνο / πληροφορίες για το λογισμικό  / πατάτε επαναλαμβανομενα με το δάχτυλο εκεί που λέει αριθμός κατασκευής. Μετά από καμιά 10 άρια χτυπήματα εμφανίζεται ένα παράθυρο που λέει ότι είσαστε πλέον προγραμματιστης...ούτε πολυτεχνική σχολή να βγάλετε ούτε τίποτα...έτσι απλά γίνατε.
 
Μετά επιστρέφουμε πίσω στις ρυθμισεις και το έχει τέρμα κάτω.
 
Το έχω γράψει και στο νήμα του fold 3. Ελπίζω να βοήθησα.
Όντως έτσι αλλάζει σε dark mode το Facebook app (το δοκίμασα), αλλά δυστυχώς επηρεάζονται και άλλες εφαρμογές.
Για παράδειγμα αλλάζει το χρώμα των bubbles (από μαύρο σε ένα περίεργο ανοιχτό χρώμα) από τα μηνύματα αυτών που σου στέλνουν, και είναι πολύ δύσκολο να διαβάσεις το κείμενο.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι αλλάζει σε dark mode το Facebook app (το δοκίμασα), αλλά δυστυχώς επηρεάζονται και άλλες εφαρμογές.
Για παράδειγμα αλλάζει το χρώμα των bubbles (από μαύρο σε ένα περίεργο ανοιχτό χρώμα) από τα μηνύματα αυτών που σου στέλνουν, και είναι πολύ δύσκολο να διαβάσεις το κείμενο.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Όταν λες bubbles εννοείς πχ αυτά του Facebook messenger?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες bubbles εννοείς πχ αυτά του Facebook messenger?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την φούσκα μέρα στην οποία είναι γραμμένο το μήνυμα.

Τώρα η φούσκα με το dark theme του messenger έχει χρώμα καφέ, και τα γράμματα του μηνύματος είναι άσπρα.

Αν κάνω και την αλλαγή από το Developers Option το καφέ χρώμα αλλάζει σε ένα ανοιχτόχρωμο, και έτσι δεν μπορείς να διαβάσεις το κείμενο που παραμένει με άσπρα γράμματα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για αγορα του συγκεκριμενου ταμπλετ, αλλα η τιμη του εχει ξεφυγει. Δεν προκειται να πεσει ξανα; Επισης παρατηρω δεν υπαρχει και μεγαλη διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...