Jump to content

Samsung Galaxy Tab S7+


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και στο δικό μου s7 θα αναφέρω βελτιώσεις

 

Αλλαξε το split screen; Σε "περιορόζει" στις 4 προσφατες εφαρμογές που έχεις ανοίξει; Δηλαδή σου εμφανκζει άμεσα μόνο τις 4 πρόσφατες ενώ τις υπόλοιπες πρέπει να τίς ψάξεις;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο! Όσο αφορά την φόρτιση, εχω το 5g 128/6 και η φόρτιση με τον samsung 45watt κάνει περίπου 1.30 ώρα απο 4-5% έως 100%

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δοκιμάσει με τον φορτιστή που ήρθε με το κουτι ο οποίος δεν είναι βέβαια 45W;

 

Ή κάποιος που να μου πει πόση ώρα του βγάζει στην οθονη μέχρι τη πληρη φόρτιση από το 10-15% με τον φορτιση που ήρθε στο κουτι;

Edited by dionisisss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου διάβασα ότι μπορείς να έχεις συνδεδεμένα με τη Samsung συσκευή σου πλέον και το ταμπλετ. Πως γίνεται;

 

Με το call and text to other devices

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες το λίγο πιο απλά. Ευχαριστώ
Κατέβασε την μπάρα ειδοποίησης, Πάτα στο γρανάζι και στην αναζήτηση γράψε...

Κλήση & αποστολή μηνυμάτων σε άλλες συσκευές. Το ενεργοποιείς και είσαι έτοιμος. Προϋποθέτει να είναι συνδεδεμένες και οι δύο συσκευές στο ίδιο samsung account.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με τα μυνηματα και κλήσεις γίνεται με άλλη εφαρμογή εκτός του Flow σε όλο το σύστημα;

Δηλαδή ότι κάνω στο ένα να μεταφέρεται στο άλλο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Νεος κάτοχος από χθες του S7+ 5G 256gb.Ψαχνομουν πολύ καιρό για ταμπλετ και αμφιταλλαντευομουν μεταξύ ipad Pro και s7+.Ερχόμενος από lenovo tab 2 Lte 5ετιας ιδανικά θα ήθελα μια καλή αναβαθμιση με LTE και αφού βρήκα το ταμπλετ αυτό σε καλή τιμή το χτύπησα.Πρωτες εντυπώσεις πολύ καλές από ταχύτητα,οθόνη,ακόμα και η κάμερα του μου άρεσε.Πριν από 2 μήνες απέκτησα και το s10+ 1TB οπότε ίσως ήταν το ιδανικό να το συνδυάσω με Samsung tablet μιας και επικοινωνούν άψογα.Το μόνο που παρατήρησα είναι η πολύ αργή φορτιση(9-100 σε 4+ ωρες!) αλλά ήταν η πρώτη του φόρτιση οπότε θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα και 5-6 σωστούς κύκλους για να κρίνω.Επισης να πω ότι το φορτισα με φορτιστή 40W από Huawei γιατί πίστεψα πως θα ταν πιο γρήγορος από τον εργοστασιακο.Εσεις στην αρχή είχατε παρατηρησει;;Επόμενη προσθήκη θα είναι οπωσδήποτε η θήκη-πληκτρολογιο αλλά περιμένω λίγο να πέσει η τιμή της..

 

Φταίει ο φορτιστής της Huawei. Δεν συνεργάζονται μεταξύ τους σωστά γιατί έχουν διαφορετικα πρωτόκολλα φόρτισης. Και σε εμένα γίνεται αυτό, κάπου το έχω αναφέρει. Δηλαδή, φόρτιση tablet Mediapad M5 8.4'' περίπου σε 1,5 ώρα, φόρτιση του Samsung Galaxy Note 8 περίπου σε 1 ώρα και κάτι ψιλά. Φόρτιση του S7+ σε 6 ώρες σχεδόν. Αν δοκιμάσεις με φορτιστή Samsung θα δεις μεγάλη διαφορά. Π.χ. το έχω δοκιμάσει με τον φορτιστή από το Α50 της συζύγου και φορτίζει σε 2,5 ώρες περίπου (θα το δοκιμάσω σήμερα και θα πω ακριβώς χρόνο.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε το split screen; Σε "περιορίζει" στις 4 προσφατες εφαρμογές που έχεις ανοίξει; Δηλαδή σου εμφανκζει άμεσα μόνο τις 4 πρόσφατες ενώ τις υπόλοιπες πρέπει να τίς ψάξεις;

 

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς split screen με Android 11 UI 3.0 στο ΤΑΒ;

Παλία είχες επιλογή να κάνεις Split screen με κάθε πρόσφατη εφαρμογή. Στο τηλέφωνο που έκανα αναβάθμιση έχει μόνο τις 3 πρόσφατες εφαρομογές άμεσα διαθέσιμες και όλες τις άλλες τις ψάχνεις μέσα από το σύνολο των εφααρμογών. Το έκαναν έτσι και στο TAB S 7 / S7+;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς split screen με Android 11 UI 3.0 στο ΤΑΒ;

 

Παλία είχες επιλογή να κάνεις Split screen με κάθε πρόσφατη εφαρμογή. Στο τηλέφωνο που έκανα αναβάθμιση έχει μόνο τις 3 πρόσφατες εφαρομογές άμεσα διαθέσιμες και όλες τις άλλες τις ψάχνεις μέσα από το σύνολο των εφααρμογών. Το έκαναν έτσι και στο TAB S 7 / S7+;

Ναι όντως έτσι είναι και στο tab s7 + και στο note 10+ με UI 3.0.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έτσι είναι και στο tab s7 + και στο note 10+ με UI 3.0.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε μπορώ ακόμα να καταλάβω το λόγο που επεμβαίνουν σε futures που δουλεύουν καλά. Sammy είναι αυτή τι να πείς.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Τα χαλάνε, με πρόβλεψη να τα διορθώνουν με κάποια αναβάθμιση στη συνέχεια.

Μάλλον θέλουν να κρατούν τα αρμόδια τμήματά τους διαρκώς στην τσίτα...

 

Με ενδιαφέρει να μου πείτε με την πρώτη ευκαιρία, όσοι αναβαθμίσατε, την διάρκεια της μπαταρίας και αν παρατηρήσατε αύξηση θερμοκρασίας του τάμπλετ σε σχέση με το πριν της αναβάθμισης.

 

Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Τα χαλάνε, με πρόβλεψη να τα διορθώνουν με κάποια αναβάθμιση στη συνέχεια.

Μάλλον θέλουν να κρατούν τα αρμόδια τμήματά τους διαρκώς στην τσίτα...

 

Με ενδιαφέρει να μου πείτε με την πρώτη ευκαιρία, όσοι αναβαθμίσατε, την διάρκεια της μπαταρίας και αν παρατηρήσατε αύξηση θερμοκρασίας του τάμπλετ σε σχέση με το πριν της αναβάθμισης.

 

Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς , ράβε ξήλωνε δουλειά να μη σου λείπει αλλά όταν το επαναφέρουν το παρουσιάζουν σαν καινοτομία και ότι έγινει επειδή ακούνε τους χρήστες κτλ κτλ μαρκετίστικα κόλπα. Για το ότι χαλάνε το efficiency ουδεί λόγος, όπως ας πούμε ότι πλεον στις δίκαρτες συσκευές για να πάρει ένα τηλέφωνο πλέον πρώτα πέρνεις το νούμερο και μετά επιλέγεις από ποια κάρτα θα το πάρεις ενώ πρίν οι επιλογές της κάρτας ήταν στην ίδια οθόνη και καλούσε άμεσα και όχι με 2 κινήσεις.

Απο χθές μετά την αναβάθμιση δε παρατήρησα ούτε άυξηση της θερμοκρασίας ούτε πτώση μπαταρίας πάντως αλλά θα έχω υπόψιν μου για να το λές.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ θεωρώ πως τώρα είναι πολυ καλύτερα,

αν αναλογιστείς πως αυτόματα σου βγάζει τα ζεύγη που εχεις δημιουργήσει.

 

Και δεν νομίζω πως ειναι τόσες πολλές οι εφαρμογές που θα δουλέψει ο καθένας σε split screen. Οπως και να έχει είναι στο πως βολεύει τον καθένα...

 

Εμένα πάντως μου αρέσει πολυ η συγκεκριμένη αλλαγή!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ θεωρώ πως τώρα είναι πολυ καλύτερα,

αν αναλογιστείς πως αυτόματα σου βγάζει τα ζεύγη που εχεις δημιουργήσει.

 

Και δεν νομίζω πως ειναι τόσες πολλές οι εφαρμογές που θα δουλέψει ο καθένας σε split screen. Οπως και να έχει είναι στο πως βολεύει τον καθένα...

 

Εμένα πάντως μου αρέσει πολυ η συγκεκριμένη αλλαγή!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε σου τη βγάζει αυτόματα αλλά σου δίνει την ευκαιρία να κάνεις το ζευγάρι που θές εσύ έυκολα, το οποίο δεν είναι κακό βεβαιώς. Το να κάνεις ζευγάρια το είχε και στη προηγούμενη έκδοση νομίζω. Τώρα μην έχοντας ΟΛΕΣ τις πρόσφατες εφαρμογές που προφανώς από εκεί θα χρειαστείς, παρά μόνο τις 3 τελευταίες, είσαι αναγκασμένος να ψάχνεις μέσα σε όλες για να βρείς αυτή που θές. Η αλλαγή θεωρώ ότι δημιουργεί μόνο καθυστέρηση.

Ασε που τώρα θυμήθηκα ότι παλιώτερα (εποχές ΝΟΤΕ 4) είχες την ευκαιρία να κάνεις drug and drop το περιεχόμενο από το ένα παράθυρο στο άλλο ενώ βέβαια αυτή η δυνατότητα έχει καταργηθεί κατά την προσφιλή τακτική κατάργησης δυνατοτήτων.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Δε σου τη βγάζει αυτόματα αλλά σου δίνει την ευκαιρία να κάνεις το ζευγάρι που θές εσύ έυκολα, το οποίο δεν είναι κακό βεβαιώς. Το να κάνεις ζευγάρια το είχε και στη προηγούμενη έκδοση νομίζω. Τώρα μην έχοντας ΟΛΕΣ τις πρόσφατες εφαρμογές που προφανώς από εκεί θα χρειαστείς, παρά μόνο τις 3 τελευταίες, είσαι αναγκασμένος να ψάχνεις μέσα σε όλες για να βρείς αυτή που θές. Η αλλαγή θεωρώ ότι δημιουργεί μόνο καθυστέρηση.

 

Ασε που τώρα θυμήθηκα ότι παλιώτερα (εποχές ΝΟΤΕ 4) είχες την ευκαιρία να κάνεις drug and drop το περιεχόμενο από το ένα παράθυρο στο άλλο ενώ βέβαια αυτή η δυνατότητα έχει καταργηθεί κατά την προσφιλή τακτική κατάργησης δυνατοτήτων.

 

 

Όχι δεν σου έδινε την δυνατότητα να βλέπεις τις δυάδες που ειχες οταν πατούσες να ανοίξεις τις πρόσφατες.. Μονο απο το edge panel μπορούσες να τις δεις και να τις ανοίξεις. Οπότε ουσιαστικά τωρα το UI 3.0 σου ανοίγει το edge panel.

 

Ναι αυτό που λες με το note 4 όντως μου λείπει αν και το κανω πλέον με το αντιγραφή επικόλληση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα με το one ui 3.1 λέει ότι υποστηρίζει συγχρονισμό του clipboard ανάμεσα στις samsung συσκευές. Κάνω copy ένα κείμενο στο note 10+ αλλά δεν εμφανίζεται στο tab s7+. Πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και απο εμενα.

Καλό μήνα να έχουμε.

Εκανα και εγω την αναβάθμιση σε one ui 3.1 και android 11 και έχω θέμα με το πληκτρολόγιο της samy

Ενω μου δείχνει ότι αλλαζει γλωσσα αυτό γράφει μόνο ελληνικά.

Μονο με το hardware keyboard εχω θέμα (ακομα και με τα bluetooth)

Το εχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;

Εκανα chat με το support. δεν το ήξεραν ούτε αυτοι

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και απο εμενα.

 

Καλό μήνα να έχουμε.

 

Εκανα και εγω την αναβάθμιση σε one ui 3.1 και android 11 και έχω θέμα με το πληκτρολόγιο της samy

 

Ενω μου δείχνει ότι αλλαζει γλωσσα αυτό γράφει μόνο ελληνικά.

 

Μονο με το hardware keyboard εχω θέμα (ακομα και με τα bluetooth)

 

Το εχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;

 

Εκανα chat με το support. δεν το ήξεραν ούτε αυτοι

Εχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση; Εννοείς με εξωτερικό πληκτρολόγιο πως έχει το πρόβλημα; Μήπως δεν έχεις ενεργή άλλη γλώσσα εκτός απο τα ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geotrvs
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση; Εννοείς με εξωτερικό πληκτρολόγιο πως έχει το πρόβλημα; Μήπως δεν έχεις ενεργή άλλη γλώσσα εκτός απο τα ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μετα την ενημερώση δημιουργήθηκε το θέμα. Εκανα και factory restore μετα χωρίς να κάνω μεταφορά των εφαρμογών μου.

τις εστησα μια μια

Εχω κάνει και εκκαθάριση memmory στην εφαρμογη του πληκγρολογίου (συμφωνα με υποδείξεις της samsung)

Εννοείται ότι είναι ενεργοποιημένες και οι δύο γλώσσες. το θεμα ειναι ότι μολις κάνω αλλαγή γλώσσας το pop up γραφει "Ελληνικά" αλλα εγω γράφω ακομα Αγγλικά.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

μετα την ενημερώση δημιουργήθηκε το θέμα. Εκανα και factory restore μετα χωρίς να κάνω μεταφορά των εφαρμογών μου.

 

τις εστησα μια μια

 

Εχω κάνει και εκκαθάριση memmory στην εφαρμογη του πληκγρολογίου (συμφωνα με υποδείξεις της samsung)

 

Εννοείται ότι είναι ενεργοποιημένες και οι δύο γλώσσες. το θεμα ειναι ότι μολις κάνω αλλαγή γλώσσας το pop up γραφει "Ελληνικά" αλλα εγω γράφω ακομα Αγγλικά.

Μόλις το δοκίμασα με ένα απλό πληκτρολόγιο και ποντίκι της Microsoft και δουλεύει κανονικά... Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει εφόσον λες πως πριν την αναβάθμιση δούλευε.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα την ενημερώση δημιουργήθηκε το θέμα. Εκανα και factory restore μετα χωρίς να κάνω μεταφορά των εφαρμογών μου.

 

τις εστησα μια μια

 

Εχω κάνει και εκκαθάριση memmory στην εφαρμογη του πληκγρολογίου (συμφωνα με υποδείξεις της samsung)

 

Εννοείται ότι είναι ενεργοποιημένες και οι δύο γλώσσες. το θεμα ειναι ότι μολις κάνω αλλαγή γλώσσας το pop up γραφει "Ελληνικά" αλλα εγω γράφω ακομα Αγγλικά.

Και εγώ μόλις τώρα το δοκίμασα, δουλεύει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ την αναβάθμιση και μόλις παρέλαβα και το αυθεντικό πληκτρολόγιο keyboard .

Η εμπειρία μου με το tablet συνεχίζει να γίνεται όλο και πιο συναρπαστική

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...