Jump to content

Samsung Galaxy Tab S7+


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα το απλό s7 πριν από μια εβδομάδα και η μύτη από το πενάκι άρχισε να κουνιέται πολύ όταν γράφω. Την έβγαλα και φαίνεται ότι είναι έτοιμη να σπάσει. Δυστυχώς το κουτί δεν έχει άλλη, πού λέτε να βρω ανταλλακτικό;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από φόρτιση πως το βλέπετε? με τον φορτιστή της συσκευασίας πόση ώρα κάνει ?

Εμενα παει αρκετά αργά σχεδόν κανα 2ωρο για πλήρη κυκλο το βλεπω

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ από 2 ωρο θέλει το σ7 με τον δικό του. Φυσικά εγώ έχω και αυτόν του s20+ που πάει σφαίρα. Απλά το δοκίμασα όμως δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρω την μπαταρία όταν βιάζομαι θα το βάλω σε αυτόν μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Μία μέση λύση είναι αυτός που έχω με Power delivery στα 75 Watt και το φορτίζει περίπου στο μισό χρόνο από ότι ο εργοστασιακός
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο σπίτι αρκετούς φορτιστές, αλλά βάζω το S7+ σε δύο από αυτούς, που τους έχω εύκαιρους:

 

  1. Στον φορτιστή του A50 της συζύγου θέλει κάτι παραπάνω από 1,5 ώρα για φόρτιση (0-100%). Συνήθως το βάζω όταν είναι κάπου στο 10-20%, οπότε μου δίνει χρόνο φόρτισης λίγο κάτω από 1,5 ώρα.
  2. Στον φορτιστή του MediaPad M5 κάνει 3,5 ώρες για φόρτιση, προφανώς γιατί δεν ταιριάζουν τα προτόκολλα και η φόρτιση γίνεται σε χαμηλή ταχύτητα. Το περίεργο είναι πως το Note 8 φορτίζει σε ταχυφόρτιση στον ίδιο φορτιστή σε 1:15 και το ίδιο το MediaPad σε 1:45.

 

Άσχετο με αυτό, αλλά χτες ήρθε και update ασφαλείας του Οκτωβρίου.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο φίλε; εγώ το πήρα στη προσφορά του κωτσο πριν καμιά βδομάδα στα 589 νομίζω είναι αστέρι η συσκευή. Και με το πενάκι μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο φίλε; εγώ το πήρα στη προσφορά του κωτσο πριν καμιά βδομάδα στα 589 νομίζω είναι αστέρι η συσκευή. Και με το πενάκι μέσα.

Σφραγισμένο με την ίδια προσφορά αλλά με trade in.

Να το χτυπήσω δηλαδή;

Είμαι φίλη :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν τα έχω θα πρέπει να πουλήσω το sony 5ii που περιμένω.

Είναι μικρό για τη δουλειά που το θέλω κ σκέφτομαι να μείνω με το note 8 και να πάρω το tab s7.

Δεν το έχω δει κι όλας κ είναι κι ένας ελληνικος μισθός γι'αυτό έχω αναστολές.

Ευχαριστώ θα το πάρω αν δεν το εδωσε

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα πώς γίνεται να ξεκλειδώνει αυτόματα η οθόνη όταν μου ζητάει το τετραψήφιο κωδικό χωρίς να πατάω το ok;
Πήγαινε στο κλείδωμα με pin και βάλε την επιλογή που φαίνεται στην φωτογραφία. d77b4ab68f631008ed860e86a28a811c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το book cover της samsung για το s7 (το 11αρι);

Η απορία μου έχει να κάνει με το βάρος και την προστασία. Έχει μονάχα μαγνήτες ή είναι και κάτι αλλο; Την προτείνετε;

Εγω πήρα την Dux Ducis Domo καθώς δίνει κάποιο καλύτερο κράτημα αλλά εχει και κάποιο βάρος. Ιδανικά μακάρι να έβγαινε κάτι σαν εκείνο που είχε για το tab s2 που βοηθούσε το κράτημα με το ένα χέρι.

 

 

 

 

Sent from my SM-T870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα την Dux Ducis Domo καθώς δίνει κάποιο καλύτερο κράτημα αλλά εχει και κάποιο βάρος. Ιδανικά μακάρι να έβγαινε κάτι σαν εκείνο που είχε για το tab s2 που βοηθούσε το κράτημα με το ένα χέρι.

 

Κι εγώ την πήρα μια χαρά και σε καλή τιμή, καλύτερη από amazon που την τσέκαρα. Είναι λίγο βαριά αλλα συνηθίζεται και έχει έξυπνη θέση για την πενα

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως, κατάφερα να μισοσπάσω τη μύτη από το πενάκι. Αγόρασα μια 5αδα από το Amazon από το παραπάνω λινκ του φίλου.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως, κατάφερα να μισοσπάσω τη μύτη από το πενάκι. Αγόρασα μια 5αδα από το Amazon από το παραπάνω λινκ του φίλου.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πες μας αν είναι οκ φίλε θα πάρω και εγώ καβατζα
Link to comment
Share on other sites

Τις θεωρείτε οικονομικές αυτές του Amazon? 2€ έχει η μία και άλλα 2€ η αποστολή από τη Smartec, και ξέρεις ότι είναι γνήσια Samsung. Εγώ πήρα δοκιμαστικά κάποιες από το ebay και ήταν σκέτο πλαστικό μπροστά, καμία σχέση με αυτό το ελαστικό υλικό που έχει μπροστά η γνήσια Samsung.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τις θεωρείτε οικονομικές αυτές του Amazon? 2€ έχει η μία και άλλα 2€ η αποστολή από τη Smartec, και ξέρεις ότι είναι γνήσια Samsung. Εγώ πήρα δοκιμαστικά κάποιες από το ebay και ήταν σκέτο πλαστικό μπροστά, καμία σχέση με αυτό το ελαστικό υλικό που έχει μπροστά η γνήσια Samsung.
Ευχαριστώ για την πληροφορία, δεν είχα σκεφτεί καθόλου τη Σμαρτεκ. Ακύρωσα την παραγγελία του Αμαζον, επικοινωνησα με Σμαρτεκ και παρήγγειλα 2 δυάδες.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...