Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα σε μια βδομάδα έδωσαν ενημερώσεις Ιανουαρίου και Φεβρουαρίου, ευπρόσδεκτες έχω να πω!

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Βγάζει την μέρα; Το είδα από κοντά σε κατάστημα το 3 και ενθουσιαστηκα αλλά επειδή σε λεφτά δεν το φτάνω σκέφτομαι για το 2.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Βγάζει την μέρα; Το είδα από κοντά σε κατάστημα το 3 και ενθουσιαστηκα αλλά επειδή σε λεφτά δεν το φτάνω σκέφτομαι για το 2.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μια χαρά είναι η μπαταρία, βγάζει μέρα άνετα,εγώ εξεπλάγην ευχάριστα.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Βγάζει την μέρα; Το είδα από κοντά σε κατάστημα το 3 και ενθουσιαστηκα αλλά επειδή σε λεφτά δεν το φτάνω σκέφτομαι για το 2.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν υπάρχουν ασφαλή και αντικειμενικά δεδομένα όταν αναφερόμαστε στην μπαταρία καθότι όλα εξαρτώνται από την χρήση που κάνει ο καθένας, τις εφαρμογές που τρέχει και το γενικό στήσιμο της συσκευής.
Ίσως σε κάποιους η ύπαρξη Snapdragon επεξεργαστή να δημιουργήσει θετικές προσδοκίες για καλύτερη διαχείριση της ενέργειας σε σχέση με τα όσα ακούγονται για τις συσκευές της Samsung που φοράνε Exynos, όμως εδώ μιλάμε για μία πολύ ιδιαίτερη συσκευή με τεράστια οθόνη.
Εν κατακλείδι αυτό που θα σου πρότεινα, είναι εάν σου αρέσει η συσκευή να την πάρεις, προσφέρει εκείνη την ξεχωριστή εμπειρία χρήσης που δύσκολα πια βρίσκεις αλλάζοντας κινητά και όσο αφορά την μπαταρία, πάντα θα υπάρχει ένα powerbank ή ένας φορτιστής για να πάρεις μέσα σε λίγα λεπτά εκείνο το λίγο παραπάνω που θα χρειαστεί προκειμένου να συνεχίσεις την ημέρα σου απρόσκοπτα.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απο χθες το βραδυ και εγω πλεον κατοχος ενος απο τουτα... θεωρω πως ειναι υβριδια που εχουν το δικο τους κοινο.. η θα τα αγαπησεις η θα τα μισησεις! Εγω ανοικω στην πρωτη κατηγορια και εχω ενθουσιαστει πολυ μαζι του, βεβαια αν εισαι και ψυχαναγκαστικος πρεπει να εισαι με ενα πανακι απο πανω του συνεχεια. 😄

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, σχετικά με την "προνομιακή τιμή" για την αλλαγή οθόνης ξέρει κάποιος κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Επειδη η εσωτερικη μεμβρανη εχει κανει γραμμες στην μεση εγραψα στο chat της Samsung για το που μπορω να το παω.. λες και δεν ηξερα τι θα μου πει.. και μιλησα με την smartec, η οποια απαντησε οτι ποτε η samsung δεν τους ειχε φέρει εργαλεια και ανταλακτικα για το συγκεκριμενο θεμα και τηλεφωνο. Μετά κάλεσα στο τηλεφωνο την Samsung και η υπαλληλος εκει ηθελε να μου δωσει τηλεφωνα απο αλλα service centers (εδω δεν εχουν δωσει στην smartec θα εχουν δωσει αλλου?) και το ερωτημα μου ειναι τοσο πολυ η samsung εκτιμει τους πελατες της?? αραγε βλέπουν εδω τι λεμε? αλλα στα @@ τους..

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2022 at 12:36 ΜΜ, Ermenegildo said:

Επειδη η εσωτερικη μεμβρανη εχει κανει γραμμες στην μεση εγραψα στο chat της Samsung για το που μπορω να το παω.. λες και δεν ηξερα τι θα μου πει.. και μιλησα με την smartec, η οποια απαντησε οτι ποτε η samsung δεν τους ειχε φέρει εργαλεια και ανταλακτικα για το συγκεκριμενο θεμα και τηλεφωνο. Μετά κάλεσα στο τηλεφωνο την Samsung και η υπαλληλος εκει ηθελε να μου δωσει τηλεφωνα απο αλλα service centers (εδω δεν εχουν δωσει στην smartec θα εχουν δωσει αλλου?) και το ερωτημα μου ειναι τοσο πολυ η samsung εκτιμει τους πελατες της?? αραγε βλέπουν εδω τι λεμε? αλλα στα @@ τους..

Άλλαξα εσωτερική μεμβράνη τρίτη του Πάσχα στην omnitek στον Γέρακα. Σε fold 3.

Κανονικά στην εγγύηση όλα. Μια χαρα είναι ολοκαινουργιο πλέον.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η εσωτερικη μεμβρανη εχει κανει γραμμες στην μεση εγραψα στο chat της Samsung για το που μπορω να το παω.. λες και δεν ηξερα τι θα μου πει.. και μιλησα με την smartec, η οποια απαντησε οτι ποτε η samsung δεν τους ειχε φέρει εργαλεια και ανταλακτικα για το συγκεκριμενο θεμα και τηλεφωνο. Μετά κάλεσα στο τηλεφωνο την Samsung και η υπαλληλος εκει ηθελε να μου δωσει τηλεφωνα απο αλλα service centers (εδω δεν εχουν δωσει στην smartec θα εχουν δωσει αλλου?) και το ερωτημα μου ειναι τοσο πολυ η samsung εκτιμει τους πελατες της?? αραγε βλέπουν εδω τι λεμε? αλλα στα @@ τους..
Εγώ χθες καθάρισα τη μεμβράνη από πάνω με σαπουνόνερο για να γλιστράει μια πήρα μια πλαστική κάρτα τράπεζας και πατούσα για να φύγει ο αέρας. 90% βελτίωση. Βέβαια σύντομα θα ξαναγίνει.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

για όποιον ενδιαφέρεται από εχθές one UI 4.1.1 και στο fold 2e438d17c32450161e2b25bc79f41736e.jpg

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλή φάση αυτό με τα smart widgets δεν ξέρω αν είναι καινούργιο πάντως δεν το είχα δει στις προηγούμενες αναβαθμίσεις 

βρήκατε κάποια άλλη σημαντική αλλαγή? 

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος αξιόλογη εσωτερική μεμβράνη? Στη smartec που απευθύνθηκα δεν έχουν.

Στάλθηκε από το JAD-LX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος αξιόλογη εσωτερική μεμβράνη? Στη smartec που απευθύνθηκα δεν έχουν.

Στάλθηκε από το JAD-LX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε σελίδες του εξωτερικού που διαβάζω κάποιοι την είχαν βγάλει από την πρώτη μέρα και δεν τους παρουσίασε κανένα πρόβλημα, η δική μου κρατάει καλά ακόμα αλλά αν χρειαστεί αλλαγή θα ρωτήσω για την μεμβράνη που βάζουν στα ired είχα βάλει σε iPhone, και ήταν πολύ καλή

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα dpi τα έχετε αλλάξει από τις επιλογές προγραμματιστή;

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αναβάθμιση σε android 13  σήμερα. 

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...