Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι στο σημείο του σπιτιού που η Voda δεν τα πάει καλά, παλιότερα δεν είχα καθόλου! Ορίστε σε άλλο χώρο (στο ίδιο σπίτι) Γενικά στο συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν έχω πρόβλημα με το σήμα!d30a3737096dc587490d05abedbd8172.jpg

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:


Να δω φουλ μπάρα σήματος κινητής τηλεφωνίας σε Samsung….για αυτόν τον λόγο έφυγα απο το s10 lite και επέστρεψα στην σαομι …


Sent from my iPad using Tapatalk

Με Snapdragon κανένα απολύτως πρόβλημα με το σήμα. GSM /WiFi radios σούπερ ντουπερ... 

Στα exynos, ναι, δυστυχώς υπάρχει - ακόμα - σοβαρό πρόβλημα στο θέμα reception... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:


Και το S10 Lite Snap855 φοράει Αλλά σε γενικές γραμμές ήμουν πολύ δυσαρεστημένος με την εμβέλεια του σήματος ειδικά εκτός Θεσσαλονίκης ήταν τραγική κατάσταση δυο σαομι που είχα μαζί μου μια χαρά το σήμα τους (pocof1 mi max3)


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk

Δεν το είχα το μοντέλο αυτό, δεν έχω άποψη για το συγκεκριμένο... 

4 ώρες πριν, achillesgk said:

Είναι στο σημείο του σπιτιού που η Voda δεν τα πάει καλά, παλιότερα δεν είχα καθόλου! Ορίστε σε άλλο χώρο (στο ίδιο σπίτι) emoji28.pngemoji28.png Γενικά στο συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν έχω πρόβλημα με το σήμα!d30a3737096dc587490d05abedbd8172.jpg

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Snapdragon γαρ... 

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2022 at 8:43 ΠΜ, Konstantine73 said:

Ξέρεις το σήμα πως μπορει να αλλάξει από δωμάτιο σε άλλο δωμάτιο? Ρώτα εμένα.... Στην κουζίνα σχεδόν φουλ σήμα σε πίσω δωμάτιο μια γραμμή...

Sent from Poco F3 8/256
 

H σειρά fold  επίσημα από τη Samsung  δημιουργήθηκε για φτωχούς, οι οποίοι είτε έχουν σταθερό σημείο ζωης και εργασιας (αστεγοι), είτε για ανθρώπους με ενα δωμάτιο σπιτι. Βάση αυτών των αναγκών το σήμα παραμένει σταθερό.

Εάν εσείς ζείτε σε σπίτια που από το ένα δωμάτιο για να πάτε στο άλλο παίρνετε μετρό δεν σας φταίει η εταιρία.. 

Γιαυτό πάντα λέμε...πριν αγοράσεις κινητό κοίτα βάση των αναγκών σου αλλά και των συνθηκών διαβίωσης σου ποιο σου ταιριάζει.

...Αμαν πια...

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Konstantine73 said:


 

 


Ειλικρινά ότι να ναι... Να λείπει η ειρωνεία

Sent from Poco F3 8/256
 

 

Προφανώς δεν έχουμε την ίδια αίσθηση χιούμορ. Δεν έχω μάθει να ειρωνεύομαι.  

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με S10 lite πάνω από 1,5 χρόνο. Βασικό τηλέφωνο. Όλη μέρα με αυτό. Δεν έχω άλλο.
Ζώ Θεσσαλονίκη αλλά η φύση της δουλειάς είναι τέτοια που έχω βρεθεί σε πάρα πάρα πάρα πολλά μέρη της Ελλάδος και σε μερικά εκτός Ελλάδος.
Μπορεί (όντως) η μπάρες σήματος να μην είσαι σχεδόν ποτέ γεμάτες, αλλά δεν είχα ποτέ μου θέμα με κλήση και συνομιλία. Μιλάω πεντακάθαρα και έχω δεδομένα παντού και πάντα, ακόμα και με μηδέν μπάρες. Ακόμα και κατά την διάρκεια που κινούμαι (π.χ με αυτοκίνητο σε Ε.Ο), η κλήση είναι σταθερή από όσες μεταβολές και εάν περάσει (4G, 4G VoLTE, 3G, H+).
Το εάν κάποια άλλο τηλέφωνο, στο ίδιο σημείο, έχει 5 μπάρες σήμα ενώ το δικό μου έχει 1 (που όντως μπορεί να ισχύει) δεν με απασχολεί εφόσον η κλήση και η συνομιλία είναι απροβλημάτιστη.

Εγώ λοιπόν, θα έλεγα, ότι μένω με το S10 lite τόσο καιρό, γιατί από θέμα επικοινωνίας δεν με έχει κρεμάσει ΠΟΤΕ, ακόμα και εάν η μπάρες σήματος είναι ανύπαρκτες. 😎


 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνετε Clean install για την  12  η το αφήνετε οπως έχει μετα το update
Εγώ το άφησα, αλλά σκοπεύω να κάνω clear cache

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έλεγα να κάνω μόνο clean cache,  αλλά τελικά το εκανα format και από την αρχή πέρασμα,  λόγω του ότι  είναι major update .

Σε σας πόση μνήμη δεσμευμένη έχει συνήθως?  Βλεπω μια αύξηση.. μόνιμα στο  6 και κάτι είμαι πλέον. 

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,
Εδώ και μερικές ώρες μπήκα και γω στο club τον κατόχων του κοσμήματος που λέγεται Samsung Galaxy Fold 2 !!!
Ομολογώ ότι η πρώτη εντύπωση ήταν ένα συναίσθημα ευχάριστα πρωτόγνωρο, κάτι που είχα χρόνια να αισθανθώ βλέποντας μια συσκευή κινητού.
Αντικρίζοντας δε αυτήν την οθόνη δεν μπορείς να συγκρατήσεις αυτό το επιφώνημα δέους που αυθόρμητα βγαίνει!
Εγώ το αγόρασα στο bronze χρώμα ξεπερνώντας τους αρχικούς μου ενδοιασμούς μιας και το μαύρο ήταν πάντα η πρώτη μου επιλογή στις συσκευές μου, αλλά τελικά διαπιστώνω ότι το συγκεκριμένο χρώμα αναδεικνύει ακόμη περισσότερο τον σχεδιασμό και τα επιμέρους στοιχεία της κατασκευής.
Συγχωρέστε με για το σεντόνι, είναι όμως επιτέλους αυτό το διαφορετικό που κάνει την διαφορά.


Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Stavros_P said:

Καλησπέρα σε όλους,
Εδώ και μερικές ώρες μπήκα και γω στο club τον κατόχων του κοσμήματος που λέγεται Samsung Galaxy Fold 2 !!!
Ομολογώ ότι η πρώτη εντύπωση ήταν ένα συναίσθημα ευχάριστα πρωτόγνωρο, κάτι που είχα χρόνια να αισθανθώ βλέποντας μια συσκευή κινητού.
Αντικρίζοντας δε αυτήν την οθόνη δεν μπορείς να συγκρατήσεις αυτό το επιφώνημα δέους που αυθόρμητα βγαίνει!
Εγώ το αγόρασα στο bronze χρώμα ξεπερνώντας τους αρχικούς μου ενδοιασμούς μιας και το μαύρο ήταν πάντα η πρώτη μου επιλογή στις συσκευές μου, αλλά τελικά διαπιστώνω ότι το συγκεκριμένο χρώμα αναδεικνύει ακόμη περισσότερο τον σχεδιασμό και τα επιμέρους στοιχεία της κατασκευής.
Συγχωρέστε με για το σεντόνι, είναι όμως επιτέλους αυτό το διαφορετικό που κάνει την διαφορά.


Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακριβώς τα ίδια σκέφτηκα και εγώ ότι δεν ξαναπληρώνω λεφτά για να παίρνω το ίδιο προϊόν με απειροελάχιστες βελτιώσεις..

το συγκεκριμένο όμως πραγματικά έκανε τη διαφορά 

Μετά από αρκετά χρόνια χαίρεσαι με μία νέα συσκευή 

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Από θήκη τί προτείνετε; Εγώ πήρα μια που βρήκα άμεσα σε κατάστημα σχετικά κοντά μου γιατί ενώ η συσκευή φαίνεται υπέροχη total naked δεν μου κάνει καρδιά να την αφήσω χωρίς προστασία.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτην μετα απο αρκετο διαβασμα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και ειναι λιγο ακριβη 

https://www.mytrendyphone.eu/shop/samsung-galaxy-z-fold2-5g-flip-leather-cover-264658p.html

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες είναι αυτές οι θήκες και δεν βάζουν όγκο στην συσκευή, βρήκα και γω αντίστοιχη τύπου book case, όμως το γεγονός ότι δεν υπάρχει κάλυψη του κομματιού που περιλαμβάνει την εξωτερική οθόνη με αποθάρρυνε να την αγοράσω.
Στο Amazon υπάρχει και η spigen slim armor pro η οποία είναι ακριβή μεν για θήκη, όμως είναι απ' όσες έχω δεί η μόνη που προσφέρει απόλυτη προστασία ακόμη και στον μεντεσέ.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Την κοιτούσα και εγώ δεν μου άρεσε όμως που μερικοί παραπονέθηκαν ότι άφηνε σημάδια στο τηλέφωνο  και ξεκολλούσε στις άκρες Αν κατάλαβα καλά έχει κάποια μαξιλαράκια που είναι σαν  αυτοκόλλητα

Αν την έχει κάποιος ας μας πει 

Ο μεντεσές δεν είναι εκτεθειμένος το book Cover άλλα τα basel γύρω από την μιση οθόνη την εξωτερική γενικά το τηλέφωνο δεν είναι για να πέσει μέ το βάρος που έχει.

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι booκ δεν είναι πρακτικές όσον αφορά αν θέλεις να βγάλεις selfie με τις πίσω κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι την τοποθέτηση ενός skin για περισσότερη προστασία από τις μικρές αλλά πιθανόν επιζήμιες επαφές με αντικείμενα καθημερινότητας.
Έχετε κάποιο δοκιμασμένο να προτείνετε; Με προτίμηση όχι από την Κίνα, έτσι ώστε να το παραλάβω σχετικά σύντομα.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Stavros_P said:

Καλησπέρα, σκέφτομαι την τοποθέτηση ενός skin για περισσότερη προστασία από τις μικρές αλλά πιθανόν επιζήμιες επαφές με αντικείμενα καθημερινότητας.
Έχετε κάποιο δοκιμασμένο να προτείνετε; Με προτίμηση όχι από την Κίνα, έτσι ώστε να το παραλάβω σχετικά σύντομα.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κοίτα εδώ. Φανταστικά παιδιά και όμορφα skins.

https://gams.gr/product/galaxy-z-fold-2/

Είχα βάλει στο s21 ultra μου και τώρα στο fold 3 μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ. Φανταστικά παιδιά και όμορφα skins.
https://gams.gr/product/galaxy-z-fold-2/
Είχα βάλει στο s21 ultra μου και τώρα στο fold 3 μου.
Σε ευχαριστώ, μίλησα ήδη με τον Άρη, πολύ εξυπηρετικός.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που παραθέτω παρακάτω στο link, φαίνεται να παρέχει ολοκληρωμένη προστασία, μοιάζει με την αντίστοιχη της spigen και είναι αυτή τη στιγμή σε προσφορά στα 45€ με τα μεταφορικά από Αγγλία.

https://www.luxury-case.com/collections/samsung/products/magnetic-frame-stand-all-included-case-for-samsung-galaxy-z-fold-2-3-5g?variant=41639222018197

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,
Νέο μεγάλο update ήρθε σήμερα 840,95mb, ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου.
Με ότι έχω δει έως τώρα δεν βρήκα κάποια σημαντική αλλαγή.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις την πέρασα , αρκετά μεγάλη για διόρθωση ασφαλείας πάντως. 

μπορεί να διορθώνει και τίποτε bugs  από την προηγούμενη αναβάθμιση

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...