Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδιά κάτοχος πλέον κ είναι απίστευτη η φάση πραγματικά μετά από καιρό μια καινοτομία

Δεν θέλω να πω πολλά μια ερώτηση το Samsung keyboard δεν έχει φωνητική πληκτρολόγιση στα ελληνικά μόνο αγγλικά μου κάνει φωνητική ξέρει κανείς ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά κάτοχος πλέον κ είναι απίστευτη η φάση πραγματικά μετά από καιρό μια καινοτομία

Δεν θέλω να πω πολλά μια ερώτηση το Samsung keyboard δεν έχει φωνητική πληκτρολόγιση στα ελληνικά μόνο αγγλικά μου κάνει φωνητική ξέρει κανείς ευχαριστώ πολύ

Κάπου νομίζω πας και επιλέγεις να κάνει την φωνητικη πληκτροκογηση

μέσο Google και μετά λειτουργεί κανονικά...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω αν ξέρεις που βρίσκεται θα με βοηθούσε γτ δεν το έχω βρει κ το πληκτρολόγιο της Samsung μου αρέσει που ανοιχτό χωρίζει κ γράφεις πολύ πιο ευκολα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω αν ξέρεις που βρίσκεται θα με βοηθούσε γτ δεν το έχω βρει κ το πληκτρολόγιο της Samsung μου αρέσει που ανοιχτό χωρίζει κ γράφεις πολύ πιο ευκολα

 

Εμένα χωρισμένο με μπερδεύει... Δεν το μπορώ καθόλου....

Και για τη φωνητική με αυτό γράφω τώρα έτσι....

Βέβαια έχω βάλει g board.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε νέο Update 74mb με ασφάλεια ?Μαΐου?

Ασφάλεια Ιουνίου δεν παίρνουμε κανονικά τώρα?

Μυστήρια πράγματα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν 207mb και ήταν η ενημέρωση Ιουνίου

Περίεργο...Τι παίζει ρε παιδιά....?

Βρίσκεσαι Ελλάδα? η συσκευή σου είναι Ελληνική? Είσαι σε κάποιον παροχο οπως cosmote?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο είναι ,αγοράσαμε από κοτσωβολο,με σιμ cosmote

 

Εμένα είναι Ευρωπαϊκό με Vodafone sim αλλα μέχρι τώρα λάμβανα τα updates την Ίδια μέρα με τα ελληνικά... Τι φάση?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα έχει περασμένη την DBT δηλαδή την γερμανική με γερμανικό CSC γιαυτό δεν πήρα την αναβάθμιση Ιουνίου. Ειχα την εντύπωση ότι οταν ανοίγεις την συσκευή και βάλεις Ελληνική σιμ γυρίζει αυτόματα σε Ελληνικό CSC (EUR)

Είπα και εγω Samsung συσκευή στην Ελλάδα και να έχει την αναγνώριση spam (Hiya ή οπως αλλιώς την λένε)...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα σας παιδια δεν ξερω γιατι μου ρουφαει την μπαταρια σαν νερο ενω ειναι στην αναμονη ολη νυχτα. Επεσε στο 79% χθες και το εβγαλα απο την πριζα η ωρα 21:10. Το ξανα εβαλα τωρα για να παει 100% Τι να κανω ; Να το παρακολουθησω σημερα να δω πως θα παει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια δεν ξερω γιατι μου ρουφαει την μπαταρια σαν νερο ενω ειναι στην αναμονη ολη νυχτα. Επεσε στο 79% χθες και το εβγαλα απο την πριζα η ωρα 21:10. Το ξανα εβαλα τωρα για να παει 100% Τι να κανω ; Να το παρακολουθησω σημερα να δω πως θα παει ;

Κανε για αρχή μια εκκαθάριση από τις ρυθμίσεις και μια clear cache partition με τον συνδιασμο πλήκτρων συνδεμένο σε PC και μετά θέλει παρακολούθηση ποια εφαρμογή σου κάνει την ζημιά... Εμένα εδω και 4 μήνες σε 8 ώρες την νύχτα με κλειστά ομως WiFi & Bluetooth δεν μου χάνει ποτέ περισσότερα από 2%...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κανε για αρχή μια εκκαθάριση από τις ρυθμίσεις και μια clear cache partition με τον συνδιασμο πλήκτρων συνδεμένο σε PC και μετά θέλει παρακολούθηση ποια εφαρμογή σου κάνει την ζημιά... Εμένα εδω και 4 μήνες σε 8 ώρες την νύχτα με κλειστά ομως WiFi & Bluetooth δεν μου χάνει ποτέ περισσότερα από 2%...

 

Καλημερα πως γινεται η εκκαθαριση απο τις ρυθμισεις και το clear cache partiton ; Ομολογο οτι απο την ημερα που το αγορασα το εκανα εργοστασιακη επαναφορα ρυθμισεων οταν βγηκε η νεα εκδοση το Android Q 11.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Έχετε βρει καμμία αδριάβροχη θήκη της προκοπής να βγάλουμε το καλοκαίρι;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
προσωπικα μου αρεσει αλ΄λα δεν το επιχειρω λογω τησ μικρης εμπροσθιας οθονης χαθηκε ο κοσμος να ηταν εκειγυρω στις 6.50?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μην με κράξετε (που θα με κράξετε)πριν το διαβάσετε όλο.

Ο Γερμανός το έχει σε προσφορά στα 1.399€.

Αγοράζοντάς το με τιμολόγιο,η τιμή πάει στα 1.128€.

Έχω και μια δωροεπιταγή 150€,οπότε,ξαναπέφτω στα 978€.

Μείον τα 210€ του 15% επιστροφή με κάρτες Eurobank έως 22/07,ξεφτιλίστηκε η τιμή στα 768€.

(Εννοείται ότι θα πληρώσω 978€ και απλά θα πιστωθούν στην κάρτα τα 210€ της Επιστροφής).

Η βοήθεια που ζητάω από εσας που το έχετε "ζήσει" έχει να κάνει με το αν σε σύγκριση με το Note 20 Ultra που φτάνει τα 637€ που επίσης μου αρέσει,είναι καλύτερη επιλογή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη το fold είναι μια κατηγορία από μόνο του... Αν και παλιότερα άλλαζα κινητό κάθε 6 μήνες, είχα αποφασίσει να μείνω με τα note 9 και mate 20 pro. Μόνο το fold με έπεισε για την αλλαγή...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειναι εντελώς ακατάλληλο για θέαση multimedia περιεχομένου (YouTube ταινίες )

Sent from my iPad using Tapatalk

Εγω πάλι το βρίσκω εξαιρετικό για θέαση youtube, video σε σχέση με οποιοδήποτε Smartphone 6,8 ιντσών...

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα έβαλα και ένα skin που είχα παραγγείλει από Ρουμανία το οποίο καλύπτει ολόκληρη την συσκευή και τα πλαϊνά και την πάνω οθόνη (περιμετρικά) κουμπωσα και το μαγνητικό stand της spigen και πλέον για την ώρα δείχνει είναι σούπερ...Και οοως εχω ξαναπεί μετά το fold 2 αν σε βολέψει δεν μπορείς να πας πίσω σε απλό τηλέφωνο... Εγω προσωπικά νε την καμία

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μην με κράξετε (που θα με κράξετε)πριν το διαβάσετε όλο.

Ο Γερμανός το έχει σε προσφορά στα 1.399€.

Αγοράζοντάς το με τιμολόγιο,η τιμή πάει στα 1.128€.

Έχω και μια δωροεπιταγή 150€,οπότε,ξαναπέφτω στα 978€.

Μείον τα 210€ του 15% επιστροφή με κάρτες Eurobank έως 22/07,ξεφτιλίστηκε η τιμή στα 768€.

(Εννοείται ότι θα πληρώσω 978€ και απλά θα πιστωθούν στην κάρτα τα 210€ της Επιστροφής).

Η βοήθεια που ζητάω από εσας που το έχετε "ζήσει" έχει να κάνει με το αν σε σύγκριση με το Note 20 Ultra που φτάνει τα 637€ που επίσης μου αρέσει,είναι καλύτερη επιλογή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Σωκράτης

Σε ένα μήνα περίπου περιμένουμε το καινούργιο Fold 3 που εκτός τον άλλων θα υποστηρίζει S-pen και αρχική τιμή αρκετά χαμηλότερη του Fold 2, ; οπότε προσωπική εκτίμηση να περιμένεις το καινούργιο, το 2 μας τελείωσε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για σύγκρινε το με ένα 16/9 ταμπλετ 8αρακι (0.4 διαφορά) και έλα να τα ξαναπούμε ….η διαφορά στην θέαση ειναι μέρα με την νύχτα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Με την προυπόθεση ότι οπου και να πας θα πρέπει να κουβαλάς και το ταμπλετ μαζί, ενώ στην περίπτωση του fold απλά έχεις μαζί το τηλέφωνο σου, ε δεν το λες και το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Για σύγκρινε το με ένα 16/9 ταμπλετ 8αρακι (0.4 διαφορά) και έλα να τα ξαναπούμε ….η διαφορά στην θέαση ειναι μέρα με την νύχτα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Προσωπική μου είναι ότι δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να το συγκρίνω με οποιοδήποτε tablet πάρα μόνο με οποιοδήποτε Smartphone και εκεί η διαφορά είναι μέρα με την νύχτα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σαν να αργησε πολύ η αναβάθμιση του Ιουλίου... Το Note 10 Plus την πήρε 4 Ιουλίου.... Μας έχει καλομάθει η Samsung και τώρα μας κακοφάνηκε...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σαν να αργησε πολύ η αναβάθμιση του Ιουλίου... Το Note 10 Plus την πήρε 4 Ιουλίου.... Μας έχει καλομάθει η Samsung και τώρα μας κακοφάνηκε...

 

Καλημερα θα ερθει πιστευω οτι δινει προτεραιωτητα πρωτα στα νεα της κινητα τηλεφωνα οπως στην σειρα Samsung Galaxy S21 φυσικα θα μου πεις θα ξεχασει αυτο το αριστουργημα της ; Οχι δεν θελω να το πιστευω αυτο οτι θα γινει αλλα θα ερθει σταδιακα η ενημερωση του Ιουλιου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ερθει πιστευω οτι δινει προτεραιωτητα πρωτα στα νεα της κινητα τηλεφωνα οπως στην σειρα Samsung Galaxy S21 φυσικα θα μου πεις θα ξεχασει αυτο το αριστουργημα της ; Οχι δεν θελω να το πιστευω αυτο οτι θα γινει αλλα θα ερθει σταδιακα η ενημερωση του Ιουλιου.

Μπα δεν υπάρχουν προτεραιότητες... Στο Note 10 plus που είναι παλαιότερο του Fold την έχει δώσει από 4/7....Η σύζυγος με Α51 είναι ακόμα στου Μαΐου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...