Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πούμε επίσης ότι το "νέο" spen δεν θα ενσωματωθεί στην συσκευή - όπως στα Note, αλλά θα ακολουθήσει τα βήματα του S21 Ultra και θα φυλάσσεται στην ειδική θήκη.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Εδώ τώρα και οι θήκες προσδίδουν πολύ όγκο. Με το s pen θα είναι σαν τούβλο. Επίσης αληθεύει οτι θα μικρύνει η εξωτερική οθόνη?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα ήθελα την εξωτερική γυρω στις 6.5 με αναλογίες που έχει ενα κλασσικό κινητό και την αναλογη περιπου 2πλασια εσωτερική

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα ήθελα την εξωτερική γυρω στις 6.5 με αναλογίες που έχει ενα κλασσικό κινητό και την αναλογη περιπου 2πλασια εσωτερική

 

Ναι πιστεύω ιδανική είναι η υλοποίηση της Huawei X2... Σωστή εξωτερική με σωστές αναλογίες και κορυφαίες κάμερες και σχεδόν ανύπαρκτη η κουρμπα στην μέση που διπλώνει... Αλλα.... Αλλα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες. Ερώτηση.

 

Η συσκευή είναι dual Sim; Στο επίσημο site σε αυτές τις σελίδες το αναφέρει σαν dual αλλά κάτω από την περιγραφή του προϊόντος λέει ότι δεν είναι dual....

 

https://shop.samsung.com/gr/samsung-galaxy-z-fold2-12gb256gb-black-sm-f916

 

https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-z-fold2/specs/

 

Τι ισχύει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ερώτηση.

 

Η συσκευή είναι dual Sim; Στο επίσημο site σε αυτές τις σελίδες το αναφέρει σαν dual αλλά κάτω από την περιγραφή του προϊόντος λέει ότι δεν είναι dual....

 

https://shop.samsung.com/gr/samsung-galaxy-z-fold2-12gb256gb-black-sm-f916

 

https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-z-fold2/specs/

 

Τι ισχύει τελικά;

 

Όχι Δεν είναι Dual sim νομίζω ομως ότι παίρνει μια σιμ & μια e-sim....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι Δεν είναι Dual sim νομίζω ομως ότι παίρνει μια σιμ & μια e-sim....

 

Τι εννοείς φίλε μου; Δε μπορείς να έχεις 2 διαφορετικούς αριθμούς; Να βάλεις μια κανονική Sim και μια esim δε γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε μου; Δε μπορείς να έχεις 2 διαφορετικούς αριθμούς; Να βάλεις μια κανονική Sim και μια esim δε γίνεται;

 

Αυτό ακριβώς έγραψα ότι δηλαδή γίνετε αλλα μόνο με e-sim...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την πήρα και εγώ την συσκευή...

Μια ερώτηση όταν το έχεις στο τραπέζι σε ποιες εφαρμογές γίνετε μισή η οθόνη...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την πήρα και εγώ την συσκευή...

Μια ερώτηση όταν το έχεις στο τραπέζι σε ποιες εφαρμογές γίνετε μισή η οθόνη...?

 

Τι θέλεις να πεις δεν κατάλαβα...? Εννοείς σε ποιες εφαρμογές δεν γίνεται Full-screen η εσωτερική οθόνη?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να πεις δεν κατάλαβα...? Εννοείς σε ποιες εφαρμογές δεν γίνεται Full-screen η εσωτερική οθόνη?

 

Αυτό που δείχνουν ότι η εσωτερική γίνετε μισή πληκτρολόγιο και μισή να βλέπεις την σελίδα....

Ελπίζω να έγινα κατανοητος

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά είμαι έτοιμος για την αγορά του τηλεφώνου βασικά είμαι ανάμεσα σε αυτό κ το s21 ultra κ μιας κ note φέτος δεν βγαίνει στην τιμή κ τα δύο είναι πολύ κοντά αλλά κλείνω στο φολντ για την καινοτομία μιας κ ωραίο το ultra τρελή κάμερα αλλά απλά κινητό ενώ αυτό πολύ διαφορετικό το μόνο που με φοβίζει είναι η κάμερα κ η διάρκεια της μπαταρίας του καθώς κ ανθεκτικοτητα της οθόνης γενικά βέβαια κ στην τιμή τώρα που είναι είμαι μεγάλη πρόκληση για εμένα οπότε κάθε συμβουλή δεκτή

Τώρα να σας πω την ερώτηση μου έχω καταλήξει σε αγορά από το you. Gr μιας κ έχει μικρή διαφορά στην τιμή από τα άλλα μέσω σκρουτζ κ είναι πολύ εύκολη η αγορά χωρίς ΦΠΑ μιας κ έχω επαγγελματικο αφμ εχετε βρει καμία άλλη πιο συμφέρουσα τιμή; ευχαριστώ ελπίζω να μην κουρασα

Link to comment
Share on other sites

Κ πάω σήμερα το πρωί να κάνω την παραγγελία μέσω του you. Gr με τιμολόγιο που ήθελα κ είναι πιο εύκολο κ το βλέπω στα 1600 ενώ ήταν όλο το σκ ήταν στα 1300 θα το ψάξω κ αλλού κ βλέπουμε απλά το ήθελα από επίσημο κατάστημα για την εγγύηση μιας κ ο μόνος φόβος μου είναι η ανεκτικότητα της οθόνης οπότε να έχω εγγύηση γνώμες;
Link to comment
Share on other sites

Κ σήμερα έπεσε η παραγγελία παιδιά θα το περιμένω πως και πως κ θα επανέλθω καμία θήκη προστασίας έχετε να προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια διαβάζω φίλε μου όλο το νήμα το έχω διαβάσει και με βοήθησες πάρα πολύ με την εγγύηση να πάρω την απόφαση απλά ρωτάω για θήκη προστασίας καμία νεότερη αν έχει δοκιμάσει κανένας εκτός από spigen που είδα ότι έχετε οι περισσότεροι
Link to comment
Share on other sites

Αλλά είχα την εντύπωση ότι μόνο από τα καταστήματα που έχετε επίσημα μόνο τότε έχουμε την εγγύηση των δύο χρόνων και επειδή φοβάμαι λίγο την οθόνη είναι το μόνο μου άγχος αλλά το θέλω αυτό το τηλέφωνο για να το δοκιμάσω καθώς αλλάζω συχνά τηλέφωνα ήταν ευκαιρία αλλά και εγώ τελικά κάπου στο χιλιάρικο το παράγγειλα μία χαρά και το BestPrice επειδή το είχα χάσει σαν εφαρμογή από το play store νόμιζα ότι απλά είχε κλείσει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με ένα s8 plus που είχα δεν είχα βγάλει άκρη με μία καμένη οθόνη και την είχα πληρώσει και για αυτό φοβόμουν αλλιώς να ξέρεις το είχα διαβάσει αλλάζω κουβέντα γιατί θα βγούμε και εκτός θέματος μιας που το θέμα είναι το fold 2 σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου
Link to comment
Share on other sites

Άντε να μπω και εγώ στην παρέα ! Το παράγγειλα στα 1005 ευρώ με ΕU έκδοση από best price .

Μετάβαση από note 8 με 256.

Ελπίζω να μη το μετανιώσω .

Η φίλοι, αντιζηλοι I friends μηλακηδες ήδη με κοροϊδεύουν με διαφορα σχόλια όπως να βρω καρότσι για μεταφορά, μισή τιμή ότι πάρεις κ.ο.κ.

Απλά γελάω με την κοροϊδία που τρώνε στα specs χρόνια τώρα και αναμένω με αγωνία το πολύτιμο μου.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε να μπω και εγώ στην παρέα ! Το παράγγειλα στα 1005 ευρώ με ΕU έκδοση από best price .

Μετάβαση από note 8 με 256.

Ελπίζω να μη το μετανιώσω .

Η φίλοι, αντιζηλοι I friends μηλακηδες ήδη με κοροϊδεύουν με διαφορα σχόλια όπως να βρω καρότσι για μεταφορά, μισή τιμή ότι πάρεις κ.ο.κ.

Απλά γελάω με την κοροϊδία που τρώνε στα specs χρόνια τώρα και αναμένω με αγωνία το πολύτιμο μου.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά πες τους απλά το τηλέφωνο είναι μαγεία και αν το δουλέψεις δεν θα μπορείτε να πάρεις άλλο....

Από fold1 πήγα σε iphone 11 pro max και μέσα σε δύο μέρες πήγα το fold 2....

Άσε που τραβάει τα βλέμματα παντού....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα την ευκαιρία να το δουλέψω λίγο, δύο πράγματα με ξενέρωσαν, πρώτον η τσακα στην μέση που πέρα του οπτικού είναι και άσχημη στην αίσθηση αφής και δεύτερον η αίσθηση της πλαστικής οθόνης στο δάχτυλο

 

sent from my S10 Lite

 

Όλα είναι συνήθεια,σε λίγο καιρό η Τσάκα δεν γίνεται καν αντιληπτό,και η πλαστική οθόνη στο δάχτυλο επίσης....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν θα με απασχολούσε η οθόνη αλλά ο μηχανισμός αναδίπλωσης. Η εμπειρία μου από το z flip, που το πρόσεχα σαν τα μάτια μου, ήταν μέτρια σε αυτόν τον τομέα.

Στους 10 μήνες άρχισε να χαλαρώνει. Το πήγα snartech και μου άλλαξαν όλη την οθόνη (πάει μαζί) οκ. Επανήλθε, αλλά με ανησύχησε το μέλλον. Το έστειλα και πήρα ένα s21.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 100% αποτυχιες στη αναγνωριση προσωπου,το τηλ το εχω 2 μερες ,το πηρα σφραγισνενο ,δουλευει αψογα και η καμερα επισης αλλα δεν με αναγνωριζει,εχω βαλει και την εναλλακτικη εμφανιση ,οπως επισης εχω απενεργοποιησει την απαιτηση ανοιχτων ματιων ,οι καμερες δουλευουν αψογα,τι μπορει να φταιει?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω 100% αποτυχιες στη αναγνωριση προσωπου,το τηλ το εχω 2 μερες ,το πηρα σφραγισνενο ,δουλευει αψογα και η καμερα επισης αλλα δεν με αναγνωριζει,εχω βαλει και την εναλλακτικη εμφανιση ,οπως επισης εχω απενεργοποιησει την απαιτηση ανοιχτων ματιων ,οι καμερες δουλευουν αψογα,τι μπορει να φταιει?

Εγω πάλι έχω 95% επιτυχία στην αναγνώριση προσώπου και 100% στο δακτυλικό αποτύπωμα...

Δοκίμασε τα εξής: πηγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές, πατάς τις 3 τελείες πανω δεξιά, ειδική πρόσβαση, βελτιστοποίηση μπαταρίας και θα πρέπει να αφαιρεθεί από την βελτιστοποίηση μπαταρίας το "com.samsung.android.biometrics.app.settings" αν και αυτό είναι περισσότερο για το δακτυλικό ισως ομως βοηθάει και στην αναγνώριση προσώπου.

Διεγραψε και ξανα περνά και τις 2 αναγνωρίσεις προσώπου με τον εξής τρόπο. Βρες εναν χώρο πολύ καλά φωτισμένο και στάσου σε κάποιο σημείο όπου πισω σου θα υπάρχει μονοχρωμος τοίχος. Κρατησε τα μάτια σου ανοιχτά και μείνε ακίνητος μέχρι να περάσεις το πρώτο πρόσωπο. Στην 2η καταχώρηση ξεκινά την εγγραφή προσώπου κοιτώντας δεξιά και μέχρι να τελειώσει θα έχεις γυρίσει σύντομα στην αριστερή μεριά ώστε να πάρει και όλες τις γωνίες του προσώπου...

Αν δεν δουλέψει και αυτό εγω θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών κσι αννδεν δουλέψει κσι πάλι πας σέρβις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι έχω 95% επιτυχία στην αναγνώριση προσώπου και 100% στο δακτυλικό αποτύπωμα...

Δοκίμασε τα εξής: πηγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές, πατάς τις 3 τελείες πανω δεξιά, ειδική πρόσβαση, βελτιστοποίηση μπαταρίας και θα πρέπει να αφαιρεθεί από την βελτιστοποίηση μπαταρίας το "com.samsung.android.biometrics.app.settings" αν και αυτό είναι περισσότερο για το δακτυλικό ισως ομως βοηθάει και στην αναγνώριση προσώπου.

Διεγραψε και ξανα περνά και τις 2 αναγνωρίσεις προσώπου με τον εξής τρόπο. Βρες εναν χώρο πολύ καλά φωτισμένο και στάσου σε κάποιο σημείο όπου πισω σου θα υπάρχει μονοχρωμος τοίχος. Κρατησε τα μάτια σου ανοιχτά και μείνε ακίνητος μέχρι να περάσεις το πρώτο πρόσωπο. Στην 2η καταχώρηση ξεκινά την εγγραφή προσώπου κοιτώντας δεξιά και μέχρι να τελειώσει θα έχεις γυρίσει σύντομα στην αριστερή μεριά ώστε να πάρει και όλες τις γωνίες του προσώπου...

Αν δεν δουλέψει και αυτό εγω θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών κσι αννδεν δουλέψει κσι πάλι πας σέρβις

 

Εγώ 100% δαχτυλίδι και 98% με το πρόσωπο....:confused:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από σήμερα στην παρέα παρέλαβα σήμερα σε μλρονζε φοβερό χρώμα κ τώρα σεταρω αν κάποιος έχει καμία θήκη για πούλημα κατά προτίμηση σπιγκεν ας στείλε πμ ευχαριστώ θα είμαστε σε επικοινωνία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...