Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά τα σχέδια μου για την επόμενη συσκευή ήταν για note 21 plus αλλά η Samsung φέτος μου τα χάλασε κ καθώς διαβάζω διαφορά (διάβασα όλο το νήμα) είμαι ανάμεσα στο s 21 ultra κ το fold2 που πλέον έχουν 100 ευρώ διαφορά οι δύο μου προβληματισμοι μου είναι οι εξής μπαταρία κ το κενό ανάμεσα στην οθόνη κλειστή από την μια μεριά κ κατά πόσο βολεύει σε τσέπη κ αν φοβάσαι μήπως πιέστει! Κ τέλος κάποιος από τους παλιούς που το έχουν με τον μηχανισμό έχουν παρατηρήσει χαλάρωση η να μην κρατιέται στο άνοιγμα γενικά κάτι στον μηχανισμό;

 

Προσωπική μου άποψη είναι αν αλλάζεις συχνά συσκευές να πας για fold 2.

To τηλέφωνο είναι μια εμπειρία. Κι αν δεν σου αρέσει αλλάζεις. Αν θέλεις κατι πιυ θα το κρατήσεις πολύ καιρό πάνε για το 21. Το fold ειναι ταυτόχρονα μια πολυ πολύ ιδιαίτερη συσκευή που σίγουρα κάποιους δεν θα τους βολεψει

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι αν αλλάζεις συχνά συσκευές να πας για fold 2.

To τηλέφωνο είναι μια εμπειρία. Κι αν δεν σου αρέσει αλλάζεις. Αν θέλεις κατι πιυ θα το κρατήσεις πολύ καιρό πάνε για το 21. Το fold ειναι ταυτόχρονα μια πολυ πολύ ιδιαίτερη συσκευή που σίγουρα κάποιους δεν θα τους βολεψει

 

Ευχάριστω πάρα πολύ κ τα δύο παιδιά για τις απαντήσεις σας πραγματικά θα δω μέχρι να αρχίσει η σεζόν τι θα κάνω πρ; γνατικα αλλάζω συσκευή κάθε 8 10 μήνες περίπου γτ ψαχβω κάτι το διαφορετικό κ όλα ιδια μου φαίνεται γιαυτό τώρα που η τιμή είναι χιλιάρικο περίπου με αποφορολογηση είναι μια πολύ καλή ευκαιρία το 3 Θ είναι πολύ καλύτερο αν κρατηθώ μέχρι τότε αλλά κ πάλι κοντά στα 2000

1000 είναι κάτι πιο ανεχτώ θεωρώ μιας που πουλώντας πάντα την παλιά μου συσκευή βάζω τα ρέστα τέλος πάντων ευχαριστώ κ συγνώμη αν κουρασα αν δεν κρατηθώ θα σας στείλω μνμ όταν μου ερθει

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνουμε κάποια ρύθμιση για να έχουμε τις ταχύτητες 5G; Όποτε τρέχω speedtest και με καλό σήμα 5G βγάζει κάτι τραγικές ταχύτητες στο download...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θεωρούμε καλή ταχύτητα? Θεσσαλονίκη σήμερα 99mbps

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, αν δεις τη φωτογραφία που ανέβασα λίγα posts πιο πάνω, έδειχνε 0,33Mbps

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, εγινα κάτοχος ενός φολντ 2 μεταχειρισμένο,κατι που προσεξα (δυστυχώς/ευτυχώς) μετα την αγορα του...τωρα δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικό θα δειξει.οταν το ξεδιπλώνεις ακούγεται και σε εσας το ξετύλιγμα της ζελατινας,αυτο ακουγετε μονο σε ησυχία(οχι εξω σε δρομο) και στη φαση που ειναι διπλωμένο τελείως,δλδ στο ξεδιπλωμα ακους την ζελατινα δεν ξερω πως να το περιγραψω.

η μπαταρια σας βγαζει μερα δυο μερες κτλ?βλεπω πως η μπαταρια απο το 100% μπορει να πεσει ευκολα στο 99% και 98% αλλα μπορει μετα να αργησει να πεσει.λες και ειναι εικονικο το ποσοστο της,εννοειται με την ιδια χρηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, εγινα κάτοχος ενός φολντ 2 μεταχειρισμένο,κατι που προσεξα (δυστυχώς/ευτυχώς) μετα την αγορα του...τωρα δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικό θα δειξει.οταν το ξεδιπλώνεις ακούγεται και σε εσας το ξετύλιγμα της ζελατινας,αυτο ακουγετε μονο σε ησυχία(οχι εξω σε δρομο) και στη φαση που ειναι διπλωμένο τελείως,δλδ στο ξεδιπλωμα ακους την ζελατινα δεν ξερω πως να το περιγραψω.

η μπαταρια σας βγαζει μερα δυο μερες κτλ?βλεπω πως η μπαταρια απο το 100% μπορει να πεσει ευκολα στο 99% και 98% αλλα μπορει μετα να αργησει να πεσει.λες και ειναι εικονικο το ποσοστο της,εννοειται με την ιδια χρηση.

 

φυσιολογικός είναι αυτός ο θόρυβος που περιγράφεις. όπως επίσης και η μπαταρία . μην σε απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

Αφού τη λειτουργία wifi calling την έχω απενεργοποιημένη. Ή δεν παίζει αυτό ρόλο; Μέχρι και χθες πάντως δεν είχε ξαναβγεί αυτό το εικονίδιο.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα του vo WiFi (voice over wifi) μπορεις να κάνεις (και να δεχτείς) κλήσεις ακόμη και αν το σήμα κινητής τηλεφωνίας είναι κακό ή είσαι σε λειτουργία πτήσης φτάνει να είσαι συνδεμένος σε WiFi

 

sent from my S10 Lite

Μάλλον το VoLTE είναι όχι το VoWiFi.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει και κανείς ποια είναι η τιμη επαναγοράς από το public?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και μετά από ένα διάλειμμα με το S21 ultra ήρθα και εγω στον κόσμο του Fold.... Και ευτυχώς που ήρθα μετά από το S21 ultra το οποίο σε όλα του εξαιρετικό αλλα χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγω ήταν τούβλο οπότε και δεν μου φάνηκε καμία μεγάλη διαφορά με το Fold ίσα ίσα μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμενος μετά από πολύ καιρό
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μετα απο 5 μηνες που το εχω περιπου ειναι αριστο σε ολα του το προσεχω σαν τα ματια μου τα δυο. Δεν υστερει σε τιποτα θα ελεγα αλλα χρειαζεται μεγαλη προσοχη. Επισης δεν ξερω γιατι στο Insagram μου το εμφανιζει σε μιση οθονη στο κεντρο οταν ειναι ανοικτη η ταβλετα γνωριζουμε πως διορθωνεται αυτο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ λυθηκε αμεσος το προβλημα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαδικασία για να κάνουμε clear cache partition ποια είναι στο Fold?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαδικασία για να κάνουμε clear cache partition ποια είναι στο Fold?
Συνδέεις ακουστικά ή το καλώδιο φόρτισης σε usb θύρα υπολογιστή κσι μετά είναι η γνωστή διαδικασία.. Με κλειστό το τηλέφωνο power + volume up

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις ακουστικά ή το καλώδιο φόρτισης σε usb θύρα υπολογιστή κσι μετά είναι η γνωστή διαδικασία.. Με κλειστό το τηλέφωνο power + volume up

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα ναι το έκανα 3 φορές με ακουστικά volume up & power αλλα δεν δούλεψε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες τελικά? Ήρθε και το update Απριλίου.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες τελικά? Ήρθε και το update Απριλίου.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς εμένα θα ξανά κάνω δοκιμή αύριο να δω τι παίζει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θήκες τι παίζει τι έχετε βάλει? Εγω έχω βάλει την ringke Tpu 2 τεμάχια στιλ spigen και θελω να την πετάξω άμεσα γιατί χαλάει ολόκληρη την "ομορφιά" της συσκευής οπότε θήκες σε αυτό το στιλ spigen κτλ για εμένα άκυρο.

Η μόνη θήκη που μου άρεσε ηταν η original flip leather (80€ wtf) αλλα μόνο αν γινοταν και stand οπότε και αυτή άκυρο μαζί με ringke folio κτλ

Μου φαίνεται ότι θα πρέπει να πάω σε Κανένα skin με stand απο spigen οπως και προστατευτικο για την κάμερα ή απλά στην original Aramid και αν πέσει χαθήκαμε.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στις θηκες υπάρχει πρόβλημα. Εγώ έχω τη book national geographic. Στο μόνο που υστερεί είναι ότι δεν μπορείς να βγάλεις selfie με τις πίσω κάμερες.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπαίνει σε recovery με την καμία...κλειστή συσκευή βάζω ακουστικά, πατάω ταυτόχρονα power & volume up αλλα τίποτα. Πάτα power & volume down τίποτα. Πατάω power & volume up και μόλις βγάλει το πρώτο logo αφήνω το power και κρατάω μόνο volume up τίποτα... Ανοιχτή συσκευή κραταω κρατάω power & volume down, σβήνει η συσκευή και πατάω power & volume up τίποτα.

Ε.. Κάπου εκεί μου σπάσανε τα νεύρα και λέω αστω κάτω γιατί από τα νεύρα μου θα το εστελνα απο το παράθυρο

 

Ωπα... Μηπως πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το usb debugging (εντοπισμός σφαλμάτων usb)?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπαίνει σε recovery με την καμία...κλειστή συσκευή βάζω ακουστικά, πατάω ταυτόχρονα power & volume up αλλα τίποτα. Πάτα power & volume down τίποτα. Πατάω power & volume up και μόλις βγάλει το πρώτο logo αφήνω το power και κρατάω μόνο volume up τίποτα... Ανοιχτή συσκευή κραταω κρατάω power & volume down, σβήνει η συσκευή και πατάω power & volume up τίποτα.

Ε.. Κάπου εκεί μου σπάσανε τα νεύρα και λέω αστω κάτω γιατί από τα νεύρα μου θα το εστελνα απο το παράθυρο

 

Ωπα... Μηπως πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το usb debugging (εντοπισμός σφαλμάτων usb)?

Δοκιμασε αντι να συνδεσεις τη συσκευη με ακουστικα, να τη συνδεσεις υπολογιστη, και να πατησεις και τα αντιστοιχα πληκτρα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Δεν βλέπω κανένα ποστ συγκριτικό μεταξύ Fold και s21 ultra, από ατομα που τα είχαν δοκιμάσει και τα δύο προφανώς, παρότι υπάρχουν αρκετά απ ότι φαίνεται. Θα ήθελε κάποιο μέλος να μας ενημερώσει για την εμπειρία χρήσης των δύο συσκευών συγκριτικά? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...