Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μας τρελάνεις αδερφέ.καλοριζικο.εν τέλει fold2 h mote 20 ultra?

 

Διπλα διπλα που τα εχω,η οθονη του fold ειναι πιο φωτεινη στο τερμα. Η ποιοτητα ειναι ιδια. Το bronze χρωμα καλυτερο απο το μαυρο. Δεν αφηνει δαχτυλιες. Περιμενω και ενα leather skin απο dbrand πιστευω θα κανει ωραια αντιθεση με το χρωμα.

 

Το fold διπλωμενο εχει μικροτερες διαστασεις και χωραει πιο ευκολα στη τσεπη αν και βαρυ. Θελει πιο μεγαλη προσοχη στη χρηση του απο το note, ειδικα στη μεσα οθονη. Ευτυχως που οταν κλεινει δεν ακουμπαει οθονη και εχει ενα μικρο κενο. Η μπαταρια πολυ καλυτερη στο fold... εμενα μου βγαζει σιγουρα 1 με 2 ωρες onscreen time παραπανω. Ηχος πιο δυνατος στο fold.καμερες καλυτερες του note αλλα και του fold ωραιες ειναι.

 

Το note αν και λεπτο ,με ενοχλει το πλατος και το υψος του στη τσεπη .απο την αλλη δεν χρειαζεται τοσο νταντεμα ειδικα αν εχεις περασμενο UV γυαλι. Επισης οταν ερθει το καλοκαιρι η χρηση του fold κοντα σε παραλια ειναι απαγορευτικη.... οι κοκκοι αμμου ειναι καταστροφη.

Προσωπικα ειδα μεγαλη διαφορα χωρις ζελατινα προστασιας,δεν αφηνει το δαχτυλο καθολου γρατσουνιες. Αλλα αν δεν προσέξεις μπορεί να γρατσουνιστει με νύχι οπότε σίγουρα είναι πιο λογικη η χρήση κάποιας προστασίας. Εγώ όμως θέλω να απολαμβάνω στο Μαξ την οθόνη.

 

Μαλλον θα κρατησω το fold και θα δωσω το note, κυριως λογο μπαταριας,form factor,και οθονης....απλα θελει νταντεμα η συσκευη....το βαρος του το νιωθεις στιβαρο, ποιο ποιοτικο αλλα Πιο ευαισθητο .

οπως και να το κανουμε το fold ειναι μια κατηγορια απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Να είχε λίγο καλύτερη κάμερα και το fold θα ήταν η απόλυτη συσκευή. Εκεί μου τα χαλάει λίγο.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέχασα να αναφέρω.

 

Στο μαύρο fold 2 που είχα το κινητό έκλεινε σταθερά μέχρι το τέλος. Στο bronze που έχω, αν το κλείσω σιγά σιγά, λίγο πριν κλείσει τελείως νιώθεις μια έλξη,δηλαδή τα τελευταία χιλιοστά κλείνει χωρίς πίεση. Απλά το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Να είχε λίγο καλύτερη κάμερα και το fold θα ήταν η απόλυτη συσκευή. Εκεί μου τα χαλάει λίγο.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Γιώργο όλα καλή κάμερα έχουν. Τηλέφωνα είναι. Μην έχουμε τρελές απαιτήσεις. Καλή Χρονιά.

 

Στάλθηκε από το MRX-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέχασα να αναφέρω.

 

Στο μαύρο fold 2 που είχα το κινητό έκλεινε σταθερά μέχρι το τέλος. Στο bronze που έχω, αν το κλείσω σιγά σιγά, λίγο πριν κλείσει τελείως νιώθεις μια έλξη,δηλαδή τα τελευταία χιλιοστά κλείνει χωρίς πίεση. Απλά το αναφέρω.

 

Και στο δικό μου το μαύρο έτσι κλείνει...στο τέλος κλείνει μαγνητικά

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά Δημήτρη μου. Θα μπορούσε να έχει τις κάμερες του s20 όχι του Note20, παρόλο που κυκλοφόρησαν μαζί. Έχεις δίκιο πάντως, κινητό είναι, που πρωτοπορεί σε άλλους τομείς, μην έχουμε τρελές απαιτήσεις...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σιγά σιγά... Θα κάνετε καθαρή εγκατάσταση;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

θα ξεκινήσω χωρις - μονο clean cache. Αν τα δω σκουρα θα προχωρήσω με καθαρο στησιμο.

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα ποτε περίπου θα βγει ? Εντός βδομάδας?

Επίσης 5g πήρε από κοσμοτε το note 20 ultra αλλ το fold τίποτα

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν άλλο η αναβάθμιση; πρακτικά που είδατε βελτίωση όσοι αναβαθμιστηκατε;

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλαβε κανένας αναβάθμιση ota σε ελληνικά? Εχει βγει για download με odin αλλα τίποτα σε OTA

 

Περνάει καποιο μαγαζι screen protector για τη μέσα οθόνη για το fold 2? Πήγα στα media markt αλλα δεν έχουν τίποτα δεν περνάνε καν τη δικιά τους ζελατίνα

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η αναβάθμιση και στα ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα επιτέλους. Το ερώτημα τώρα είναι την περνάμε από πάνω ή κάνουμε καθαρή εγκατάσταση; Βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα επιτέλους. Το ερώτημα τώρα είναι την περνάμε από πάνω ή κάνουμε καθαρή εγκατάσταση; Βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Εγω την εβαλα απο πανω και καθαρισα cache. Πεταει...:)

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τα ακουστικά ή το συνδέεις με τον υπολογιστή για να φορτίζει μόνο, το κλείνεις και το ανοίγεις πατώντας ταυτόχρονα και το volume up.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τα ακουστικά ή το συνδέεις με τον υπολογιστή για να φορτίζει μόνο, το κλείνεις και το ανοίγεις πατώντας ταυτόχρονα και το volume up.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Εμένα μου γράφει 5G σήμερα. Cosmote. Και η cosmote λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται ακόμα. Ότι να 'ναι

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου γράφει 5G σήμερα. Cosmote. Και η cosmote λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται ακόμα. Ότι να 'ναι

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως είχες Ενεργοποιήσει το 5g με άλλη συσκευή πρώτα,? Πχ iPhone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Cosmote δεν το εμφανίζει στις πιστοποιημένες συσκευές ακόμη παρόλο που αναφέρει το s21...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Cosmote δεν το εμφανίζει στις πιστοποιημένες συσκευές ακόμη παρόλο που αναφέρει το s21...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Λες να παίζει ρόλο ότι έχω twin sim και η άλλη είναι στο Note 20 ultra? Άρα ενεργοποιηθηκε ο αριθμός μου με το Note και συνεχίζει στο Fold? Εάν είναι έτσι βάλτε την κάρτα σας σε εσένα συμβατό σε cosmote 5g τηλέφωνο να ενεργοποιήσετε την sim και μετά πάλι στο fold. Εγώ και τώρα 5g έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-T976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...