Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μια ερώτηση έκανα και πήρα άσχετη σπάμ απάντηση. Δεν κατάλαβα το χιούμορ μάλλον είμαι από τους ξενέρωτους.... θα προτιμούσα να εστιαζαμε στα του θέματος όμως.

 

Παρήγγειλα ένα σκιν απο dbrand το leather και τώρα ψάχνω και μια λεπτή θηκη . Επίσης αν υπάρχει καμια λύση για screen protector στην εσωτερική οθόνη που να μην γεμίζει τόσο εύκολα δαχτυλιές...

 

Τα σπάει πάντως το εργαλείο....

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 θήκες αχρησιμοποίητες επειδή έχω βολευτεί με την araree. Αν ενδιαφέρεσαι στείλε pm.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα θήκη από Κίνα. Πολυ καλη ποιότητα - καλύτερη από την Spigen, με καλύτερο grip χωρίς να παίζει η θήκη της οθόνης.

 

Το μόνο κακό είναι ότι γλιστράει πιο πολύ.58db281a0c981bd5b28d834c3d5c90aa.jpg

 

Το αξεσουάρ που έχει μέσα η θήκη για να περνάει το χέρι δεν το έβαλα.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 5G έχει δει κανείς; Θα πιστοποιηθεί και η δική μας συσκευή αφού το υποστηρίζει;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι σοβαρά να περάσω στον κόσμο του fold (εχω ξεμείνει στο Note 10 plus) στα χρήματα είμαι οκ αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα έρθω εδώ ή θα περιμένω το S21 ultra 512gb.

Αυτο που με κολλάει είναι πρώτα η κάμερα του δηλαδή δεν θα δεχόμουν με τίποτα να είναι έστω στο πολύ καλο επίπεδο του Note 10 plus και 2ο το ration της οθόνης σε προβολή βίντεο δεν έχω καταλάβει αν οι μπάρες πάνω κάτω αφήνουν μια ωφελημη θέαση ίδια? αρκετά μεγαλύτερη? ή μικρότερη του Note 10 plus έστω και αν δεν είναι fullscreen

Τα 2 επόμενα που με απασχολούν είναι αν λειτουργεί πλήρως το AODNOTIFY και το Samsung "picture frame widget" και στις 2 οθόνες με σωστή θέαση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Πωλείται θηκη national geographic για Z Fold 2 δέρμα.. Θα τη δείτε σε post παραπάνω (σελίδα 24) για να μην βάζω ξανά φωτογραφίες. Είναι αχρησιμοποιητη. Όποιος ενδιαφέρεται.. ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Πωλείται θηκη national geographic για Z Fold 2 δέρμα.. Θα τη δείτε σε post παραπάνω (σελίδα 24) για να μην βάζω ξανά φωτογραφίες. Είναι αχρησιμοποιητη. Όποιος ενδιαφέρεται.. ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Σε ποια έχεις καταλήξει?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έχεις καταλήξει?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η θήκη αυτή είναι ιδανική πιστεύω για το fold 2... σου δίνει τη δυνατότητα να κρατήσεις το τηλ με ένα χέρι ανοιχτό... οταν κλείνει εφαρμόζει σωστά... μπορείς να ακουμπήσεις το τηλ υπό γωνια ανοιχτό σε μια επιφάνεια (σαν να το έχεις σε stand)... είναι luxury... οπως ταιριάζει σε αυτό το τηλ.

 

Απλά πούλησα το fold 2 και δεν μου χρειάζεται πλέον η θήκη... :-)) ...οπότε η national geographic πωλείται.... τα υπόλοιπα pm...

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έδωσα και εγώ και πήγα σε note 20 ultra...

 

Δε γινόταν να το κρατήσω η δουλειά που κάνω είναι μέσα στα νερά...άσε που είχα το μυαλό μου όλη την ώρα μην μου πέσει,μη το χαραξω κλπ

Πάμε για fold 3 και πενάκι...εκεί λογικά θα έχει πιο ανθεκτική οθόνη...ελπίζω σε κάποιο dust and splash resistance

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή κάμερα του είναι τόσο χάλια όσο την παρουσιάζει το Dxomark με μόνο 109 βαθμολογία πολύ κατώτερου του Note 10 plus?

Είναι τόσο χάλια in real life?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο auto δε με έχει ενθουσιάσει συγκριτικά με το 10+. Ψάχνομαι μήπως πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάλια δεν είναι, απλά δεν είναι η top όπως του note 20 ultra.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι τη μετάβαση από note10 plus ήθελα να ρωτήσω πόσο πρακτικό είναι το τηλέφωνο? Κουράζει το άνοιξε κλείσε; Επίσης είναι πολύ ευαίσθητο ή ΠΟΛΥ ευαίσθητο;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή κάμερα του είναι τόσο χάλια όσο την παρουσιάζει το Dxomark με μόνο 109 βαθμολογία πολύ κατώτερου του Note 10 plus?

Είναι τόσο χάλια in real life?

 

Κωστα η καμερα ειναι επιπεδου s10, κατωτερη κι απο note 10 plus. Αν δινεις ιδιαιτερη σημασια στην καμερα μπορεις να προσπερασεις.

Αν θες την πιο φουτουριστικη, χορταστικη, game changer συσκευη, που δειχνει το μελλον, τοτε δοκιμαζεις ;)

Προσωπικα μου αρεσει το format και του Phone part (εξωτερικη οθονη), αλλα και της εσωτερικης "unfolded" οθονης. Μονο spen Θελω προσωπικα, δε με χαλαει κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα η καμερα ειναι επιπεδου s10, κατωτερη κι απο note 10 plus. Αν δινεις ιδιαιτερη σημασια στην καμερα μπορεις να προσπερασεις.

Αν θες την πιο φουτουριστικη, χορταστικη, game changer συσκευη, που δειχνει το μελλον, τοτε δοκιμαζεις ;)

Προσωπικα μου αρεσει το format και του Phone part (εξωτερικη οθονη), αλλα και της εσωτερικης "unfolded" οθονης. Μονο spen Θελω προσωπικα, δε με χαλαει κατι αλλο...

Κατάλαβα Βαγγέλη ευχαριστώ...Ηθελα πάρα πολύ συσκευή fold με μοναδικό βασικό κριτήριο κορυφαία κάμερα... Οπότε θα προσπεράσω απλά με χαλάει που με τα ίδια χρήματα θα πρέπει να αρκεστώ για μια ακόμα χρονιά στις κλασσικές σειρές της Sami δηλαδή στο S21 Ultra 512gb.. (το βλέπω κοντά στα 1600€) για να έχω κορυφαία κάμερα... Βέβαια από ότι φαίνεται το s21 θα έχει πολλές αναβαθμίσεις ακόμα και από note 20 ultra αλλά καμία καινοτομία...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και τα παιχνίδια είναι μέσα στην ζωή του κινητού ,όσοι το έχετε παίζοντας στην εσωτερική οθόνη τις δημιουργούμε θέματα ;είναι το μαλακή ωστε να την φθιρουμε παίζοντας;

 

Εγώ φίλε μου που ποτέ δεν είχα ασχοληθεί με παιχνίδια στο κινητό η σε ταμπλέτες με αυτό έχω τόσο πορωθεί που το έχω λιώσει στα παιχνίδια οπότε η οθόνη του όχι απλά αντέχει αλλά είναι ιδανική για αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αφού το έδωσες εσύ;πάντως βλέποντας κάποια site και λοιπά αρκετοί το βγάζουν και μιλάνε για καλύτερη θέαση

 

το πήρα παλι σε bronze. την έβγαλα τη ζελατινα. καμια σχεση. ούτε δαχτυλιές ούτε τιποτα. τέλεια αίσθηση.... πεντακάθαρη οθόνη.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...