Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και βεβαια ο καθενας κανει οτι γουσταρει στην συσκευη του απο την αλλη ειναι πολυ φυσιολογικο να βγει μια μεμβρανη η οποια ειναι σαν τσιγαροχαρτο και ειναι μονο εκει να προστατευει απο καμμια γρατσουνια

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε σκοπεύω να αφαιρέσω τουλάχιστον την εσωτερική μεμβράνη. Βλέπω όμως ότι γίνονται εύκολα γρατζουνιές σε αυτή. Άραγε μπορεί να αντικατασταθεί σε καμμιά Smartec; Για την εξωτερική διαβάζω σε xda ότι πολλοί βάζουν τζαμάκι.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε σκοπεύω να αφαιρέσω τουλάχιστον την εσωτερική μεμβράνη. Βλέπω όμως ότι γίνονται εύκολα γρατζουνιές σε αυτή. Άραγε μπορεί να αντικατασταθεί σε καμμιά Smartec; Για την εξωτερική διαβάζω σε xda ότι πολλοί βάζουν τζαμάκι.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Για την εξωτερική εχει βγει και Dome Glass

 

https://www.whitestonedome.com/products/galaxy-z-fold2-dome-glass-tempered-glass-screen-protector

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε βλέπω από Κωτσ να έρχονται θήκες χτύπησα αυτή που ήταν διαθέσιμη https://www.mobilefun.co.uk/araree-bonnet-samsung-galaxy-z-fold-2-5g-wallet-stand-case-black-82183

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικη συσκευη εχεις γιατι εγω τσεκαρισα και δεν εχει ερθει κατι

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεο update - F916BXXS1BTJ1 :)

 

Μόλις ήρθε OTA και την κατεβάζω.

 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-z-fold-2-5g/firmware/SM-F916B/EUR/download/F916BXXS1BTJ1/450049/

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως μια εξαιρετική συσκευή, πρωτότυπη και η υλοποίηση είναι όντως υψηλών προδιαγραφών. Δυστυχώς η προσκόλληση μου στο iOS με αναγκάζει να το δώσω μέσα σε 20 μέρες. Ήδη γύρισα στο pro max. Και θα το δώσω φυσικά με τεράστια χασούρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Καμια θηκη βρηκατε ? Εχω παραγγειλει απο κοτσοβωλο εδω κ ενα μηνα αλλα τιποτα

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο ψάξιμο είναι. Για της φθηνές τύπου spigen thin fit δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα. Μου φαίνεται θα καταλήξω μετά από χρόνια σε θήκη pouch.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Η θήκη είναι στιβαρή, καλής κατασκευής (λέει ότι είναι χειροποίητη) και ταιριάζει με το επαγγελματικό στυλ του τηλεφώνου. Προσφέρει ολοκληρωτική προστασία σε όλο το τηλέφωνο (μπροστινή οθόνη, πίσω πλευρά και μεντεσέ). Έχεις εύκολη πρόσβαση στην μπροστινή οθόνη και στη θύρα usb και δουλεύει και απροβλημάτιστα η ασύρματη φόρτιση. Έχει σκληρό περίγραμμα και επομένως προστατεύει περιμετρικά σε τυχόν χτυπήματα αλλά σε πτώση θεωρώ ότι σίγουρα θα ανοίξει από μπροστά και θα είναι εκτεθειμένη η συσκευή. Περιμένω και τη spigen και τις original από Κωτσόβολο, αν έρθουν ποτέ. Μέχρι τότε η συγκεκριμένη θα αντικαταστήσει το πουγγί που ήταν λίγο δύσχρηστο και επίφοβο το βγάλε βάλε.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος σε ευρωπαϊκή αποθήκη την θήκη national geographic?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε ένας φίλος να δει το χώρισμα της οθόνης και έβαλε το νύχι ο π@π@ρ@ς και έκανε κάτι γραμμές στη μεμβράνη. Αλλάζει;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε ένας φίλος να δει το χώρισμα της οθόνης και έβαλε το νύχι ο π@π@ρ@ς και έκανε κάτι γραμμές στη μεμβράνη. Αλλάζει;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Είχαν πει ότι η μεμβράνη έχει ένα υλικό που κάνει self heal μετά από λίγες μέρες. Παρακολουθησε το (ξέρω έχεις τρελαθεί τώρα!! ) και επικοινώνησε με την Samsung για τα options που έχεις για αλλαγη.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση του Νοεμβρίου σε κάποιες χώρες.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση του Νοεμβρίου σε κάποιες χώρες.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Εμφανίστηκε και η Ελληνική ... αρα αύριο μάλλον θα την έχουμε

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-z-fold-2-5g/firmware/SM-F916B/EUR/download/F916BXXU1BTJB/531032/

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε ένας φίλος να δει το χώρισμα της οθόνης και έβαλε το νύχι ο π@π@ρ@ς και έκανε κάτι γραμμές στη μεμβράνη. Αλλάζει;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Δωσε μας ενα update brother Cadfael. Ειναι οντως self heal η μεμβρανη του Z, ή μπα;

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και η Ελληνική ... αρα αύριο μάλλον θα την έχουμε

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-z-fold-2-5g/firmware/SM-F916B/EUR/download/F916BXXU1BTJB/531032/

 

Μόλις έφτασε και το update του Νοεμβρίου ... :)

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μας ενα update brother Cadfael. Ειναι οντως self heal η μεμβρανη του Z, ή μπα;
Δεν φαίνεται κάτι τώρα, άρα μπορεί και να γίνεται κάποια δουλειά. BTW μου ήρθαν οι θήκες από Κωτσόβολο σήμερα. Επειδή είμαι ευχαριστημένος με την araree μάλλον θα τις δώσω χωρίς να τις έχω ανοίξει καν στην τιμή της αγοράς τους. Αν κάποιος φίλος ενδιαφέρεται...a671f20894f71bab545ad5b867521ad4.jpg

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από Public 896ac2bdb4aeffde6a3592796e9f0d26.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικο να το χαιρεσαι το εργαλειοοοοοοοοοο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέα ενημέρωση λογισμικού στο Samsung Galaxy Z Fold 2 έλεγα και γω ποτέ θα έρθει ήρθε σήμερα. Νοεμβρίου 2020 ασφάλεια δεν αναφέρει κάτι άλλο.

 

125125528_3448983678556697_4039013157196984741_o.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=110474&_nc_eui2=AeGpaWAa2ToVsbOfhrh4IGiF3zcpCVTyadzfNykJVPJp3Jp0r563YOoFUghdS1YaTGWwyACcRGTIMMrKhmgD40q1&_nc_ohc=OPn3dDZatS0AX_keHPO&_nc_ht=scontent.fnic2-2.fna&tp=7&oh=f353813edf440d5e005bd4c2977ba748&oe=5FD0CC0A

 

124920600_3448983718556693_5997652018521969_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=110474&_nc_eui2=AeEr_h-ahQziiwjdKQSYNssPVzQ2Ww5rhBNXNDZbDmuEE7eUoQxOcxSGjGAytAMyxt9UWjejjnwJlHotikVAnic7&_nc_ohc=95ZYj6GXOpQAX_s47Mi&_nc_ht=scontent.fnic2-2.fna&tp=7&oh=3a7322b5dc7b7f610dcd4952383b96ff&oe=5FD0C1B6

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...