Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως που μόλις ήρθε η πράσινη δερματινη της σαμσουνγκ από κοτσοβολο μου αρέσει πάρα πολύ, τόσο ως προς την εμφάνιση, όσο και ως προς το πιάσιμο στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Νέα θήκη (Ultra polymer cover) που καλύπτει και την μπροστά οθόνη απο τη Samsung -

 

- λένε οτι η μπροστά θηκη γρατζουνάει το τηλεφωνο ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τη μαύρη θήκη από κότσο, samsung, όμως καλύπτει μόνο το πίσω μέρος!

Με ποια κριτήρια τις παραδίδουν? Εμένα που τους έδωσα 2100€ γιατί με πήγαν για μετά τις 20?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα Κωτσ να παραλάβω και μου είπαν ότι η παραγγελία ακυρώθηκε και ότι η συσκευή δεν πήγε ποτέ στο Κατάστημα... Έκανα νέα παραγγελία και να περιμένω 2-3 ημέρες...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

120825484_3348908808564185_2721077274831409759_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=e007fa&_nc_eui2=AeHz6OXj59QT4Nnuc9uz8OYlaurRKGTIj-1q6tEoZMiP7ZF5TH8gm9hdXgiqgcy5ateTO5M9aiHJAoA4CF-WaQWr&_nc_ohc=xECesplw4PgAX99Ehlh&_nc_ht=scontent.fnic2-2.fna&oh=8dedd6755afa2aff8c95614c648382ab&oe=5FA4E6EB

 

120899298_3348908978564168_1187689505376057216_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=e007fa&_nc_eui2=AeFnLljesMRD5YFQdPvsGHZWrPxY3ju4WLys_FjeO7hYvPFqrJ21JAwzoM6Pdtb5I3AERR2YQ4bVm17CazQJP6Ew&_nc_ohc=I7ui8FmG3V4AX8etYXE&_nc_ht=scontent.fnic2-2.fna&oh=611c4993a324cba42e0d62237a33fa0b&oe=5FA238E1

 

120906745_3348908991897500_713527564108980214_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=e007fa&_nc_eui2=AeHqjDsqdfwHIuX5-pdwAcXS8rtim5qo3Yvyu2Kbmqjdi0yYsIJyXTvVx6JfrXZrkcJEbKdeYYBw_6r3BwdLIzdX&_nc_ohc=zCwxd0Vd3KQAX_cPEME&_nc_ht=scontent.fnic2-2.fna&oh=1ae79a862de5f47b4f6d5cef58299f7f&oe=5FA22ACA

 

Καλησπερα και καλο μεσημερι το παρελαβα και εγω προχθες παιδια ομορφο το ατιμο πραγματικα.

Η Μπαταρια του μου κρατησε μεχρι σημερα και στο 35% το φορτησα για να μην κατσει εντελως.

Ο Επεξεργαστης Snapdragon 865+ του οντως εχει διαφορα σε σχεση με τον επεξεργαστη Exynos 990 του Note 20.

Η μπροστινη καμερα οταν βγαζεις φωτογραφια με την μπροστινη οθονη φαινεται μεγαλυτερη πραγματικα σε αντιθεση οταν το εχεις ανοικτο ως tablet mode δεν ειναι και τοσο καλη η αναλυση της.

 

Tablet Mode (ανοικτο)

 

121080717_3352751704846562_4954751289984130337_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=e007fa&_nc_eui2=AeHVNTRt9YeGAK3rAYjETVEK9UgN3xVHN2z1SA3fFUc3bPEar8cFlg-B8NrTmxXrLxLQaZp5ggHjaoYDOjh_WQz-&_nc_ohc=tDJwbXg5a9MAX_jqxhU&_nc_ht=scontent.fnic2-2.fna&oh=464430dcdb84c91c7d22866f10cf86cc&oe=5FA40874

 

Με κλειστη την οθονη

 

121060073_3352754628179603_4768584382708629274_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=e007fa&_nc_eui2=AeF-Oy4gaOy6zt11hhkeVU7S9mDAV4uI4Mz2YMBXi4jgzFQyKvqC06hDe6meYzqpZoY7BIRupifZ3NhTIigXUfNe&_nc_ohc=3IIuKKUolhQAX-fHg5s&_nc_ht=scontent.fnic2-2.fna&oh=a30a55558c97a07ab75e2da8a859c7d3&oe=5FA45129

 

Ειναι κουκλι το ατιμο δυο μερες και δεν το αποχωριζομαι δεν μπορω να με φανταστω με αλλο κινητο η ταβλετ στα χερια. Πραγματικα οτι καλυτερο κυκλοφορει. Εκανε ενα δυνατο βημα η Samsung.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επανέρχομαι και ενδεχομένως να κουράζω αλλά από ασφάλεια τί κάνατε; Πήρατε αυτή που προσφέρει η Samsung, αυτή των καταστημάτων ή τίποτα;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επανέρχομαι και ενδεχομένως να κουράζω αλλά από ασφάλεια τί κάνατε; Πήρατε αυτή που προσφέρει η Samsung, αυτή των καταστημάτων ή τίποτα;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Η Samsung από ότι ξέρω σου δίνει δυνατότητα να αλλάξεις οθόνη με κόστος περίπου 150 ευρω εάν πάθει κάτι για ένα χρόνο. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον όταν το πήρα.

 

Στάλθηκε από το MRX-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung από ότι ξέρω σου δίνει δυνατότητα να αλλάξεις οθόνη με κόστος περίπου 150 ευρω εάν πάθει κάτι για ένα χρόνο. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον όταν το πήρα.

 

Στάλθηκε από το MRX-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το ιδιο είπαν και σε μενα και το λεει εδω

 

https://www.samsung.com/gr/support/galaxy-premier-service/

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα είναι μόνο για μια επισκευή και της εσωτερικής οθόνης μόνο με 130€. Δηλαδή αν σπάσει η εξωτερική οθόνη πάπαλα; Νομίζω θα πάρω το total support του Κωτσ να είμαι σίγουρος. Δε βρίσκω καμμία θήκη άμεσα διαθέσιμη και ανησυχώ λίγο μιας και αύριο λογικά θα το έχω. Μάλλον θα καταφύγω κι εγώ στη λύση της πουροθήκης...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

. Δε βρίσκω καμμία θήκη άμεσα διαθέσιμη και ανησυχώ λίγο μιας και αύριο λογικά θα το έχω. Μάλλον θα καταφύγω κι εγώ στη λύση της πουροθήκης...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

και στο 1 και στο fold 2 ειναι οτι καλυτερο μπορουσα να βρω και εχω το κεφαλι μου ησυχο!

εκανα τη δοκιμη live στο καπνοπωλειο δοκιμαζοντας διάφορες μεχρι να πετυχω το καταλληλο size

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Ήγγικεν η ώρα. Πήρα και μια universal θήκη μήπως τυχόν κάνει. Let fun begin!8323ae453b6ca82549553b46a35eda2f.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Τελικά βρήκα αυτό το πουγκί και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά. Η άλλη θήκη δεν ταίριαζε καθόλου.3b8261786dc2583e6882f69a6724b1ad.jpg

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Ήγγικεν η ώρα. Πήρα και μια universal θήκη μήπως τυχόν κάνει. Let fun begin!8323ae453b6ca82549553b46a35eda2f.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Τελικά βρήκα αυτό το πουγκί και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά. Η άλλη θήκη δεν ταίριαζε καθόλου.3b8261786dc2583e6882f69a6724b1ad.jpg

 

Καλοριζικο φιλε μου και σε σενα. Με γεια το εργαλειοοοοοοοο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν υπάρχει. Είναι ένα κόσμημα. Ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι να τη χαρούν όλοι όσοι την αποκτήσουν.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν υπάρχει. Είναι ένα κόσμημα. Ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι να τη χαρούν όλοι όσοι την αποκτήσουν.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Καλησπερα πραγματικα ειναι κοσμημα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οι γρατζουνιές στη μεμβράνη της εσωτερικής οθόνης γίνονται για πλάκα. Θέλει προσοχή. Άραγε να αντικαθίσταται αν χρειαστεί σε καμμιά smartec;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιάστηκα κορόιδο. Ελπίζω να μην την πάτησε και άλλος φίλος. Στα 1469,30€ η συσκευή σήμερα στον Κωτσόβολο. Για 2 μέρες έχασα 700€ περίπου. Μια χαρά

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πειρασμός η τιμή του Κωτσόβολου..όχι ότι είναι τα λεφτά λίγα βέβαια.. Λέτε σε ΒF να παίξει πιο κάτω??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι αφαιρεσα τις 2 προστατευτικες μεμβρανες απο την εξωτερικη και απο την εσωτερικη οθονη και πραγματικα η διαφορα που ειδα ειναι πολυ μεγαλη τοσο στην αισθηση οσο και στην θεαση

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι αφαιρεσα τις 2 προστατευτικες μεμβρανες απο την εξωτερικη και απο την εσωτερικη οθονη και πραγματικα η διαφορα που ειδα ειναι πολυ μεγαλη τοσο στην αισθηση οσο και στην θεαση

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε το ρισκαρω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι αφαιρεσα τις 2 προστατευτικες μεμβρανες απο την εξωτερικη και απο την εσωτερικη οθονη και πραγματικα η διαφορα που ειδα ειναι πολυ μεγαλη τοσο στην αισθηση οσο και στην θεαση

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την Εξωτερική ΟΚ... είναι σαν όλα τα κλασσικά τηλεφωνα. Για την εσωτερική όμως ρισκάρεις πολύ , όπως επίσης αν πάθει κατι δεν έχεις εγγύηση λένε !!!

 

Removing the screen protector

 

Note: Samsung does not recommend or authorize removal of the screen protector by the user. These instructions are provided solely as a courtesy to help minimize the possibility of damage from self-removal and do not constitute a Samsung-authorized service or adjustment for purposes of the Standard Limited Warranty. Samsung’s Standard Limited Warranty does not cover damage caused by removal of the screen protector by the user or by a non-Samsung-authorized service provider.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση ισχυει κανονικα και η εσωτερικη μεμβρανη δεν ειναι τιποτε αλλο εκτος απο μια υποτυπωδη προστασια της οθονης δεν δημιουργει καμια δυσδειτουργεια στο τηλεφωνο ισα ισα οταν αφαιρεθει απολαμβανεις αυτην την οθοναρα στο επακρο

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση ισχυει κανονικα και η εσωτερικη μεμβρανη δεν ειναι τιποτε αλλο εκτος απο μια υποτυπωδη προστασια της οθονης δεν δημιουργει καμια δυσδειτουργεια στο τηλεφωνο ισα ισα οταν αφαιρεθει απολαμβανεις αυτην την οθοναρα στο επακρο

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσυ καλα τα λες.... η Samsung όμως αλλιώς τα λέει.

Link to comment
Share on other sites

Για να γνωριζεται η επισημη απαντηση της samsung hellas ειναι οτι η εγγυηση ισχυει κανονικοτατα και ας βγουν και οι 2 μεμβρανες

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα είναι διαθέσιμα στις μεγάλες αλυσίδες;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να γνωριζεται η επισημη απαντηση της samsung hellas ειναι οτι η εγγυηση ισχυει κανονικοτατα και ας βγουν και οι 2 μεμβρανες

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δικαίωμα του καθενός να κανει οτι θέλει στην συσκευή του αλλά η επισημη γραμμή της Samsung είναι αυτή, και καλο ειναι να μην το παρουσιάζουμε σαν κατι φυσιολογικο

 

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00083043/

 

Your Z Fold2 5G comes with a specially designed screen protector preinstalled on the main screen. Samsung has designed this screen protector with a soft rubber-like material specifically to withstand folding and unfolding, while providing protection from scratches and debris. Samsung does not recommend removing the screen protector. If your screen protector requires replacement, please visit an authorized Samsung service center. In some cases there may be a small fee for replacement.

 

Removing the screen protector

 

Note: Samsung does not recommend or authorize removal of the screen protector by the user. These instructions are provided solely as a courtesy to help minimize the possibility of damage from self-removal and do not constitute a Samsung-authorized service or adjustment for purposes of the Standard Limited Warranty. Samsung’s Standard Limited Warranty does not cover damage caused by removal of the screen protector by the user or by a non-Samsung-authorized service provider.

 

Δεν νομίζω η εδώ αντιπροσωπεία να είναι τόσο ανοιχτοχέρα, το αντίθετο μας εχει δείξει.

Edited by rigel72
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...