Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παρήγγειλα και αυτή: https://www.mobilefun.co.uk/olixar-samsung-galaxy-z-fold-2-5g-genuine-leather-case-black-82902

 

Την προτιμώ από τη Spigen, καθώς έχει δέρμα στην πλάτη, κάτι σημαντικό για μια premium συσκευή σαν αυτή. Επίσης, σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω μόνο το μπροστινό μέρος αυτής και για πίσω να κρατήσω τη δερμάτινη της Samsung, που έχω ήδη.

Παρέλαβες; διάβασα διαφορα αρνητικά για αυτή - δεν κουμπώνει σωστά μπροστα και παίζει κλπ.

 

Καμια δοαφορα από θέμα κατανάλωσης με eSim για την ώρα.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβες; διάβασα διαφορα αρνητικά για αυτή - δεν κουμπώνει σωστά μπροκαι παίζει κλπ.

 

Καμια δοαφορα από θέμα κατανάλωσης με eSim για την ώρα.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Όχι, δεν είναι ακόμη διαθέσιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στον τρόπο που το ανοίγεται... Η προστασία την εξωτερικης οθόνης μπορεί εύκολα να ξεκολλήσει μιας και περισσεύει ελάχιστα απέξω από την οθόνη.

Εμένα μου ξεκόλλησε από εκεί που πήγα να ξεδιπλώσω, την εβαλα πίσω αλλά έχει αφήσει φουσκάλες. Μίλησα με Samsung και θα πάω για αντικατάσταση screen protector.

 

Αύριο παραλαμβάνω και την Spigen thin fit από Amazon.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Πως φαινεται δηλαδη ; Ασχημο ε ; Καμια φωτο εχεις τραβηξει να το δουμε και εμεις ή μπα ; Για να προσεχουμε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έριξα κι εγώ την παραγγελία μου στον Κωτσόβολο για τη συσκευή σε μαύρο χρώμα και μια θήκη αυθεντική που την έχει και σε έκπτωση. Θα παραγγείλω όμως οπωσδήποτε και μια spigen. Παράδοση της συσκευής μου είπαν σε 10 -15 ημέρες, δεν υπάρχει πουθενά ετοιμοπαράδοτο... Με ασφάλεια έκανε κανείς τίποτα; (όποιος το πήρε από Ελλάδα)
Link to comment
Share on other sites

Μεταφρασμενο κειμενο στα ελληνικα αυτο που εχει αρχικα πανω η συσκευη κολλημενο και ειναι στα english.

Δεν ξερουμε ολοι ολοι αγγλικα.

 

Μην πιέζετε την οθόνη ή τον μπροστινό φακό κάμερας με σκληρό ή αιχμηρό αντικείμενο, όπως στυλό ή νύχι. Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να συνεχιστεί σε ζημιές στο προϊόν, όπως ξύσιμο ή βαθουλώματα.

 

Κατά την αναδίπλωση της συσκευής, βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχουν αντικείμενα όπως κάρτες κέρματα ή κλειδιά που βρίσκονται μεταξύ των οθονών, καθώς κάτι τέτοιο μπορεί να προκαλέσει ζημιά.

 

Η συσκευή δεν είναι σκόνη ή αδιάβροχη. Η έκθεση σε σωματίδια liguid ή snall όπως ο καφές ή η άμμος του νερού μπορεί να προκαλέσει βλάβη στο προϊόν, όπως screateches ή βαθουλώματα στην οθόνη.

 

Συνιστάται να μην αφαιρέσετε το προστατευτικό φιλμ οθόνης και να μην εγκαταστήσετε άλλες ταινίες ή αυτοκόλλητα, καθώς κάτι τέτοιο μπορεί να προκαλέσει ζημιά στο προϊόν.

 

Η συσκευή σας περιέχει μαγνήτες. Διατηρήστε μια ασφαλή απόσταση μεταξύ της συσκευής σας και των αντικειμένων που ενδέχεται να επηρεαστούν από μαγνήτες, όπως πιστωτικές κάρτες και εμφυτεύσιμα ιατρικά βοηθήματα. Εάν έχετε εμφυτεύσιμη ιατρική συσκευή συμβουλευτείτε το γιατρό σας πριν από τη χρήση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η Spigen! Επιτέλους μια θήκη που προστατεύει λίγο παραπάνω το fold. Καλύπτει όλο το πίσω και περιμετρικά την μπροστινή οθόνη. Έχει και ένα χείλος γύρω γύρω για να προφυλάσσει από πέσιμο και πλέον να τοποθετήσεις τη συσκευή ανάποδα σε επιφάνεια.

 

Καλύτερο grip, μιας και δεν γλυστραει και δεν αφήνει δαχτυλιες! Καλύτερο άνοιγμα κλείσιμο - η εξωτερική μεμβράνη δεν έχει τρόπο να σηκωθεί.

 

be59336ec9b15baf3a677f9ba3550496.jpg3da5b6620f2389595eb82ec65b87995e.jpg2547b2a63be356fdee7f0c841c11bc33.jpg51ac5a59a5f19b16b62c5325336f3025.jpge4a7216ed48810e4668d2b5c5287738f.jpg4b644f3774d5522e3e474714de133fb2.jpgb583daedcdcdfa778ab2743e6db89462.jpgdd2149fe9cb9252df3e4f73ab85610f9.jpg68f364564413064b3defebe79e5afa6b.jpg801b0ca19bfcbd610da2d31c58bc3a55.jpg

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι μ'αρέσει πάρα πολύ? Το γεγονός ότι μειώνει το κενό που έχει η συσκευή όταν είναι κλειστή, στο πίσω μέρος κοντά στον μεντεσέ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/dp/B08B11KLFF/ref=cm_sw_r_cp_apa_fab_5TbEFbSGSEKAG

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθέσιμη πλέον.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χει κανείς φίλος από δω μέσα αυτό το πρόβλημα;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Εγω όχι. Δεν εχω διαβάσει κάποιον άλλον με το ίδιο πρόβλημα. Ίσως να είναι μια περίπτωση;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα αυτά μαζί με τη δερμάτινη αυθεντική:

https://www.spigen.com/collections/galaxy-z-fold-2/products/galaxy-z-fold-2-case-tough-armor?variant=32506020659247

https://www.spigen.com/collections/galaxy-z-fold-2/products/galaxy-z-fold-2-optik-lens-protector?variant=32653014728751

Από το να δώσω 150€ για το total support του Κωτσόβολου (αν τελικά τα αποφύγω...) σκέφτηκα να έχω την καλύτερη δυνατή προστασία σε θήκη.

Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι να ερθει -αν ερθει ποτέ- αυτη του κότσου, χρησιμοποιω πουροθηκη που την ειχα και για το fold 1

https://www.skroutz.gr/s/18892984/%CE%A0%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%94%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7-3-%CE%A0%CE%BF%CF%8D%CF%81%CF%89%CE%BD-56-ring-0598.html

Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι να ερθει -αν ερθει ποτέ- αυτη του κότσου, χρησιμοποιω πουροθηκη που την ειχα και για το fold 1

https://www.skroutz.gr/s/18892984/%CE%A0%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%94%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7-3-%CE%A0%CE%BF%CF%8D%CF%81%CF%89%CE%BD-56-ring-0598.html

 

Σορρυ, αλλά αυτή που πήρα εγώ είναι καλύτερη και ταιριάζει γάντι. Επίσης, καθαρίζει την οθόνη κάθε φορά που το βάζεις/βγάζεις!

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08F7XWH94/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o06_s00?ie=UTF8&psc=1

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πουγκί; Σε βολεύει στο βάλε βγάλε;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Μία χαρά είναι, τουλάχιστον μέχρι να έρθουν οι θήκες που το καλύπτουν και μπροστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσαν από Κωτσ ότι τη συσκευή την παραλαμβάνω αύριο. Η θήκη αναμένεται μετά τις 20 Οκτωβρίου. Πρέπει να δω τι θα κάνω από θέμα προστασίας μέχρι τότε.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα είναι διαθέσιμη; Πάω να πάρω κι εγώ σήμερα το δικό μου και δεν θέλω να είναι τελείως έκθετο παρόλο που η original δεν προστατεύει επαρκώς.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τη μαύρη θήκη από κότσο, samsung, όμως καλύπτει μόνο το πίσω μέρος!

 

Ναι, το είχαμε ξαναγράψει. Επίσης, δημιουργεί μια άσχημη ανισορροπια ανάμεσα στις δύο πλευρές. Θα μπορούσε η Samsung να έχει σχεδιάσει κάτι καλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...