Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έφτασε και το update!!!!!
Σωστός!

f120a4918695251833a04a4b87538ce9.jpg

 

Ενεργοποιηθηκε η eSim με το update.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

f120a4918695251833a04a4b87538ce9.jpg

 

Ενεργοποιηθηκε η eSim με το update.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Με το update παρατηρώ ακόμα καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και ram:)

Το μηχανάκι πετάει...

Μου έχει λύσει τα χέρια στο επαγγελματικό κομμάτι...

Link to comment
Share on other sites

Με το update παρατηρώ ακόμα καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και ram:)

Το μηχανάκι πετάει...

Μου έχει λύσει τα χέρια στο επαγγελματικό κομμάτι...

 

Ετσι φαινεται... θα δειξει! Εχουμε πολυ δρομο ακομα! Αυτη ειναι η πρωτη αναθαθμιση :lol: Η επόμενη δεν θα αργησει πιστευω μιας και μπαινουμε στον Οκτωβρη σε λιγες μερες.:)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαινεται... θα δειξει! Εχουμε πολυ δρομο ακομα! Αυτη ειναι η πρωτη αναθαθμιση :lol: Η επόμενη δεν θα αργησει πιστευω μιας και μπαινουμε στον Οκτωβρη σε λιγες μερες.:)

Επειδή είδα ότι είσαι κάτοχος της θήκης Σταντ της samsung ήθελα να ρωτήσω αξίζει η αγορά της η να ψάξω για κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στο youtube βγάζει μέχρι 720 ανάλυση μόνο σε ένα βίντεο μου έβγαλε 1080 αν δε κάνω λάθος τόσο είναι η ανάλυση της οθόνης?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 720 πάει σε εμένα

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τότε ψάξτο..κάτι πειραξες στις ρυθμίσεις..δεν είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα eSIM από Cosmote, οπότε έγινε και το δικό μου Z Fold2 δίκαρτο. Για να δούμε, θα έχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση ενέργειας?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι είσαι κάτοχος της θήκης Σταντ της samsung ήθελα να ρωτήσω αξίζει η αγορά της η να ψάξω για κάτι άλλο;
Για την ώρα είναι ότι καλύτερο μέχρι να βγουν καλύτερες. Εκτός από την θήκη έχω πάρει και ένα πουγγί για να το βάζω μέσα σε μετακινήσεις/ταξίδια.

Θα έχω μια ακόμα θήκη διαθέσιμη - αν ενδιαφέρεται κανείς την επόμενη εβδομάδα.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κάνει η Google θα αλλάξει το φορματ στα βίντεο γιατί η Samsung αποφάσισε να βάλει κουλό aspect ratio?

 

Το κροπ δεν είναι λύση χάνεις πολύ πράμα

 

sent from S10 Lite

Να προσαρμοστεί η Google η μόνη λύση αφού όχι μόνο η Samsung αλλά όλες οι εταιρίες καμία δεν παρέχει 16:9 smartphone ακόμα και η ίδια με τα Google pixel.

 

Και στα tablet τα μισά και βάλε είναι 3:2 η 4:3.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαγγέλη ναι το πήρα . Έπαθα ένα τεχνολογικό σοκ μόλις το είδα και θόλωσα. Ήταν αδύνατο να μην το παρω.

Στην αρχή έλεγα σιγά μην ασχοληθώ αλλά πλέον δεν μπορώ να φανταστώ άλλο κινητό στα χέρια μου.

Sent from my iPad using Tapatalk

Οι περισσοτεροι παθαμε τεχνολογικο ΣΟΚ οταν το ειδαμε και ασχετως αν τα λεφτα ειναι παρα πολλα 2000 περιπου ειναι κατι εντελως νεο στον χωρο που δεν μπορουμε να επιστρεψουμε σε αλλα καθημερινα smartphone οπως τα ξεραμε ως τωρα πριν την εμφανιση του fold.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η συντριπτική πλειοψηφία των βίντεο είναι 16/9 αντε 16/10....τώρα έρχονται και τα πιο wide, οπότε καταλαβαίνεις ακόμη μεγαλύτερες μαύρες μπάρες πάνω κάτω και ένας τεράστιο μέρος της οθόνης ανεκμεταλευτο. Μην επιμένεις....η συσκευή απλά είναι ακατάλληλη για θέαση βίντεο

 

sent from S10 Lite

Ε καλά κάτσε εσύ βλέπε μπαρες εγώ με το crop βολεύομαι και για multimedia χρήση.

Πλέον και στο χώρο laptop/2 σε 1 δεν είναι όλα 16:9-16:10 aspect πλέον.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το κροπ σε αυτό το aspect ratio χάνεται πολύ μεγάλη πληροφορία οθόνης....όποιος έχει την συσκευή ας τραβήξει 2 screenshot το ένα κανονικά και το άλλο με κροπ...

Αλεξτρελα(?) (Τρέλα?) Μπορείς να συνεχίζεις να εθελοτυφλείς αλλα η αλήθεια είναι άλλη...καλή συνέχεια

 

sent from S10 Lite

Δεν γίνεται να έχουμε για κάθε χρήση και από μια συσκευή το θέμα είναι οι developers να προσαρμόσουν το περιοχομενο στα νέα aspect ratio.

Εκει ειναι η λύση και αυτό δεν φαίνεται να κατανοείς και η ουσία όσον έγραψα εξ αρχής.

 

Αντίστοιχα πχ διάβασμα η σημειώσεις δεν βολεύει σε 16:9-16:10 ειδικα σε portrait mode.

 

Τώρα σιγά τη πληροφορία που χάνεις με το crop και από την άλλη αν θες να δεις σοβαρά ταινία πας σινεμά η στην τηλεόραση και όχι σε 8-10 ίντσες να εχεις τρελές απαιτήσεις.

 

Όπως αντίστοιχα παιχνίδι πας σε pc η παιχνίδο κονσόλα να το χαρείς πραγματικά.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε άνθρωπε ποιοι developers....οι παραγωγοί ταινιών? Το όποιο Netflix? To YouTube ? To iPad που κυριαρχεί στα ταμπλετ δεν είδα να είδα να είναι βελτιστοποιημενo για ταινίες...ένα κροπ στο οποίο όπως είπα χάνεις αλλού παρα πολύ αλλού λιγότερα...αλλα όσο πάμε σε πιο wide καταστάσεις εκεί θα είναι τραγικά τα πράγματα....είναι καθαρα θέμα aspect ratio ειτε το καταλαβαίνεις είτε όχι....

Και ναι...εαν θέλεις εκτός σπιτιού (διακοπές και τα λοιπά) να δεις κάτι αξιοπρεπές, θέλεις 16/9 ή 16/10 ταμπλετ

 

sent from S10 Lite

 

Σιγά μην ασχοληθούν οι παραγωγοί ταινιών για την θέαση multimedia σε smartphone η tablet.

Σου λέει θες να δεις πήγαινε σινεμά η δες στην τηλεόραση σου.

 

Τώρα αν θες δεις σε smartphone η tablet θα κάνεις συμβιβασμούς οποιαδήποτε aspects να είναι.

 

Το ίδιο σε παιχνίδια.

 

Και όταν λέω οι developers εννοώ αυτούς σε Android να προσαρμόσουν τις εφαρμογές τους σε tablet ui να δένουν σωστά με το aspect ratio όπως γίνεται σωστά και αποδοτικά σε ios στα iPad τόσα χρόνια.

 

Κόλλησες στις ταινίες όταν υπάρχουν δεκάδες άλλες χρήσης ενός χρήστη όπου η νέα αναλογία δεν αποτελεί πρόβλημα.

 

Εγω πάντως και με το ipad μια χαρά βλέπω ταινίες αν θελω, το crop είναι ανούσιο για να προκαλεί πρόβλημα μάλιστα και το 3:2 aspect στην ουσία ειναι 15:10 άρα ελάχιστη διαφορά με το 16:10.

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις ότι όλα αυτά που λες ειμαι άσχετα με την συσκευή έτσι?

Δεν ενδιαφέρουν κανέναν πιστεψε με .

 

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε μένα....(να μάθεις τα βασικά πρώτα - παράθεση σε αυτόν που απαντάς) στο zfold2 αναφέρομαι όχι για κάποια άσχετη συσκευή. Αν εσένα δεν σε απασχολεί η multimedia πλευρά της συσκευής και είσαι επιχειρηματίας τότε προσπέρασε τα μηνύματα μου

 

sent from S10 Lite

Σε αυτόν που αναφέρομαι απάντησα αμέσως μετά το μυνημα του.

Αμέσως με το δάχτυλο στην σκανδάλη ήσαστε. Όπως και να έχει εδώ θέλουμε να διαβάζουμε για την συσκευή και όχι γενικές κουβέντες. Σε ευχαριστώ.

Αν δε σου αρέσει και εσένα το σχόλιο μου τότε προσπέρασε και εσύ.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι απροβληματιστη και το απόλυτο επαγγελματικό εργαλείο και συζητάμε γιατί δεν είναι tv, projector και home cinema...

Ημαρτον

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις ότι όλα αυτά που λες ειμαι άσχετα με την συσκευή έτσι?

Δεν ενδιαφέρουν κανέναν πιστεψε με .

 

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Κάθε άλλο.

 

Μία χαρά έχουν σχέση οι αναφορες περί των εφαρμογών και το δέσιμο με το UI στη λειτουργία ως tablet mode άσχετα αν δεν σε ενδιαφέρει που έχω μια σκασιλα.

 

Την επόμενη φορά λοιπόν προτείνω να προσπεράσεις όμορφα και ωραία και ασε τις αστοχες παρατηρήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στον τρόπο που το ανοίγεται... Η προστασία την εξωτερικης οθόνης μπορεί εύκολα να ξεκολλήσει μιας και περισσεύει ελάχιστα απέξω από την οθόνη.

Εμένα μου ξεκόλλησε από εκεί που πήγα να ξεδιπλώσω, την εβαλα πίσω αλλά έχει αφήσει φουσκάλες. Μίλησα με Samsung και θα πάω για αντικατάσταση screen protector.

 

Αύριο παραλαμβάνω και την Spigen thin fit από Amazon.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στον τρόπο που το ανοίγεται... Η προστασία την εξωτερικης οθόνης μπορεί εύκολα να ξεκολλήσει μιας και περισσεύει ελάχιστα απέξω από την οθόνη.

Εμένα μου ξεκόλλησε από εκεί που πήγα να ξεδιπλώσω, την εβαλα πίσω αλλά έχει αφήσει φουσκάλες. Μίλησα με Samsung και θα πάω για αντικατάσταση screen protector.

 

Αύριο παραλαμβάνω και την Spigen thin fit από Amazon.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Μήπως μπορείς να βάλεις link για τη Spigen; Δε τη βρίσκω στο Amazon.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στον τρόπο που το ανοίγεται... Η προστασία την εξωτερικης οθόνης μπορεί εύκολα να ξεκολλήσει μιας και περισσεύει ελάχιστα απέξω από την οθόνη.

Εμένα μου ξεκόλλησε από εκεί που πήγα να ξεδιπλώσω, την εβαλα πίσω αλλά έχει αφήσει φουσκάλες. Μίλησα με Samsung και θα πάω για αντικατάσταση screen protector.

 

Αύριο παραλαμβάνω και την Spigen thin fit από Amazon.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Και αν δεν την ξαναβαλεις αυτη την μεβρανη υπαρχει προβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν την ξαναβαλεις αυτη την μεβρανη υπαρχει προβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε πρόβλημα δεν θα έχεις οχι, απλα θελει ισως μεγαλυτερη προσοχη να μη της κάνεις ζημια/χτυπησεις.

 

Μήπως μπορείς να βάλεις link για τη Spigen; Δε τη βρίσκω στο Amazon.

 

Εδω είναι αλλα βλεπω οτι έγινε ανάρπαστη :lol::lol:- Spigen Thin Fit Compatible with Samsung Galaxy Z Fold 2 with Light and Durable Slim Profile compatible with Samsung Galaxy Z Fold 2 - Black

More information: https://www.amazon.co.uk/dp/B08B11KLFF/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_qvfDFb96HMBA5

 

Τσεκαρε μια φορα τη μερα - ετσι εκανα και εγω και προχθες μου την εμφανισε με αποστολη για 8 Οκτωβριου. Σημερα ελαβα email οτι θα παραλάβω αυριο :)

Link to comment
Share on other sites

Σας το είχα πει παραπάνω, αξιόπιστη προστασία σε όλη τη συσκευή μόνο spigen. Οι original πανέμορφες αλλά μόνο αν το έχεις σε γραφείο το τηλέφωνο να κάθεται. Παρατηρήσατε με την ενεργοποίηση της esim κάποια διαφορά στην μπαταρία;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε πρόβλημα δεν θα έχεις οχι, απλα θελει ισως μεγαλυτερη προσοχη να μη της κάνεις ζημια/χτυπησεις.

 

 

 

Εδω είναι αλλα βλεπω οτι έγινε ανάρπαστη :lol::lol:- Spigen Thin Fit Compatible with Samsung Galaxy Z Fold 2 with Light and Durable Slim Profile compatible with Samsung Galaxy Z Fold 2 - Black

More information: https://www.amazon.co.uk/dp/B08B11KLFF/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_qvfDFb96HMBA5

 

Τσεκαρε μια φορα τη μερα - ετσι εκανα και εγω και προχθες μου την εμφανισε με αποστολη για 8 Οκτωβριου. Σημερα ελαβα email οτι θα παραλάβω αυριο :)

Εγώ παρήγγειλα και αυτή: https://www.mobilefun.co.uk/olixar-samsung-galaxy-z-fold-2-5g-genuine-leather-case-black-82902

Την προτιμώ από τη Spigen, καθώς έχει δέρμα στην πλάτη, κάτι σημαντικό για μια premium συσκευή σαν αυτή. Επίσης, σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω μόνο το μπροστινό μέρος αυτής και για πίσω να κρατήσω τη δερμάτινη της Samsung, που έχω ήδη.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...