Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε pharmex περιμενω το συγκριτικο σου με το mate xs (που παρολιγον να βρισκοταν στα χερια μου)

 

Το ΣΚ θα το ανοίξω, που θα έχω χρόνο να παίξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο γνήσιες θήκες αγοράζω. Της Samsung περιμένω.
Όμορφες αλλά 80€ περίπου και καμμία προστασία.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ισχυει και για το xs οσο το ειδα demo σε κοτσο.

δε περιμενω να δω ταινια αλλα για ενα συντομο video πχ youtube μια χαρα τη κανει τη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ισχυει και για το xs οσο το ειδα demo σε κοτσο.

δε περιμενω να δω ταινια αλλα για ενα συντομο video πχ youtube μια χαρα τη κανει τη δουλεια

Καλημερα σε αυτο θα ηθελα να εστιασω δηλαδη υπαρχει προβλημα στο να βλεπεις ενα μουσικο βιντεο πχ στο fold z 2 λογο του ρεζολουσιον ; Δεν θα φτιαστει με καποια αναβαθμιση απο μερια της samsung ή της εφαρμογης ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε αυτο θα ηθελα να εστιασω δηλαδη υπαρχει προβλημα στο να βλεπεις ενα μουσικο βιντεο πχ στο fold z 2 λογο του ρεζολουσιον ; Δεν θα φτιαστει με καποια αναβαθμιση απο μερια της samsung ή της εφαρμογης ;

 

Δεν έχει σχέση το resolution (ανάλυση) με το screen ratio της οθόνης. Πλέον, όλα σχεδόν τα videos και οι ταινίες είναι σε φορμά 16:9, ενώ το Fold 2 έχει φορμά 4:3 (τετράγωνο), με αποτέλεσμα τα videos να έχουν μαύρες μπάρες πάνω και κάτω και να μειώνεται έτσι η ωφέλιμη επιφάνεια προβολής τους. Δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα, έτσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το resolution (ανάλυση) με το screen ratio της οθόνης. Πλέον, όλα σχεδόν τα videos και οι ταινίες είναι σε φορμά 16:9, ενώ το Fold 2 έχει φορμά 4:3 (τετράγωνο), με αποτέλεσμα τα videos να έχουν μαύρες μπάρες πάνω και κάτω και να μειώνεται έτσι η ωφέλιμη επιφάνεια προβολής τους. Δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα, έτσι;

Καλημερα σωστα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα ολα καποια θα μεινουν πισω. Με την μεγαλη οθονη ομως τι γινεται ; Δεν αναφερομαι στην μικρη οθονη την μπροστινη που εκει οκ δεν περιμενω να βλεπω βιντεο με κλειστη την οθονη αλλα με την μεγαλη την εσωτερικη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σωστα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα ολα καποια θα μεινουν πισω. Με την μεγαλη οθονη ομως τι γινεται ; Δεν αναφερομαι στην μικρη οθονη την μπροστινη που εκει οκ δεν περιμενω να βλεπω βιντεο με κλειστη την οθονη αλλα με την μεγαλη την εσωτερικη.

 

Μα για αυτή σου έγραψα. Η εξωτερική όχι μόνο είναι μακρόστενη, παραείναι θα έλεγα (25:9)...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σήμερα ήρθε η αναβάθμιση. Πάει για Δευτέρα. ΕΛΕΟΣ!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που σε ενοχλεί και περιμένεις να διορθωθεί?

 

sent from S10 Lite

Ναι, περιμένω να ενεργοποιηθεί η eSIM. Είναι αδιανόητο η καλύτερη και ακριβότερη συσκευή του πλανήτη να μη μπορεί να υποστηρίξει δύο κάρτες SIM. Επιπλέον, είναι επιεικώς γελοίο να έχω κώδικα ασφαλείας Αυγούστου, όταν συσκευές των 100€ έχουν Σεπτεμβρίου. Την ερχόμενη Τετάρτη εκπνέει ο Σεπτέμβριος. Υπό κανονικές συνθήκες, θα έπρεπε σε μία εβδομάδα από σήμερα να λάβουμε ενημέρωση Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το δίκιο σου.....εγω ήδη είμαι με το security patch του Σεπτέμβρη σχεδόν 2 εβδομάδες

 

sent from S10 Lite

Την έχω και εγώ τη συσκευή σου. Στις 17 Σεπτεμβρίου ενημερώθηκε η δική μου. Στις 18 ενημερώθηκε το Z Flip.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως καθαρίζουμε την οθόνη? Από σκόνες δαχτυλιές .

Με πανάκι θα ήμαστε οκ?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως καθαρίζουμε την οθόνη? Από σκόνες δαχτυλιές .

Με πανάκι θα ήμαστε οκ?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα! Φαντάζομαι ότι εννοείς την εσωτερική (μεγάλη) οθόνη. Με πανάκι από γυαλιά που είναι απαλό, είναι ό,τι καλύτερο νομίζω. Εγώ έτσι την καθάρισα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Φαντάζομαι ότι εννοείς την εσωτερική (μεγάλη) οθόνη. Με πανάκι από γυαλιά που είναι απαλό, είναι ό,τι καλύτερο νομίζω. Εγώ έτσι την καθάρισα.
Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προπαράγγειλα και εγώ χθες τη μαύρη δερμάτινη θήκη της Samsung από Κώτσο. Άγνωστο πότε θα έρθει. Θετική έκπληξη η μεγάλη (30%) έκπτωση, ασυνήθιστο φαινόμενο για ένα τόσο νέο προϊόν.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν γίνεται να έχω το ένα ακουστικό εκτός θήκης και να ενεργοποιειται μόνο όταν το τοποθετώ στο αφτί? Γιατί από ότι καταλαβαίνω με το που το βγάζεις από τη θήκη συνδέεται και πηγαίνουν όλοι οι ήχοι εκεί ανεξαρτήτως αν το έχεις τοποθετήσει στο αφτί σου ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Το παρἐλαβα και εγώ σήμερα, αλλά δε το έχω ανοίξει ακόμη. Η αλήθεια είναι ότι θέλω να έχω και θήκη και για την ώρα είναι δυσεύρετες παντού. Όταν το σετάρω θα κάνω και σύγκριση με το Mate XS.

Πάντως, Βαγγέλη, μια συσκευή που θέλει να είναι 100 χρόνια μπροστά, δε γίνεται να μην είναι Dual-SIM (φυσικές) και να έχει τουλάχιστον 512GB εσωτερικό χώρο και/ή να δέχεται κάρτες μνἠμης. Και μη μου πείτε ότι δεν είχε χώρο για αυτά... Για πενάκι μπορεί, για αυτά;

 

Κωστα, δεν εχεις καθολου αδικο. Το κακο ειναι, πως πιανοντας μια τετοια συσκευη και βαζοντας τη στην καθημερινοτητα σου (πχ για δεκα μερες), δυσκολα μπορεις να επιστρεψεις σε συμβατικο κινητο. Εγω για αυτο αντιστεκομαι για την ωρα... :lol:

Καλοριζικο! Περιμενουμε εντυπωσεις και συγκριτικο με το Mate XS (πρακτικα αδυνατο να βρουμε αλλο κατοχο να εχει και τα 2 αυτη τη στιγμη)!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα πως καθαρίζουμε την οθόνη? Από σκόνες δαχτυλιές .

Με πανάκι θα ήμαστε οκ?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακη το μαζεψες? Ακουω εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, δεν εχεις καθολου αδικο. Το κακο ειναι, πως πιανοντας μια τετοια συσκευη και βαζοντας τη στην καθημερινοτητα σου (πχ για δεκα μερες), δυσκολα μπορεις να επιστρεψεις σε συμβατικο κινητο. Εγω για αυτο αντιστεκομαι για την ωρα... :lol:

Καλοριζικο! Περιμενουμε εντυπωσεις και συγκριτικο με το Mate XS (πρακτικα αδυνατο να βρουμε αλλο κατοχο να εχει και τα 2 αυτη τη στιγμη)!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακη το μαζεψες? Ακουω εντυπωσεις...

 

 

Καλημέρα Βαγγέλη ναι το πήρα . Έπαθα ένα τεχνολογικό σοκ μόλις το είδα και θόλωσα. Ήταν αδύνατο να μην το παρω.

Στην αρχή έλεγα σιγά μην ασχοληθώ αλλά πλέον δεν μπορώ να φανταστώ άλλο κινητό στα χέρια μου.

Δεν είναι απλά μια αναδιπλούμενη οθόνη. Η χρησιμότητα της είναι πλέον αναγκαία.

Με την εξωτερική οθόνη κάνω όλες μου τις δουλειές σε εξωτερικό χώρο χωρίς κανένα κόπο και συμβιβασμό.

Μπαταρία ; Παρα πολύ καλή ηχείο ; Απίστευτο.

Η κατασκευή είναι σε πολύ ψηλά επίπεδα . Το χώρισμα στην μέση δεν το βλέπω πλέον παρά μόνο σε μαύρη οθόνη. Στην χρήση δεν φαίνεται καθόλου.

Είχα πολύ πολύ καιρό να πάθω τέτοια ζημιά με συσκευή.

Το μόνο που θα ήθελα είναι λίγο καλύτερη φωτογραφία

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαγγέλη ναι το πήρα . Έπαθα ένα τεχνολογικό σοκ μόλις το είδα και θόλωσα. Ήταν αδύνατο να μην το παρω.

Στην αρχή έλεγα σιγά μην ασχοληθώ αλλά πλέον δεν μπορώ να φανταστώ άλλο κινητό στα χέρια μου.

Δεν είναι απλά μια αναδιπλούμενη οθόνη. Η χρησιμότητα της είναι πλέον αναγκαία.

Με την εξωτερική οθόνη κάνω όλες μου τις δουλειές σε εξωτερικό χώρο χωρίς κανένα κόπο και συμβιβασμό.

Μπαταρία ; Παρα πολύ καλή ηχείο ; Απίστευτο.

Η κατασκευή είναι σε πολύ ψηλά επίπεδα . Το χώρισμα στην μέση δεν το βλέπω πλέον παρά μόνο σε μαύρη οθόνη. Στην χρήση δεν φαίνεται καθόλου.

Είχα πολύ πολύ καιρό να πάθω τέτοια ζημιά με συσκευή.

Το μόνο που θα ήθελα είναι λίγο καλύτερη φωτογραφία

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αψογα Ακη...Το μονο που θα μου λειψει ειναι το spen, για αυτο για την ωρα ειμαι με συνδυασμο note 20 ultra + tab s7... Αυτη η οθοναρα ηθελε κι spen support...

Link to comment
Share on other sites

Το παρἐλαβα και εγώ σήμερα, αλλά δε το έχω ανοίξει ακόμη. Η αλήθεια είναι ότι θέλω να έχω και θήκη και για την ώρα είναι δυσεύρετες παντού. Όταν το σετάρω θα κάνω και σύγκριση με το Mate XS.

Πάντως, Βαγγέλη, μια συσκευή που θέλει να είναι 100 χρόνια μπροστά, δε γίνεται να μην είναι Dual-SIM (φυσικές) και να έχει τουλάχιστον 512GB εσωτερικό χώρο και/ή να δέχεται κάρτες μνἠμης. Και μη μου πείτε ότι δεν είχε χώρο για αυτά... Για πενάκι μπορεί, για αυτά;

Ο καλύτερος συνδυασμός θα ήταν να εχεις την 8αρα και 6.6 οθόνη του mate xs σε tablet και smartphone mode αντίστοιχα χωρίς κ@λοτρυπες κλπ μαζί με την 500αρα storage/physical dual sim του Huawei σε συνδυασμό με τα 120hz, το one ui και bronze mat υφή του Sammy :lol:

 

Δυστυχώς και οι 2 προτάσεις τώρα έχουν τρανταχτα μείον.

 

Ούτε το smartphone ούτε το ipad μου δεν μπορούν αντικαταστησουν στο άριστο βαθμό κάνουν τη δουλειά σήμερα

 

Πιστεύω υπάρχουν τεράστια περιθώρια βελτίωσης και σε 2-3 έτη θα γελάμε όταν θα αναφερόμαστε στα παρόν μοντέλα με την εξέλιξη που θα έχουν τότε.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό Samsung Z Fold 2 με Huawei Mate Xs!

 

Έφτασε, λοιπόν, η ώρα (μετά το διήμερο παιχνίδι με το Fold 2), να γράψω τις προσωπικές μου εντυπώσεις και από τις δύο συσκευές. Σημειώνω ότι αυτά που εγώ θεωρώ μειονεκτήματα για μια συσκευή, μπορεί να είναι πλεονεκτήματα για κάποιον άλλον.

 

Μέγεθος

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα από το Fold 2 να έχει μέγεθος κοντά στο Mate Xs, αλλά το πρώτο με εξέπληξε μάλλον δυσάρεστα. Και εξηγούμαι. Όταν κάποιος δίνει τόσα χρήματα, τα δίνει για να πάρει ένα κανονικό κινητό-ναυαρχίδα στην εξωτερική οθόνη και ένα mini-tablet στην εσωτερική αναδιπλούμενη. Στην περίπτωση του Mate Xs, παίρνει ένα ολόκληρο P40 Pro στην εξωτερική και ένα iPad Mini στην εσωτερική. Αντίθετα, στο Fold 2 παίρνει μισό Note 20 Ultra στην εξωτερική και κάτι από Huawei Mate 20X στην εσωτερική. Βάζω στην εξίσωση το 20Χ, γιατί με το ένα τέταρτο των χρημάτων του Fold 2, ο κάτοχος παίρνει σχεδόν το ίδιο μέγεθος οθόνης (7.2") και μάλιστα ακόμη μεγαλύτερη εκμεταλεύσιμη επιφάνεια σε κάποιες περιπτώσεις (π.χ. σε θέαση videos, ελέω του 16:9 aspect ratio του 20Χ). Βλέπω, λοιπόν, το Fold 2, σαν το μικρότερο αδερφάκι του Mate Xs, με το μέγεθός του να αφήνει κάποια "θέλω μεγαλύτερες οθόνες" στους κατόχους του.

 

Οθόνες (ποιότητα)

Εδώ το Samsung παίρνει το αίμα του πίσω, καθώς η εξωτερική οθόνη είναι ό,τι καλύτερο έχω δει ποτέ σε οθόνη κινητού. Καταπληκτική αντίθεση, φωτεινότητα και υπέροχα χρώματα. Επίσης, αν και σχετικά μικρή και στενή (25:9), δε θα δυσκολέψει κανέναν (εκτός αν έχει πολύ χοντρά δάκτυλα).

Από την άλλη, η ''εξωτερική" οθόνη του Huawei είναι κορυφαία μεν, όχι όμως στα επίπεδα της Samsung. Εντούτοις, προσφέρει στο χρήστη ένα κανονικό κινητό-ναυαρχίδα, χωρίς να πρέπει να καταφύγει στη λύση της αναδίπλωσης, για το 80-90% των περιπτώσεων.

Να σημειώσω εδώ ότι θεωρώ εσφαλμένη την επιλογή της Huawei να τοποθετήσει την οθόνη της εξωτερικά. Ο χρήστης έχει ένα συνεχή φόβο ότι θα τη χτυπήσει/γρατζουνίσει ανά πάσα στιγμή. Το screen protector της μοιάζει αρκετά καλό και χοντρό, όμως αν ο κάτοχος χρειαστεί αλλαγή αυτού, μπορεί να το κάνει μόνο μέσω του service. Παρατήρησα, δε, ότι μαζεύει πανεύκολα σκόνη και δαχτυλιές.

Στην αναδίπλωση των δύο οθονών, πάλι θα προτιμήσω αυτή της Samsung, καθώς η σχισμή φαίνεται πολύ λιγότερο και έχει προτιμότερη (για εμένα) φορά προς τα κάτω (λακουβίτσα), ενώ του Huawei προς τα πάνω (λοφάκι). Κάποιοι χρήστες, μάλιστα, διαμαρτύρονται ότι από τα συνεχή άνοιξε-κλείσε, ανασηκώθηκε το screen protector και πλέον δεν είναι κολλημένο στην οθόνη!

 

Ταχύτητα συσκευών

Μπορεί να γράφονται πολλά σχετικά με τον Snap 865+ και τις ικανότητές του στα χαρτιά, αλλά στην πράξη δεν είδα εμφανείς διαφορές μεταξύ των δύο συσκευών. Στα μάτια μου είναι το ίδιο (πολύ) γρήγορες.

 

Ποιότητα κατασκευής

Τόσο λόγω design, όσο και λόγω υλικών, το Samsung είναι ένα κλικ πιο πάνω. Επίσης, κάθεται καλύτερα στο χἐρι, λόγω μειωμένου πλάτους. Τέλος, ο μηχανισμός αναδίπλωσης δείχνει να έχει μεγαλύτερο χρόνο ζωής από εκείνον της Huawei.

 

Κάμερα

Δεν έχω τραβήξει φωτογραφία με κανένα, ούτε και σκοπεύω άλλωστε, ελέω της ταυτόχρονης ύπαρξης P40 Pro, iPhone 11 Pro Max, S20 Ultra, Note 20 Ultra και τόσων άλλων...

Από τις κριτικές αλλού, φαίνεται ότι η Samsung έκανε οικονομία εδώ, ενώ η Huawei έβαλε τα καλύτερά της. Η δεύτερη, όμως, δείχνει να τα χαλάει τελευταία στο software των καμερών της, όπου αντί να βελτιώνει με κάθε update τις φωτογραφίες της, τις χειροτερεύει! Οι νυχτερινές φώτο που τραβούσε το P20 Pro με τα αρχικά firmwares, ήταν κλάσεις ανώτερες από όλα τα σημερινά κινητά-ναυαρχίδες.

 

Αξεσουάρ

Νικητής με τα χέρια κάτω το Samsung, λόγω πληθώρας θηκών. Η Huawei δίνει μία "θήκη" σιλικόνης στο κουτί, η οποία καλύπτει περιμετρικά τη συσκευή, προσφέροντας υποτυπώδη προστασία (χώρια που το ασχημαίνει αισθητά, ενώ είναι εμφανές ότι δεν αφιέρωσε και πολλές ώρες στη σχεδίασή της). Από την άλλη, βέβαια, οι θήκες της Samsung είναι ακόμη δυσεύρετες και παρότι ποιοτικές, ούτε και αυτές προσφέρουν σωστή προστασία (καλύπτουν μόνο την πλάτη της συσκευής). Για την ώρα του έχω φορέσει τη γνήσια δερμάτινη μαύρη (πανάκριβη χωρίς λόγο, αφού είναι μικρότερη, αλλά πολύ ακριβότερη απο την αντίστοιχη του Note 20 Ultra). Περιμένω διάφορες μη γνήσιες (τις έχω αναφέρει σε άλλο post) και κυρίως να βγει η UAG Civilian.

 

Συμπέρασμα (Ποιό θα αγόραζα, αν θα έπρεπε να επιλέξω ένα):

Το Samsung είναι πιο ερωτεύσιμο, λόγω της πολυτέλειας που εκπέμπει. Διαθέτει και ασύρματη φόρτιση, αλλά και ανέπαφες πληρωμές (που λείπουν από το Huawei, λόγω Google Apps). Επίσης, είναι και αισθητά φθηνότερο (μείον €400). Από την άλλη, δεν παίρνει δεύτερη φυσική SIM, ή κάρτα μνήμης και έχει και το μισό χώρο εσωτερικής μνήμης (256 αντί 512). Τέλος, στο απόλυτο εμβαδόν των οθονών, το Huawei κερδίζει καθαρά και ξάστερα και δικαιολογεί περισσότερο το ακριβό αυτό concept των αναδιπλούμενων κινητών. Για μένα, λοιπόν, ισοπαλία! Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει, αφού ξεκαθαρίσει τις (προσωπικές) προτιμήσεις του.

 

Φυσικά, θα απαντήσω στις όποιες ερωτήσεις/απορίες σας!

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιέρωσες και το συγκριτικό.

 

Συμπέρασμά όποια από τις 2 καταφέρει να εξαλείψει τα μείον της αυτή θα με κερδίζει, τώρα αν θα είναι σε 1 η 3 έτη θα δείξει, ίσως δούμε και από άλλους Κινέζους προτάσεις πχ xiaomi, oppo, Vivo.

 

Πάντως η ιδανική πρόταση θα είναι το παρακάτω concept όπου ισχύει το :lol:

 

ea3d0f001e7fcc5cc0b17a2e37b59a39.jpg

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως τέτοιο aspect ratio είναι χρήσιμο μόνο για αυτούς που έχουν σκοπό να το χρησιμοποιήσουν ελάχιστα ως multimedia device Και δουλεύουν app φτιαγμένα για αυτήν την οθόνη. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα έχω τέτοια οθόνη και οι μαύρες μπάρες πάνω κάτω θα δίνουν ένα αποτέλεσμα σχεδόν μιας κλασικής συσκευής. Για μενα το μέλλον είναι μια συρόμενη οθόνη σαν ρολό που θα μπαίνει και θα βγαίνει από το σώμα μιας οριζόντιας μπάρας με ενα πιο μακρόστενο φορματ....μέχρι τότε μακριά και αλάργα

 

sent from S10 Lite

 

 

Οι μαύρες μπάρες θα λυθούν με το οι developer των app τις προσαρμοσουν να δουλεύουν σωστά όπως γίνεται σε ipad OS και τα ipad.

Στην αρχή ήταν 4:3 αναλογία και εφαρμογές κατάλληλα φτιαγμένες για αυτό το aspect και πλέον είναι 3:2 και αντίστοιχα developers τις προσαρμοσαν πάλι.

 

Το ίδιο πρέπει να κάνουν στο Android και όχι το σημερινό τερατουργημα που οι εφαρμογές για tablet χρήση είναι απλά μεγενθυμενες /τραβηγμένες αυτών που φτιάχτηκαν για smartphone mode.

 

Και ευθύνη μεγάλη έχει η Google για αυτό το χάλι.

 

Προσωπικά αν βγάλει η Apple αντίστοιχο foldable έφυγα καρφί για εκεί και μαύρη πέτρα θα ρίξω σε οποιασδήποτε Android υλοποίηση λόγο ανεπάρκειας Google,oem και developer να δώσουν μια σωστά δομημένο αποτέλεσμα.

 

Ότι εξωτικό και υπέροχο σε hardware,design να φτιάξουν αν το λογισμικό δεν είναι στο ίδιο βαθμό σωστά και αποδοτικά φτιαγμένο είναι δώρο αδωρον διότι με το λογισμικό και το UI αλληλεπιδρας καθημερινά.

 

Αν είναι μάπα το δεύτερο πάει στραφι το υπέροχο hardware.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω για multimedia αναφέρομαι σε ταινίες και YouTube....οπότε αυτό που λες είναι αδύνατο....όλα τα IPAD έχουν μαύρες μπάρες

Δεν είναι θέμα development λοιπόν

 

sent from S10 Lite

 

Για το YouTube είναι καθαρά ευθύνη της Google,για ταινίες όλοι media player προσφέρουν full screen με το κατάλληλο crop αναγκαστικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...