Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο το πήρες?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2.099 ευρώ με δώρο τα buds live

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε προ παραγγελία και από εμένα στο πλαίσιο σε χρώμα καφέ με δώρο τα μαύρα ακουστικά.

Γνωρίζει κανείς πότε τελικά παραλαμβάνουμε;

 

Απο το Samsung.gr εμενα ειπανε για 18 παραλαβη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζουν 2-3 πράγματα έχοντας το Ν10+ 512. 1ον η απουσία 2ης sim γιατί έχω δύο ενεργά νούμερα. Η λύση esim δεν ξέρω πόσο με εξυπηρετεί. 2ον η μνήμη των 256GB, έχω τώρα 512 και με έχει βολέψει που τα έχω όλα μέσα (φυσικά έχω και back up σε cloud) και νομίζω ότι και το τηλέφωνο ζορίζεται λιγότερο αν έχει άνεση στη μνήμη. 3ον οι κάμερες, τελικά έχει του απλού s20 και όχι του ultra και θα ήθελα στα χρήματα αυτά να είναι λίγο καλύτερες. 4ον δεν ξέρω πόσο βολικό θα είναι στην καθημερινή του χρήση ως προς το πόσο χρηστική είναι η μπροστινή οθόνη και πόσο εύκολο θα είναι το άνοιξε κλείσε της μεγάλης, προφανώς σε καμμία περίπτωση δεν είναι για χρήση με το ένα χέρι.

Προσπέρασα το Ν20 περιμένοντας το fold αλλά ακόμα και γι' αυτό είμαι λίγο επιφυλακτικός.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε προ παραγγελία και από εμένα στο πλαίσιο σε χρώμα καφέ με δώρο τα μαύρα ακουστικά.

Γνωρίζει κανείς πότε τελικά παραλαμβάνουμε;

 

Απο το Samsung.gr εμενα ειπανε για 18 παραλαβη.

 

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει να δωσει καποιος 2000 ευρω γι αυτο το πραγμα εκτος και αν το εχει πραγματικη αναγκη βεβαια αλλα και παλι παιρνει ενα Tablet και μια χαρα γινεται η δουλεια του αν ειναι ετσι ομως εμεις οι ελληνες θελουμε να δειχνουμε πως εχουμε τα κορυφαια και τα τελευταια πραγματα της αγορας ασχετα αν τα χρωσταμε σε δοσεις κλπ ετσι για να κανουμε τους αλλους τους φτωχωτερους να σπασουν απο την ζηλια τους και την αζουλα τους. Λεφτα υπαρχουν λεφτα υπαρχουν τα βρηκαμε τα λεφτα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει να δωσει καποιος 2000 ευρω γι αυτο το πραγμα εκτος και αν το εχει πραγματικη αναγκη βεβαια αλλα και παλι παιρνει ενα Tablet και μια χαρα γινεται η δουλεια του αν ειναι ετσι ομως εμεις οι ελληνες θελουμε να δειχνουμε πως εχουμε τα κορυφαια και τα τελευταια πραγματα της αγορας ασχετα αν τα χρωσταμε σε δοσεις κλπ ετσι για να κανουμε τους αλλους τους φτωχωτερους να σπασουν απο την ζηλια τους και την αζουλα τους. Λεφτα υπαρχουν λεφτα υπαρχουν τα βρηκαμε τα λεφτα.
Ενώ αξίζει κάποιος να δώσει κοντά 1300 για το note20ultra με σαπιο επεξεργαστή? Ο καθένας μανατζαρει την τσέπη του φίλε μου και έχεις τις δικές του ανάγκες.

 

Μπορείς να το βρεις και φθηνότερα άμα ψάξεις λίγο αλλά η συγκεκριμένη συσκευή δεν είναι για όλους.

 

Πολύ καλά τα πρώτα reviews πάντως παιδιά.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει να δωσει καποιος 2000 ευρω γι αυτο το πραγμα εκτος και αν το εχει πραγματικη αναγκη βεβαια αλλα και παλι παιρνει ενα Tablet και μια χαρα γινεται η δουλεια του αν ειναι ετσι ομως εμεις οι ελληνες θελουμε να δειχνουμε πως εχουμε τα κορυφαια και τα τελευταια πραγματα της αγορας ασχετα αν τα χρωσταμε σε δοσεις κλπ ετσι για να κανουμε τους αλλους τους φτωχωτερους να σπασουν απο την ζηλια τους και την αζουλα τους. Λεφτα υπαρχουν λεφτα υπαρχουν τα βρηκαμε τα λεφτα.

 

Τα ίδια και τα ίδια καθε φορά..... το ποιος εχει τα λεφτά ... ποιος τα αγοράζει με κάρτα ...ποιος χρωστά ειναι δικαίωμα του καθενός.:X

 

Κάνεις δεν αναγκάζει κανέναν να μπαίνει εδω μέσα και να διαβάζει.... τώρα αν ζηλεύει κάποιος πρόβλημα του. Kαλύτερα να διαβάζει για κινητά εως την τσεπη του και οχι παραπάνω.

Edited by rigel72
Link to comment
Share on other sites

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει να δωσει καποιος 2000 ευρω γι αυτο το πραγμα εκτος και αν το εχει πραγματικη αναγκη βεβαια αλλα και παλι παιρνει ενα Tablet και μια χαρα γινεται η δουλεια του αν ειναι ετσι ομως εμεις οι ελληνες θελουμε να δειχνουμε πως εχουμε τα κορυφαια και τα τελευταια πραγματα της αγορας ασχετα αν τα χρωσταμε σε δοσεις κλπ ετσι για να κανουμε τους αλλους τους φτωχωτερους να σπασουν απο την ζηλια τους και την αζουλα τους. Λεφτα υπαρχουν λεφτα υπαρχουν τα βρηκαμε τα λεφτα.

 

Φιλε μου κάποιος το παίρνει και κάνει σωστά κ ευκολα την δουλειά του και άλλος το παίρνει για τον καφέ και για την μόστρα...

Αν ανήκεις στους πρώτους παρτο και θα κάνεις απόσβεση.. αν ανήκεις στην δεύτερη κατηγορία και με 150 ευρω εχει πολυ αξιόλογα κινητά.

Αν ανηκεις στην τρίτη κατηγορία των εφετζηδων...καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αντιληφθούμε επιτέλους ότι υπάρχουν και άνθρωποι που δεν έχουν ανάγκη από 2, 5 ή 50 χιλιάδες ευρώ. Η συσκευή αυτή είναι για λίγους και όχι για όσους κοιτάνε τα 50-100 ευρώ.

 

Καταλαβαίνω ότι οι εποχές είναι δύσκολες αλλά υπάρχουν και άνθρωποι πχ με αυτοκίνητα των 200 χιλιάδων ευρώ και σπίτια των 2-3 εκατομμυρίων ευρώ που επιθυμούν να μην κρατάνε τα ίδια κινητά με τους υπόλοιπους.

 

Καλορίζικο σε όσους το αποκτήσουν διότι πάμε στην επόμενη γενιά κινητών σιγά σιγά

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παραμένουν οι προβληματισμοί μου, που δεν έχουν να κάνουν με το οικονομικό, και περιμένω τους πρώτους τολμηρούς που θα το πάρουν να μας πουν τις απόψεις τους.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κάποιος το παίρνει και κάνει σωστά κ ευκολα την δουλειά του και άλλος το παίρνει για τον καφέ και για την μόστρα...

Αν ανήκεις στους πρώτους παρτο και θα κάνεις απόσβεση.. αν ανήκεις στην δεύτερη κατηγορία και με 150 ευρω εχει πολυ αξιόλογα κινητά.

Αν ανηκεις στην τρίτη κατηγορία των εφετζηδων...καλό κουράγιο.

 

Πρέπει να αντιληφθούμε επιτέλους ότι υπάρχουν και άνθρωποι που δεν έχουν ανάγκη από 2, 5 ή 50 χιλιάδες ευρώ. Η συσκευή αυτή είναι για λίγους και όχι για όσους κοιτάνε τα 50-100 ευρώ.

 

Καταλαβαίνω ότι οι εποχές είναι δύσκολες αλλά υπάρχουν και άνθρωποι πχ με αυτοκίνητα των 200 χιλιάδων ευρώ και σπίτια των 2-3 εκατομμυρίων ευρώ που επιθυμούν να μην κρατάνε τα ίδια κινητά με τους υπόλοιπους.

 

Καλορίζικο σε όσους το αποκτήσουν διότι πάμε στην επόμενη γενιά κινητών σιγά σιγά

 

Καλημερα μαθετε και δειτε μαλλον την υπογραφη μου πως τα κορυφαια μου κινητα ειναι πανω απο 1000 ευρω. Ετσι λεω να το δοκιμασω και αυτο για την εμπειρια οχι για τιποτα αλλο επειδη ειναι νεο πραγμα. Τωρα δεν ξερω ποσο θα αντεξει με το ανοιγε κλεισε ανοιγε κλεισε τοσες φορες δεν θα χαλασει ; Πηγα και ρωτησα στο Public Cy και μου ειπε η κοπελλα οτι οντως τα πρωτα και οι πρωτοι που το πηρανε ειχανε προβλημα και δεν τους το αναγνωριζε η αντιπροσωπια ετσι μεινε με αυτα που εχεις εσυ και εισαι μια χαρα δεν παθαινουν τιποτα. Ομως με τρωει να το δοκιμασω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Μόλις το είδα στις 2 Σεπτεμβρίου διαθέσιμο για προπαραγγελία, το ερωτεύτηκα παράφορα! Είπα όμως, όχι, θα συγκρατηθώ. Δεν πρόκειται να τους δώσω τόσα χρήματα. Ωραία μέχρι εδώ, θα πείτε όλοι "τι εγκρατής άνθρωπος". Κι'όμως, σήμερα, ενέδωσα! Έγινε προπαραγγελία από Πλαίσιο, Z Fold2 μαύρο, στα 1692€ με αποφορολόγηση και δώρο τα μαύρα ακουστικά. Στις 18 παραλαμβάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Μόλις το είδα στις 2 Σεπτεμβρίου διαθέσιμο για προπαραγγελία, το ερωτεύτηκα παράφορα! Είπα όμως, όχι, θα συγκρατηθώ. Δεν πρόκειται να τους δώσω τόσα χρήματα. Ωραία μέχρι εδώ, θα πείτε όλοι "τι εγκρατής άνθρωπος". Κι'όμως, σήμερα, ενέδωσα! Έγινε προπαραγγελία από Πλαίσιο, Z Fold2 μαύρο, στα 1692€ με αποφορολόγηση και δώρο τα μαύρα ακουστικά. Στις 18 παραλαμβάνω.

 

Με το καλό να καταλάβεις,και να μας πεις εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Μόλις το είδα στις 2 Σεπτεμβρίου διαθέσιμο για προπαραγγελία, το ερωτεύτηκα παράφορα! Είπα όμως, όχι, θα συγκρατηθώ. Δεν πρόκειται να τους δώσω τόσα χρήματα. Ωραία μέχρι εδώ, θα πείτε όλοι "τι εγκρατής άνθρωπος". Κι'όμως, σήμερα, ενέδωσα! Έγινε προπαραγγελία από Πλαίσιο, Z Fold2 μαύρο, στα 1692€ με αποφορολόγηση και δώρο τα μαύρα ακουστικά. Στις 18 παραλαμβάνω.
Χαχα σωστός! Μάλλον θα σε προλάβω!

Παραλαμβάνω στις 15!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αντε με το καλο να παραλαβετε να μας πειτε εντυπωσεις να βαλετε καμια φωτογραφια να το δουμε. Μακαρι να μην λυγιζει σαν το πρωτο που ειχε τοσα και τοσα προβληματα με την οθονη του κλπ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αντε με το καλο να παραλαβετε να μας πειτε εντυπωσεις να βαλετε καμια φωτογραφια να το δουμε. Μακαρι να μην λυγιζει σαν το πρωτο που ειχε τοσα και τοσα προβληματα με την οθονη του κλπ.

Το θεωρώ σχεδόν απίθανο να έχει προβλήματα, δεδομένου ότι η Samsung έχει ήδη αποκτήσει κάποια εμπειρία στα αναδιπλούμενα, τόσο με το (ανασχεδιασμένο) πρώτο Fold, όσο και με το Z Flip, που το έχω ήδη και είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

με ''γαργαλαει'' και μενα το χερι μου γιτι οπως και να το κανουμε ειναι το κατι ''νεο'' σε σχεση με τα υπολοιπα τηλεφωνα. Θα κανω ομως υπομονη μερικους μηνες να δω μηπως βγαλει τιποτα παιδικες ασθενειες και ισως μετα τις γιορτες το τιμησω.
Link to comment
Share on other sites

με ''γαργαλαει'' και μενα το χερι μου γιτι οπως και να το κανουμε ειναι το κατι ''νεο'' σε σχεση με τα υπολοιπα τηλεφωνα. Θα κανω ομως υπομονη μερικους μηνες να δω μηπως βγαλει τιποτα παιδικες ασθενειες και ισως μετα τις γιορτες το τιμησω.

Καλά κάνεις, όπως το δει κανείς. Εγώ πάλι είμαι του day one, ή ακόμη καλύτερα, του day zero! Ειλικρινά, δεν κρατιέμαι! Ήδη σκέφτομαι να βρω μία αληθοφανή δικαιολογία (ταξίδι στο εξωτερικό, επείγον συνέδριο κτλ), μήπως και τους καταφέρω να μου το δώσουν κάποιες ημέρες νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

κριμα που δεν ανοιξε ποτε θεμα και για το fold 1 , θα ειχαμε εμπειριες χρηστων για τη χρηστικοτητα κλπ μια που ειναι της ιδιας φιλοσοφιας
Link to comment
Share on other sites

Χαχα σωστός! Μάλλον θα σε προλάβω!

Παραλαμβάνω στις 15!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Καλημέρα στις 15 από πιο μαγαζί παραλαμβάνεις;

Το πλαίσιο πότε θα παραδώσει,γνωρίζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις 15 από πιο μαγαζί παραλαμβάνεις;

Το πλαίσιο πότε θα παραδώσει,γνωρίζουμε?

Samsung UK!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις 15 από πιο μαγαζί παραλαμβάνεις;

Το πλαίσιο πότε θα παραδώσει,γνωρίζουμε?

Καλημερα ημερομηνια παραδοσης απο πλαισιο οταν εκανα και εγω προπαραγγελια μου ειπαν 18 Σεπτεμβριου

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις 15 από πιο μαγαζί παραλαμβάνεις;

Το πλαίσιο πότε θα παραδώσει,γνωρίζουμε?

Στις 18 παραδίδει το Πλαίσιο. Από εκεί έχω παραγγείλει και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ημερομηνια παραδοσης απο πλαισιο οταν εκανα και εγω προπαραγγελια μου ειπαν 18 Σεπτεμβριου

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις 18 παραδίδει το Πλαίσιο. Από εκεί έχω παραγγείλει και εγώ.

 

Μακάρι γιατί τους πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο και άρχισαν να μου τα μασάνε...

Link to comment
Share on other sites

Σαλάτα τα κάνανε στο UK. Παραλαβή ή αύριο ή 17 και έξτρα 50 λίρες κουπόνι για άλλες αγορές.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί τους πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο και άρχισαν να μου τα μασάνε...

Τι εννοείς? Τι ακριβώς σου είπαν δηλαδή? Μήπως να τους πάρω και εγώ τηλέφωνο και να αρχίσω τα parlez vous francais?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...