Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προ-παραγγελειες ανοίγουν για το UK λένε αρχές Σεπτεμβρίου.

Θα δώσει κανένα δώρο λέτε η όχι?

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και για το watch έδωσαν power bank.

Λογικά κάτι θα δώσουν και εδώ στο Ελλάντα. Ελπίζω να αξίζει την αναμονή και η επιλογή να μην πάω σε note ultra...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και για το watch έδωσαν power bank.

Λογικά κάτι θα δώσουν και εδώ στο Ελλάντα. Ελπίζω να αξίζει την αναμονή και η επιλογή να μην πάω σε note ultra...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Νομίζω ότι οποία προωθητικη ενεργεια παίξει στην Ευρώπη θα παίξει και στην Ελλάδα. Μπορεί buds - μπορεί κανένα ρολόι λολ!

 

Άσε το Ultra και δώσε βάση στο "μέλλον"!. Άλλωστε λέγεται ότι το fold2 θα έρθει με τον Snapdragon 865+ και στην Ευρώπη!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οποία προωθητικη ενεργεια παίξει στην Ευρώπη θα παίξει και στην Ελλάδα. Μπορεί buds - μπορεί κανένα ρολόι λολ!

 

Άσε το Ultra και δώσε βάση στο "μέλλον"!. Άλλωστε λέγεται ότι το fold2 θα έρθει με τον Snapdragon 865+ και στην Ευρώπη!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Δεν υπήρχε ούτε 1 στο εκατομμύριο να κατασκεύαζε foldable με exynos θα έτρωγαν αυγά και πέτρες ακόμα και από τους μετόχους της Sammy :lol:

 

Στα της συσκευής ωραίο το fold 2, φρεσκαδουρα αναμφίβολα σε σχέση με τα ίδια και τα ίδια, σημαντικά βελτιωμένο σε σχέση με original περσινό fold αλλά υπάρχουν μεγάλα περιθώρια για ακόμα καλύτερη υλοποίηση.

 

Λογικά του χρόνου θα είναι πολύ πιο ελκυστική πρόταση και θα με δελεασει πολύ περισσότερο.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε ούτε 1 στο εκατομμύριο να κατασκεύαζε foldable με exynos θα έτρωγαν αυγά και πέτρες ακόμα και από τους μετόχους της Sammy :lol:

 

Στα της συσκευής ωραίο το fold 2, φρεσκαδουρα αναμφίβολα σε σχέση με τα ίδια και τα ίδια, σημαντικά βελτιωμένο σε σχέση με original περσινό fold αλλά υπάρχουν μεγάλα περιθώρια για ακόμα καλύτερη υλοποίηση.

 

Λογικά του χρόνου θα είναι πολύ πιο ελκυστική πρόταση και θα με δελεασει πολύ περισσότερο.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Μόλις προστεθεί και το s-pen ετοιμάζομαι, θέλω να πιστεύω ότι του χρόνου θα μπεί.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προ-παραγγελειες ανοίγουν για το UK λένε αρχές Σεπτεμβρίου.

Θα δώσει κανένα δώρο λέτε η όχι?

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Ετη φωτός μπροστά από οτιδήποτε κυκλοφορεί στο εμπόριο..

Για την ακρίβεια αν παίξεις με ένα τέτοιο, δύσκολα θα γύρισες σε συμβατικο.

Για δώρο δύσκολα. Άλλο τα mass market note, s series, κι άλλο το limited production fold 2.

Αν δώσει κάτι, πιστεύω θα είναι στη συσκευασία (τύπου buds, που είχε δώσει στο 1)...

Για να δούμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε το Ultra και δώσε βάση στο "μέλλον"!. Άλλωστε λέγεται ότι το fold2 θα έρθει με τον Snapdragon 865+ και στην Ευρώπη!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Και το fold 1 με snap ήταν σε όλες τις αγορές. Δεν είναι μαζικής παραγωγής (μικροί όγκοι πωλήσεων) και δεν τους νοιάζει να βάλουν in house cpu....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου αρκεί φέτος να είναι δίκαρτο και να μην φαίνεται πια αυτή η γραμμή στην τσάκιση

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου αρκεί φέτος να είναι δίκαρτο και να μην φαίνεται πια αυτή η γραμμή στην τσάκιση

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Δικαρτο θα είναι και η γραμμή θα είναι σε καλύτερα επίπεδα, αλλά να εξαλειφθεί τελείως ξέχασε το. Είναι εγγενής αδυναμία αυτής της τεχνολογίας. Προσωπικά δε με απασχολεί ιδιαίτερα, φαίνεται μόνο σε συγκεκριμένες συνθήκες χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

Δικαρτο θα είναι και η γραμμή θα είναι σε καλύτερα επίπεδα, αλλά να εξαλειφθεί τελείως ξέχασε το. Είναι εγγενής αδυναμία αυτής της τεχνολογίας. Προσωπικά δε με απασχολεί ιδιαίτερα, φαίνεται μόνο σε συγκεκριμένες συνθήκες χρήσης...
Μακάρι να είναι δικαρτο. Έχω ψηθεί πολύ για το νέο fold.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προστεθεί και το s-pen ετοιμάζομαι, θέλω να πιστεύω ότι του χρόνου θα μπεί.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ultimate goal ειναι τούτο το concept αλλα κατά πόσο είναι εφικτό να γίνει πράξη και προϊόν μαζικής παραγωγής σηκώνει συζήτηση.

 

Έχει πολύ ψωμί το πράγμα.

 

Προσωπικά θέλω να πάει 8 ίντσες σε tablet mode και να βάλει under screen camera για να αρχίσω να το σκεφτώ πολύ σοβαρά, πιστεύω είναι εφικτό του χρόνου για αυτά τα 2.

 

Όχι ότι δεν σηκώνει και άλλη βελτίωση πχ σίγουρα θέλει μεγαλύτερη μπαταρία, under screen fingerprint και υποστήριξη γραφίδα για ένα ολοκληρωμένο πακέτο πολύ υψηλών προδιαγραφών.

 

Αλλά δύσκολα να γίνουν όλα αυτά του χρόνου με fold 3 ίσως το 22.

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.tomsguide.com/news/samsung-galaxy-z-fold-2-heres-how-it-can-avoid-the-originals-failures

 

Περισσότερες λεπτομέρειες λέει θα αποκαλυφθούν 1η Σεπτεμβρίου. Λέτε να έχουμε καμμία έκπληξη τύπου spen;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.tomsguide.com/news/samsung-galaxy-z-fold-2-heres-how-it-can-avoid-the-originals-failures

 

Περισσότερες λεπτομέρειες λέει θα αποκαλυφθούν 1η Σεπτεμβρίου. Λέτε να έχουμε καμμία έκπληξη τύπου spen;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Μπα δυστυχως, το εκαψαν για τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Μπα δυστυχως, το εκαψαν για τωρα...
Το πενάκι σε επόμενο μοντέλο, για την ώρα έχουμε βελτιώσεις στο περσινό μοντέλο - όπως θα έπρεπε να έχει κυκλοφορήσει δηλαδή λολ.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το επομενο μοντελο θα διπlωνει στα 4 , και θα εχει s pen. Θα ειναι σαν ενα χοντρο σκληρο κουτι τσιγαρα...λογω κοστους θα επιδοτειται απο διαφημισεις ισχυρων ονοματων τυπωμενων στο πισω μερος...πχ κολακοκα...
Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι σε επόμενο μοντέλο, για την ώρα έχουμε βελτιώσεις στο περσινό μοντέλο - όπως θα έπρεπε να έχει κυκλοφορήσει δηλαδή λολ.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Γιωργο θα το μαζεψεις φετος?

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά... Ένα κλικ είμαι να κάνω την προπαραγγελία για το ultra αλλά κρατιέμαι ακόμα....

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά... Ένα κλικ είμαι να κάνω την προπαραγγελία για το ultra αλλά κρατιέμαι ακόμα....

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Κακά τα ψέματα το ultra είναι μια από τα ίδια.

Αν θες κάτι που θα σε συγκινήσει πραγματικά πας σε fold 2.

Είμαι κατηγορηματικος σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Σαν καινοτομία δεν συζητιέται. Κι εμένα όμως θα μου λείψει το πενάκι και προβληματίζομαι για τη χρηστικότητα του στην καθημερινότητα. Η κάμερά του ξέρουμε αν θα είναι εφάμιλλη του note 10;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

καλα που κρατησαν την ιδια λογικη να ειναι εσωτερικη η μεγαλη οθονη, εχω το fold 1 -απολαυση- και πραγματικα ανυπομονω για το version 2! Δε μετανοιωσα στιγμη και η συμβιωση μαζι του απροβληματιστη, το βαζω σε θηκη απο πουρα για προστασια:lol:

Eιδα το mate xs σε μιντιαμρκ....μα ειναι τρελλοι? ολη η οθονη απεξω?

εχει πλακα οταν μου λενε βγηκε το ταδε κινητο.....ρωταω, διπλωνει?

πιστευω οτι θα παμε προς αυτη τη κατευθυνση πλεον

στα μερη μας ποτε το υπολογιζουν?

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο θα το μαζεψεις φετος?
Βέβαια! Το περιμένω πως και πως! Έχω κάνει pre-registration και περιμένω να ανοίξουν οι προ-παραγγελιες αρχές Σεπτεμβρίου.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν καινοτομία δεν συζητιέται. Κι εμένα όμως θα μου λείψει το πενάκι και προβληματίζομαι για τη χρηστικότητα του στην καθημερινότητα. Η κάμερά του ξέρουμε αν θα είναι εφάμιλλη του note 10;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

H κάμερα θα είναι καλύτερη από note 10. Το fold 1 είχε πολύ καλή κάμερα, στα επίπεδα του note 10 Plus...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια! Το περιμένω πως και πως! Έχω κάνει pre-registration και περιμένω να ανοίξουν οι προ-παραγγελιες αρχές Σεπτεμβρίου.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Ωραίος Γιώργο, τότε μέσα στο Σεπτέμβρη θα το έχεις...

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα θα είναι καλύτερη από note 10. Το fold 1 είχε πολύ καλή κάμερα, στα επίπεδα του note 10 Plus...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ωραίος Γιώργο, τότε μέσα στο Σεπτέμβρη θα το έχεις...

Για κάμερα δεν το φοβάμαι. Δεν θα είναι επίπεδα note20 αλλα νομίζω ότι θα είναι πολύ κοντά.

 

Μέσα στο Σεπτέμβριο μάλλον θα το έχω αν όλα πάνε καλά!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένης της συζήτησης που γίνεται στο αντίστοιχο νήμα του Ν20 ultra μάλλον αξίζει η αναμονή για το fold, εκτός αν έχουμε κανένα απρόοπτο όπως πέρισυ...
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένης της συζήτησης που γίνεται στο αντίστοιχο νήμα του Ν20 ultra μάλλον αξίζει η αναμονή για το fold, εκτός αν έχουμε κανένα απρόοπτο όπως πέρισυ...
Εντάξει, δεν είναι και λύση το fold2 lol.

Άλλο form factor (πολύ νέο για όλους μας, εκτός εάν είχες το πρώτο fold) και διπλάσια (σχεδόν τιμη!). Πολλοί θα τι θελήσουν, λίγοι θα το αποκτήσουν και ακόμα λιγότεροι θα το κρατήσουν.

 

Αναμονή μέχρι αρχές Σεπτεμβρίου!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...