Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Σχεδόν) αναμενόμενη απάντηση... όχι να σε πω και χαζό! Χαζό θα πω το σημείο από εκεί που το πήρες!

sent from S10 Lite

Κοίταξε ίσως αλλά σκέψου το γεγονός ότι εδώ τα περνούν δωρεάν τα κινητά με συνδέσεις !!! Οπότε ίσως απλά δεν ενδιαφέρονται !! Καθαρά Γερμανίδα ήταν .

• Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω καποια θενατα που δεν ειχα σε οροηγουνενο note ισως φταιει το android 11αλλα πειτε μου και εσεις.

Ακουω ραδιο με εφαρμογη internet radio σε χχ ενταση. Σκαει μηνυμα χαμηλωνει η ενταση. Αρα πρεπει να το δυναμώσω ας πουμε τερμα.σκαει αλλη ειδοποίηση ξανά δυναμωνει στγν προηγούμενηενταση και το τερμα ειναι οντως τερμα και σου σπαει το αυτι...γενικα οσο σκανε ανεβαινει και κατεβαινει η ενταση πραγμα ηλιθιο.

Δευτερον εχω ηχο απο διαφιμησεις ενω τα εχω ολα κλειστα.

Πρεπει να κλεισω τα οαντα μαζι με μημ ενοχλείτεκαι με mute.Αλλιως αν εχω απλα κλειστο τον ηχο στο παιχνιδι βγαζει κατι ηχους.Η απο την χ διαφιμιση όχι σε όλες.

Καμια γνώμη;

Κοίταξε ίσως αλλά σκέψου το γεγονός ότι εδώ τα περνούν δωρεάν τα κινητά με συνδέσεις !!! Οπότε ίσως απλά δεν ενδιαφέρονται !! Καθαρά Γερμανίδα ήταν .
Τότε μια χαρά, θα βγάλεις το μεροκάματο αν το δώσεις

sent from S10 Lite

Το να αρέσκεται κάποιος στα pop χρώματα του iphone, δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή αποτύπωση φωτογραφίας και χρωμάτων αλλά και ούτε ότι άλλες συσκευές επειδή έχουν πιο real αποχρώσεις είναι λάθος!

Παιδιά όπως είδατε δε μιλησα για χρώματα. Είπα ότι ιδια φωτογραφία τραβηγμένη με το δικό μου Ν20U και το καινούργιο iphone φίλου, κατέβασα αυτιά. Πολύ πιο καθαρή και λεπτομερής αποτύπωση στο Iphone. Τα χρώματα είναι υποκειμενικά.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.

Ρε πάτε καλά???? Ο ένας προτιμάει το iphone. Μπράβο του. Ο άλλος το note. Μαγκιά του. Αν σας βάλουμε στο ιδιο δωμάτιο είστε ικανοί να πλακωθειτε. Το χαβαλέ μας κάνουμε. Και στην τελική ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ. Υπάρχει μόνο η συσκευή που τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή καλύπτει τις ανάγκες μας. Αντε και καλά μπάνια.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Αν και κάτοχος της συσκευής εδω και περίπου 2 μηνών μόλις πριν από μερικές ημέρες αποφάσισα να ...ασχοληθώ με το 5G όταν βρέθηκα στην Θεσσαλονίκη. Ετσι γύρισα απλώς την συσκευή από τις Ρυθμίσεις --> Συνδέσεις στο 5G την έκανα μια επανεκκίνηση και μέτρησα την ταχύτητα η οποία ήταν λίγο κάτω από τα 200 Mpbs. Παρομοίως και στις Σέρρες την ξαναμέτρησα την επόμενη ημέρα και ήταν αρκετά πιο κάτω από τα 200 αν θυμάμαι καλά γύρω στα 160. Εκτοτε το ξαναγύρισα στο 4G γιατί στην πόλη των Σερρών δεν είναι ακόμη πλήρης η κάλυψη σε όλες τις περιοχές και όσες φορές κι αν το είδα ήταν σχεδόν πάντα στο 4G όταν άνοιγα τα δεδομένα, παρόλο που ήταν ρυθμισμένο στο 5G.

Προφανώς και δεν είναι αυτή η αναμενόμενη 5G ταχύτητα. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να ανέβει πέρα από το απλό γύρισμα στο 5G ?

Ρε πάτε καλά???? Ο ένας προτιμάει το iphone. Μπράβο του. Ο άλλος το note. Μαγκιά του. Αν σας βάλουμε στο ιδιο δωμάτιο είστε ικανοί να πλακωθειτε. Το χαβαλέ μας κάνουμε. Και στην τελική ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ. Υπάρχει μόνο η συσκευή που τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή καλύπτει τις ανάγκες μας. Αντε και καλά μπάνια.

Δυστυχώς αν και έχω και τις δύο συσκευές καλό το iPhone Χρυσό εύκολο ταχύτατό αλλά η ευκολία που μου δίνει το note δυστυχώς δεν τη βρίσκεις αλλού

Πως γίνεται να βγαζεται το iphone καλύτερο; ένα τόσο περιορισμένο λειτουργικό. Το είχα παλιότερα ούτε τα μισά δεν κάνει όπως κάνω στο Note τώρα. Ισως θεωρείτε σημαντικό να ανεβαζεται φώτο στα social media η να είστε μοντερ και να τραβάτε όλοι μέρα βίντεο. Τι να το κάνω το ταχύτατο αν σε περιορίζει σε πολλά. Ίσως κάνω εγώ λάθος. Το Note κάνω στο 90% ότι στο pc δεν με περιορίζει πουθενά δεν το αλλάζω με τίποτα. Ένα καλό ρολόι να βγάλει και είμαστε σούπερ.

Καλημερα σε ολους ες σας αφου πουλησα το Samsung Galaxy Z Fold 2 μου επειδη δεν με βολευε καθολου και απο τοτε που το αγορασα αντε να το χρεισιμοποιησα 4 φορες συνολικα αποφασισα να παω στο Samsung Galaxy Note 20 Ultra με την καμερα του που φτανει ως τα 50Χ ΖΟΟΜ ισως να ειναι και το τελευταιο Note που βγαινει στην αγορα για την ωρα συμφωνα με φημες του διαδικτυου παντοτε δεν γνωριζουμε καθαρα.

Το πενακι s pen εχει αλλη χαρη αλλη ομορφια.

Εχω παραλληλα και το Samsung Galaxy S21 το απλο οχι το Plus αλλα ουτε και το Ultra.

Το θεμα μου που αντιμετοπιζω ειναι οτι χρεισιμοποιηω καθημερινα και τα δυο κινητα με wifi και 5g data δεδομενα ομως το Note δεν μου διαρκει μια μερα ολοκληρη οπως το s21 που μου διαρκει δυο μερες μεσα στο νερο.

Παιχνιδια δεν παιξω να το ξεκαθαρισω αυτο. Επισης το Note οταν βλεπω βιντεο στο tiktok ή οταν ειμαι μεσα στο σπιτι ή εξω στον ηλιο (περπατημα και λογικο αυτο να ζεστενεται) ζεστενεται τοσο πολυ που ψηνεις αβγο πανω του κυριολεκτικα ομως σε σχεση με το iPhone 12 μου που εχω επισης και το S21 μου που δεν ζεστενεται σε τοσο μεγιστο βαθμο. Αντιμετοπιζει καποιος αλλος αυτο το θεμα ;

Επισης στο Note 20 Ultra πανω δεξια που ειναι η μπαρια του wifi διπλα γραφει volte της Epic που σημαινει τι ;

Samsung Galaxy Z Fold 2 - iPhone 12 Blue 64GB - Samsung Galaxy S21 Black 128GB - Samsung Galaxy Note 20 Ultra - Samsung Galaxy S21 Ultra 512GB 16GB RAM - iPhone 13 Mini - Google Pixel 6 128GB Black

Καλημερα σε ολους ες σας αφου πουλησα το Samsung Galaxy Z Fold 2 μου επειδη δεν με βολευε καθολου και απο τοτε που το αγορασα αντε να το χρεισιμοποιησα 4 φορες συνολικα αποφασισα να παω στο Samsung Galaxy Note 20 Ultra

ήμουν σε δίλλημα να πάρω το ZFold 2 ή το Note 20 Ultra.

Tο παραπάνω απόσπασμα του μηνύματός σου,ήταν καθοριστικό.

Παρήγγειλα το πρωί το Note από τον Γερμανό στα 929€ με 450€ δωροεπιταγές και τιμολόγιο.

Τελικό κόστος,386,29€.

Το παρέλαβα εχθές και θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με την ρύθμιση της φωτογραφικής μηχανής.

Προσπάθησα να βγάλω μία κοντινή φωτό-το αντικείμενο σε απόσταση 15cm περίπου-με φωτισμό δωματίου και η φωτογραφική ή δεν μπορούσε να εστιάσει ή όταν πατούσα τον κύκλο στο κέντρο της οθόνης,εστίαζε αλλά το περιβάλλον γύρω από το αντικείμενο θάμπωνε.

Ποιά ή ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις για να βγεί σωστή φωτό σε αντίστοιχο περιβάλλον;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ο αισθητήρας της βασικής κάμερας είναι μεγάλος και ο φακός εχει fixed διάφραγμα αρκετά μεγάλο ( f1.7 ) οπότε όσο πλησιάζεις το θέμα σου, τα υπόλοιπα θα είναι out of focus και θα φαίνονται θαμπά. Αυτό ισχύει και στις dlsr μηχανές (και σε όσες γενικά έχουν μεγάλους αισθητήρες), αλλά εκεί έχεις την επιλογή να κλείσεις το διάφραγμα του φακού.

Η λύση σε αυτή την περίπτωση αν τα θέλεις δλδ όλα εστιασμένα σε τύπου macro φωτο, είναι να πας πιο πίσω και μετά να κανεις crop.

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Η Snapdragon έκδοση πήρε προχθές το security patch Ιουλίου 300mb περίπου. Είναι ένα κλικ πιο πίσω από την Ευρωπαϊκή Έκδοση.

Samsung Galaxy Note 20 ULTRA 5G Dual Sim (N9860) (Snapdragon 865+) 256GB Storage 12GB RΑΜ (Hong Kong Variant) Android 12 Official (One UI v4.0).

Παιδιά τι θέμα έχει η εφαρμογή Tapatalk και μας πετάει για να δούμε τα σχόλια μέσο ίντερνετ και όχι εφαρμογης.....έχει θέμα εδώ και μήνες....lol

Βάλε την έκδοση 8.8.8 (αυτήν έχω εγώ) και θα τα βλέπεις κανονικά.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα παιδιά έχει ένα πρόβλημα το κινητό του αδερφού μου και θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποιος μήπως είναι θέμα hardware η software. 

Το κινητό το προσέχει πολύ είναι πάντα σε θήκη και ζελατίνα.. Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά εχθές την ώρα που το δούλευε. 

received_913151199275967.jpeg

Καλημέρα... μπορεί να μας πει κανείς μέσο Tapatalk.. γτ δεν δουλεύει το my phone.....; 

Η βγήκε καινούργια εφαρμογή και αν πώς την βρίσκουμε.... ευχαριστούμε 🙏

Εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα μέσω browser. Τώρα μπήκα από την εφαρμογή του fb. Έστειλα μηνύματα και στους mods χωρίς καμία απάντηση.

Κάποια λύση? 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

1 minute ago, montoya_42 said:

Εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα μέσω browser. Τώρα μπήκα από την εφαρμογή του fb. Έστειλα μηνύματα και στους mods χωρίς καμία απάντηση.

Κάποια λύση? 

Δεν γνωρίζω κάποια λύση ούτε πήρα απάντηση και γω.... έμπαινα μέσο ταπαταλκ....τώρα ψαχνομαι

• The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra