Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι τελευταίο παιδιά για να μην πρήζω να μου λυθούν όλες οι απορίες. Έχει διαφορά στο 4G η έκδοση μου ( SM - N986W ) με την έκδοση SM - N9860 ? Αν όχι τότε μένω με την συσκευή που έχω , μην πάρω άλλη. Κι ας μην έχω ποτέ 5G δεν με πειράζει. Ευχαριστώ κ πάλι εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 26/10/2022 at 10:16 ΜΜ, sefis29 said:

Κάτι τελευταίο παιδιά για να μην πρήζω να μου λυθούν όλες οι απορίες. Έχει διαφορά στο 4G η έκδοση μου ( SM - N986W ) με την έκδοση SM - N9860 ? Αν όχι τότε μένω με την συσκευή που έχω , μην πάρω άλλη. Κι ας μην έχω ποτέ 5G δεν με πειράζει. Ευχαριστώ κ πάλι εκ των προτέρων! 

Η διαφορά είναι στις μπάντες νομίζω το SM - N986W δεν υποστηρίζει όλες τις μπάντες 4G που έχουμε Ελλάδα.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2022 at 9:31 ΜΜ, vwbestakos said:

Η διαφορά είναι στις μπάντες νομίζω το SM - N986W δεν υποστηρίζει όλες τις μπάντες 4G που έχουμε Ελλάδα.

Α οκ τότε. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το update σε Android 13 σε ελβετικό firmware σε λιγες μέρες και σε ελληνικό. Αν το έβαλε κανεις να μας πει εντυπώσεις.

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-20-stable-android-13-one-ui-5-0-update-released/

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 5:14 ΜΜ, vwbestakos said:

Ηρθε το update σε Android 13 σε ελβετικό firmware σε λιγες μέρες και σε ελληνικό. Αν το έβαλε κανεις να μας πει εντυπώσεις.

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-20-stable-android-13-one-ui-5-0-update-released/

ηρθε η αναβαθμιση του android 13 και ειναι 2114,04MB για να δουμε απο δω και περα να γινει πιο καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

μονο με clear cache , ειναι πολυ πιο smoothy . παει πολύ καλά μετά το update . ξέρει κάποιος πως κάνω backup στο cloud ώστε μετα απο restore να μη ξανα κανω τις ρυθμίσεις μια μια ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα μετά την τελευταία αναβάθμιση.  το πληκτρολόγιο Samsung αντί να κάνει κεφάλαιο το πρώτο γράμμα κάθε πρότασης το κάνει μικρό από κεφαλαίο που το έχω γράψει εγώ. ξέρω ότι το gboard είναι καλύτερο απλά είπα να του δώσω μια ευκαιρία... το ξ στο ξέρω το είχα γράψει με κεφαλαίο...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, diofot said:

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα μετά την τελευταία αναβάθμιση.  το πληκτρολόγιο Samsung αντί να κάνει κεφάλαιο το πρώτο γράμμα κάθε πρότασης το κάνει μικρό από κεφαλαίο που το έχω γράψει εγώ. ξέρω ότι το gboard είναι καλύτερο απλά είπα να του δώσω μια ευκαιρία... το ξ στο ξέρω το είχα γράψει με κεφαλαίο...

Ναι έχει αναφερθεί από την μέρα που πήρε το s22 ultra την αναβάθμιση . Είναι bug κ θα το φτιάξουν 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση. Έχω το SM - N986W έκδοση Καναδά. Όλα άψογα δεν έχω κανένα πρόβλημα, προς το παρόν όλα λειτουργούν μια χαρά. Η μπαταρία οκ μειώνεται λίγο πιο εύκολα αλλά τίποτα το σπουδαίο! 2139.69 ΜΒ ήταν η ενημέρωση. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας. Μόλις έλαβα και εγώ σήμερα το Android 13 στην Ασιατική έκδοση που έχω. Με wipe cache partition και optimazation apps πάει σφαίρα και έχω και καλύτερη αυτονομία μπαταρίας. Αισθητικά πολύ όμορφες αλλαγές έκανε η Samsung!!

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Πηρα ενα note 20 ultra μεταχειρισμένο και εχει θέμα σε κλειστούς χώρους όπως σπίτι και τέτοια μου βγάζει οτι δεν εχω σημα η εχω χαμηλό σήμα, πως μπορώ να το φτιάξω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chris_amg said:

Πηρα ενα note 20 ultra μεταχειρισμένο και εχει θέμα σε κλειστούς χώρους όπως σπίτι και τέτοια μου βγάζει οτι δεν εχω σημα η εχω χαμηλό σήμα, πως μπορώ να το φτιάξω αυτό;

ενώ με άλλη συσκευή δεν είχες θέμα με τον ίδιο παροχο;. Αλλιώς αντιπροσωπεία να σου αλλάξουν κεραία. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chris_amg said:

Πηρα ενα note 20 ultra μεταχειρισμένο και εχει θέμα σε κλειστούς χώρους όπως σπίτι και τέτοια μου βγάζει οτι δεν εχω σημα η εχω χαμηλό σήμα, πως μπορώ να το φτιάξω αυτό;

Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μήπως στρώσει 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, challenge143 said:

ενώ με άλλη συσκευή δεν είχες θέμα με τον ίδιο παροχο;. Αλλιώς αντιπροσωπεία να σου αλλάξουν κεραία. 

Ναι με note 10 plus είχα καλύτερο σήμα, γίνεται να αλλάξω μόνο κεραία; είναι εκτός εγγύησης 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chris_amg said:

Ναι με note 10 plus είχα καλύτερο σήμα, γίνεται να αλλάξω μόνο κεραία; είναι εκτός εγγύησης 

Κ βέβαια γίνεται αλλά με ποιο σιγουριά θα καλέσεις στην smarteck που θα σου πουν κ το κοστολογιο αμέσως για να έχεις μια εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Μολις ενοιμερώθηκα και εγώ σήμερα στην έκδοση OneUI 5.1 στην Snapdragon έκδοση. Μπορώ να πω ότι είναι ακόμα πιο smooth!! 

Για μπαταρία θα επανέλθω.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 ώρες πριν, mger said:

ουτε 15 ώρες δεν μπορώ να βγάλω με τη μπαταρία , το δικο σας πως είναι με τη μπαταρία ;

το δικό μου είναι αρκετά καλύτερα με τη νέα έκδοση. Βέβαια, εγώ έκανα ταυτόχρονα και μετάβαση από cosmote σε vodafone οπότε μπορεί να οφείλεται και σε αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η μπαταρία του note 20 δεν είναι από το δυνατό σημείο της αλλά όχι κ τόσο ούτε 15 ώρες ίσως κάποια εφαρμογή να οφείλεται ή δεν έκατσε καλά ή ενημέρωση. 

Gtaz: συνήθως η cosmote έχει καλύτερη κάλυψη από την vodafone εκτός κ στην περιοχή που μένεις έχεις καλύτερο σήμα που ναι όντως μεταφράζεται σε καλύτερο ποσοστό μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Γενικά η μπαταρία του note 20 δεν είναι από το δυνατό σημείο της αλλά όχι κ τόσο ούτε 15 ώρες ίσως κάποια εφαρμογή να οφείλεται ή δεν έκατσε καλά ή ενημέρωση. 

Gtaz: συνήθως η cosmote έχει καλύτερη κάλυψη από την vodafone εκτός κ στην περιοχή που μένεις έχεις καλύτερο σήμα που ναι όντως μεταφράζεται σε καλύτερο ποσοστό μπαταρίας. 

Η αλήθεια είναι πως έχω χειρότερη κάλυψη από πριν και μάλιστα η διαφορά είναι αρκετά αισθητή όμως η μπαταρία του τηλεφώνου κρατάει περισσότερο από πριν.

μήπως οφείλεται στο ότι έχω βάλει το wifi στην δουλειά ενώ πριν δεν το είχα?

Ισως να είναι κι αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...