Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, vamvakoulas said:

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο στο site ή κάπου αλλού, γιατί δεν βλέπω κάτι τέτοιο?



 

Καλημέρα, απ' ότι φαίνεται εξαντλήθηκε η θήκη αλλά μπορεί να υπάρχουν τεμάχια σε κατάστημα Γερμανός / Cosmote :

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20396096&_requestid=8209 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος το ημερολόγιο Samsung να ενημερώνετε αυτόματα με τις κινητές γιορτές του έτους και των επόμενων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω αν σε γενικές γραμμές είστε ευχαριστημένοι με τη μπαταρία του και αν με κάποιο τρόπο υποστηρίζει ηχογράφηση κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μπορεί να ενημερωθεί ο Chrome και το Android web view.

Τι έγινε? Πως θα λυθεί ?

Link to comment
Share on other sites

SOS

Καλημέρα παιδιά και καλό ΣΚ.

Εχθές το βράδυ, έβαλα το τηλ για φόρτιση κανονικά και κοιμήθηκα.

Το πρωί, ήταν όλα μαύρα.

Δεν ανοίγει! Ούτε σε προσπάθεια μου για hard reset. Είναι νεκρό. Προσπάθησα smart switch, δεν αναγνωρίζεται.

Κανει την δόνηση αλλά η οθόνη είναι νεκρή

 

Καμια ιδεα;

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και κάνα χρόνο το Αμερικανικό Note 20 ultra, το πείρα λόγο snapdragon.
Πάντα λειτουργούσε σε LTE κ είπα να δοκιμάσω από περιέργεια το 5G δίκτυο, αλλά δεν ..
Από ότι κατάλαβα το csc δεν με αφήνει να επιλέξω όλα τα 5G bands *#2263#
Υπάρχει κάποιο workaround σε αυτό χωρίς να χρειάζεται ροοτ ?

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σε απογοητεύσω το αμερικάνικο μοντέλο δεν υποστηρίζει τις μπάντες 5G που έχουμε Ελλάδα οπότε είναι αδύνατον να δουλέψει το 5G Ελλάδα και επίσης δεν υπάρχει τρόπος να τις ενεργοποιήσεις απο ότι ξέρω χωρις Root της συσκευής και αυτό με επιφύλαξη αν δουλεύει.

Κ εγώ το Snapdragon έχω την παραλλαγή που είναι μόνο για Ασία αλλά δουλεύει μια χαρά το 5G και με Cosmote που δοκίμασα και με Vodafone γιατί υπόστυρίζει την μπάντα N78 που θέλουμε για Ελλάδα

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αλάνια καλησπέρα. Με το θέμα για τζαμάκι για το συγκεκριμένο κινητό , τι γίνεται; Ποιο είναι το καλύτερο; Έχω βάλει ένα κυρτο κ με τρύπα για το αποτύπωμα αλλά δεξιά και αριστερά έχει αέρα μέσα κ τρελενομαι. Που να ψάξω για να πάρω ένα καλό ( κυρτο ξανά )? Είναι ιδιαίτερο κινητό αυτό με τα τζαμάκια.

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2021 at 12:23 ΠΜ, ernesto1983 said:

οσοι εχετε note 20 ultra n9860 snapdragon βρεθηκε η λυση για το 5G.

κατεβαστε απο playstore το google phone και πατηστε *#*#276633683782#*#*

service test/band selection μετα τρεις τελιτσες πανω δεξια και πατηστε back..μας ενδιαφερει να κανουμε (remove NR Whitelisting) αυτην την επιογη.παραθετω φωτο πως ειναι η σειρα

Screenshot-20210326-131107-Service-mode-RIL.jpg

Screenshot-20210326-131114-Service-mode-RIL.jpg

Screenshot-20210326-131124-Service-mode-RIL.jpg

Screenshot-20210326-131130-Service-mode-RIL.jpg

Screenshot-20210326-131137-Service-mode-RIL.jpg

Αφου το επιλεξουμε κανουμε restart.. σιγουρα θα βρειτε 5G σε περιοχες που υποστηριζεται!!

Ισχυει μονο για το μοντελο N9860/n986u1

Για το ευρωπαικο note 20 ultra δν ειναι σιγουρο αν μπαινει στο service menu..απλα δοκιμαστε το!!

Φίλε μου με το SM - N986W υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει με τις μπάντες, με root ή χωρίς;

 

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2022 at 11:44 ΜΜ, sefis29 said:

Φίλε μου με το SM - N986W υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει με τις μπάντες, με root ή χωρίς;

 

Όχι δυστυχώς το Αμερικάνικο μοντέλο δεν δουλεύει το 5G Ελλάδα ότι και να κάνεις.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vwbestakos said:

Όχι δυστυχώς το Αμερικάνικο μοντέλο δεν δουλεύει το 5G Ελλάδα ότι και να κάνεις.

Μαλακία , δεν το κοίταξα αυτό , κακώς γιατί τα κοιτάζω σχεδόν όλα όταν είναι να πάρω κάτι. Δε πειράζει σιγά αυτό είναι το λιγότερο, τη δουλειά του την κάνει τέλεια. Κάτι άλλο, μπορώ να περάσω την official ελληνική ROM της Samsung? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sefis29 said:

Μαλακία , δεν το κοίταξα αυτό , κακώς γιατί τα κοιτάζω σχεδόν όλα όταν είναι να πάρω κάτι. Δε πειράζει σιγά αυτό είναι το λιγότερο, τη δουλειά του την κάνει τέλεια. Κάτι άλλο, μπορώ να περάσω την official ελληνική ROM της Samsung? 

Όχι δεν μπορείς η official Ελληνική είναι μόνο για επεξεργαστή Exynos αν την περάσεις το τηλέφωνο σου θα κολλήσει και δεν θα ξεκινάει.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα πηγα να ανοίξω καμερα και δεν με αφήνει. Βγάζει μήνυμα security Policy Restricts Use of Camera 

εχω κανει clear data στη camera εχω κανει off τον sensor απο video που βρηκα σto youtube και τιποτα...

κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2022 at 12:12 ΜΜ, snoof said:

Σήμερα πηγα να ανοίξω καμερα και δεν με αφήνει. Βγάζει μήνυμα security Policy Restricts Use of Camera 

εχω κανει clear data στη camera εχω κανει off τον sensor απο video που βρηκα σto youtube και τιποτα...

κανεις καμια ιδεα?

Δοκίμασε καμία άλλη εφαρμογή της κάμερας από play store έχει ένα σορό και πάλι δεν κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καμία άλλη εφαρμογή της κάμερας από play store έχει ένα σορό και πάλι δεν κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων 
Καμία εφαρμογή δεν έπαιξε και δεν ήθελα επαναφορά για κανένα λόγο.
Από developer options στα quick settings ενεργοποιείς τον sensor on /off . Μετά εμφανίζεται στα notification και το γυρνάς off και παίζει. Ούτε που ξέρω τι απενεργοποίησα.

τι μαλακία παίχτηκε πάλι ιδέα δεν έχω , ξαφνικά ενώ δε το σκαλίζω πλέον, μου εμφανίστηκε μετά το security patch οκτομβρη

Ευχαριστώ πάντως σε κάθε περίπτωση

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

συντομα θα βγει αναβαθμιση του αντροιδ 12 σε 13 μαθατε κατι για το ποτε θα ερθει στα κινητα μας? θα ειναι πιο καλυτερα οταν μπει η ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

Το Αndroid 13 θα έρθει απο το νέο έτος στην σειρά ΝΟΤΕ 20.

Πρώτα θα αναβαθμιστούν τα S22 μετά τα S21 και μετά τα NOTE 20.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά αξίζει να δώσω ( αν έχω την ευκαιρία ) το μοντέλο που έχω [ SM - N986W ( έκδοση Καναδά ) ] για να πάρω το SM - N9860 που έχει καλύτερες μπάντες 4G και 5G και Snapdragon 865+ ? Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

 χαιρετώ.

Εχω κι εγώ το τηλέφωνο,αλλά με έχει τρελάνει,γιατί ανοίγει μόνον με κωδικό,και όχι με εικόνα προσώπου ή αποτύπωμα.

Παίρνει καμιά γιατριά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Theodore41 said:

 χαιρετώ.

Εχω κι εγώ το τηλέφωνο,αλλά με έχει τρελάνει,γιατί ανοίγει μόνον με κωδικό,και όχι με εικόνα προσώπου ή αποτύπωμα.

Παίρνει καμιά γιατριά;

Δες μήπως έχεις προστασία οθόνης κ το εμποδίζει κ αν δεν στρώσει κάνε μια επαναφορά μήπως κ μπας...  

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sefis29 said:

Παιδιά αξίζει να δώσω ( αν έχω την ευκαιρία ) το μοντέλο που έχω [ SM - N986W ( έκδοση Καναδά ) ] για να πάρω το SM - N9860 που έχει καλύτερες μπάντες 4G και 5G και Snapdragon 865+ ? Ευχαριστώ! 

Με το N9860 θα δουλεύει το 5G σου σε σχέση με το Αμερικάνικο που δεν δουλεύει και επίσης σε σχέση με το ευρωπαϊκό που έχει Exynos CPU θα δεις καλύτερη αυτονομία μπαταρίας και καλύτερες επιδόσεις σε όλα τα επίπεδα.

Από Νοέμβριο ξεκινάει η αναβάθμιση στο Android 13 για την σειρά Note 20.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, vwbestakos said:

Με το N9860 θα δουλεύει το 5G σου σε σχέση με το Αμερικάνικο που δεν δουλεύει και επίσης σε σχέση με το ευρωπαϊκό που έχει Exynos CPU θα δεις καλύτερη αυτονομία μπαταρίας και καλύτερες επιδόσεις σε όλα τα επίπεδα.

Από Νοέμβριο ξεκινάει η αναβάθμιση στο Android 13 για την σειρά Note 20.

Με Snapdragon είναι κι εμένα απλά λέω να το αλλάξω λόγω σήματος. Δουλεύω πολύ δεδομένα γιατί πάω χωριό και κάνω κάποιες δουλειές. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν παραπονεθεί ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο ακούγεται ξανά η φωνή τους όταν μιλάνε.κανει δηλαδή σαν αντίλαλο.εχει καποιος κάτι παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...