Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 22/2/2022 at 12:30 ΜΜ, christosjr1 said:

Είναι usb c σε usb c ενώ εγώ θέλω απόληξη usb a για κανονική θύρα υπολογιστή 

Συνδεσέ το ασύρματα ( εικονίδιο σύνδεση σε windows). Βολεύει αφάνταστα και το κινητό είναι συνδεμένο στο pc όταν είσαι σπίτι.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 26/2/2022 at 8:43 ΜΜ, christosjr1 said:

Οι ταχύτητες είναι καλές?

Για μεταφορά αρχείων όχι όσο είναι με το καλώδιο, αλλά δεν σε δεσμεύει να το έχεις δίπλα στον υπολογιστή. 

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια  εχω ενα προβλημα και θα ηθελα την γνωμη σας.

Εχω παρει την συσκευη  εδω και κανα 5μηνο   και τους τελευτους 2 με 3 μηνες   και ΑΠΟ  τοτε  που πηρε μαλιστα Android 12   ,  1 φορα  στις  10   οταν βαζω  φορτιση   μου πεταει πανω  σταγονα    και δεν με αφηνει να φορτισω ,  κανει  μπιπ μπιπ μπιπ  το κινητο     ( Δειτε φωτο )   Κυριως μου το εκανε  οταν εβαζα φορτιση με αλλο  καλωδιο    και οχι το δικο του  με αλλον φορτιση xiaomi ( πολυ καλο φορτιστη )

Ο μονος τροπος  να το  ξεπερασω ειναι να σβησω συσκευη και να αρχισω φορτιση με σβηστο το κινητο ,  φορτιζει κανονικα και κατα την φορτιση αν το αναψω μια χαρα συνεχιζει να φορτιζει και δεν εχω σταγονα .

Επισης  πολλες φορες δεν μπορω να συνδεθω με pc    ,  ενω το συνδεω  δεν βλεπει  τιποτα  ο υπολογιστης ,  καπια στιγμη  το βλεπει  και αν το βγαλω μετα  μου μενει  στην οθονη  " φορτιση συνδεδεμενης συσκευης  μεσω USB "  και δεν φευγει με τιποτα !!     ( Δειτε φωτο )

Υγρασια να εχει παρε  ουτε καν ,   να ειναι θεμα Android ?    Η να το παω Samsung ( ειναι εντος εγγυησης  μεχρι  10/2022 )

Να εχει κατι η θυρα type C ?    μπορουν να την τσεκαρουν ?   γιατι εχει αρχισει και μου σπαει τα νευρα ,   ειναι κινητο που δεν προκειτε να το αλλαξω  ,  και αν ειναι να κανω κατι να το κανω τωρα που ειναι εντος εγγυησης 

Ευχαριστω

Screenshot_20220303-175220_One UI Home.jpg

Screenshot_20220303-235929_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κουφό. 

Δοκίμασε για αρχή έναν άλλο φορτιστή και σίγουρα μια βόλτα από την Samsung δεν κάνει κακό..... 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε samsung μην το καθυστερείς να σου φύγει κ η περιέργεια όσο είναι εντός εγγύηση. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε μνμ πριν από λίγο για διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού έχοντας στην περιγραφή ένα σκασμό αλλαγές.

Την εγκατέστησα και η πρώτη μεγάλη αλλαγή είναι ότι το τηλέφωνο ζεματάει (εκπέμπει ζέστη από την μέση και πάνω της πλάτης με το χέρι σε απόσταση 5 πόντων από την πλάτη) και η δεύτερη είναι ότι όταν ξεκίνησα την εγκατάσταση η μπαταρία ήταν στο 50% και 1 ώρα μετά πήγε στο 30%.

Κοιτάζω τώρα τις πληροφορίες για το τηλέφωνο και έχω:

Έκδοση One UI:4.0

Έκδοση Android:12

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, autokinitakias said:

Μου έβγαλε μνμ πριν από λίγο για διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού έχοντας στην περιγραφή ένα σκασμό αλλαγές.

Την εγκατέστησα και η πρώτη μεγάλη αλλαγή είναι ότι το τηλέφωνο ζεματάει (εκπέμπει ζέστη από την μέση και πάνω της πλάτης με το χέρι σε απόσταση 5 πόντων από την πλάτη) και η δεύτερη είναι ότι όταν ξεκίνησα την εγκατάσταση η μπαταρία ήταν στο 50% και 1 ώρα μετά πήγε στο 30%.

Κοιτάζω τώρα τις πληροφορίες για το τηλέφωνο και έχω:

Έκδοση One UI:4.0

Έκδοση Android:12

Ίσως σε κάθε ενημέρωση πάντα ζεσταίνει η συσκευή κ κυρίως σε αυτό το  σημείο είναι ο επεξεργαστής που ζεσταίνει πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Πως μπορω να κάνω αυτόματη ενημερωση με τις κινητες γιορτές (Πάσχα) στο ημερολόγιο Samsung

 

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι ότι ίσως ήρθε η ώρα να πάρω κινητό με πενάκι. αλλά ήθελα να ρωτήσω.. θα το ήθελα πιο πολύ για να καταργήσω το χάρτινο ημερήσιο ημερολόγιο που έχω που είναι σε μέγεθος όσο ένα κινητό. πολύ βολικό μικρό.
στην οθόνη όμως θα μπορώ να γράψω εύκολα δίπλα πχ από την ώρα 17.00 το όνομα του πελάτη ή ότι άλλο θα έχω προγραμματίσει εκείνη την ώρα; πρέπει να γράψεις όπως στο χάρτινο η γράφεις σε όλη την οθόνη και στο περνάει στην ώρα που θες;

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι ότι ίσως ήρθε η ώρα να πάρω κινητό με πενάκι. αλλά ήθελα να ρωτήσω.. θα το ήθελα πιο πολύ για να καταργήσω το χάρτινο ημερήσιο ημερολόγιο που έχω που είναι σε μέγεθος όσο ένα κινητό. πολύ βολικό μικρό.
στην οθόνη όμως θα μπορώ να γράψω εύκολα δίπλα πχ από την ώρα 17.00 το όνομα του πελάτη ή ότι άλλο θα έχω προγραμματίσει εκείνη την ώρα; πρέπει να γράψεις όπως στο χάρτινο η γράφεις σε όλη την οθόνη και στο περνάει στην ώρα που θες;
Με το samsung notes μπορείς να γράψεις χειρόγραφα και να τα μετατρέπει όπως με το πληκτρολόγιο... Οπότε μπορείς άνετα να δημιουργείς σημειώσεις και να γράφεις οτι θέλεις στο μέγεθος που το θέλεις. Αρκεί να εξοικειωθείς και ολα θα τα κάνεις γρήγορα!
Δες το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβεις.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το samsung notes μπορείς να γράψεις χειρόγραφα και να τα μετατρέπει όπως με το πληκτρολόγιο... Οπότε μπορείς άνετα να δημιουργείς σημειώσεις και να γράφεις οτι θέλεις στο μέγεθος που το θέλεις. Αρκεί να εξοικειωθείς και ολα θα τα κάνεις γρήγορα!
Δες το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε ευχαριστώ, μιας και ανέφερα το ημερολόγιο υπάρχει ημερολόγιο ηλεκτρονικό με μια νέα ανά σελίδα; που αριστερά έχει τις ώρες;
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ, μιας και ανέφερα το ημερολόγιο υπάρχει ημερολόγιο ηλεκτρονικό με μια νέα ανά σελίδα; που αριστερά έχει τις ώρες;
Μπορείς να φτιάξεις δικά σου πρότυπα σελίδων οπως να προσθέσεις pdf δες ένα παράδειγμα... b650544840ef37d7346e4a688cd05562.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φτιάξεις δικά σου πρότυπα σελίδων οπως να προσθέσεις pdf δες ένα παράδειγμα... b650544840ef37d7346e4a688cd05562.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


εάν αφήσουμε το πενάκι, στο Α72 μου τώρα μπορώ να έχω αυτήν την μορφή ημερολογίου που μου έδειξες και να πατάω πχ στις 8μμ και να γράψω το ραντεβού με το εικονικό πληκτρολόγιο ( μέχρι να πάρω κινητό με πενάκι!)
Link to comment
Share on other sites

εάν αφήσουμε το πενάκι, στο Α72 μου τώρα μπορώ να έχω αυτήν την μορφή ημερολογίου που μου έδειξες και να πατάω πχ στις 8μμ και να γράψω το ραντεβού με το εικονικό πληκτρολόγιο ( μέχρι να πάρω κινητό με πενάκι!)
Το πρότυπο με το ημερολόγιο είναι αυτό στην παρακάτω σελίδα :

https://7calendar.com/gr/2022-2-d/p-0/

Είναι pdf οπότε με οποιοδήποτε πρόγραμμα που μπορείς να επεξεργαστείς pdf φυσικά και θα το κάνεις.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

σκέφτομαι ότι ίσως ήρθε η ώρα να πάρω κινητό με πενάκι. αλλά ήθελα να ρωτήσω.. θα το ήθελα πιο πολύ για να καταργήσω το χάρτινο ημερήσιο ημερολόγιο που έχω που είναι σε μέγεθος όσο ένα κινητό. πολύ βολικό μικρό.
στην οθόνη όμως θα μπορώ να γράψω εύκολα δίπλα πχ από την ώρα 17.00 το όνομα του πελάτη ή ότι άλλο θα έχω προγραμματίσει εκείνη την ώρα; πρέπει να γράψεις όπως στο χάρτινο η γράφεις σε όλη την οθόνη και στο περνάει στην ώρα που θες;

Έχει πολλά βιντεακια για να δεις. Αν σε Έχει βολέψει λέμε ένα παράδειγμα 20 χρόνια να γράφεις σε ημερολόγιο να γυρνάς σελίδα κ να γράφεις θέλει μια οικειότητα για να το συνηθίσεις αλλά όλα γίνονται απλά πρέπει να αλλάξεις συνήθειες. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Έχει πολλά βιντεακια για να δεις. Αν σε Έχει βολέψει λέμε ένα παράδειγμα 20 χρόνια να γράφεις σε ημερολόγιο να γυρνάς σελίδα κ να γράφεις θέλει μια οικειότητα για να το συνηθίσεις αλλά όλα γίνονται απλά πρέπει να αλλάξεις συνήθειες. 

Το θεμα πενακι ειναι μεγαλο πραγμα.. ειδικα σε samsung, εχω ενα tab s3 και ενα note10+ καταρχην χρησιμοποιω το ταμπ σαν τετραδιο και σε πραγματικο χρονο συγχρονιζει τις σημειωσεις με το νοτε. εχω περασει σαν template και το επιστολοχαρτο της εταιρειας.. ειναι απλα και μονο εξαιρετικο! η μονη αλλη εφαρμογη που χρησιμοποιω με αψογη ανταποκριση ειναι το bamboo της Wacom

Link to comment
Share on other sites

πηρα την silicone case της samsung αλλα αμα το κραταω λιγη ωρα με κουραζει το σκληρο στις ακρες της θηκης 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λιγο πολυ τα ιδια ειναι η μαπταρια σε σχεση με πριν .

Αυτο το θεμα με την virtual ram (  το συζήταγαν και φιλοι στο Note 10 Plus)    τι ρολο  παιζει για την μπαταρια ,  απο στοκ ειναι στα  4GB  ,  θα δουμε καμια βεττιωση αν την βαλουμε  6GB  η και 8GB  ?

ram.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...