Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Αν το φορτίζεις μέχρι 85% είναι σαν να έχεις μπαταρία 3800mah. Είναι αστείο. 

Μη σε τρώει το άγχος. Φόρτιση 100% για να χαρείς την συσκευή και στη χειρότερη περίπτωση να αλλάξεις μια μπαταρία στα 2+ χρόνια. 

Αλήθεια, γιατί άλλαξες μπαταρία;

Λες ε? 

Το ειχα στείλε για σερβις, μου άλλαξαν την οθόνη που είχε κάτι μαυρα καμένα pixels και όταν αλλάζουν την οθόνη αλλάζουν και την μπαταρία μου είπε! Μια χαρά δεν με χάλασε καθόλου και επειδή σκέφτομαι να κρατήσω την συσκευή για αρκετό καιρό ( λέμε τώρα 😂) σκεφτόμουν να έχω καλά συντηρημενη μπαταρία.

Τέλος πάντων θα δοκιμάσω και 100% αν με βγάζει και δεύτερη μέρα μέχρι 6 το απόγευμα τουλάχιστον τότε θα το αφήσω 

Τι sot βγάζετε εσείς παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλημερα!ποσοι θα το αλλαξετε για το s22 ultra?

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vasilakis13 said:

Καλημερα!ποσοι θα το αλλαξετε για το s22 ultra?

Κανένας δεν έχει να ζηλέψει τπτ από το Note 20 Ultra πέρα από τον λίγο καλύτερο επεξεργαστή και λίγο καλύτερη κάμερα.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vasilakis13 said:

Καλημερα!ποσοι θα το αλλαξετε για το s22 ultra?

Μικρόβιο άσε κ εγώ έχω το s21u κ το σκέφτομαι από εδώ το σκέφτομαι από εκεί. Πως τα έχουν  καταφέρει έτσι στην ζωή μας κ μας τα πλασάρουν... ούτε μηχανή κ αμάξι δεν αγοράζουμε τόσο συχνά 🤔 .και βασταμε είδη μια απο τις κορυφαίες συσκευές στα χέρια μας που είναι πραγματικά δύναμη κ δεν κωλωνουν πουθενά.  Απλά μικρόβιο πιστεύω, ο καθένας περιορίζεται στις ανάγκες του γιατί μην ξεχνάμε είναι ενα σεβαστό ποσόν για να το αγοράσεις και ακόμα δεν έχουμε χαρεί τις συσκευές που κρατάμε να τις δουλέψουμε στο έπακρον. Δικιά μου γνώμη χωρίς παρεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το note 20 ultra σίγουρα προς το παρών δεν υπάρχει καμία περίπτωση να το αλλάξω για το s22 ultra πάρα πολλά λεφτά για ένα κινητό και στην ουσία τι παραπάνω θα μας δώσει? Λίγο καλύτερη αυτονομία? Λίγο καλύτερη κάμερα? Ένα κλάσμα του δευτερολεπτου?

Δεν βλέπω κάτι το χαώδης προς το παρών 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να κανω.πραγματικα ειναι η πρωτη φορα που δεν τρελαινομαι να το αλλαξω διοτι και γω δεν βλεπω χαοτικες διαφορες.απο την αλλη σιγουρα καλυτερη καμερα και μπαταρια.επισης πιανει και καλυτερη τιμη τωρα το note για οποιον θελει να το δωσει απ'οτι αργοτερα.αν υπαρχει και η εκπτωση των 100€ που λενε στο γερμανο,τοτε με 300+ € παιρνει καποιος το 512 με τιμολογιο.μπερδεμα..

5 ώρες πριν, manthosffvll said:

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το note 20 ultra σίγουρα προς το παρών δεν υπάρχει καμία περίπτωση να το αλλάξω για το s22 ultra πάρα πολλά λεφτά για ένα κινητό και στην ουσία τι παραπάνω θα μας δώσει? Λίγο καλύτερη αυτονομία? Λίγο καλύτερη κάμερα? Ένα κλάσμα του δευτερολεπτου?

Δεν βλέπω κάτι το χαώδης προς το παρών 

Συμφωνω και γω γι'αυτο ειμαι μπερδεμενος.εν τω μεταξυ,εδω και 4 μερες εχω γυρισει σε 120Hz και FHD και μου φαινεται ακομη καλυτερη η μπαταρια.παιζει να τραβαει τοση μπαταρια η QHD οθονη?

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τραβάει τόσο μπαταρία QHD resolution αλλά εσύ το δούλευες τόσο καιρό με 60hz  ανάλυση? Αλήθεια γιατί 

Εγώ όταν πήρα την συσκευή και πριν είχα το note 20 απλό ή διαφορά είναι πολύ μεγάλη στην οθόνη για μένα τουλάχιστον! Και με 120 hz  ρυθμό ανανεώσεις οθόνης είχα πριν το 1+8pro θεωρώ ότι το note έχει πιο καλή οθόνη και γενικά είναι καλύτερο σε όλα εκτός της μπαταρίας που εκεί το 1+8προ ήταν σίγουρα καλύτερο. δεν έχω άλλο μέτρο συγκρίσεις μιας και αυτά ήταν τα μόνα δύο τηλέφωνα με 120hz

Θα συμφωνήσω ότι προς το παρών έχει καλή τιμή μεταπώλησης.( Εγώ αν το δώσω στα 700 ευρω τώρα που είναι άριστο )σχεδόν θέλω αλλά τόσα ευρω για να πάρω το s22 ultra οπότε σε καμία περίπτωση δεν με συμφέρει 

Τώρα αν εσύ μπορείς να το πάρεις με 300 ευρω + νομίζω είναι καλά 

Όχι πώς τα 300 είναι λίγα αλλά είναι οκ θα έλεγα 

Link to comment
Share on other sites

Το δουλευα στα 60 hz διοτι νομιζα πως τρωει μπαταρια περισσοτερη στα 120.μεγαλη βλακεια.δεν ξερω..εχω βρει και αγοραστη που περιμενει αυριο απαντηση εαν θα πουλησω τελικα το n20.θα θω αυριο..οπως ξυπνησω και βλεπω..😁

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας.

Το κινητό δεν μου έχει πέσει ποτέ κάπου.

Από την πρώτη ημέρα του φοράω θήκη και τζαμάκι.
Πριν από λίγο,είπα για πλάκα να το ταρακουνήσω κοντά στο αυτί γιατί μου φάνηκε μετά από κλήση ότι κάτι άκουσα να χτυπάει στο εσωτερικό και όταν το έκανα, ακούγεται από το σημείο των φωτογραφικών μηχανών σαν κάτι να έχει ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητηρας της καμερας ειναικαι το κανει σε ολα.ειναι φυσιολογικο.don't worry!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, autokinitakias said:

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας.

Το κινητό δεν μου έχει πέσει ποτέ κάπου.

Από την πρώτη ημέρα του φοράω θήκη και τζαμάκι.
Πριν από λίγο,είπα για πλάκα να το ταρακουνήσω κοντά στο αυτί γιατί μου φάνηκε μετά από κλήση ότι κάτι άκουσα να χτυπάει στο εσωτερικό και όταν το έκανα, ακούγεται από το σημείο των φωτογραφικών μηχανών σαν κάτι να έχει ξεκολλήσει.

Χρονια ετσι ειναι ο αισθητηρας της καμερας εισαι Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,όμως,όποια συσκευή έχει OIS,έτσι ακούγεται;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, autokinitakias said:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,όμως,όποια συσκευή έχει OIS,έτσι ακούγεται;

Ναι οποία συσκευή έχει ois έτσι ακούγεται κ ένα πείραμα αν θες να κάνεις όταν ενεργοποιησεις την κάμερα θα σταματήσει να κάνει θόρυβο όταν το κουνάς  .

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μπήκε αγγελία...

 

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν και γω 22  , αλλά μετά από σκέψη και μελετη αρκετή θα μείνω στο 20 ultra , μεγάλη πατάτα το 22 , σε specs καλύτερο το note 20 ultra , άσε που με τις κάμερες πίσω ειναι πανασχημο , σαν σουρωτηρι μοιάζει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jimmis1974 said:

Σκεφτόμουν και γω 22  , αλλά μετά από σκέψη και μελετη αρκετή θα μείνω στο 20 ultra , μεγάλη πατάτα το 22 , σε specs καλύτερο το note 20 ultra , άσε που με τις κάμερες πίσω ειναι πανασχημο , σαν σουρωτηρι μοιάζει 

Υπερβάλεις λίγο, αλλά το δέχομαι.  Γούστα είναι αυτά.  Απλά όντως δεν έχει να ζηλέψει κάτι το note 20 Απλά είναι λίγο καλύτερο σε όλα το s22 που δεν υπάρχει λόγος να χρεωθεις 600ευρω επιπλέον για να το αγοράσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω συσκευή 120hz και 1440 ανάλυση.
Στα μάτια μου όλα δείχνουν πολύ καλύτερα στη μεγάλη ανάλυση.
Αυτός είναι ο μοναδικός λόγος που ίσως φύγω από το note για s21 ή s22 ultra

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Υπερβάλεις λίγο, αλλά το δέχομαι.  Γούστα είναι αυτά.  Απλά όντως δεν έχει να ζηλέψει κάτι το note 20 Απλά είναι λίγο καλύτερο σε όλα το s22 που δεν υπάρχει λόγος να χρεωθεις 600ευρω επιπλέον για να το αγοράσεις. 

Oθονες  ιδιες  (  αντε και ενα τικ μεγαλυτερη το note 20  6.9"  με 6.8"  )   , πιο βαρυ και πιο χοντρο το S22 ,  καμερες  ιδιες  αν δεις σε specs ( μονο μια παραπανω εχει το 22 )    , εκει που μπορω να πω υπερεχει το 22 ειναι στον CPU  . . . . αλλα δεν πιστευω θα καταλαβει κανεις καπια διαφορα με το Note 20 Ultra .   Μπαταρια  ναι μεν  μεγαλυτερη στο 22 αλλα στην πραξη  δεν ξερω κατα ποσο θα εχουν μεγαλη διαφορα .

Και αναφερομαι  στην εκδοση  12GB  -  256GB του  S22  γιατι τοσο ειναι και το Note 20 Ultra ,  και 1400  ευρω ουτε καν !!!  Παρα πολλα !!  Και το μεγαλο  μείον του S22 να μην περνει microSD ,  απαραδεκτο  ! !  

Και οπτικα  οι διαταξη των καμερων στο note 20 Ultra  ειναι  ( για μενα )    λιγο πιο  ομορφη  . . .  το κανουν πιο εντυπωσιακο .

Οποτε τα  +  του  S22 δεν πιστευω ειναι τοσο σημαντικα οσο τα  +  του  Note 20 Ultra

 

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Delete please

 

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Νέος κάτοχος εδώ. Τι καλώδιο προτείνετε για φόρτιση και σύνδεση σε υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...