Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως δεν έχω κάποιο θέμα πάρα μόνο ένα. 

Μου βγάζει συνεχώς προεπιλεγμενο browser τον chrome. Το αλλάζω και πάλι τα ίδια. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα απο εμενα  οπως αναφερει και το παιδι παραπανω για το προβλημα παρατησα το εξης.με το που μπηκε η 12αρα επανω δουλευε μια χαρα  μετα απο μερικες μερες μου κανει μια αναβαθμιση ξανα και απο τοτε παρατηρω οτι η μπαταρια δεν κραταει ουτε μερα και χωρις να κανω χρηση του τηλεφωνου.επειδη εχω και δευτερο τηλεφωνο  ετσι οπως το βλεπω εγω πριν η μπαταρια κραταγε 2,5 με 3 μερες αλλα χωρις να ασχολουμαι και πολυ με το κινητο γιατι οπως αναφερω εχω και δευτερο και το δουλευω αυτο ποιο πολυ.απο εκει και περα με την ιδια χρηση και μετα τη δευτερη αναβαθμιση  ειναι λες και εβαλαν στο κινητο εξολοθρευτη μπαταριας.😂 εχει γινει και σε κανεναν αλλο αυτο?ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, george_hab said:

Καλησπερα απο εμενα  οπως αναφερει και το παιδι παραπανω για το προβλημα παρατησα το εξης.με το που μπηκε η 12αρα επανω δουλευε μια χαρα  μετα απο μερικες μερες μου κανει μια αναβαθμιση ξανα και απο τοτε παρατηρω οτι η μπαταρια δεν κραταει ουτε μερα και χωρις να κανω χρηση του τηλεφωνου.επειδη εχω και δευτερο τηλεφωνο  ετσι οπως το βλεπω εγω πριν η μπαταρια κραταγε 2,5 με 3 μερες αλλα χωρις να ασχολουμαι και πολυ με το κινητο γιατι οπως αναφερω εχω και δευτερο και το δουλευω αυτο ποιο πολυ.απο εκει και περα με την ιδια χρηση και μετα τη δευτερη αναβαθμιση  ειναι λες και εβαλαν στο κινητο εξολοθρευτη μπαταριας.😂 εχει γινει και σε κανεναν αλλο αυτο?ευχαριστω..

Εμένα μετά την 12, η μπαταρία είναι καλύτερα, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, gtaz said:

Εμένα μετά την 12, η μπαταρία είναι καλύτερα, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω. 

Έκανες και την επόμενη ενημέρωση που ήρθε; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως το μικρό update που δόθηκε μετά την 12, σακάτεψε την μπαταρία. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πληκτρολογιο της samsung δεν ειχε την επιλογη να γραφουμε με glide η εγω κανω λαθος? εγω ειμαι ειμαι ακομα πολυ καινουργιος στο 20 ultra για να πω για την μπαταρια του . γενικα μου αρεσει πολυ περισοτερα απο το απλο note 20 που ειχα και η μπαταρια του απλου δεν ηταν και τοσο καλη θα ελεγα μια μερα μου κρατουσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ μετά την αναβάθμιση έχω το εξής  εξαιρετικά  εκνευριστικό  και απαράδεκτο  θέμα. Χρησιμοποιώ πάντα blouetooth, ειτε με ακουστικό in ear, είτε του αυτοκινήτου,  είτε από το ρολόι.  Μετά την αναβάθμιση κατα τη  διάρκεια μιας κλήσης αν χτυπήσει δεύτερη στην αναμονή αυτόματα περνάει ο ήχος από το bluetooth στο ακουστικό του τηλεφώνου και μετά για να ξανα συνδεθεί πρέπει να ολοκληρωθεί. Τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα μερικές μέρες με note 20 ultra θα έλεγα ότι δεν έχει καθόλου καλή μπαταρία κατά τα άλλα η συσκευή είναι φοβερή!

Και έχω και καινούργια μπαταρία κιόλας 

Τι να πω μακάρι να το διορθώσουν με το επόμενο update αν φταίει το τελευταίο update 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σίγουρα έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία; Μήπως δεν σας έκατσε καλά; Σε s21 . A52 . A72  όλοι είδαν μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Δεν μπορεί να έκανε πατατια μόνο στο note 🤔

Link to comment
Share on other sites

 Αν δεν κανουν αναβαθμιση  για να διορθωσουν την μπαταρια το μονο που σκεφτομαι ειναι να το εκαναν επιτηδες για να σε σπρωξουν στο S22  απο τη στιγμη που δεν ξαναβγαζουν Note  απλα δεν τους ενδιαφερει .αυτο καταλαβαινω 

Edited by george_hab
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με την 12 πολύ καλύτερη , απλά θέλει αρκετές μέρες να στρώσει , όταν έβαλα την 12 τις δύο τρεις πρώτες μέρες έτσι και έτσι , μέρα από καμία βδομάδα πολύ καλή. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jimmis1974 said:

Και σε μένα με την 12 πολύ καλύτερη , απλά θέλει αρκετές μέρες να στρώσει , όταν έβαλα την 12 τις δύο τρεις πρώτες μέρες έτσι και έτσι , μέρα από καμία βδομάδα πολύ καλή. 

Με την 12 έγινε καλύτερη η αυτονομία. Όμως η επόμενη ενημέρωση την σκότωσε. 

Εσύ έκανες και τα 2 update? 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, montoya_42 said:

Με την 12 έγινε καλύτερη η αυτονομία. Όμως η επόμενη ενημέρωση την σκότωσε. 

Εσύ έκανες και τα 2 update? 

Ναι εκανα το τελευταιο update   της  1 Φεβρουαριου  την xxxxxx3EVA9   ( με GR Cosmote ειμαι )    ,  την ειχα βαλει την 12 οταν βγηκε  η GR COS    xxxxxx3EULH  στο  SamFirmware   μεσω Odin με καθαρη εγκατασταση.

Πιο παλια ειχα περασει την Γερμανικη  12 (  οοοοοταν   ειχε σκασει μύτη η 12  UI4  )    παλι με odin αλλα χωρις καθαρη εγκατασταση να μην στεινω το κινητο απο την αρχη ,  εκει  λιγο πολυ ειχα σχεδον  τα ιδια .... δεν καταλαβα και τοση διαφορα.

Παντως αυτο που θα προτεινα ειναι  η 12 να μπει με μια καθαρη εγκατασταση ,   πιστευω  θα στρωσει το κινητο καλυτερα .

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα με καθαρή εγκατάσταση την 12 και μετά από 2 μέρες το security update από πάνω. Κανένα πρόβλημα ως τώρα. 

Ίσως μια καθαρή εγκατάσταση ξανά να βοηθήσει όσους έχουν θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Η καθαρή εγκατάσταση θα γίνει στο S22 ultra...... 

Και μιας και ο λόγος για την μπαταρία, πέρυσι που έκραζα την samsung για την 4500 μπαταρία του note ενώ το s20 είχε 5000 μου λέγαν πως δεν χωρούσε εξαιτίας μιας και το πενάκι έπιανε έξτρα χώρο. Και φέτος χώρεσε (και σε μικρότερη συσκευή)........ 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, montoya_42 said:

Η καθαρή εγκατάσταση θα γίνει στο S22 ultra...... 

Και μιας και ο λόγος για την μπαταρία, πέρυσι που έκραζα την samsung για την 4500 μπαταρία του note ενώ το s20 είχε 5000 μου λέγαν πως δεν χωρούσε εξαιτίας μιας και το πενάκι έπιανε έξτρα χώρο. Και φέτος χώρεσε (και σε μικρότερη συσκευή)........ 

 

Καλά ήταν κοροϊδία πέρυσι αυτό με την 4500 μπαταρία. Με 5000 θα ήταν τούμπανο το τηλέφωνο. Όχι ότι δεν είναι τώρα φυσικά.. 

Θα έκανα και εγώ τη μετάβαση αλλά αυτή η έλλειψη κάρτας μνήμης εδώ μου κάθεται... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kyrstallone said:

Θα έκανα και εγώ τη μετάβαση αλλά αυτή η έλλειψη κάρτας μνήμης εδώ μου κάθεται... 

Είναι ο λόγος που δεν κοίταξα καν το S21. Είναι πρώτη προτεραιότητα η κάρτα. Όμως πρώτη φορά που κράτησα τόσο πολύ συσκευή και με έπιασε το αμοκ αλλαγής. Μονόδρομος τα 512gb βέβαια. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω καινούργια μπαταρία στο note 20 Ultra το χω βάλει να φορτίζει μέχρι 85% όπως συνιστά η ίδια η Samsung αξίζει να το φορτίζω μέχρι εκεί ή τζάμπα δεν το πάω μέχρι 100%?

Και με την εξυπηρέτηση της smartec έπαθα πλάκα Πολύ γρήγορη και πολύ εξυπηρετική !

Μπορείτε να μου πείτε εσείς πόσες ώρες βγάζετε με ανοιχτή οθόνη την ημέρα για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης και φυσικά Τι είδους χρήση κάνετε στο περίπου για να δω αν τα δικά μου τα αποτελέσματα είναι τόσο τραγικά

Εγώ που το φορτίζω κάθε βράδυ κατά τις 10:00 μέχρι 85% την επόμενη μέρα Όταν γυρνάω σπίτι και θα το ξαναβάλω πάλι για φόρτιση θα έχω 30% περίπου με δύο ώρες ανοιχτής οθόνης 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manthosffvll said:

Μιας και έχω καινούργια μπαταρία στο note 20 Ultra το χω βάλει να φορτίζει μέχρι 85% όπως συνιστά η ίδια η Samsung αξίζει να το φορτίζω μέχρι εκεί ή τζάμπα δεν το πάω μέχρι 100%?

Και με την εξυπηρέτηση της smartec έπαθα πλάκα Πολύ γρήγορη και πολύ εξυπηρετική !

Μπορείτε να μου πείτε εσείς πόσες ώρες βγάζετε με ανοιχτή οθόνη την ημέρα για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης και φυσικά Τι είδους χρήση κάνετε στο περίπου για να δω αν τα δικά μου τα αποτελέσματα είναι τόσο τραγικά

Εγώ που το φορτίζω κάθε βράδυ κατά τις 10:00 μέχρι 85% την επόμενη μέρα Όταν γυρνάω σπίτι και θα το ξαναβάλω πάλι για φόρτιση θα έχω 30% περίπου με δύο ώρες ανοιχτής οθόνης 

Αν το φορτίζεις μέχρι 85% είναι σαν να έχεις μπαταρία 3800mah. Είναι αστείο. 

Μη σε τρώει το άγχος. Φόρτιση 100% για να χαρείς την συσκευή και στη χειρότερη περίπτωση να αλλάξεις μια μπαταρία στα 2+ χρόνια. 

Αλήθεια, γιατί άλλαξες μπαταρία;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...