Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Theodore41 said:

Nα σας πω ένα φασούλι που μου έβγαλε η τελευταία αναβάθμιση.

Οταν έψαχνα ένα τηλ. από τις επαφές,και έκανα ένα σκρολ,εμφανιζόταν μία στήλη με γράμματα στο άκρο δεξιά της οθόνης,οπότε,όταν πατούσα ένα γράμμα,το τηλ πήγαινε στην ομάδα με τα ονόματα που άρχιζαν με το γράμμα αυτό.

Ε,με την τελευταία αναβάθμιση,η στήλη με τα γράμματα χάθηκε,και αντ’ αυτής εμφανίζεται στο ίδιο μέρος μία σειρά από τελίτσες.

Πήρα στην τηλεφων. υποστήριξη,μου έβαλαν το tutor,και μπήκαν στο τηλέφωνο,αλλά δεν έκαναν τίπιοτα.Μου είπαν να γράφω το αρχικό γράμμα του ονόματος ψηλά στο «φακό»,αλλά  τελικά δε δουλεύει.

Το έχει κάνει και σε σας;

Πάτα πάνω στις τελίτσες που σκοράρεις και θα εμφανίζει τα γράμματα. Δυστυχώς έτσι έγινε με την 12αρα κ σε μένα που έχω το s21u

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πήγα στο service της SAMSUNG,που είναι στη γειτονιά μου,και μομυ είπαν ότι δεν αλλάζει γιατί έχει γίνει το update και τέλος…

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση προχθές και καπακι μου πεταξε και μια ασφαλειας.

Μεχρι στιγμης δεν έχω δει διαφορες στην μπαταρία, οπτικα εχει κατι χαριτωμενα καλουδια και δείχνει να ειναι ενα τσακ πιο snappy, αλλα το τελευταιο μπορει να ειναι η ιδεα μου. 

Dirty install εκανα, παρεμπιπτόντως πως κανουμε clear cache μου θυμίζει καποιος?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2022 at 10:59 ΠΜ, harislg said:

Μου έβγαλε και εμένα την αναβάθμιση αλλά το σκέφτομαι για την ώρα....Ελληνικό cosmote 

Εισαι σιγουρος  οτι σου εβγαλε αναβαθμιση σε 12 Creece Cosmote ?    γιατι στο SamFirmware ακομα ελληνικη δεν εχει βγει ,  ουτε cosmote,  ουτε vodafone ,  ουτε  EU .    Η Ελλαδα  ειναι ακομα στην 11    ! ! 

Γιατι και γω περιμενω να βγει ελληνικη  σε 12  EU  να την κατεβασω να την βαλω με odin  καθαρη εγκατασταση ,   γιατι τωρα ειμαι με Γερμανικη.

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimmis1974 said:

Εισαι σιγουρος  οτι σου εβγαλε αναβαθμιση σε 12 Creece Cosmote ?    γιατι στο SamFirmware ακομα ελληνικη δεν εχει βγει ,  ουτε cosmote,  ουτε vodafone ,  ουτε  EU .    Η Ελλαδα  ειναι ακομα στην 11    ! ! 

Γιατι και γω περιμενω να βγει ελληνικη  σε 12  EU  να την κατεβασω να την βαλω με odin  καθαρη εγκατασταση ,   γιατι τωρα ειμαι με Γερμανικη.

Ναι κανονικά...άσε το sammobile μερικές φορές σου βγάζει ότι έχει βγει για cosmote ,πατάς ενημέρωση και δεν βγάζει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Και μενα Ελληνικο και την πηρε προχτες την αναβαθμιση. Προς στιγμην ολα καλα, με dirty install (καποια στιγμη θα το ξανασεταρω απο την αρχη) και μαλιστα μου φαινεται και πιο σβελτο γενικά.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Prattein_Aloga said:

παρεμπιπτόντως πως κανουμε clear cache μου θυμίζει καποιος?

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται και κανενας άλλος (γενικα καλο ειναι μετα απο εγκατάσταση firmware), με κλειστο κινητο κρατας πατημένο το Power + Volume Up και μολις δεις το logo, αφήνεις το Power αλλα κρατάς το Volume Up.

Απλα χρειάζεται να φορτιζεις σε υπολογιστή ή να εχεις κουμπωσει ακουστικά. 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Hello ,   πριν  λιγο μπηκε στο SamFirmware     η   Ελληνικη  Cosmote.

Περιμενα  να βγει   Ελληνικη    να την κατεβασω να  την περασω με Odin   με καθαρη εγκατασταση και να στησω το κινητο απο την αρχη  γιατι ειμαι με Γερμανικη που την ειχα βαλει χωρις hard reset.

Ηθελα να ρωτησω   η  Greece cosmote     τι διαφορα μπορει να εχει απο την Greece EU  ?   Παροχο  εχω cosmote  ,  προτεινετε να βαλω  την Cosmote  η να  περιμενω την ΕU  ?  

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αρκετή μουρμούρα υπάρχει για το νέο update...
Καλό είναι να γράφουν εντυπώσεις όσοι φίλοι το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η 12αρα μόνο καλό έχει κάνει κ καλύτερη αυτονομία.  Εγώ είμαι κάτοχος του s21u κ Α52s που πραγματικά οι εντυπώσεις είναι θετικές χωρίς bugs. Άρα πιστεύω κ σε σας μόνο θετικές εντυπώσεις θα υπάρχουν. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνική συσκευή με cosmote, μου ήρθε σήμερα και την πέρασα. Δεν έπαιξα καθόλου γιατί είμαι στη δουλειά. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι έχει επιλογή στην κάμερα να κάνει crop το αντικείμενο που τραβάς (σε τετράγωνα σχήματα).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει το μυαλό μου και θα ήθελα την βοήθεια σας,θέλω να φτιάξω φάκελο μουσικής,να κατεβάζω από YouTube σε mp3,πως φτιαχνω καινούργιο φάκελο για μουσική?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια για εγγύηση που να το στειλω? εχει κατι να πω καμενα pixels το τηλεφωνο μαυρες μπιλιτσες στην ακρη της οθονης 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mips said:

Smartec στο Χαϊδάρι. Εγγύηση. 

Νομίζω αν έχει λίγα πιξελ δεν το αναγνωρίζει η εγγύηση. Είσαι σίγουρος ότι σε καμένα πιξελ το περνάνε; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Νομίζω αν έχει λίγα πιξελ δεν το αναγνωρίζει η εγγύηση. Είσαι σίγουρος ότι σε καμένα πιξελ το περνάνε; 

Νομίζω το περνάνε. Όλα για να εσαι σίγουρος πάρε ένα τηλέφωνο πρώτα να δεις τι θα σου πούνε 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mips said:

Νομίζω το περνάνε. Όλα για να εσαι σίγουρος πάρε ένα τηλέφωνο πρώτα να δεις τι θα σου πούνε 

Το παίρνανε. 

Είχα αλλάξει εγώ οθόνη σε ένα Note 9.

Ειχε 2 ή 3 καμμένα (μάλλον 2 νομίζω) 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας  ,  γνωριζει  κανει στην 12  πως μπορουμε να βαλουμε  ηχο ειδοποιησης  για τα μηνυματα ?   Τα SMS  εννοω.

Γιατι μεσα απο τις ρυθμισεις ηχουν  η επιλογη  ειναι  γενικη  και περνει τον ηχο παντου ,  π.χ.  οταν ερχεται καποιο email  ,  θελω  ξεχωριστο ηχο  για τα sms.

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jimmis1974 said:

Γεια σας  ,  γνωριζει  κανει στην 12  πως μπορουμε να βαλουμε  ηχο ειδοποιησης  για τα μηνυματα ?   Τα SMS  εννοω.

Γιατι μεσα απο τις ρυθμισεις ηχουν  η επιλογη  ειναι  γενικη  και περνει τον ηχο παντου ,  π.χ.  οταν ερχεται καποιο email  ,  θελω  ξεχωριστο ηχο  για τα sms.

Ανοίγεις τα "Μηνύματα" στην καρτέλα "Συνομιλίες".
Τρείς τελείες επάνω δεξιά.
Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις - Κατηγορίες ειδοποιήσεων.
Πατάς στα "Νέα μηνύματα", πας "Ήχος" και βάζεις ότι θες.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Hello, από τότε που έβαλα android 12 μου το έχει κάνει 3 φορές τυχαία , το έχει βγάλει ξαφνικά . 

Ότι βρίσκει υγρασία λέει η ξένο σώμα στη θύρα type c , καμία σχέση δεν έχει μπει στο κινητό υγρασία ούτε κάτι περίεργο , το έχει κανείς το συγκεκριμένο θέμα ; 

Μου χτυπάγε συναγερμός και δεν με άφηνε να κάνω φόρτιση , έκλεισα το κινητό και σβηστό φόρτισε κανονικά , μάλιστα όταν το άνοιξα κατά την φορτιση δεν έβγαλε κάτι , μια χαρά. 

Λογικά πρέπει να είναι θέμα του android , γιατί η συσκευή μου είναι πένα...δεν έχει πάρει κάτι.

Screenshot_20220128-010946_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να την έχεις πληγώσει την θύρα με τον φορτιστή.  Ειδάλλως κάνε μια επαναφορά να δεις τι παίζει 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Υπάρχει περίπτωση να την έχεις πληγώσει την θύρα με τον φορτιστή.  Ειδάλλως κάνε μια επαναφορά να δεις τι παίζει 

απλα μου κανει εντυπωση πως γινεται να το εχει κανει απο τοτε που εβαλα android 12 ,  και να την εχω πληγωσει  πως ?  ?   το κινητο με τον δικο του φορτιστη το φορτιζω,  δεν εχει μπει ποτε  αλλος ,  ουτε αλλο καλωδιο  ,   ακομα και στο Pc που το συνδεω με το δικο του καλωδιο  με typeC  θυρα στο PC  ! 

το εκανε σε διαστημα σχεδον  ενος μηνος απο τοτε που εβαλα το 12  ,  ειχα κανει και επαναφορα   μετα τις δυο φορες  που το  εκανε  και χτες παλι μου το εκανε    ,  δηλαδη το εβγαλε ξαφνικα  απο μονο του  χωρις  να εχω κανει  τιποτα   η να εχω βαλει  φορτιστη ,  οπως ηταν το κινητο με περιπου  30%  μπαταρια  ξαφνικα   εβγαλε την σταγονα  ,  εεεε μετα οταν εβαζα φορτιστη  χτυπαγε συναγερμος και δεν με αφηνε να φορτισω ,    ολες τις φορες ετσι μου το εβγαλε  ξαφνικα ,  εκλεισα συσκευη τελειως  και εβαλα φορτιστη  και ξεκινησε κανονικα η φορτιση    , αφου φορτισε  με κλειστο περιπου  5 λεπτα ανοιγα συσκευη  και δεν εβγαλε κατι ,  μια χαρα μετα.

Περιεργο παντως !!   αν  μου το ξανακανει  θα το παω Samsung , ειναι εντος εγγυησης  η συσκευη.

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Προτού το πας όταν στο ξανά κάνει βάλε ένα άλλο καλώδιο μην τυχόν οφείλεται στο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...