Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα ήρθε από χτες βράδυ,ui4 Kai Android 12

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι αλλαγές υπάρχουν?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρέπει να έχουν πάρει φωτιά σήμερα οι server της Samsung.

Σε όλη την Ευρώπη όσοι έχουμε πρόσφατες συσκευές της κατεβάζουμε update με Android 12.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής πολύ μέτριες εντυπώσεις. Ελάχιστες αλλαγές ενώ το 12 φέρνει πολλές, κανονικά. Η μπαταρία πλέον δεν μου βγάζει ολόκληρη μέρα (2 φορτίσεις μέσα σε 1 μέρα) ενώ κολλάει αρκετά μέσα στη μέρα. Λογικά δεν έχει "πατήσει" καλά και χρειάζεται clean install. Θα δείξει 

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι πολύ καιρό τώρα. 

Το εικονίδιο του ημερολογίου δεν μου δείχνει την σωστή ημερομηνία. 

Χρησιμοποιώ nova και έχω δοκιμάσει πολλά icon packs καθώς και αλλαγή εικονιδίου της εφαρμογής. 

Επίσης έχω διαγράψει την συντόμευση και την ξαναπροσθεσα. 

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να βοηθήσω εμείς που έχουμε το s21u.  Οι περισσότεροι κάνανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να κάτσει σωστά γιατί αναφέρθηκαν ορισμένα bug.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, hayatEvo9 said:

Μέχρι στιγμής πολύ μέτριες εντυπώσεις. Ελάχιστες αλλαγές ενώ το 12 φέρνει πολλές, κανονικά. Η μπαταρία πλέον δεν μου βγάζει ολόκληρη μέρα (2 φορτίσεις μέσα σε 1 μέρα) ενώ κολλάει αρκετά μέσα στη μέρα. Λογικά δεν έχει "πατήσει" καλά και χρειάζεται clean install. Θα δείξει 

Αν και έχω fold 3 θα συμφωνήσω. Όταν ήρθε το ui 3. Στο παλιό μου samsung είδα διάφορες. Τώρα σχεδόν τίποτα. Και όντως στα  βιντεακια που κοίταζα με τις δυνατότητες του android 12  περίμενα πολλά περισσότερα.

Μοιάζει λες και ήθελε απλά να προλάβει όλες τις άλλες εταιρίες και έδωσε απλά ψίχουλα χωρίς να κάτσουν να αλλάξουν με πολύ δουλειά πολλά περισσότερα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, miltos74 said:

Αν και έχω fold 3 θα συμφωνήσω. Όταν ήρθε το ui 3. Στο παλιό μου samsung είδα διάφορες. Τώρα σχεδόν τίποτα. Και όντως στα  βιντεακια που κοίταζα με τις δυνατότητες του android 12  περίμενα πολλά περισσότερα.

Μοιάζει λες και ήθελε απλά να προλάβει όλες τις άλλες εταιρίες και έδωσε απλά ψίχουλα χωρίς να κάτσουν να αλλάξουν με πολύ δουλειά πολλά περισσότερα πράγματα.

Συμφωνώ απόλυτα. Εδώ η Samsung έκανε πρόχειροδουλεια και φαίνεται. Ευελπιστουμε σε μελλοντικά updates να στρώσει κάπως η κατάσταση και να δώσει κι άλλα πράγματα 

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites



Έχω ένα θεματάκι πολύ καιρό τώρα. 
Το εικονίδιο του ημερολογίου δεν μου δείχνει την σωστή ημερομηνία. 
Χρησιμοποιώ nova και έχω δοκιμάσει πολλά icon packs καθώς και αλλαγή εικονιδίου της εφαρμογής. 
Επίσης έχω διαγράψει την συντόμευση και την ξαναπροσθεσα. 


Ποιο Calendar και ποιο icon pack χρησιμοποιείς;

Μήπως το icon pack που χρησιμοποιείς δεν έχει καθόλου dynamic calendar icons, ή δεν έχει για το Calendar που χρησιμοποιείς, και γι' αυτό δεν αλλάζει η ημερομηνία;

Πάντως με το να βάζεις χειροκίνητα εικονίδιο στην εφαρμογή νομίζω δεν κάνεις καλά. Έτσι 'σπας' τη δυνατότητα να αλλάζει η ημερομηνία αυτόματα κάθε μέρα.

Μπες στο icon pack και πάτησε το Apply έτσι ώστε όλες σου οι εφαρμογές να πάρουν αυτόματα το εικονίδιο τους.
Ή κάνε το μέσα από τις ρυθμίσεις του Nova.

Από το 2017 (αν θυμάμαι καλά) που εμφανίστηκε η δυνατότητα να υπάρχει dynamic calendar στον Nova launcher, δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, με καμία από τις συσκευές που είχα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsiftsism said:


 

 


Ποιο Calendar και ποιο icon pack χρησιμοποιείς;

Μήπως το icon pack που χρησιμοποιείς δεν έχει καθόλου dynamic calendar icons, ή δεν έχει για το Calendar που χρησιμοποιείς, και γι' αυτό δεν αλλάζει η ημερομηνία;

Πάντως με το να βάζεις χειροκίνητα εικονίδιο στην εφαρμογή νομίζω δεν κάνεις καλά. Έτσι 'σπας' τη δυνατότητα να αλλάζει η ημερομηνία αυτόματα κάθε μέρα.

Μπες στο icon pack και πάτησε το Apply έτσι ώστε όλες σου οι εφαρμογές να πάρουν αυτόματα το εικονίδιο τους.
Ή κάνε το μέσα από τις ρυθμίσεις του Nova.

Από το 2017 (αν θυμάμαι καλά) που εμφανίστηκε η δυνατότητα να υπάρχει dynamic calendar στον Nova launcher, δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, με καμία από τις συσκευές που είχα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Πρώτα απ όλα σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Αυτό με το "apply" το έχω κάνει πολλές φορές. Επίσης, το εικονίδιο δεν το άλλαξα πάρα μόνο για δοκιμές επειδή δεν δουλεύει. Έχω αλλάξει πολλά icon packs μόνο και μόνο για να δουλέψει. Κάποια στιγμή είχα επαναφέρει και το "μαμά" εικονίδιο. 

Μόνο μια φορά πριν από πάρα πολύ καιρό είχε αρχίσει να δουλεύει (και δεν θυμάμαι τι του είχα κάνει) αλλά στην πορεία πάλι σταμάτησε 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsiftsism said:


 

 


Ποιο Calendar και ποιο icon pack χρησιμοποιείς;

Μήπως το icon pack που χρησιμοποιείς δεν έχει καθόλου dynamic calendar icons, ή δεν έχει για το Calendar που χρησιμοποιείς, και γι' αυτό δεν αλλάζει η ημερομηνία;

Πάντως με το να βάζεις χειροκίνητα εικονίδιο στην εφαρμογή νομίζω δεν κάνεις καλά. Έτσι 'σπας' τη δυνατότητα να αλλάζει η ημερομηνία αυτόματα κάθε μέρα.

Μπες στο icon pack και πάτησε το Apply έτσι ώστε όλες σου οι εφαρμογές να πάρουν αυτόματα το εικονίδιο τους.
Ή κάνε το μέσα από τις ρυθμίσεις του Nova.

Από το 2017 (αν θυμάμαι καλά) που εμφανίστηκε η δυνατότητα να υπάρχει dynamic calendar στον Nova launcher, δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, με καμία από τις συσκευές που είχα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Επανέρχομαι.

Αυτό ήταν η λύση τελικά. Apply μέσα από τον nova..... 

Ευχαριστώ πολύ (εκτός κι αν αύριο μου ξαναγράφει 8..... 🍭 ) 

17 minutes ago, montoya_42 said:

Πρώτα απ όλα σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Αυτό με το "apply" το έχω κάνει πολλές φορές. Επίσης, το εικονίδιο δεν το άλλαξα πάρα μόνο για δοκιμές επειδή δεν δουλεύει. Έχω αλλάξει πολλά icon packs μόνο και μόνο για να δουλέψει. Κάποια στιγμή είχα επαναφέρει και το "μαμά" εικονίδιο. 

Μόνο μια φορά πριν από πάρα πολύ καιρό είχε αρχίσει να δουλεύει (και δεν θυμάμαι τι του είχα κάνει) αλλά στην πορεία πάλι σταμάτησε 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites




Επανέρχομαι.
Αυτό ήταν η λύση τελικά. Apply μέσα από τον nova..... 
Ευχαριστώ πολύ (εκτός κι αν αύριο μου ξαναγράφει 8.....  ) 


Δε νομίζω.
Από τη στιγμή που γράφει αυτή τη στιγμή 8 πιστεύω θα αλλάζει κάθε μέρα.

Αλλιώς έχω την εντύπωση πως όλα τα Calendars έχουν ως ημερομηνία στο εικονίδιο τους το 31 (σίγουρα όχι το 8).

Υπομονή μέχρι τις 12 το βράδυ για να δεις. ;)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 12αρα με odin. Στην αρχή δοκίμασα να επαναφέρω αντίγραφο αλλά δεν ήταν καθόλου smooth η εμπειρία.
Έκανα καθαρή εγκατάσταση μετά αλλά δυστυχώς η κουρτίνα χάνει αρκετά Frames.
Γενικά δεν είναι και πολύ ομαλή η εμπειρία προς το παρόν.
Έχω και ένα flip 3 σε σύγκριση και είναι πολύ καλύτερο το flip σε android 12
Ίσως περιμένοντας 2-3 μέρες βελτιωθεί η κατάσταση

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Και γω με odin έχω περάσει την switzerland όταν είχε βγει , χωρίς καθαρή εγκατάσταση ώστε να μη το στήνω από την αρχή..

Τις δύο τρεις μέρες έβλεπα κάποια μικροlags, αλλά τώρα έστρωσε και πάει ΥΠΕΡτουμπανο , καμία μα καμία σχέση  με την 11, και σε μπαταρία πολύ καλύτερη η 12.

Τώρα περιμένω να βγει 12 σε Greece για να του κάνω μια νέα καθαρή εγκατάσταση , ακόμα όμως στο samfirmware δεν βλέπω ελληνική.

 

 

 

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, jimmis1974 said:

Και γω με odin έχω περάσει την switzerland όταν είχε βγει , χωρίς καθαρή εγκατάσταση ώστε να μη το στήνω από την αρχή..

Τις δύο τρεις μέρες έβλεπα κάποια μικροlags, αλλά τώρα έστρωσε και πάει ΥΠΕΡτουμπανο , καμία μα καμία σχέση  με την 11, και σε μπαταρία πολύ καλύτερη η 12.

Τώρα περιμένω να βγει 12 σε Greece για να του κάνω μια νέα καθαρή εγκατάσταση , ακόμα όμως στο samfirmware δεν βλέπω ελληνική.

 

 

 

καλη χρόνια,πως κάνουμε καθαρή εγκατάσταση?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2022 at 11:20 ΠΜ, tsiftsism said:


 

 


Δε νομίζω.
Από τη στιγμή που γράφει αυτή τη στιγμή 8 πιστεύω θα αλλάζει κάθε μέρα.

Αλλιώς έχω την εντύπωση πως όλα τα Calendars έχουν ως ημερομηνία στο εικονίδιο τους το 31 (σίγουρα όχι το 8).

Υπομονή μέχρι τις 12 το βράδυ για να δεις. 😉

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Τελικά τζίφος.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζίφος.......
Ποιο icon pack χρησιμοποιείς;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NasosMazdaspeed6 said:

καλη χρόνια,πως κάνουμε καθαρή εγκατάσταση?

Οταν φλασαρεις με Odin    ,  αφου  βαλεις  τα   BL  ,  AP ,  CP  ,   στο   CSC    αν  βαλεις το αρχειο  CSC_ΟΧΜ..........     θα κανει καθαρη εγκατασταση ,  θα σβηστουν  τα ΠΑΝΤΑ ! !  

Αν βαλεις το αρχειο  HOME_CSC_OXM..........    θα κανει μονο περασμα του Android ΧΩΡΙΣ να χασεις τιποτα  ,  θα βγει το κινητο οπως ηταν και πριν  κανονικα !!  

((   εγω με HOME_CSC την περασα να μην χασω τιποτα ,   και αναμενω να βγει  12 σε Greece EU   να κανω καθαρη εγκατασταση  ))

ααααα ,    εχω παροχο cosmote,     υπαρχει διαφορα   αν βαλω   Greece EU    η  Creece  ( Cosmote )   ?  

Θα δω καμια διαφορα ?

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsiftsism said:

Ποιο icon pack χρησιμοποιείς;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Έχω δοκιμάσει πολλά. 

Τώρα έχω  Athena dark icon pack

Επίσης δοκίμασα τα παρακατω:

Yomira premium pack (δεν βγάζει λινκ) 

και

https://play.google.com/store/apps/details?id=skr.susanta.uxledfree

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.darkopd.iconpack

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.minma.icon.free

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.darko2.iconpack

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rohitshetty.minmacons

 

 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και η συζήτηση πιστεύω θα έπρεπε να γίνεται στην ενότητα των Εφαρμογών και όχι στου κινητού σου,

το 1o που έστειλες, το UX Led έχει dynamic calendar icons μόνο για το Digical Calendar, οπότε αν δε χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο Ημερολόγιο είναι λογικό να μην αλλάζει η ημερομηνία σ' αυτό που χρησιμοποιείς εσύ. ;)

Το Darko είναι επί πληρωμή, δεν μπορώ να δω τι εικονίδια έχει μέσα.

Το Minma έχει ένα σετ με dynamic calendar icons, κάνοντάς το Apply έδωσε στο Google Calendar που χρησιμοποιώ τη σημερινή ημερομηνία, πιστεύω το βράδυ θα αλλάξει σε 12.


Αυτά που χρησιμοποιώ εγώ είναι επί πληρωμή οπότε δεν μπορώ να σου τα στείλω για να δούμε αν σ' εσένα αλλάζει η ημερομηνία.


Δοκίμασε αν θέλεις για να φύγουμε από την περιέργεια το παρακάτω που είναι δωρεάν, να δούμε αν θα σου δώσει τώρα τη σημερινή ημερομηνία, και τα μεσάνυχτα θα αλλάξει το εικονίδιο σε 12;

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.pt.iconpack.pixel

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένουμε σαν τους λυκανθρωπους τα μεσάνυχτα..... 

Στο ux led δεν άλλαξα εικονίδιο και πάλι δεν άλλαξε. Μετά άρχισα τα πειράματα. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα εχουν βγει στο SamFirmware  500 Rom  12  για ολη  την υφήλιο   ,   για Ελλαδα γιατι δεν βγαζουν  ?  

Μεχρι να βγαλουν   θα εχει βγει  το Android 13  με One UI  5  ! ! 

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται το Android 12 εσεις που το βάλατε έχει βελτίωση καμία στην απόδοση στην μπαταρία ή στην κάμερα??

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Να ρωτήσω λίγο, το μοντέλο SM-N986U αν αναγράφεται ως Factory Unlocked, πιάνει όλες τις μπάντες 4G-5G εδώ ή μπα; 

Link to comment
Share on other sites

Nα σας πω ένα φασούλι που μου έβγαλε η τελευταία αναβάθμιση.

Οταν έψαχνα ένα τηλ. από τις επαφές,και έκανα ένα σκρολ,εμφανιζόταν μία στήλη με γράμματα στο άκρο δεξιά της οθόνης,οπότε,όταν πατούσα ένα γράμμα,το τηλ πήγαινε στην ομάδα με τα ονόματα που άρχιζαν με το γράμμα αυτό.

Ε,με την τελευταία αναβάθμιση,η στήλη με τα γράμματα χάθηκε,και αντ’ αυτής εμφανίζεται στο ίδιο μέρος μία σειρά από τελίτσες.

Πήρα στην τηλεφων. υποστήριξη,μου έβαλαν το tutor,και μπήκαν στο τηλέφωνο,αλλά δεν έκαναν τίπιοτα.Μου είπαν να γράφω το αρχικό γράμμα του ονόματος ψηλά στο «φακό»,αλλά  τελικά δε δουλεύει.

Το έχει κάνει και σε σας;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...