Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι επίπεδο ενημέρωσης Google play store έχετε?

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενα μονο "προβλημα" εχω με το κινητο μας. Εχω καταστημα και δεν εχει macro φακο (οπως εμαθα εδω) και μου βγαινει η πιστη για να σκαναρω τα πιστοποιητικα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παίζει τόσο σημαντικό πρόβλημα για το σκαναρισμα.  Έχω δει  άλλες χειρότερες συσκευές του 100 αρικου κ σκαναρουν χωρίς πρόβλημα.  Μήπως να τους ζητάς να ζουμαρουν  το barcode?  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Prattein_Aloga said:

Ενα μονο "προβλημα" εχω με το κινητο μας. Εχω καταστημα και δεν εχει macro φακο (οπως εμαθα εδω) και μου βγαινει η πιστη για να σκαναρω τα πιστοποιητικα.

Όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω, αν το ζουμαρουν λίγο το πιάνει αστραπιαία. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, challenge143 said:

Δεν νομίζω να παίζει τόσο σημαντικό πρόβλημα για το σκαναρισμα.  Έχω δει  άλλες χειρότερες συσκευές του 100 αρικου κ σκαναρουν χωρίς πρόβλημα.  Μήπως να τους ζητάς να ζουμαρουν  το barcode?  

 

48 minutes ago, montoya_42 said:

Όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω, αν το ζουμαρουν λίγο το πιάνει αστραπιαία. 

Αυτο κανω συνήθως, αλλα ειδικα με το ευρωπαϊκό θελει άπειρη προσπάθεια. Καλά δεν φταίει και η συσκευή βεβαια, η καμερα μια χαρα ειναι γενικα, απλα ξεκινάει zoomed out σε αντιθεση με άλλες συσκευές. 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα πήραν android 12 τα s21 galaxy....για εμάς μάθατε πότε θα το πάρουμε η θα περιμένουμε καινούριο χρόνο...,???

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Frankk said:

Σήμερα είδα πήραν android 12 τα s21 galaxy....για εμάς μάθατε πότε θα το πάρουμε η θα περιμένουμε καινούριο χρόνο...,???emoji2960.pngemoji2958.pngemoji2956.png

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ιανουάριο θα πάρει σειρά 

το επόμενο από το ς21 είναι το z fold3

Υπάρχει κάποια κίνηση έξτρα εκτός από τις συνήθεις(dark theme -Bluetooth off κ.λ.π) για περισσότερο sot?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για την σειρά note 20 η αναβάθμιση θα έρθει τον Δεκέμβριο

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και γω 2 μέρες τωρα πρωτο χέρι ελληνικό σαν συσκευή ειλικρινά αν και 2020 είναι κορυφαία 

ολα άψογα η οθόνη εξαιρετική φωτο ποιότητα 

τωρα η μπαταρια  είναι λίγο στενάχωρη δεν έχει ούτε καν… πλησιάσει αλλεσ Συσκευές  που είχα τελευταία όπως το  z fold 2 Kai iPhone 11 Pro Max αλλά θέλει ακόμα στρώσιμο

ιδωμεν

Με το ίδιο setup αυτή την ώρα θα ήμουν κοντά στο 65% και με το νοτε ειμαι στο 55%

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω άποψη για τα στατιστικά κάποιος που το έχει μου δίνει μια γνώμη?

Screenshot_20211120-185611_Device care.jpg

Screenshot_20211120-190421_Device care.jpg

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν έχουμε update σε ui4 σε κάποιον ας μας πει εντυπωσεις

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας  και απο μενα ,  πηρα χτες  ενα used απο φιλο  note 20 ultra   ( ειχα το 10 plus πριν ) ,    και ηθελα να ρωτησω ,   αυτο ειναι αγορασμενο απο Γερμανια .... αρα  πιθανον  εχει Γερμανικη rom  γιαι  οταν και μετα απο hard reset που αρχιζει  στην πρωτη εικονα καλοσορισματος το λεει στα Γερμανικα  ( μετα επιλεγεις την γλωσσα )

Χρειαζεται να περασω μεσω odin την Ελληνικη  ΕUR    η να το αφησω ετσι ?    θα δω καμια διαφορα  ?

Η να παριμενω να βγει το Android 12  και αν ειναι κει μετα να κατεβασω και  να περασω την Ελληνικη ?

 

Note 20.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας  και απο μενα ,  πηρα χτες  ενα used απο φιλο  note 20 ultra   ( ειχα το 10 plus πριν ) ,    και ηθελα να ρωτησω ,   αυτο ειναι αγορασμενο απο Γερμανια .... αρα  πιθανον  εχει Γερμανικη rom  γιαι  οταν και μετα απο hard reset που αρχιζει  στην πρωτη εικονα καλοσορισματος το λεει στα Γερμανικα  ( μετα επιλεγεις την γλωσσα )
Χρειαζεται να περασω μεσω odin την Ελληνικη  ΕUR    η να το αφησω ετσι ?    θα δω καμια διαφορα  ?
Η να παριμενω να βγει το Android 12  και αν ειναι κει μετα να κατεβασω και  να περασω την Ελληνικη ?
 
576890998_Note20.thumb.jpg.a8a37dd1ca3448e165309697a0fef45d.jpg

Είχα γερμανικο. Δεν έχει κανένα νόημα να το κάνεις. Ίσα ίσα παίρνεις και πρώτος τις αναβαθμίσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό είναι αν θα πάρει πρώτος λόγο της γερμανικής ΡΟΜ.
Από εκεί και πέρα πιστεύω ότι είναι καλύτερα να έχεις ευρωπαϊκή μόνο και μόνο εάν το θες στα ελληνικά.
Δεν ξέρω αν υπάρχουν διαφορές αλλά....
για να βγάζουν διαφορετικές ROM για την κάθε χώρα κάτι διαφορετικό έχουνε μέσα αλλιώς θα έβγαζαν μία ROM για όλη την Ευρώπη.
Αν Ξέρει κάποιος ας μας πει Γιατί βγάζουν διαφορετικές ROM Για ποιες χωρες ας μας πει.

Εγώ πάντως θα πέρναγα την Ευρωπαϊκή.
Αυτό έκανα τουλάχιστον στο δικό μου.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χχμμμμ    ,  νταξει  Ελληνικα εχει και τωρα ,    αλλα  ... τι να πω .... αν υπαρχει και η απιροελαχιστη διαφορα   πιστευω  δεν χανω κατι να την περασω ,   την εχω κατεβασει  την Ελληνικη EUR   και το odin  ,  την ξερω την διαδικασια  ,  την ειχα κανει και στο note 10+ .

κατι χειροτερο να  δω δεν πιστευω ,  αντε να μην δω καμια διαφορα ... αντε να δω κατι καλυτερο....   οποτε μαλλον θα την βαλω.   

οσο για τις αναβαθμισεις  δε λεει  ,  το να βγει  για Γερμανικη  5 με 10 μερες νωριτερα ,  σιγα τα αυγα !!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, agriniopk said:

Σχετικό είναι αν θα πάρει πρώτος λόγο της γερμανικής ΡΟΜ.
Από εκεί και πέρα πιστεύω ότι είναι καλύτερα να έχεις ευρωπαϊκή μόνο και μόνο εάν το θες στα ελληνικά.
Δεν ξέρω αν υπάρχουν διαφορές αλλά....
για να βγάζουν διαφορετικές ROM για την κάθε χώρα κάτι διαφορετικό έχουνε μέσα αλλιώς θα έβγαζαν μία ROM για όλη την Ευρώπη.
Αν Ξέρει κάποιος ας μας πει Γιατί βγάζουν διαφορετικές ROM Για ποιες χωρες ας μας πει.

Εγώ πάντως θα πέρναγα την Ευρωπαϊκή.
Αυτό έκανα τουλάχιστον στο δικό μου.

Γιατί και η Γερμανική ευρωπαϊκή δεν είναι; Μάλλον κάπου τα έχεις μπερδέψει . Στην ουσία όλες οι ευρωπαικές ROM ίδιες είναι απλά η Samsung τις χωρίζει ανά χώρα ή carrier (για τις branded) γιατί τη διευκολύνει στη διανομή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω ποιας χώρας είναι το τηλ μου

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, bardull said:

Που μπορώ να δω ποιας χώρας είναι το τηλ μου

Το τηλέφωνο ή το firmware που φοράει; Αν δεν έχει αλλαχθεί από κάποιον αυτό, λογικά η χώρα συμπίπτει. Για να το βρεις, θα πρέπει να δεις ποιο είναι το CSC region code. Για να το βρεις πατάς στον dialer της συσκευής σου *#1234# και θα σου βγάλει κάποιες πληροφορίες όπως και το CSC. Δες εδώ για να δεις σε ποια χώρα αντιστοιχεί το csc της δίκης σου συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζω ακρη

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

CP : N981BXXS3DUIF
CSC : N981BOXM3DUI5
Model :SM-N981B/DS

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε βγάζω ακρη

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


CP : N981BXXS3DUIF
CSC : N981BOXM3DUI5
Model :SM-N981B/DS

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


CP : N981BXXS3DUIF
CSC : N981BOXM3DUI5
Model :SM-N981B/DS

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, bardull said:

Δε βγάζω ακρη

Αν σου τα βγάζει έτσι, έχεις δίκιο που δεν βγάζεις άκρη μιας και απ' ότι βλέπω έχει αλλάξει σε σχέση με παλαιότερα. H συσκευή σου φοράει το universal OXM CSC firmware και μάλλον πρέπει να δεις τις περεταίρω οδηγίες για να βγάλεις άκρη όσον αφορά το region της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν πας στις ρυθμισεις,πληροφορίες τηλ,λογισμικό,μετά το Oxm έχει πάλι 3 γράμματα,εμένα έχει το phn που σημαίνει Nederland, Ολλανδια

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν νεώτερα για ui4 και android 12?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...