Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, chris1984 said:

Έχει σχέση και με την χώρα ή αν είναι branded

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

απο οτι βλεπω το csc  λεει swc , να υποθεσω ελβετικο? 

μια απορια που παντα ειχα , αξιζει να κατσω ναα σχοληθω με odin να περασω ελληνικο firmware η κανα αλλο η μπα κ χανω εγγυηση κ βαραει knox?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα Πολωνία είναι...άρα θα έχει σχέση και από πού είναι μάλλον .. υπομονή από βδομάδα σε εσάς λογικά ....

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω το csc  λεει swc , να υποθεσω ελβετικο? 
μια απορια που παντα ειχα , αξιζει να κατσω ναα σχοληθω με odin να περασω ελληνικο firmware η κανα αλλο η μπα κ χανω εγγυηση κ βαραει knox?
Στην παρούσα φάση δεν θα το κάνα. Θα έρθει.
Ίσως με κάνα factory να στρώσει.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα Ουγγαριας νομιζω, δεν εχει ερθει το τελευταιο update. Θα ερθει ομως μην αγχεστε.

Να κανω μια ερωτηση αν και νομιζω το ιδιο γινοταν στο Note10+ μου. Οταν κουνατε το τηλεφωνο, ακουγεται ενας ηχος σαν να παιζει κατι? Νομιζω ειναι φυσιολογικο της καμερας, αλλα δεν βλαπτει να ρωτησω κιολας 😄

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα Ουγγαριας νομιζω, δεν εχει ερθει το τελευταιο update. Θα ερθει ομως μην αγχεστε.
Να κανω μια ερωτηση αν και νομιζω το ιδιο γινοταν στο Note10+ μου. Οταν κουνατε το τηλεφωνο, ακουγεται ενας ηχος σαν να παιζει κατι? Νομιζω ειναι φυσιολογικο της καμερας, αλλα δεν βλαπτει να ρωτησω κιολας
Αν ανοίξεις την κάμερα και σου κάνει τον ίδιο θόρυβο είναι πρόβλημα, διαφορετικά είναι φυσιολογικό.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, chris1984 said:

Αν ανοίξεις την κάμερα και σου κάνει τον ίδιο θόρυβο είναι πρόβλημα, διαφορετικά είναι φυσιολογικό.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστω, μoλις το δοκιμασα. με ανοιχτη καμερα δεν κανει τιποτα. Ο οπτικος σταθεροποιητης ειναι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, μoλις το δοκιμασα. με ανοιχτη καμερα δεν κανει τιποτα. Ο οπτικος σταθεροποιητης ειναι?
Ναι αυτός είναι! Τώρα γτ το κάναν έτσι....

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, chris1984 said:

Ναι αυτός είναι! Τώρα γτ το κάναν έτσι....

Σε πολλές συσκευές συμβαίνει αυτό, φυσιολογικό είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά θηκουλα με στρογγυλεμένες γωνίες υπάρχει;;;
Μου κόβει τα χέρια και είναι δύσχρηστο.
Καμία σχέση με s20 ultra που είχα.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τον τελευταίο καιρό με έχει γλεντήσει το smarthings. Κάθε φορά που θα ανοίξω/κλείσω δεδομένα/wifi μου βγάζει ειδοποίηση για λίγα δευτερόλεπτα στην status bar "το Smarthings εκτελείται". Εν τω μεταξύ δεν το έχω ανοίξει ποτέ το smarthings ούτε, φυσικά, το έχω σετάρει ποτέ.

Ρίχτε καμιά ιδέα πως να το κόψω.

Screenshot_20211022-100530_Nova7.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει με εμένα με το bixby

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε στην εφαρμογή κ απενεργοποιεισετε τις ειδοποιήσεις; θα το ξανά κάνει; 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνδέεται μόνο με τα ακουστικα galaxy buds....και εγώ δεν θέλω να το βλέπω δεν ξέρω πως το απενεργοποιεις

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή κ μετά πάνω δεξιά στο i θα το κάνεις από εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Λογικά αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή κ μετά πάνω δεξιά στο i θα το κάνεις από εκεί. 

Ναι κανονικά μπορείς να το περιορίσεις έτσι. Απλά αναρωτιέμαι τι το κάνει trigger (και λογικά τρέχει και συνέχεια στο παρασκήνιο) ενώ μέχρι τώρα δεν εμφανιζόταν ποτέ και μάλιστα χωρίς να αναβαθμίσω κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κλειδώσει ημερομηνία πότε θα πάρει android 12 η σειρά note 20?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω γιατι σημερα το παρατηρησα και εχω ξενερωσει παρα πολυ.εκανα μια εστιαση απο κοντινη αποσταση στιν καπνο μου και βλεπω οτι θολωνει η καμερα .κανω αντιστοιχα το ιδιο με το note  9 που εχω ακομα και βλεπω μια χαρα εικονα οπως και στο Α51 που εχω .κανει εσας το ιδιο πραγμα ή εχω μονο εγω θεμα?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, george_hab said:

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω γιατι σημερα το παρατηρησα και εχω ξενερωσει παρα πολυ.εκανα μια εστιαση απο κοντινη αποσταση στιν καπνο μου και βλεπω οτι θολωνει η καμερα .κανω αντιστοιχα το ιδιο με το note  9 που εχω ακομα και βλεπω μια χαρα εικονα οπως και στο Α51 που εχω .κανει εσας το ιδιο πραγμα ή εχω μονο εγω θεμα?ευχαριστω.

 

received_950565922543515.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Τραβα λίγο ποιο μακριά το note δεν έχει macro  φακό 

Συμφωνω σε αυτο που λες .αν το τραβηξω βγαζει κανονικα αλλα το note 9 γιατι βγαζει και απο ποιο κοντα?

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση το σετ αισθητηρα-οπτικων του N9 με το Ν20 (S20U-S21U). Ο αισθητηρας ειναι παρα πολυ μεγαλυτερος (1/1.33"), και σε συναρτηση με το αρκετα ανοιχτο σταθερό διάφραγμα (f1.7) έχει ως αποτέλεσμα οτιδηποτε δεν ειναι εστιασμένο να φαινεται εντονα εκτος focus και συγκεκριμενα σε περιπτώσεις σαν αυτη οπου οταν το θεμα ειναι κοντα να δειχνει και soft στα ακρα. Επισης το min focus distance λογω των παραπάνω λόγων ειναι μεγαλυτερο αρκετα απο ενα σετ μικρου αισθητηρα - είναι και θέμα φυσικής. Επειδή δεν έχει ξεχωριστό σετ macro (οπως το S21u) το tip ειναι οπως σου ειπε ο παραπανω φίλος, φωτογραφιζεις απο πιο μακρια αφου εχεις εστιασει σωστα και μετα cropαρεις.

Γενικα θέλει εκμάθηση η καμερα αυτη, αλλα οταν την συνηθισεις μπορεις να κανεις πολλα πράγματα, και πολλα παραπάνω αν έχεις σοβαρή εμπειρια με φωτογραφία-βιντεο. Ο μεγαλος αισθητηρας εχει μεν καποια μειονεκτηματα οπως το παραπάνω, ομως εχει απειρα πλεονεκτήματα με κυριοτερο τον έλεγχο του βάθους πεδιου. Ενα εμπειρο φωτογραφικό ματι θα καταλαβει αμεσως οτι οι φωτογραφιες δεν ειναι τοσο flat οπως σε μικρου αισθητηρα συσκευες αλλα προσομοιαζουν πολυ περισσοτερο σε φωτογραφιες που εχουν βγει απο dedicated φωτ. μηχανες με μεγαλους αισθητηρες (πχ dx,m4/3 κλπ) αφου το θεμα απομονωνεται και είναι αισθητό πλέον αυτο το λεγόμενο "3D effect"

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, george_hab said:

 

received_950565922543515.jpeg

Όπως ακριβώς τα είπε πιο πάνω ο Βαμβακουλας. 

Σε αυτές τις περιπτώσεις το βάζεις λίγο πιο μακριά και στην επιλογή 2x. Νομίζω πως στο βγάζει και σαν πρόταση στην οθόνη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις .δεν το ειχα ψαξει καν και ουτς ειχα δωσει σημασια απλα τωρα εκατσα και το ειδα και κολλησα..ευχαριστω πολυ παιδια..

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδη ειμαι και εγω εν δυναμει αγοραστης η μπαταρια μετα απο τις αναβαθμισεις π.χ  3,1 εχει βελτιωθει?

σε σχεση με zfold 2 -προηγουμενους κατοχους ρωταω -εχει διαφορα?

 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...