Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αισθητήρας της βασικής κάμερας είναι μεγάλος και ο φακός εχει fixed διάφραγμα αρκετά μεγάλο ( f1.7 ) οπότε όσο πλησιάζεις το θέμα σου, τα υπόλοιπα θα είναι out of focus και θα φαίνονται θαμπά. Αυτό ισχύει και στις dlsr μηχανές (και σε όσες γενικά έχουν μεγάλους αισθητήρες), αλλά εκεί έχεις την επιλογή να κλείσεις το διάφραγμα του φακού.

 

Η λύση σε αυτή την περίπτωση αν τα θέλεις δλδ όλα εστιασμένα σε τύπου macro φωτο, είναι να πας πιο πίσω και μετά να κανεις crop.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Snapdragon έκδοση πήρε προχθές το security patch Ιουλίου 300mb περίπου. Είναι ένα κλικ πιο πίσω από την Ευρωπαϊκή Έκδοση.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θέμα έχει η εφαρμογή Tapatalk και μας πετάει για να δούμε τα σχόλια μέσο ίντερνετ και όχι εφαρμογης.....έχει θέμα εδώ και μήνες....lol
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την έκδοση 8.8.8 (αυτήν έχω εγώ) και θα τα βλέπεις κανονικά.

 

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

APKmirror ή με Google Search

 

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχει ένα πρόβλημα το κινητό του αδερφού μου και θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποιος μήπως είναι θέμα hardware η software. 

Το κινητό το προσέχει πολύ είναι πάντα σε θήκη και ζελατίνα.. Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά εχθές την ώρα που το δούλευε. 

received_913151199275967.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... μπορεί να μας πει κανείς μέσο Tapatalk.. γτ δεν δουλεύει το my phone.....; 

Η βγήκε καινούργια εφαρμογή και αν πώς την βρίσκουμε.... ευχαριστούμε 🙏

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα μέσω browser. Τώρα μπήκα από την εφαρμογή του fb. Έστειλα μηνύματα και στους mods χωρίς καμία απάντηση.

Κάποια λύση? 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, montoya_42 said:

Εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα μέσω browser. Τώρα μπήκα από την εφαρμογή του fb. Έστειλα μηνύματα και στους mods χωρίς καμία απάντηση.

Κάποια λύση? 

Δεν γνωρίζω κάποια λύση ούτε πήρα απάντηση και γω.... έμπαινα μέσο ταπαταλκ....τώρα ψαχνομαι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλήσπερα, αν δεν μπορειτε να συνδεθειτε μονο μεσω browser υπολογιστη, καντε ενα καθαρισμα τα cookies σας και ξαναδοκιμαστε... ευχαριστω. Ο,τι αφορα προβλήματα με το νεο φορουμ παρακαλω στο αντιστοιχο τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από pc και συνδέθηκα. Από το κινητό (Note 20 ultra) δεν γίνεται με τίποτα. Το γύρισα και σε pc mode αλλά τίποτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα ζωγραφικής να δουλεύει με S-PEN;;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 28/8/2021 at 5:58 ΜΜ, vwbestakos said:

Έχει να προτείνει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα ζωγραφικής να δουλεύει με S-PEN;;

Ρίξε μια ματιά εδώ… https://www.sammobile.com/samsung/best-s-pen-drawing-apps-galaxy-note-20-tab-s7/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση στο μικρότερο μοντέλο στην τιμή των 499 ευρώ?

https://www.mediamarkt.gr/product/smartphones-smartliving/smartphones/samsung-note-20-n980-256gb-mystic-grey/1540942

Δεν μπορώ να διαθεσω τα χρήματα για το ultra 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, babisa said:

Καλησπέρα μια ερώτηση πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση στο μικρότερο μοντέλο στην τιμή των 499 ευρώ?

https://www.mediamarkt.gr/product/smartphones-smartliving/smartphones/samsung-note-20-n980-256gb-mystic-grey/1540942

Δεν μπορώ να διαθεσω τα χρήματα για το ultra 

Εγώ προσωπικά επειδή είχα το note 20 ultra και πριν το note 10 plus θα σου έλεγα να αγοράσεις από γειτονικό  site ελαφρώς μεταχειρισμένο note 10 plus.

Στα 400 με 450 βρίσκεις άψογα και με υπόλοιπο εγγύησης μεγάλης χρονικής διάρκειας.

Έχω αυτό θα έκανα αλλά είναι προσωπική καθαρά άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ανεβάσει μία ερώτηση στην οποία ρωτούσα αν υπήρχε λύση στο ότι όλα τα παιχνίδια που παίζω χρόνια τώρα σε άλλες συσκευές,έπαιζαν με διπλή ταχύτητα στο Note 20 Ultra,όμως αυτή εξαφανίστηκε,μάλλον λόγω της μετάβασης στην νέα πλατφόρμα.

Τελικά ο μόνος τρόπος για να παίξω τα παιχνίδια στην φυσιολογική τους ταχύτητα,ήταν να πέσω στα 60 από τα 120Hz της οθόνης.

Όμως,είναι φυσιολογικό αυτό;Nα μην μπορούν δλδ τα παιχνίδια να τρέχουν φυσιολογικά αν η ανάλυση είναι στα 120Hz?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το spen και την έξυπνη επιλογή.

Όταν κάνω έξυπνη επιλογή και στην συνέχεια εξαγωγή κειμένου μου βγάζει ακαταλαβιστικα με μισά γράμματα ελληνικά μισά αγγλικά και σύμβολα.Αυτό συμβαίνει μόνο σε Ελληνικό κείμενο ενώ στα Αγγλικά δουλεύει σωστά.Ποια ρύθμιση πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο xda που ρίχνεις τα hz  της οθόνης κ απο οτι παρατήρησα 1 βδομαδα τωρα κανει αρκετή βελτίωση στη μπαταρία με τη χρήση που του κάνω. Οταν κλείνει η οθόνη πεφτει στα 45 αντι 60 που νε πχ

Για οποιον ενδιαφέρεται να το δοκιμασει εχεο 1 βδομαδα free premium

 https://forum.xda-developers.com/t/app-galaxy-max-hz-refresh-rate-control-quick-resolution-switcher-force-lowest-refresh-rate-on-screen-off-adaptive-mod-for-s20-series-and-more.4190239/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

εμενα ηρθε προχθες!!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...