Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακολουθώ το νήμα αλλά τελευταία άκρη δεν βγάζω.

Θα ήταν καλύτερα οι αντιπαραθεσεις και οι προσωπικές αντιδικιες να λύνονται βρε παιδιά με προσωπικά μηνύματα. Δυστυχώς δεν έχουμε την πολυτέλεια του χρόνου να διαβάζουμε πολλές σελίδες μέχρι να βρούμε θέματα που αφορούν καθαρά τη λειτουργία του κινητού.

 

Επειδή λοιπόν το ξαναπήρα το 12/512 παρατήρησα ότι έχει κάποια αύξηση θερμοκρασίας αλλά θεωρώ ότι είναι και λόγω του καλοκαιριού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επαγγελματία μην μιλάς πολύ. Έλα το καλό που σου θέλω . Ο κάθε τελευταίος έρχεται εδώ μέσα να μας την πει όλοι επαγγελματίας γίνεται και στην τελική δεν έχετε βγει από το σπίτι σας Έλα αγόρι μου άντε τράβα κάνε τη δουλειά σου τώρα και τέρμα

 

Αν εσύ είσαι τεχνικός εγώ είμαι αστροναύτης. Φίλε λοβοτομημενε άσε τις απειλές εδώ, να τις κάνεις στους φίλους και στους συγγενείς σου, όχι σε άτομα που δε ξέρεις γιατί θα βρεθείς προ εκπλήξεως.

Στη σπηλιά σου και γρήγορα. Στο επίπεδο σου δεν θα συνεχίσω να πέφτω.

 

Α, και τώρα το είδα ότι πήρες το N20ultra 4 κατοστάρικα!! Χαχαχα ρε μεγάλε μήπως πήρες κάνα κλώνο ή κλεμενο ή τίποτα τρακαρισμένο με φορτηγό? Κάτω από 750-800 δεν παίζει πουθενά οπότε χωριό που φαίνεται κολαουζο δεν θέλει.

 

Ξεκάθαρα μιλάμε για spam και trolling οπότε Report και block γιατί μας χαλάει το topic. Εγώ ήδη το έκανα, μπορεί όποιος θέλει να πράξει ανάλογα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε φίλε είμαι τεχνικός δουλεύω 20 χρόνια στα κινητά μέσα έχω αλλάξει χιλιάδες συσκευές τώρα τι να σου πω το setup στο οποίο αναφέρεσαι απλά δέν έχει σχέση 5 εφαρμογές έχω . Δεύτερον το βίντεο πολύ καλύτερο επίπεδο ότι και να λες τα έχω δίπλα δίπλα και απλά βγάζει καλύτερο . καλύτερη σταθεροποίηση καλύτερο σε όλα όπως και το Note 10 plus που είχε καλύτερη μπαταρία γρηγορότερη φόρτιση . Δυστηχως μαρεσει δεν μαρεσει αυτή ειναι η αλήθεια τα υπόλοιπα είναι θέμα καφενείου .

 

Δημήτρη, έχοντας κι εγώ και τις δύο συσκευές (Note 20 ultra και 12 pro max) στη φωτογραφία και ειδικότερα σε βραδυνές, το 12αρι υστερεί τρομερά. Δυστυχώς, δεν είναι καν κοντά. Την μέρα οκ αλλά εκεί στέκεται και το Α52 με το 1/5 των χρημάτων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πάντως γενικά τα iphone τείνουν να βγάζουν πολύ έντονα χρώματα!

Με το xperia 1ii σε σύγκριση με το iphone 11 pro max, έβλεπα και ιδίως σε νυχτερινές ότι ανέβαζε πολύ τους τόνους των χρωμάτων λές και τις πέρναγες τις φωτογραφίες απο κάποιο φίλτρο του instagram.

Στο video όμως μαμαγε!!!:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1050 έχει αυτή τη στιγμή στο skroutz κι εκεί κυμαίνεται συνήθως. Τα 920 από που προκύπτουν? Εννοείς χωρίς ΦΠΑ?

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ είσαι τεχνικός εγώ είμαι αστροναύτης. Φίλε λοβοτομημενε άσε τις απειλές εδώ, να τις κάνεις στους φίλους και στους συγγενείς σου, όχι σε άτομα που δε ξέρεις γιατί θα βρεθείς προ εκπλήξεως.

Στη σπηλιά σου και γρήγορα. Στο επίπεδο σου δεν θα συνεχίσω να πέφτω.

 

Α, και τώρα το είδα ότι πήρες το N20ultra 4 κατοστάρικα!! Χαχαχα ρε μεγάλε μήπως πήρες κάνα κλώνο ή κλεμενο ή τίποτα τρακαρισμένο με φορτηγό? Κάτω από 750-800 δεν παίζει πουθενά οπότε χωριό που φαίνεται κολαουζο δεν θέλει.

 

Ξεκάθαρα μιλάμε για spam και trolling οπότε Report και block γιατί μας χαλάει το topic. Εγώ ήδη το έκανα, μπορεί όποιος θέλει να πράξει ανάλογα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

 

Στο χωριό μου λένε ότι δεν φτάνει η αλεπού !!! Δεν μένω Ελλάδα γι'αυτό το βρήκα 400 ....βγες έξω από το καβούκι σου και έλα μην γεμίζεις το νήμα άλλο φτάνει είσαι κουραστικός . Όσο για την αναφορά όταν λένε άνθρωποι την αλήθεια είτε σ αρέσει είτε όχι αυτή είναι .α και κάτι ακόμα .. ακόμα ασχολείσαι;; Φίλε εγώ δουλεύω σε εταιρία πληροφορικής και δεν έχω ανάγκη να πετάξω και 400 και 1000 σε 2 συσκευές και σήμερα ήρθε και το ipad 2021 που παραγειλα ... Οπότε πίστεψέ με ούτε ανάγκη έχω να τρολαρο ούτε τίποτα . Εγώ μπήκα να πω το πρόβλημα μου αλλά από το βλέπω οι αργόσχολοι συνεχίζουμε να μπαίνουν εδώ μέσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δημήτρη, έχοντας κι εγώ και τις δύο συσκευές (Note 20 ultra και 12 pro max) στη φωτογραφία και ειδικότερα σε βραδυνές, το 12αρι υστερεί τρομερά. Δυστυχώς, δεν είναι καν κοντά. Την μέρα οκ αλλά εκεί στέκεται και το Α52 με το 1/5 των χρημάτων.

 

Δεν μίλησα πουθενά για φωτογραφίες.... Μόνο για βίντεο ... Τη σταθεροποίηση το iPhone δεν την πιάνει με τίποτα το note και μίλησα μόνο για το βίντεο για τίποτα άλλο.

 

 

Και φωτό για να κλείσω μερικά στόματα !!! Το πήρα 400 ευρώ με απόδειξη κουτί τα πάντα ... Χαλαρώστε λίγο έτυχε ... Όπως είχα πάρει περάσει 300 ένα note 10 plus me ραγισμένη οθόνη και με 20 ευρώ το ασφαλισα το έφτιαξα και τέλος ... Επειδή δεν μπορούμε να κάνουμε τέτοια πράγματα στην Ελλάδα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν σε άλλες χώρες ανάλογα πράγματα ... Πήρα το iphone 12 pro max 256 900 ευρώ πριν δύο μήνες πάλι γνήσιο φυσικά σφραγισμένο ...

prsvXDJ

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Στο χωριό μου λένε ότι δεν φτάνει η αλεπού !!! Δεν μένω Ελλάδα γι'αυτό το βρήκα 400 ....βγες έξω από το καβούκι σου και έλα μην γεμίζεις το νήμα άλλο φτάνει είσαι κουραστικός . Όσο για την αναφορά όταν λένε άνθρωποι την αλήθεια είτε σ αρέσει είτε όχι αυτή είναι .α και κάτι ακόμα .. ακόμα ασχολείσαι;; Φίλε εγώ δουλεύω σε εταιρία πληροφορικής και δεν έχω ανάγκη να πετάξω και 400 και 1000 σε 2 συσκευές και σήμερα ήρθε και το ipad 2021 που παραγειλα ... Οπότε πίστεψέ με ούτε ανάγκη έχω να τρολαρο ούτε τίποτα . Εγώ μπήκα να πω το πρόβλημα μου αλλά από το βλέπω οι αργόσχολοι συνεχίζουμε να μπαίνουν εδώ μέσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μίλησα πουθενά για φωτογραφίες.... Μόνο για βίντεο ... Τη σταθεροποίηση το iPhone δεν την πιάνει με τίποτα το note και μίλησα μόνο για το βίντεο για τίποτα άλλο.

 

 

Και φωτό για να κλείσω μερικά στόματα !!! Το πήρα 400 ευρώ με απόδειξη κουτί τα πάντα ... Χαλαρώστε λίγο έτυχε ... Όπως είχα πάρει περάσει 300 ένα note 10 plus me ραγισμένη οθόνη και με 20 ευρώ το ασφαλισα το έφτιαξα και τέλος ... Επειδή δεν μπορούμε να κάνουμε τέτοια πράγματα στην Ελλάδα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν σε άλλες χώρες ανάλογα πράγματα ... Πήρα το iphone 12 pro max 256 900 ευρώ πριν δύο μήνες πάλι γνήσιο φυσικά σφραγισμένο ...

prsvXDJ

https://ibb.co/KVWsKpj

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ δουλεύω σε εταιρία πληροφορικής και δεν έχω ανάγκη να πετάξω και 400 και 1000 σε 2 συσκευές και σήμερα ήρθε και το ipad 2021 που παραγειλα ... Οπότε πίστεψέ με ούτε ανάγκη έχω να τρολαρο ούτε τίποτα

 

Με τα γραφόμενα σου είσαι απλά ο ΟΡΙΣΜΟΣ του TROLL. Το που δουλεύεις και πόσα χρήματα βγάζεις ποσώς ενδιαφέρει οποιονδήποτε, ούτε θα εντυπωσιάσεις κάποιον, και απεναντίας δείχνεις στους υπόλοιπους πόσο επιδειξίας και ακοινωνητος εισαι. Δες το σαν δωρεάν συμβουλή, no offense.

 

 

 

 

 

Δεν μίλησα πουθενά για φωτογραφίες.... Μόνο για βίντεο ... Τη σταθεροποίηση το iPhone δεν την πιάνει με τίποτα το note και μίλησα μόνο για το βίντεο για τίποτα άλλο.

 

Αν το επιχείρημα σου είναι η καλύτερη σταθεροποιηση τότε σηκώνω τα χέρια ψηλά και παραιτούμαι (αν και το έχω κάνει ηδη). Αφού δεν έχεις ιδέα για hardware τεχνικές κλπ και το μόνο επιχείρημα που έμεινε είναι το ois του βίντεο τότε για όποιον γνωρίζει γίνεσαι ακόμα πιο γραφικός.

 

Ps. η άποψη σου ότι το n10plus είναι ανώτερο από το n20ultra που πήγε? Επιχείρημα υπάρχει ή κι αυτό αυθαίρετο όπως τα υπόλοιπα συμπεράσματα?

 

 

Αφού λοιπόν σου τελείωσαν τα επιχειρήματα συνεχίζεις με τα παρακατω

 

 

βγες έξω από το καβούκι σου και έλα μην γεμίζεις το νήμα άλλο φτάνει είσαι κουραστικός . Όσο για την αναφορά όταν λένε άνθρωποι την αλήθεια είτε σ αρέσει είτε όχι αυτή είναι .α και κάτι ακόμα .. ακόμα ασχολείσαι;;

 

Ναι το παραδέχομαι ότι έπεσα στο επίπεδο σου και κακώς. Όπως είπα και πριν με το να σου απαντάω σου δίνω αξία, και σε λοβοτομημενους Νεάντερταλ που δεν ξέρουν να συζητάνε, δεν έχουν τρόπους και προφανώς και παιδεία, είναι ΚΑΝΟΝΑΣ ότι δεν ερχόμαστε σε αντιπαράθεση, οπότε ναι, δικό μου λάθος.

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μίλησα πουθενά για φωτογραφίες.... Μόνο για βίντεο ... Τη σταθεροποίηση το iPhone δεν την πιάνει με τίποτα το note και μίλησα μόνο για το βίντεο για τίποτα άλλο.

 

Ναι, στο βίντεο είναι πολύ δυνατό. Δυστυχώς όμως η αδυναμία στη (βραδινή κυρίως) φωτογραφία το καθιστά ημιτελές και προσωπικά τουλάχιστον γι αυτό δεν το προτιμώ ως βασική συσκευή (και για διάφορα κλειδώματα-ελλείψεις)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο βίντεο είναι πολύ δυνατό. Δυστυχώς όμως η αδυναμία στη (βραδινή κυρίως) φωτογραφία το καθιστά ημιτελές και προσωπικά τουλάχιστον γι αυτό δεν το προτιμώ ως βασική συσκευή (και για διάφορα κλειδώματα-ελλείψεις)

 

Προσωπικά να σου πω την αλήθεια επειδή αν θέλω βραδινή φωτογραφία προτιμώ την φωτογραφική και από κει και έπειτα εξάλλου σε μία φωτογραφία βραδινή καλύτερα να έχεις ένα τριποδάκη οπότε όλο αυτό το κάνει λίγο άβολο και τα δύο πιστεύω ότι είναι πολύ καλά το μήλο πιστεύω ότι είναι λίγο καλύτερα και από κει και έπειτα πλέον έχω πάρει την απόφασή μου ότι μάλλον θα το πουλήσω και εγώ γιατί δεν μπορώ με αυτό το αίσχος για μπαταρία που έχει

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για βραδυνή φωτογραφία λές και αυτό είναι το μόνο θέμα μεταξύ ΝΟΤΕ και Iphone. Δηλαδή με τη φωτογραφία τη μέρα είστε ευχαρισημένοι; Αν ναί τότε μόλλον έχει πρόβλημα η δική μου συσκευή που φαίνεται να βγάζει την ίδια φώτο λίγο πιο θαμπή και με λιγότερο φωτισμό σε σχεση με το Iphone
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για βραδυνή φωτογραφία λές και αυτό είναι το μόνο θέμα μεταξύ ΝΟΤΕ και Iphone. Δηλαδή με τη φωτογραφία τη μέρα είστε ευχαρισημένοι; Αν ναί τότε μόλλον έχει πρόβλημα η δική μου συσκευή που φαίνεται να βγάζει την ίδια φώτο λίγο πιο θαμπή και με λιγότερο φωτισμό σε σχεση με το Iphone

 

Το να αρέσκεται κάποιος στα pop χρώματα του iphone, δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή αποτύπωση φωτογραφίας και χρωμάτων αλλά και ούτε ότι άλλες συσκευές επειδή έχουν πιο real αποχρώσεις είναι λάθος!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το να αρέσκεται κάποιος στα pop χρώματα του iphone, δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή αποτύπωση φωτογραφίας και χρωμάτων αλλά και ούτε ότι άλλες συσκευές επειδή έχουν πιο real αποχρώσεις είναι λάθος!

 

παρά πολύ σωστά Νίκο!παρεπιπτόντως το 1 ii βρισκει καθε φορα τροπο να με εντυπωσιαζει σε χρωματα σωστα!

 

τέλος για την μπαταρία του Νοτε...πια το δοκιμάζω καθημερινά στην δουλειά μου και τρώει ξύλο.ουτε μια φορά δεν με άφησε με αυτά που θεωρώ εγώ ξύλο και ότι του κάνω!φωτό,βιντεο,ανοιχτα δεδομένα,κλησεις,μηνυματα,περιηγηση κτλ.καθημερινες τρελλές δηλαδή!

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Με τα ίδια χρήματα που το αγόρασες στο παίρνω πάντως, άσε να έχω εγώ την άθλια μπαταρία.. Τι λες

 

sent from S10 Lite

 

Θεωρώ απλά αστείο αυτό που λες !!!! Εκτός και αν θεωρείς ότι είμαστε χαζοί όλοι για να το πουλήσω όσο το πήρα !!

 

 

Μου ήρθε ενημέρωση 1 γιγα λέει Ιουλίου !!!

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

(Σχεδόν) αναμενόμενη απάντηση... όχι να σε πω και χαζό! Χαζό θα πω το σημείο από εκεί που το πήρες!

 

sent from S10 Lite

 

Κοίταξε ίσως αλλά σκέψου το γεγονός ότι εδώ τα περνούν δωρεάν τα κινητά με συνδέσεις !!! Οπότε ίσως απλά δεν ενδιαφέρονται !! Καθαρά Γερμανίδα ήταν .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καποια θενατα που δεν ειχα σε οροηγουνενο note ισως φταιει το android 11αλλα πειτε μου και εσεις.

Ακουω ραδιο με εφαρμογη internet radio σε χχ ενταση. Σκαει μηνυμα χαμηλωνει η ενταση. Αρα πρεπει να το δυναμώσω ας πουμε τερμα.σκαει αλλη ειδοποίηση ξανά δυναμωνει στγν προηγούμενηενταση και το τερμα ειναι οντως τερμα και σου σπαει το αυτι...γενικα οσο σκανε ανεβαινει και κατεβαινει η ενταση πραγμα ηλιθιο.

Δευτερον εχω ηχο απο διαφιμησεις ενω τα εχω ολα κλειστα.

Πρεπει να κλεισω τα οαντα μαζι με μημ ενοχλείτεκαι με mute.Αλλιως αν εχω απλα κλειστο τον ηχο στο παιχνιδι βγαζει κατι ηχους.Η απο την χ διαφιμιση όχι σε όλες.

Καμια γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Το να αρέσκεται κάποιος στα pop χρώματα του iphone, δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή αποτύπωση φωτογραφίας και χρωμάτων αλλά και ούτε ότι άλλες συσκευές επειδή έχουν πιο real αποχρώσεις είναι λάθος!

 

Παιδιά όπως είδατε δε μιλησα για χρώματα. Είπα ότι ιδια φωτογραφία τραβηγμένη με το δικό μου Ν20U και το καινούργιο iphone φίλου, κατέβασα αυτιά. Πολύ πιο καθαρή και λεπτομερής αποτύπωση στο Iphone. Τα χρώματα είναι υποκειμενικά.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά???? Ο ένας προτιμάει το iphone. Μπράβο του. Ο άλλος το note. Μαγκιά του. Αν σας βάλουμε στο ιδιο δωμάτιο είστε ικανοί να πλακωθειτε. Το χαβαλέ μας κάνουμε. Και στην τελική ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ. Υπάρχει μόνο η συσκευή που τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή καλύπτει τις ανάγκες μας. Αντε και καλά μπάνια.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος της συσκευής εδω και περίπου 2 μηνών μόλις πριν από μερικές ημέρες αποφάσισα να ...ασχοληθώ με το 5G όταν βρέθηκα στην Θεσσαλονίκη. Ετσι γύρισα απλώς την συσκευή από τις Ρυθμίσεις --> Συνδέσεις στο 5G την έκανα μια επανεκκίνηση και μέτρησα την ταχύτητα η οποία ήταν λίγο κάτω από τα 200 Mpbs. Παρομοίως και στις Σέρρες την ξαναμέτρησα την επόμενη ημέρα και ήταν αρκετά πιο κάτω από τα 200 αν θυμάμαι καλά γύρω στα 160. Εκτοτε το ξαναγύρισα στο 4G γιατί στην πόλη των Σερρών δεν είναι ακόμη πλήρης η κάλυψη σε όλες τις περιοχές και όσες φορές κι αν το είδα ήταν σχεδόν πάντα στο 4G όταν άνοιγα τα δεδομένα, παρόλο που ήταν ρυθμισμένο στο 5G.

Προφανώς και δεν είναι αυτή η αναμενόμενη 5G ταχύτητα. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να ανέβει πέρα από το απλό γύρισμα στο 5G ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά???? Ο ένας προτιμάει το iphone. Μπράβο του. Ο άλλος το note. Μαγκιά του. Αν σας βάλουμε στο ιδιο δωμάτιο είστε ικανοί να πλακωθειτε. Το χαβαλέ μας κάνουμε. Και στην τελική ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ. Υπάρχει μόνο η συσκευή που τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή καλύπτει τις ανάγκες μας. Αντε και καλά μπάνια.

 

Δυστυχώς αν και έχω και τις δύο συσκευές καλό το iPhone Χρυσό εύκολο ταχύτατό αλλά η ευκολία που μου δίνει το note δυστυχώς δεν τη βρίσκεις αλλού

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να βγαζεται το iphone καλύτερο; ένα τόσο περιορισμένο λειτουργικό. Το είχα παλιότερα ούτε τα μισά δεν κάνει όπως κάνω στο Note τώρα. Ισως θεωρείτε σημαντικό να ανεβαζεται φώτο στα social media η να είστε μοντερ και να τραβάτε όλοι μέρα βίντεο. Τι να το κάνω το ταχύτατο αν σε περιορίζει σε πολλά. Ίσως κάνω εγώ λάθος. Το Note κάνω στο 90% ότι στο pc δεν με περιορίζει πουθενά δεν το αλλάζω με τίποτα. Ένα καλό ρολόι να βγάλει και είμαστε σούπερ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ες σας αφου πουλησα το Samsung Galaxy Z Fold 2 μου επειδη δεν με βολευε καθολου και απο τοτε που το αγορασα αντε να το χρεισιμοποιησα 4 φορες συνολικα αποφασισα να παω στο Samsung Galaxy Note 20 Ultra με την καμερα του που φτανει ως τα 50Χ ΖΟΟΜ ισως να ειναι και το τελευταιο Note που βγαινει στην αγορα για την ωρα συμφωνα με φημες του διαδικτυου παντοτε δεν γνωριζουμε καθαρα.

 

Το πενακι s pen εχει αλλη χαρη αλλη ομορφια.

 

Εχω παραλληλα και το Samsung Galaxy S21 το απλο οχι το Plus αλλα ουτε και το Ultra.

 

Το θεμα μου που αντιμετοπιζω ειναι οτι χρεισιμοποιηω καθημερινα και τα δυο κινητα με wifi και 5g data δεδομενα ομως το Note δεν μου διαρκει μια μερα ολοκληρη οπως το s21 που μου διαρκει δυο μερες μεσα στο νερο.

 

Παιχνιδια δεν παιξω να το ξεκαθαρισω αυτο. Επισης το Note οταν βλεπω βιντεο στο tiktok ή οταν ειμαι μεσα στο σπιτι ή εξω στον ηλιο (περπατημα και λογικο αυτο να ζεστενεται) ζεστενεται τοσο πολυ που ψηνεις αβγο πανω του κυριολεκτικα ομως σε σχεση με το iPhone 12 μου που εχω επισης και το S21 μου που δεν ζεστενεται σε τοσο μεγιστο βαθμο. Αντιμετοπιζει καποιος αλλος αυτο το θεμα ;

Επισης στο Note 20 Ultra πανω δεξια που ειναι η μπαρια του wifi διπλα γραφει volte της Epic που σημαινει τι ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ες σας αφου πουλησα το Samsung Galaxy Z Fold 2 μου επειδη δεν με βολευε καθολου και απο τοτε που το αγορασα αντε να το χρεισιμοποιησα 4 φορες συνολικα αποφασισα να παω στο Samsung Galaxy Note 20 Ultra

ήμουν σε δίλλημα να πάρω το ZFold 2 ή το Note 20 Ultra.

Tο παραπάνω απόσπασμα του μηνύματός σου,ήταν καθοριστικό.

Παρήγγειλα το πρωί το Note από τον Γερμανό στα 929€ με 450€ δωροεπιταγές και τιμολόγιο.

Τελικό κόστος,386,29€.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα εχθές και θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με την ρύθμιση της φωτογραφικής μηχανής.

Προσπάθησα να βγάλω μία κοντινή φωτό-το αντικείμενο σε απόσταση 15cm περίπου-με φωτισμό δωματίου και η φωτογραφική ή δεν μπορούσε να εστιάσει ή όταν πατούσα τον κύκλο στο κέντρο της οθόνης,εστίαζε αλλά το περιβάλλον γύρω από το αντικείμενο θάμπωνε.

Ποιά ή ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις για να βγεί σωστή φωτό σε αντίστοιχο περιβάλλον;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...