Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλά πράγματα μπορούν να γίνουν και το συγκεκριμένο ειδικά, αποκλείω να είναι θέμα hardware, είναι πολλά πράγματα που δεν τα δίνουν στις παλαιότερες συσκευές πολύ απλά για λόγους μάρκετινγκ. Αν τα δώσεις όλα στο προηγούμενο πως θα διαφοροποιησεις το τελευταίο μοντελο?

 

Δειτε και με τα update τι έγινε και το κράξιμο που έχει φάει τόσα χρόνια και απλά έδωσε 1 χρόνο ακόμα. Που με τις συσκευές που υπάρχουν σήμερα με τόση δύναμη θα μπορούσε για ΠΛΑΚΑ να δίνει 5 χρόνια. Τα "κινητα" (υπολογιστές τσέπης για την ακριβεια) έχουν φτάσει στο τέλμα όσον αφορά τα χαρακτηριστικά τους, οπότε οι αλλαγές πλέον είναι απλές "πινελιες" και δεν αφορούν ουσιαστικές αλλαγές.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και το directors view θα μπορουσαν με τον εναν η τον αλλο τροπο!!!!δεν νομιζω,προσοχη,δεν λεω δεν πιστευω....δεν νομιζω οτι ειναι θεμα τοσο hardware κι εκει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

dual photo?????ειχαμε και τετοιο????

 

εννοείς αυτό??/

 

 

https://www.samsung.com/global/galaxy/what-is/dual-capture/

 

 

ευτυχώς αυτό το έχω στο Χαβαη μου!!!!

 

Το live focus που αναφέρει το άρθρο δεν υπάρχει πλέον. Θεωρείται ότι έχει αντικατασταθεί από το single take.

Αυτό που εννοώ θα το δείς και εδώ μαζί με άλλ καλούδια που μας έχει στερήσει η Sammy:

https://allaboutgalaxynote.com/galaxy-note-4-how-to-guides/galaxy-note-4-camera-modes-user-guide/

Αλλα ψάξε για dual camera mode στο ΝΟΤΕ 4

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καλώδιο για σύνδεση dex με οθόνη αλλά θέλω να φορτίζει σύγχρονος και να συνδέσω πληκτρολόγιο. Κάνει αυτό το hub https://www.priveshop.gr/product/17001555/KALWDIA-METATROPEIS/SWITCHES/SAMSUNG-EE-P3200-USB-3-0-3-1-GEN-1-TYPE-C-ARGYROS?skr_prm=WyI0NGE0MjZlOC1hMjI5LTQ3ZWItOWE0YS1kOTQ4NjBjZWE1NzUiLDE2MjE0Mjk5MTAyNTUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiJndGMtYyJ9XQ

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καλώδιο για σύνδεση dex με οθόνη αλλά θέλω να φορτίζει σύγχρονος και να συνδέσω πληκτρολόγιο. Κάνει αυτό το hub https://www.priveshop.gr/product/17001555/KALWDIA-METATROPEIS/SWITCHES/SAMSUNG-EE-P3200-USB-3-0-3-1-GEN-1-TYPE-C-ARGYROS?skr_prm=WyI0NGE0MjZlOC1hMjI5LTQ3ZWItOWE0YS1kOTQ4NjBjZWE1NzUiLDE2MjE0Mjk5MTAyNTUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiJndGMtYyJ9XQ

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω παρόμοιο noname και παίζει μια χαρά

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τον ορθό τρόπο αντιγραφής όλων των αρχείων από παλιά σε νέα sd card? Αγόρασα μία νέα μεγαλύτερης χωρητικότητας και θέλω να τα μεταφέρω όλα χωρίς να μπλέξω με αντίγραφα φακέλων viber fotos, camera κτλ.

Χρειάζεται να την κάνω πρώτα format σε fat 32 ή κάτι άλλο? Υπάρχει τρόπος να ταιριάξουν όλα και να κουμπωσουν στους αντίστοιχους φακέλους ή πρέπει να τα κάνω το κάθε ένα ξεχωριστά?

 

Update: το βρήκα, είμαι οκ, ευχαριστώ.

Edited by gtaz
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρόμοιο noname και παίζει μια χαρά
Λέω αν παίζει κάτι με το ρεύμα για να δουλέψει το hub

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέω αν παίζει κάτι με το ρεύμα για να δουλέψει το hub

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ένα κινέζικο που έχω δεν δίνει ρεύμα ο φορτιστής του note αλλά δίνει του ipad ...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...με το τελευταίο update μαϊου ... Νομίζω η κάμερα νύχτα ζουμ σε φεγγάρι...δεν είναι τόσο καλή όπως πριν....μια κιτρινιλα και θολούρα είδα... Μήπως υπάρχει άλλη ρύθμιση για ζουμ της νύχτας;;; πάντα μιλάμε για zoom 50x

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...με το τελευταίο update μαϊου ... Νομίζω η κάμερα νύχτα ζουμ σε φεγγάρι...δεν είναι τόσο καλή όπως πριν....μια κιτρινιλα και θολούρα είδα... Μήπως υπάρχει άλλη ρύθμιση για ζουμ της νύχτας;;; πάντα μιλάμε για zoom 50x

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις δικιο εβγαλα σημερα φωτογραφια και οντως βλεπω κιτρινιλα εντονη και θολουρα αλλα για ρυθμιση δεν ξερω ..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο εβγαλα σημερα φωτογραφια και οντως βλεπω κιτρινιλα εντονη και θολουρα αλλα για ρυθμιση δεν ξερω ..
Ναι αυτό έχω και γω..... Δεν ξέρω αν θέλει ρυθμίσεις για θέμα ζουμ και φεγγάρι.. αλλά ίσως είναι θέμα . update... Θα δείξει..

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξεκίνησε αναβάθμιση Ιουνίου, παιδιά.

Note 20 ultra 12/512 γερμανικό

 

Ξέρουμε αν έχουν φτιάξει την κιτρινίλα στην camera; Το κάνουν όλο και ''καλύτερο'' τελικά...:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στο βίντεο,με 8κ,βλεπετε κι εσείς σαν να κάνει νερά η κάμερα?σαν να είναι σε υγρή μορφή ένα πράμα η εικόνα?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα , έχω ένα θέμα με την συσκευή . Γενικα την έχω για δεύτερη δεν την δουλεύω πολύ πολύ πχ σήμερα ούτε Ίντερνετ ούτε τίποτα μια κλήση μισή ώρα και με δυο κάρτες την έχω …σβηστεί οθόνη συνέχεια χωρίς always on … και από το πρωί έχει 59% είναι φυσιολογικό ; Να συμπεριφέρεται τόσο άθλια στο θέμα μπαταρίας ;; Για το στήσιμο της απλά έκανα μεταφορά δεδομένων από iPhone
Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη για την απορία μου αλλά έδωσες έναν σκασμό λεφτά για δεύτερη συσκευή και μάλιστα που δεν την δουλεύεις?

 

sent from S10 Lite

Φίλε το πήρα 400 ευρώ !!! Δεν είναι και τόσα πολλά !!! Την πήρα γιατί ήταν προσφορά !!! Και γιατί λατρεύω την σειρά έως το πουλήσω όμως .

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα είχα σχεδόν όλη την σειρά!! Αλλά πλέον έχω 12 pro max λόγο σταθερότητας ταχυτητασ μπαταρία βίντεο δεν το συζητάμε είναι πολύ καλύτερο!!! Η γνώμη μου πάντα για μένα
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι γνώμη σου ότι είναι κατώτερο από το 12 pro max! Εγώ πάλι δεν τα συγκρίνω πουθενά. Επιπλέον η μπαταρία του δεν είναι χάλια (έχει αναφερθεί πολλάκις το συγκεκριμένο θέμα-ελαφρως κατώτερη αυτονομία απο sd865) και αυτό που αναφέρεις παραπάνω σε καμία περίπτωση δεν είναι φυσιολογικό και οφείλεται καθαρά στο set up που έχεις.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι γνώμη σου ότι είναι κατώτερο από το 12 pro max! Εγώ πάλι δεν τα συγκρίνω πουθενά. Επιπλέον η μπαταρία του δεν είναι χάλια (έχει αναφερθεί πολλάκις το συγκεκριμένο θέμα-ελαφρως κατώτερη αυτονομία απο sd865) και αυτό που αναφέρεις παραπάνω σε καμία περίπτωση δεν είναι φυσιολογικό και οφείλεται καθαρά στο set up που έχεις.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίταξε φίλε είμαι τεχνικός δουλεύω 20 χρόνια στα κινητά μέσα έχω αλλάξει χιλιάδες συσκευές τώρα τι να σου πω το setup στο οποίο αναφέρεσαι απλά δέν έχει σχέση 5 εφαρμογές έχω . Δεύτερον το βίντεο πολύ καλύτερο επίπεδο ότι και να λες τα έχω δίπλα δίπλα και απλά βγάζει καλύτερο . καλύτερη σταθεροποίηση καλύτερο σε όλα όπως και το Note 10 plus που είχε καλύτερη μπαταρία γρηγορότερη φόρτιση . Δυστηχως μαρεσει δεν μαρεσει αυτή ειναι η αλήθεια τα υπόλοιπα είναι θέμα καφενείου .

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λοιπόν σαν επαγγελματίας φωτογράφος, θα σου πω ότι σε camera hardware δεν υπάρχει καμία επαφή μεταξύ των 2 συσκευών- ο 1/1.3" 108mp αισθητήρας είναι πολύ μπροστά από τον αντίστοιχο λιλιπουτειο του iPhone, + τον τηλεφακό 5x + το hybrid zoom κλπ κλπ. Όσον αφορά το βίντεο του iphone υπό συνθήκες να είναι ένα κλικ καλύτερο και αυτό κυριως σε επίπεδο software, όμως υπολείπεται σε έλεγχο βάθους πεδίου με τον μικρό αισθητήρα. Δεν θα κάτσω να μπω σε περαιτέρω αναλύσεις, δεν χρειάζεται, τα βασικά που αναφέρω, αρκούν.

 

Επισης το με να υποστηρίζεις οτι το note 10 plus είναι καλύτερο έστω και σε μπαταρια/φόρτιση και δεν ξέρω και που αλλού το θεωρείς, δεν συνάδει με το να λες ότι έχεις εμπειρία χιλιάδων συσκευών. 1ον γιατί δεν είχες μόνο εσύ πολλές συσκευές, αλλά οι περισσότεροι από όσους γράφουμε εδώ μέσα, και 2ον συγκεκριμένα το n10lus επειδή το είχα και αυτό, είναι κατώτερο σε όλα από το n20 ultra, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι είναι μια πολύ καλή συσκευή ακόμη και σήμερα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λοιπόν σαν επαγγελματίας φωτογράφος, θα σου πω ότι σε camera hardware δεν υπάρχει καμία επαφή μεταξύ των 2 συσκευών- ο 1/1.3" 108mp αισθητήρας είναι πολύ μπροστά από τον αντίστοιχο λιλιπουτειο του iPhone, + τον τηλεφακό 5x + το hybrid zoom κλπ κλπ. Όσον αφορά το βίντεο του iphone υπό συνθήκες να είναι ένα κλικ καλύτερο και αυτό κυριως σε επίπεδο software, όμως υπολείπεται σε έλεγχο βάθους πεδίου με τον μικρό αισθητήρα. Δεν θα κάτσω να μπω σε περαιτέρω αναλύσεις, δεν χρειάζεται, τα βασικά που αναφέρω, αρκούν.

 

Επισης το με να υποστηρίζεις οτι το note 10 plus είναι καλύτερο έστω και σε μπαταρια/φόρτιση και δεν ξέρω και που αλλού το θεωρείς, δεν συνάδει με το να λες ότι έχεις εμπειρία χιλιάδων συσκευών. 1ον γιατί δεν είχες μόνο εσύ πολλές συσκευές, αλλά οι περισσότεροι από όσους γράφουμε εδώ μέσα, και 2ον συγκεκριμένα το n10lus επειδή το είχα και αυτό, είναι κατώτερο σε όλα από το n20 ultra, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι είναι μια πολύ καλή συσκευή ακόμη και σήμερα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

 

Φίλε δεν θα συνεχίσω να σου λέω αυτά τα οποία πιστεύω βλέπω και είναι σίγουρος γιατί δεν υπάρχει λόγος οι κολλημένοι άνθρωποι θα μείνουν μία ζωή κολλημένη το αν έχεις πολλές συσκευές το αν είσαι φωτογράφος και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι δικό σου θέμα και δεν με ενδιαφέρει εγώ ξέρω πολύ καλά στην πράξη πότε τα περισσότερα android δυστυχώς στο βίντεο υστερούν πάρα πολύ τώρα εσύ συνέχισε να ζεις στον φανταστικό σου κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το πήρα 400 ευρώ !!! Δεν είναι και τόσα πολλά !!! Την πήρα γιατί ήταν προσφορά !!! Και γιατί λατρεύω την σειρά έως το πουλήσω όμως .

 

Καλημέρα

Μια ερωτηση απο περιεργεια.Πως μια συσκευη των 1000€ την πήρες μονο 400?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν θα συνεχίσω να σου λέω αυτά τα οποία πιστεύω βλέπω και είναι σίγουρος γιατί δεν υπάρχει λόγος οι κολλημένοι άνθρωποι θα μείνουν μία ζωή κολλημένη το αν έχεις πολλές συσκευές το αν είσαι φωτογράφος και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι δικό σου θέμα και δεν με ενδιαφέρει εγώ ξέρω πολύ καλά στην πράξη πότε τα περισσότερα android δυστυχώς στο βίντεο υστερούν πάρα πολύ τώρα εσύ συνέχισε να ζεις στον φανταστικό σου κόσμο
Παρομοίως φίλε και γω γενικά αποφεύγω να μιλάω, πόσο μάλλον να έρχομαι σε αντιπαράθεση με λοβοτομημενους.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως φίλε και γω γενικά αποφεύγω να μιλάω, πόσο μάλλον να έρχομαι σε αντιπαράθεση με λοβοτομημενους.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

 

Επαγγελματία μην μιλάς πολύ. Έλα το καλό που σου θέλω . Ο κάθε τελευταίος έρχεται εδώ μέσα να μας την πει όλοι επαγγελματίας γίνεται και στην τελική δεν έχετε βγει από το σπίτι σας Έλα αγόρι μου άντε τράβα κάνε τη δουλειά σου τώρα και τέρμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα

Μια ερωτηση απο περιεργεια.Πως μια συσκευη των 1000€ την πήρες μονο 400?

 

Το βρήκα και το πήρα . Ότι κάνει 1000 τι σημαίνει ότι αξίζει και τόσο χθεσινό τηλέφωνο είναι δηλαδή ήμαρτον .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...