Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο, κι εμένα κάνει το ίδιο. Πρέπει να έχει μπει σε deep sleep, αν κάνεις αναπάντητη λίγο μετά το κλείδωμα που είναι ακόμα ξύπνιο τότε εμφανίζεται κανονικά.

 

Το έκανα report στο Samsung members, αν πάρω απάντηση θα την μεταφέρω εδώ.

Edited by drdino
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο, κι εμένα κάνει το ίδιο. Πρέπει να έχει μπει σε deep sleep, αν κάνεις αναπάντητη λίγο μετά το κλείδωμα που είναι ακόμα ξύπνιο τότε εμφανίζεται κανονικά.

 

Το έκανα report στο Samsung members, αν πάρω απάντηση θα την μεταφέρω εδώ.

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μετά από υπερβολικό ψάξιμο διαπίστωσα ότι το πρόβλημα δημιουργήθηκε από την τελευταία αναβάθμιση κ το έχουν αναφέρει στο εξωτερικό. Επειδή την συσκευή την έχω 5 μέρες είχα αρχίσει να ανησυχώ γιατί κ εχθές ανακάλυψα άλλη μια χαζομάρα με τα μηνύματα κ κυρίως το message. Κ πειραματιστκα με το κινητό της γυναίκας μου για να το ανακαλύψω. αφού έστειλα ένα σωρό μηνύματα. Η γυναίκα έχει ένα p30 κ Όταν είναι στο ίντερνετ συνδεδεμένη κ εγώ όχι τα μηνύματα δεν έρχονται εκτός κ βρεθώ σε ίντερνετ, όταν το κλείσει κ στείλει κανονικό sms όντως αλλάζει κ ο χρωματισμός της κ μου έρχονται κανονικά χωρίς να είμαι σε σύνδεση. Τι χαζομάρα είναι αυτο; θα ήθελα να υπάρχουν και οι 2 επιλογές ,να μην δεσμεύομαι αν ο άλλος είναι σε σύνδεση για να είμαι κ εγώ να λάβω το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρα είναι αυτο; θα ήθελα να υπάρχουν και οι 2 επιλογές ,να μην δεσμεύομαι αν ο άλλος είναι σε σύνδεση για να είμαι κ εγώ να λάβω το μήνυμα.

Μηνύματα - τρείς τελείες επάνω δεξιά - Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις συνομιλίας - Ξανά. αποσ. συνομ. που δεν παρ.

Βάλε : Ως μήνυμα κειμένου ή πολυμέσων

 

Με αυτήν την ρύθμιση, εάν δεν σταλεί σας Μήνυμα Συνομιλίας (RC), μετά από λίγο θα πρέπει να σταλεί σαν SMS.

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο θα συμβαίνει γιατί έτσι δουλεύει το iMessage της Apple εδώ και χρόνια.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα - τρείς τελείες επάνω δεξιά - Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις συνομιλίας - Ξανά. αποσ. συνομ. που δεν παρ.

Βάλε : Ως μήνυμα κειμένου ή πολυμέσων

 

Με αυτήν την ρύθμιση, εάν δεν σταλεί σας Μήνυμα Συνομιλίας (RC), μετά από λίγο θα πρέπει να σταλεί σαν SMS.

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο θα συμβαίνει γιατί έτσι δουλεύει το iMessage της Apple εδώ και χρόνια.

 

Φίλε μου πρέπει να έχεις δίκιο θα το δοκιμάσω. Μια χαζή ερώτηση γιατί δεν την είχα αυτή την εφαρμογή. Όταν στέλνω μηνύματα κ είναι στην επιλογή wifi τα μηνύματα είναι δωρεάν ή σε χρεώνει ο παροχος;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρέπει να έχεις δίκιο θα το δοκιμάσω. Μια χαζή ερώτηση γιατί δεν την είχα αυτή την εφαρμογή. Όταν στέλνω μηνύματα κ είναι στην επιλογή wifi τα μηνύματα είναι δωρεάν ή σε χρεώνει ο παροχος;

Ό,τι φύγει σαν "μήνυμα κειμένου ή πολυμέσων" (παραδoσιακό SMS η MMS δηλαδή) χρεώνεται σαν κανονικό μήνυμα.

Ό,τι φύγει σαν "Μήνυμα Συνομιλία" (RSC) χρεώνεται σαν data.

 

Τα παραπάνω με Cosmote.

Δεν ξέρω τί γίνεται στους άλλους παρόχους.

 

ΕΔΩ κάποιες επιπλέον πληροφορίες.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη...η ενημερωση με 1η Μαΐου ασφάλεια.
Πώς γίνεται εφόσον δεν έχει Μπει καν ο Μάιος.... Γερμανικό έχεις;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά...εγώ με Poland...XEO... πότε λες;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει να δούμε site πότε βγαίνει για... XEO update;;;...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά...εγώ με Poland...XEO... πότε λες;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει να δούμε site πότε βγαίνει για... XEO update;;;...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσένα συνήθως 18 με 20 ημέρες μετά τη γερμανική σου έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα συνήθως 18 με 20 ημέρες μετά τη γερμανική σου έρχεται.
Κάτι για κάμερα γράφει.... είδες καμία αλλαγή;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για κάμερα γράφει.... είδες καμία αλλαγή;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ασχολούμαι με κάμερες χαχαχα. Οπότε δεν ξέρω τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά , ξερει κανένας πληκτρολογιο σαν της Samsung με πληκτρα διπλά (γραμμα - συμβολο) το οποιο να υποστηρίζει και φωνητικη πληκτρολογηση στα Ελληνικά ?

Το τρελο είναι οτι έρχομαι απο NOTE8 στο οποιο υποστηρίζονταν τα Ελληνικά στο Samsung και εδω οχι.......:confused:

Βασικά αυτό οφείλετε γιατί στο NOTE8 πατώντας την φωνητική πληκτρολογηση σε παραπέμπει στην google ενω στο 20 ULTRA εχει δική του φωνητική το πληκτρολογιο της samsung που δεν υποστηρίζει τα Ελληνικά . Το πα;λεψα αλλα δεν βρηκα τροπο αλλαγης γιαυτο και κοιτάω σε αλλη λυση

Link to comment
Share on other sites

Απορία παρατηρώ το Note 20 Ultra όταν κάνω μπαίνω με edge και γενικά σερφαρο κάνα μισάωρο ζεστενετε αρκετά είναι φυσιολογικό? Πας και φταίει καμία εφαρμογή πχ Ymusic?

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά , ξερει κανένας πληκτρολογιο σαν της Samsung με πληκτρα διπλά (γραμμα - συμβολο) το οποιο να υποστηρίζει και φωνητικη πληκτρολογηση στα Ελληνικά ?

Το τρελο είναι οτι έρχομαι απο NOTE8 στο οποιο υποστηρίζονταν τα Ελληνικά στο Samsung και εδω οχι.......:confused:

Βασικά αυτό οφείλετε γιατί στο NOTE8 πατώντας την φωνητική πληκτρολογηση σε παραπέμπει στην google ενω στο 20 ULTRA εχει δική του φωνητική το πληκτρολογιο της samsung που δεν υποστηρίζει τα Ελληνικά . Το πα;λεψα αλλα δεν βρηκα τροπο αλλαγης γιαυτο και κοιτάω σε αλλη λυση

 

Αν και νομίζω πως υπάρχει λύση, σε κάθε περίπτωση το SwiftKey είναι κορυφαίο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπορεί να γίνουν τα πλήκτρα και με σύμβολα (διπλά) όπως και στα άλλα πληκτρολόγια? (είναι μεγάλη ευκολία για μενα)

Εντάξει τελικά το βρηκα ...

Γινεται κατεβάζοντας νέο "θέμα" και συγκεκριμένα εγω κατέβασα το "Carbon" .

Επίσης μπορουν να παραμετροποιηθούν και τα πληκτρα συντομευσης πάνω-πάνω.:up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Και γω μετά μια βδομάδα πήρα το update μαϊου ασφαλείας.....κάτι για κάμερα έγραφε δεν είδα διαφορά.......430mb

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω μετά μια βδομάδα πήρα το update μαϊου ασφαλείας.....κάτι για κάμερα έγραφε δεν είδα διαφορά.......430mb

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά θα έχει την ταυτόχρονη εγγραφή βίντεο και με τις δύο κάμερες (μπρος-πίσω}.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει την ταυτόχρονη εγγραφή βίντεο και με τις δύο κάμερες (μπρος-πίσω}.
Δεν θα το πάρει αυτό γιατί είναι θέμα hardware .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σκαλώσει σε κάτι άλλο που δεν μπορώ να βρω στο android auto έχει ρύθμιση να του μιλάς στα ελληνικά; έχει κάπου να αλλάζεις την γλώσσα; το ψάχνω αλλά τίποτα. Σε ένα άλλο τηλέφωνο που το έχω κατεβάσει σπασμένο δουλεύουν τα ελληνικά κανονικά. Γνωρίζουμε το έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πάρει αυτό γιατί είναι θέμα hardware .

 

Το έχουν ανακοινώσει. Θα το πάρουν note 20 κσι s20.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...