Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τι ζημιά αν επιτρέπεται.. ? Τί κάνει ακριβώς

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως είπα και εγώ παραπάνω την ζημιά την κάνουν πολλές φορές οι παροχοι. Παλιά αλλάζαμε Sim και κατέβαιναν οι αναβαθμίσεις που είχαν βγει ήδη για άλλο παροχο . Στην δική σου περίπτωση ίσως η συσκευή είναι branded από την T-Mobile με αποτέλεσμα να πρέπει να περιμένεις να βγει firmware για τις συσκευές της T-mobile . Από λίγο που έψαξα η Τ-mobile έχει να δώσει update από τον Ιανουάριο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως είπα και εγώ παραπάνω την ζημιά την κάνουν πολλές φορές οι παροχοι. Παλιά αλλάζαμε Sim και κατέβαιναν οι αναβαθμίσεις που είχαν βγει ήδη για άλλο παροχο . Στην δική σου περίπτωση ίσως η συσκευή είναι branded από την T-Mobile με αποτέλεσμα να πρέπει να περιμένεις να βγει firmware για τις συσκευές της T-mobile . Από λίγο που έψαξα η Τ-mobile έχει να δώσει update από τον Ιανουάριο.
Ωραία.μια χαρά....θα παίρνουμε κάθε 6 μήνες αναβάθμιση.... οπότε σφαίρα για άλλο τηλέφωνο.... για πρώτη φορά ήρθα σε νοτε....και τελευταία.....

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.μια χαρά....θα παίρνουμε κάθε 6 μήνες αναβάθμιση.... οπότε σφαίρα για άλλο τηλέφωνο.... για πρώτη φορά ήρθα σε νοτε....και τελευταία.....

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαφώς και μπορείς να επιλέξεις οποία συσκευή σου αρέσει. Επίσης εφόσον δεν είσαι ικανοποιημένος με την συσκευή (???) πας αλλού. Όμως σκέψου μήπως είσαι ο μοναδικός εδώ με θέμα στα update οπότε μάλλον δεν φταίνε τα note. Φιλικά σου το λέω μιας και είναι κρίμα να χάσεις την εμπειρία χρήσης ενός Note για κάτι που δεν ευθύνεται η σειρά Note.

Τέλος, σου είπα να πας στο (κορυφαίο) service της Samsung να σου περάσουν άλλο firmware (και να σου το κάνουν unbranded στην περίπτωση που είναι) ώστε να σου λυθεί κι αυτό το θέμα.

Φιλικά σου το λέω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και μπορείς να επιλέξεις οποία συσκευή σου αρέσει. Επίσης εφόσον δεν είσαι ικανοποιημένος με την συσκευή (???) πας αλλού. Όμως σκέψου μήπως είσαι ο μοναδικός εδώ με θέμα στα update οπότε μάλλον δεν φταίνε τα note. Φιλικά σου το λέω μιας και είναι κρίμα να χάσεις την εμπειρία χρήσης ενός Note για κάτι που δεν ευθύνεται η σειρά Note.

 

Τέλος, σου είπα να πας στο (κορυφαίο) service της Samsung να σου περάσουν άλλο firmware (και να σου το κάνουν unbranded στην περίπτωση που είναι) ώστε να σου λυθεί κι αυτό το θέμα.

 

Φιλικά σου το λέω.

Εννοείται μαρεσει η συσκευή.... αλλά τι διαφορά έχει η branded με το άλλο που λες??.... Και πως θα ξέρω ότι είναι αυτή η συσκευή όντως έτσι....;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μαρεσει η συσκευή.... αλλά τι διαφορά έχει η branded με το άλλο που λες??.... Και πως θα ξέρω ότι είναι αυτή η συσκευή όντως έτσι....;

 

Αν πχ είναι branded t-mobile τότε το update περνάει από αυτή (T-mobile) οπότε αυτή ευθύνεται για την καθυστέρηση (αν και ο φίλος πιο πάνω λέει πως μάλλον κι αυτή το έδωσε).

Σε κάθε περίπτωση θα έλεγα να περάσεις μια βόλτα από το service.

Μια χαζή ερώτηση. Έχεις κάνει χειροκίνητη αναζήτηση??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αγανάκτηση σου βγαίνει...να περιμένεις update cameras 1g...από αρχές Μαρτίου... δηλαδή έλεος.... πρέπει να αγοράσουμε το σ21 για να τα παίρνουμε όλα γρήγορα;;;; Κατάντησε κουραστικό... Ούτε από smart switch το βγάζει ούτε έρχεται ΟΤΑ.....pfff

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα!

Η Samsung δεν δίνει με τη μία αναβαθμίσεις πχ σε οοολα τα galaxy note 20 ultra.

 

Η αναβάθμισεις βγαίνουν ανάλογα με το csc code.

Δηλαδή για το ποια χώρα ή και ποιο πάροχο προορίζεται η συσκευή.

 

Πχ EUR ελληνική συσκευή.

COS ελληνική συσκευή branded cosmote.

XEH Ουγγαρίας συσκευή

ΒΤU Αγγλίας συσκευή κτλ κτλ.

 

Κάποτε πριν μερικά χρόνια που είχα ασχοληθεί, από συσκευές ευρωπαϊκές η btu έπαιρνε ποιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις.

Και άλλαζες firmware σχετικά εύκολα με το odin.

Τώρα ίσως έχει αλλάξει η διαδικασία, σίγουρα έχουν αναβαθμίσει και το πρόγραμμα odin.

 

* αυτά ίσχυαν παλιά για τις αναβαθμίσεις Samsung συσκευών.

Θεωρώ πως και τώρα με αυτή τη σειρά /λογική δίνουν αναβαθμίσεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...ναι χειροκίνητη έχω κάνει και σχεδόν κάθε μέρα 4_5 φορές... αλλά.. Τζιφος..:-)

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπουμε την προέλευση του τηλεφωνου

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπουμε την προέλευση του τηλεφωνου

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις, πληροφορίες για το τηλέφωνο, πληροφορίες για το λογισμικό, έκδοση λογισμ. Παροχέα υπηρεσιών.

Η με την εφαρμογή Samsung Phone info.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ποια η προέλευση?957c38ff3fd2213673c5c3e0f2457035.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προέλευση?ce1c3ffd955531ec9a7f9af35e7ee639.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προέλευση,7e3959ff637d3a032b54c8adedb45e22.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Global international βγάζει....

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την θήκη flip cover της Samsung που σου δείχνει πληροφορίες στα πλάγια. Παίζει να έχω screen issues έχω διαβάσει ότι σε αρκετούς χρήστες ότι είχαν πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την θήκη flip cover της Samsung που σου δείχνει πληροφορίες στα πλάγια. Παίζει να έχω screen issues έχω διαβάσει ότι σε αρκετούς χρήστες ότι είχαν πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την θήκη δημιουργήθηκε το πρόβλημα; αν ναι τότε γιατί την αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Από την θήκη δημιουργήθηκε το πρόβλημα; αν ναι τότε γιατί την αγόρασες;
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Απλώς το διάβασα πρόσφατα και λέω μην προκαλέσει κατι; αλλά αν ήταν θα την πούλαγε η Samsung?

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιούν το volte στο samsung note 20?

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστειλα στο 1333 και ενεργοποιηθεί αμεσα

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό πλέον λειτουργεί μόνιμα?θέλει και δεδομένα μόνιμα φαντάζομαι η μόνο όταν δεν έχει πολύ σήμα?

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχεις μόνιμα ενεργοποίησε ο έχεις χρεώσεις στα δεδομενα

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΤΑυτό πλέον λειτουργεί μόνιμα?θέλει και δεδομένα μόνιμα φαντάζομαι η μόνο όταν δεν έχει πολύ σήμα?

Χοντρικά:

- Δεν απαιτεί να έχεις τα δεδομένα ανοιχτά. Αρκεί να είσαι εντός 4G.

- Είναι ενεργό, όπου έχεις 4G.

- Πλέον, την ώρα που μιλάς (μέσω VoLTE), μπορείς ταυτόχρονα να σερφάρεις και στο Internet.

- Όταν δεν έχεις 4G, γυρνάει σε 3G και χάνεις την ταυτόχρονη ομιλία και σερφάρισμα.

- Ανεβάζει κατακόρυφα την ποιότητα ομιλίας όταν είναι και οι δύο συνομιλητές εντός VoLTE

- Η έναρξη κλήσης είναι ακαριαία (εκείνα να 3-4 sec που περίμενες για να ακούσεις το πρώτο τουτ, τώρα δεν υπάρχουν)

 

Εφόσον έχεις Samsung, μπορείς 100% να ενεργοποιήσεις και το WiFiCalling. Είναι υπηρεσία η οποία περνάει την φωνή μέσα από το WiFi που είσαι συνδεδεμένος και δεν απαιτείται κεραία GSM. Βάζεις Airplane Mode, ανοίγεις Wifi και έχεις κανονικότατα κλήσεις και τα πάντα όλα.

 

Με Samsung και Cosmote (για άλλους παρόχους δεν ξέρω), όλες οι παραπάνω εναλλαγές 3G-4G-VoLTE-WiFiCalling γίνονται αυτόματα. Εσύ τα ενεργοποιείς και αυτά αποφασίζουν πώς θα δουλέψουν ώστε να έχεις την καλύτερη δυνατή εμπειρία.

 

Αυτά, για αρχή :)

 

Όταν το έχεις μόνιμα ενεργοποίησε ο έχεις χρεώσεις στα δεδομενα

Όχι.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,έχω samsung Kai cosmote,άρα όλα λειτουργούν.

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά στις κλήσεις,ήχος.

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 20,και αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι αργεί να αλλάξει wifi από ένα σε ένα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με 4G+ έπιασα 121,είναι δυνατόν?

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω έχουμε ξεφύγει,η σταθερή τηλεφωνία να είναι χελώνα μπροστά στην κινητή

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το ui 2.5 Κ με το ui 3.1 που έχει τώρα έχετε μεγάλη διαφορά στις φωτογραφίκες ικανότητες. Είναι μεγάλη η διαφορά ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σαν μέτρο σύγκρισης την φωτογραφική του pixel 3 xl,και λέω ότι το note 20 είναι καλύτερο και στην φωτογραφία και στο βίντεο. Συγκριτικά με pixel 4 που έχω δει είναι επίσης καλύτερο ειδικά σε βίντεο.Με iPhone 12 pro είναι εκεί και εκει

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...