Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε για το tip.

Παρότι δείχνει 5g συνδέεται με lte και οι ταχύτητες είναι αντίστοιχες με lte.

 

https://ibb.co/NZfLRPs

 

Δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθεί σε συχνότητες 5G με το Android 11 δοκίμασα τα πάντα. Παρότι έχω ξεκλειδώσει όλες τις μπάντες δεν συγχρονίζεται σε 5GNR και δεν παίρνει μπάντα 5G.

 

Για δοκιμαστε να το βαλετε στο

UE Settings> System> Diversity Control Menu> LTE Diversity Control> LTE 4RX ALL Enable

Αυξανει την ταχυτητα

Screenshot-20210328-123444-Service-mode-RIL.jpg

 

Η μόνη μέθοδος είναι να μπεις στο modem και να προσθέσεις το profile Cosmote με το ca combos αρχείο χειροκίνητα.

 

Η διαδικασία είναι αυτή:

 

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=1004281&st=2100#entry104011833

https://disk.yandex.ru/d/1j9yQ2XDbzdnAA?w=1

 

Ένας Ρώσος τα κατάφερε να προσθέσει και να ξεκλειδώσει μπάντες στον πάροχο του για να πιάσει 4G+. Σε 5G δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα.

 

Σε Android 10 δουλευει μια χαρά το 5G αν αλλάξεις CSC απο TGY (Hong Kong) σε Global. Στο Android 11 το κλείδωσε η Samsung με update να μην μπορείς να αλλάξεις.

 

Σήμερα πήγα κέντρο Θεσσαλονίκη που είναι ενεργοποιημένη η μπάντα Ν78 δεν έπιασα πουθενά 5G άσχετα που είχε το σηματάκι. Αυτό φαίνεται αν πληκτρολογίσεται *#0011# απο τον dialer της Samsung και πατησετε SIM1 Information δείχνει όλες της πληροφορίες σήματος.

 

2021-03-28-19-45-39.png

 

για να δείτε 5G θα πρέπει όσα λένε NR να μην είναι παύλες, και στο NR_BAND να γράφει την μπάντα που συνδέεται. Επίσης στο Serving PLMN πρέπει να γράφει 5G και όχι LTE.

 

Στο speedtest έπιασα ότι ταχύτητες πιάνω με 4G το μέγιστο που έπιασα Αριστοτέλους ήταν 250mbps με profile LTE COSMOTE οχι 5G άσχετα που είχε το σηματάκι.

 

Ενώ με android 10 που είχα δοκιμάσει Βαρδάρη με N78 να δουλεύει ειχα πιάσει 680Mbps. Οπότε το 5G μην το κοιτάτε μούφα είναι αν δεν τραβήξει μπάντα 5G απο τον πάροχο μην περιμένετε να δουλέψει. Θα βρεθεί σίγουρα τρόπος απλά ειναι ακόμα νωρίς.

 

Μιλάμε για την έκδοση με τον Snapdragon (Ν9860) Ασίας.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθεί σε συχνότητες 5G με το Android 11 δοκίμασα τα πάντα. Παρότι έχω ξεκλειδώσει όλες τις μπάντες δεν συγχρονίζεται σε 5GNR και δεν παίρνει μπάντα 5G.

 

 

 

Η μόνη μέθοδος είναι να μπεις στο modem και να προσθέσεις το profile Cosmote με το ca combos αρχείο χειροκίνητα.

 

Η διαδικασία είναι αυτή:

 

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=1004281&st=2100#entry104011833

https://disk.yandex.ru/d/1j9yQ2XDbzdnAA?w=1

 

Ένας Ρώσος τα κατάφερε να προσθέσει και να ξεκλειδώσει μπάντες στον πάροχο του για να πιάσει 4G+. Σε 5G δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα.

 

Σε Android 10 δουλευει μια χαρά το 5G αν αλλάξεις CSC απο TGY (Hong Kong) σε Global. Στο Android 11 το κλείδωσε η Samsung με update να μην μπορείς να αλλάξεις.

 

Σήμερα πήγα κέντρο Θεσσαλονίκη που είναι ενεργοποιημένη η μπάντα Ν78 δεν έπιασα πουθενά 5G άσχετα που είχε το σηματάκι. Αυτό φαίνεται αν πληκτρολογίσεται *#0011# απο τον dialer της Samsung και πατησετε SIM1 Information δείχνει όλες της πληροφορίες σήματος.

 

2021-03-28-19-45-39.png

 

για να δείτε 5G θα πρέπει όσα λένε NR να μην είναι παύλες, και στο NR_BAND να γράφει την μπάντα που συνδέεται. Επίσης στο Serving PLMN πρέπει να γράφει 5G και όχι LTE.

 

Στο speedtest έπιασα ότι ταχύτητες πιάνω με 4G το μέγιστο που έπιασα Αριστοτέλους ήταν 250mbps με profile LTE COSMOTE οχι 5G άσχετα που είχε το σηματάκι.

 

Ενώ με android 10 που είχα δοκιμάσει Βαρδάρη με N78 να δουλεύει ειχα πιάσει 680Mbps. Οπότε το 5G μην το κοιτάτε μούφα είναι αν δεν τραβήξει μπάντα 5G απο τον πάροχο μην περιμένετε να δουλέψει. Θα βρεθεί σίγουρα τρόπος απλά ειναι ακόμα νωρίς.

 

Μιλάμε για την έκδοση με τον Snapdragon (Ν9860) Ασίας.

Respect φίλε πολύ καλή δουλειά!

 

Από την άλλη γτ τόση πρεμουρα στους χρήστες με το 5g και Snapdragon!

Προσωπικά το έχω απενεργοποιημένο στον exynos.

Αν δεν κατεβάζεις μεγάλα αρχεία δεν υπάρχει λόγος. Και το 4g+ μια χαρά είναι. Δεύτερον η μπαταρία θα έχει μεγάλη αποφόρτιση.

Ευχαριστηθήτε την συσκευή με Snapdragon.

Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δυστυχώς...

 

Και πάλι πολύ καλή δουλειά vwbestako!

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Respect φίλε πολύ καλή δουλειά!

 

Από την άλλη γτ τόση πρεμουρα στους χρήστες με το 5g και Snapdragon!

Προσωπικά το έχω απενεργοποιημένο στον exynos.

Αν δεν κατεβάζεις μεγάλα αρχεία δεν υπάρχει λόγος. Και το 4g+ μια χαρά είναι. Δεύτερον η μπαταρία θα έχει μεγάλη αποφόρτιση.

Ευχαριστηθήτε την συσκευή με Snapdragon.

Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δυστυχώς...

 

Και πάλι πολύ καλή δουλειά vwbestako!

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγνώμη αλλά διαφωνώ κάθετα. Είναι δυνατόν να μην ενδιαφέρει κάποιον το 5g? Δεν λέω, καλό το 4g αλλά το 5g πάει σε άλλο επίπεδο. Κι αλλοίμονο αν μένουμε πίσω τεχνολογικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθεί σε συχνότητες 5G με το Android 11 δοκίμασα τα πάντα. Παρότι έχω ξεκλειδώσει όλες τις μπάντες δεν συγχρονίζεται σε 5GNR και δεν παίρνει μπάντα 5G.

 

 

 

Η μόνη μέθοδος είναι να μπεις στο modem και να προσθέσεις το profile Cosmote με το ca combos αρχείο χειροκίνητα.

 

Η διαδικασία είναι αυτή:

 

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=1004281&st=2100#entry104011833

https://disk.yandex.ru/d/1j9yQ2XDbzdnAA?w=1

 

Ένας Ρώσος τα κατάφερε να προσθέσει και να ξεκλειδώσει μπάντες στον πάροχο του για να πιάσει 4G+. Σε 5G δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα.

 

Σε Android 10 δουλευει μια χαρά το 5G αν αλλάξεις CSC απο TGY (Hong Kong) σε Global. Στο Android 11 το κλείδωσε η Samsung με update να μην μπορείς να αλλάξεις.

 

Σήμερα πήγα κέντρο Θεσσαλονίκη που είναι ενεργοποιημένη η μπάντα Ν78 δεν έπιασα πουθενά 5G άσχετα που είχε το σηματάκι. Αυτό φαίνεται αν πληκτρολογίσεται *#0011# απο τον dialer της Samsung και πατησετε SIM1 Information δείχνει όλες της πληροφορίες σήματος.

 

2021-03-28-19-45-39.png

 

για να δείτε 5G θα πρέπει όσα λένε NR να μην είναι παύλες, και στο NR_BAND να γράφει την μπάντα που συνδέεται. Επίσης στο Serving PLMN πρέπει να γράφει 5G και όχι LTE.

 

Στο speedtest έπιασα ότι ταχύτητες πιάνω με 4G το μέγιστο που έπιασα Αριστοτέλους ήταν 250mbps με profile LTE COSMOTE οχι 5G άσχετα που είχε το σηματάκι.

 

Ενώ με android 10 που είχα δοκιμάσει Βαρδάρη με N78 να δουλεύει ειχα πιάσει 680Mbps. Οπότε το 5G μην το κοιτάτε μούφα είναι αν δεν τραβήξει μπάντα 5G απο τον πάροχο μην περιμένετε να δουλέψει. Θα βρεθεί σίγουρα τρόπος απλά ειναι ακόμα νωρίς.

 

Μιλάμε για την έκδοση με τον Snapdragon (Ν9860) Ασίας.

Screenshot-20210328-135752-Speedtest.jpg

 

εγώ έπιασα 900αρι με τη μέθοδο remove NR whitelistong σε galaxy note 20 ultra N9860 με cyta Κύπρο.

Αν δεν είναι αυτό 5G τότε τι ειναι;

Επίσης δοκίμασα τη μέθοδο σε S20 ultra και σε S21 ultra με snap και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20210328-135752-Speedtest.jpg

 

εγώ έπιασα 900αρι με τη μέθοδο remove NR whitelistong σε galaxy note 20 ultra N9860 με cyta Κύπρο.

Αν δεν είναι αυτό 5G τότε τι ειναι;

Επίσης δοκίμασα τη μέθοδο σε S20 ultra και σε S21 ultra με snap και δούλεψε.

Είσαι Κύπρο; Εκεί μπορεί τα δίκτυα να υποστηρίζουν τις μπάντες 5G που υποστηρίζει το κινητό σου . Όταν λέγαμε ότι οι εταιρείες πρέπει να πιστοποιησουν τις συσκευές για το δίκτυο τους κάποιοι ήταν έτοιμοι για μηνύσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά διαφωνώ κάθετα. Είναι δυνατόν να μην ενδιαφέρει κάποιον το 5g? Δεν λέω, καλό το 4g αλλά το 5g πάει σε άλλο επίπεδο. Κι αλλοίμονο αν μένουμε πίσω τεχνολογικά.
Εγώ δεν θέλω να διαφωνήσω μαζί σου! Να μην μείνουμε πίσω τεχνολογικά.

Σε πρακτικό επίπεδο ομως τι παραπάνω θα σου προσφέρει το 5G σε επίπεδο χρήσης κινητού.

Σε browsing ιστοσελίδων?

Σε streaming YouTube?

Σε uploading αρχείων?

Σε βιντεοκλήση?

Όλα αυτά θα τα κάνει πιο γρήγορα σε επίπεδο αμελητέο (κατά την προσωπική μου χρήση λίγα δευτερόλεπτα πιο γρήγορα) σε σχέση με 4G+.

Εκτός και εάν παίζεις διαδίκτυακα παιχνίδια που χρειάζεται χαμηλο ms οκ τότε ή κατεβάζεις μεγάλα αρχεία.

Παλεύουμε με το συγκεκριμένο κινητό για να έχουμε καλή διάρκεια μπαταρίας.

Με 5g έχει αρκετή επίπτωση στην μπαταρία.

Οπότε για εμένα θεωρώ ότι είναι ένα βήμα τεχνολογικά πίσω ακόμα. Και νομίζω και οι υπόλοιπες συσκευές δεν είναι έτοιμες για 5G.

 

Ο καθένας βέβαια έχει τα γούστα του και τα θέλω του! Απόλυτα σεβαστό. Αλλά όλα έχουν και ένα τίμημα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση την διάρκεια μπαταρίας.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θέλω να διαφωνήσω μαζί σου! Να μην μείνουμε πίσω τεχνολογικά.

Σε πρακτικό επίπεδο ομως τι παραπάνω θα σου προσφέρει το 5G σε επίπεδο χρήσης κινητού.

Σε browsing ιστοσελίδων?

Σε streaming YouTube?

Σε uploading αρχείων?

Σε βιντεοκλήση?

Όλα αυτά θα τα κάνει πιο γρήγορα σε επίπεδο αμελητέο (κατά την προσωπική μου χρήση λίγα δευτερόλεπτα πιο γρήγορα) σε σχέση με 4G+.

Εκτός και εάν παίζεις διαδίκτυακα παιχνίδια που χρειάζεται χαμηλο ms οκ τότε ή κατεβάζεις μεγάλα αρχεία.

Παλεύουμε με το συγκεκριμένο κινητό για να έχουμε καλή διάρκεια μπαταρίας.

Με 5g έχει αρκετή επίπτωση στην μπαταρία.

Οπότε για εμένα θεωρώ ότι είναι ένα βήμα τεχνολογικά πίσω ακόμα. Και νομίζω και οι υπόλοιπες συσκευές δεν είναι έτοιμες για 5G.

 

Ο καθένας βέβαια έχει τα γούστα του και τα θέλω του! Απόλυτα σεβαστό. Αλλά όλα έχουν και ένα τίμημα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση την διάρκεια μπαταρίας.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα 5g, θεωρητικά σε αυτά που αναφέρεις θα δούμε αρκετή διαφορά.

browsing αστραπιαίο (τώρα είναι γρήγορο)

YouTube πολύ πιο γρήγορα αποτελέσματα αναζήτησης, φόρτωμα βίντεο.

Αναβασμα κατέβασμα αρχείων σε λιγότερο από μισό χρόνο (σε σχέση με τώρα)

Βιντεοκληση χωρίς σπασίματα και ίσως καλύτερη ποιότητα.

Μπαταρία σαφώς χειρότερη αλλά πάλι αρκετοί φορτίζουν ενδιάμεσα. Δηλαδή αυτή την εβδομάδα χρειάστηκε να βάλω δεύτερη sim και δεν βγάζω μέρα. Ποια είναι η λύση? Να μην χρησιμοποιήσω την 2η sim? Ουσιαστικά έχω χάσει την οθόνη (120hz). Δεν θέλω να χάσω κι άλλα πράγματα (το 5g το θέλω οπουδήποτε). Άλλωστε να και το s21u με την πολύ καλύτερη αυτονομία. Πάω εκεί και τέλος.

Με άλλα λόγια πληρώνεις τεχνολογικές αναβαθμίσεις (5g, 120hz κλπ) που δεν χρησιμοποιείς (χρησιμοποιούμε) λόγω μπαταρίας (που κράζω από την πρώτη μέρα)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20210328-135752-Speedtest.jpg

 

εγώ έπιασα 900αρι με τη μέθοδο remove NR whitelistong σε galaxy note 20 ultra N9860 με cyta Κύπρο.

Αν δεν είναι αυτό 5G τότε τι ειναι;

Επίσης δοκίμασα τη μέθοδο σε S20 ultra και σε S21 ultra με snap και δούλεψε.

 

Εσύ μιλάς για Κύπρο και εγώ μιλάω για Ελλάδα και συγκεκριμένα Cosmote. Νομίζω Ελληνικά μιλάω και όχι κινέζικα φίλε μου με το συμπάθιο.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα 5g, θεωρητικά σε αυτά που αναφέρεις θα δούμε αρκετή διαφορά.

 

browsing αστραπιαίο (τώρα είναι γρήγορο)

 

YouTube πολύ πιο γρήγορα αποτελέσματα αναζήτησης, φόρτωμα βίντεο.

 

Αναβασμα κατέβασμα αρχείων σε λιγότερο από μισό χρόνο (σε σχέση με τώρα)

 

Βιντεοκληση χωρίς σπασίματα και ίσως καλύτερη ποιότητα.

 

Μπαταρία σαφώς χειρότερη αλλά πάλι αρκετοί φορτίζουν ενδιάμεσα. Δηλαδή αυτή την εβδομάδα χρειάστηκε να βάλω δεύτερη sim και δεν βγάζω μέρα. Ποια είναι η λύση? Να μην χρησιμοποιήσω την 2η sim? Ουσιαστικά έχω χάσει την οθόνη (120hz). Δεν θέλω να χάσω κι άλλα πράγματα (το 5g το θέλω οπουδήποτε). Άλλωστε να και το s21u με την πολύ καλύτερη αυτονομία. Πάω εκεί και τέλος.

 

Με άλλα λόγια πληρώνεις τεχνολογικές αναβαθμίσεις (5g, 120hz κλπ) που δεν χρησιμοποιείς (χρησιμοποιούμε) λόγω μπαταρίας (που κράζω από την πρώτη μέρα)

 

Χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα 5g, θεωρητικά σε αυτά που αναφέρεις θα δούμε αρκετή διαφορά.

 

browsing αστραπιαίο (τώρα είναι γρήγορο)

 

YouTube πολύ πιο γρήγορα αποτελέσματα αναζήτησης, φόρτωμα βίντεο.

 

Αναβασμα κατέβασμα αρχείων σε λιγότερο από μισό χρόνο (σε σχέση με τώρα)

 

Βιντεοκληση χωρίς σπασίματα και ίσως καλύτερη ποιότητα.

 

Μπαταρία σαφώς χειρότερη αλλά πάλι αρκετοί φορτίζουν ενδιάμεσα. Δηλαδή αυτή την εβδομάδα χρειάστηκε να βάλω δεύτερη sim και δεν βγάζω μέρα. Ποια είναι η λύση? Να μην χρησιμοποιήσω την 2η sim? Ουσιαστικά έχω χάσει την οθόνη (120hz). Δεν θέλω να χάσω κι άλλα πράγματα (το 5g το θέλω οπουδήποτε). Άλλωστε να και το s21u με την πολύ καλύτερη αυτονομία. Πάω εκεί και τέλος.

 

Με άλλα λόγια πληρώνεις τεχνολογικές αναβαθμίσεις (5g, 120hz κλπ) που δεν χρησιμοποιείς (χρησιμοποιούμε) λόγω μπαταρίας (που κράζω από την πρώτη μέρα)

 

Είναι απολύτος σεβαστά αυτά που θέλεις για την συσκευή!

Εγώ λόγω δουλειάς δεν θέλω να φορτίζω την συσκευή δύο φορές την μέρα. Η μπαταρία είναι ένα θέμα σε σχέση με το 5G.

 

Διάφορα ναι θα δεις. Για σε σένα μπορεί να είναι αρκετή και να είναι πιο σημαντικό. Για μένα για λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω δεν μου κάνει κλικ.

Είμαι ευχαριστημένος έτσι όπως είναι με μια sim και 120hz και 4g+, απολαμβάνοντας την κιόλας.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάθε ένας χρήστης έχει τα δικά του θέλω και αγοράζει την συσκευή με τα θέλω του.

Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει και το συγκεκριμένο κινητό με 5G θα χάσει πολύ από την καθημερινή εμπειρία χρήσης.

Αν δεν σε πειράζει να το φορτίζεις δύο φορές την μέρα με όλα αυτά τα features τότε μια χαρά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μιλάς για Κύπρο και εγώ μιλάω για Ελλάδα και συγκεκριμένα Cosmote. Νομίζω Ελληνικά μιλάω και όχι κινέζικα φίλε μου με το συμπάθιο.

 

φίλε επειδή αναφέρθηκες πιο πάνω ότι δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθεί σε συχνότητες 5G με το Android 11 αυτό δεν είναι αλήθεια. Κύπρο έχει δοκιμαστεί σε πολλές συσκευές S20 utra, S21 ultra, tab s7 plus 5G ξεκλειδώνει και δουλεύει μια χαρά το 5G στην μπάντα Ν78. Σto xda υπάρχουν επίσιης αναφορές ότι δούλεψε και σε άλλες χώρες η μέθοδος με την αφάιρεση της λίστας.

Τώρα αν ελλάδα υπάρχουν ασυμβατότητες των ρυθμίσεων παρόχων με τις ρυθμίσεις τη συσκευής αυτό δεν μπορώ να το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα 5g, θεωρητικά σε αυτά που αναφέρεις θα δούμε αρκετή διαφορά.

 

browsing αστραπιαίο (τώρα είναι γρήγορο)

 

YouTube πολύ πιο γρήγορα αποτελέσματα αναζήτησης, φόρτωμα βίντεο.

 

Αναβασμα κατέβασμα αρχείων σε λιγότερο από μισό χρόνο (σε σχέση με τώρα)

 

Βιντεοκληση χωρίς σπασίματα και ίσως καλύτερη ποιότητα.

 

Μπαταρία σαφώς χειρότερη αλλά πάλι αρκετοί φορτίζουν ενδιάμεσα. Δηλαδή αυτή την εβδομάδα χρειάστηκε να βάλω δεύτερη sim και δεν βγάζω μέρα. Ποια είναι η λύση? Να μην χρησιμοποιήσω την 2η sim? Ουσιαστικά έχω χάσει την οθόνη (120hz). Δεν θέλω να χάσω κι άλλα πράγματα (το 5g το θέλω οπουδήποτε). Άλλωστε να και το s21u με την πολύ καλύτερη αυτονομία. Πάω εκεί και τέλος.

 

Με άλλα λόγια πληρώνεις τεχνολογικές αναβαθμίσεις (5g, 120hz κλπ) που δεν χρησιμοποιείς (χρησιμοποιούμε) λόγω μπαταρίας (που κράζω από την πρώτη μέρα)

Κώστα εξ αρχής ξέραμε/ήξερες και όσοι δεν ήξεραν η δεν πίστευαν το βίωσαν κάποια στιγμή, ότι περσινός exynos με 4500 μπαταρία θα κάνεις πολλούς συμβιβασμούς στη βάθος χρόνου με μονο αντάλλαγμα την εγγύηση.

 

Εγω δεν θα τους έκανα τη χάρη πάντως.

 

Την έκανε την πατάτα της η Samsung στο τελευταίο note της σειράς στο τόσο κρίσιμο παράγοντα αυτό της μπαταρίας ενός high end smartphone, στολίδι υποτίθεται της εταιρίας(τριχες κατσαρές)

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εξ αρχής ξέραμε/ήξερες και όσοι δεν ήξεραν η δεν πίστευαν το βίωσαν κάποια στιγμή, ότι περσινός exynos με 4500 μπαταρία θα κάνεις πολλούς συμβιβασμούς στη βάθος χρόνου με μονο αντάλλαγμα την εγγύηση.

 

Εγω δεν θα τους έκανα τη χάρη πάντως.

 

Την έκανε την πατάτα της η Samsung στο τελευταίο note της σειράς στο τόσο κρίσιμο παράγοντα αυτό της μπαταρίας ενός high end smartphone, στολίδι υποτίθεται της εταιρίας(τριχες κατσαρές)

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Το ήξερα και γι αυτό τους έκραζα από την αρχή (άλλο που εδώ με βφαζαν υπερβολικό κλπ). Κι έδωσα το s20 Ultra με την αρκετά καλύτερη αυτονομία για χάρη του note. Με έτρωγε...... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι απολύτος σεβαστά αυτά που θέλεις για την συσκευή!

Εγώ λόγω δουλειάς δεν θέλω να φορτίζω την συσκευή δύο φορές την μέρα. Η μπαταρία είναι ένα θέμα σε σχέση με το 5G.

 

Διάφορα ναι θα δεις. Για σε σένα μπορεί να είναι αρκετή και να είναι πιο σημαντικό. Για μένα για λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω δεν μου κάνει κλικ.

Είμαι ευχαριστημένος έτσι όπως είναι με μια sim και 120hz και 4g+, απολαμβάνοντας την κιόλας.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάθε ένας χρήστης έχει τα δικά του θέλω και αγοράζει την συσκευή με τα θέλω του.

Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει και το συγκεκριμένο κινητό με 5G θα χάσει πολύ από την καθημερινή εμπειρία χρήσης.

Αν δεν σε πειράζει να το φορτίζεις δύο φορές την μέρα με όλα αυτά τα features τότε μια χαρά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαφώς και συμφωνώ με τις διαφορετικές ανάγκες/προτεραιότητες. Κι εννοείται πως δεν είμαι από αυτούς που συμβιβάζονται με τις ενδιάμεσες φορτίσεις (ειδικά για συσκευές τέτοιου επιπέδου).

 

Οι διαφωνίες μου είναι πως αφενός η συσκευή δεν θα χάσει σε καθημερινή εμπειρία χρήσης με το 5g. Αντιθέτως θα απογειωθεί. Όπως διαφορά βλέπεις και με τα 120hz τα οποία δεν επιτρέπουν την ανέμελη χρήση της συσκευής (προσωπικά δεν βγάζω μέρα).

Πάντως αν έπρεπε να φισλεψω μεταξύ 120hz και 5g (ώστε να βγάλω μέρα) τότε θα διάλεγα σαφώς το 2ο που είναι άλλη εμπειρία χρήσης.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα και γι αυτό τους έκραζα από την αρχή (άλλο που εδώ με βφαζαν υπερβολικό κλπ). Κι έδωσα το s20 Ultra με την αρκετά καλύτερη αυτονομία για χάρη του note. Με έτρωγε...... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Σαφώς και συμφωνώ με τις διαφορετικές ανάγκες/προτεραιότητες. Κι εννοείται πως δεν είμαι από αυτούς που συμβιβάζονται με τις ενδιάμεσες φορτίσεις (ειδικά για συσκευές τέτοιου επιπέδου).

 

 

 

Οι διαφωνίες μου είναι πως αφενός η συσκευή δεν θα χάσει σε καθημερινή εμπειρία χρήσης με το 5g. Αντιθέτως θα απογειωθεί. Όπως διαφορά βλέπεις και με τα 120hz τα οποία δεν επιτρέπουν την ανέμελη χρήση της συσκευής (προσωπικά δεν βγάζω μέρα).

 

Πάντως αν έπρεπε να φισλεψω μεταξύ 120hz και 5g (ώστε να βγάλω μέρα) τότε θα διάλεγα σαφώς το 2ο που είναι άλλη εμπειρία χρήσης.

Η συσκευή θα χάσει σε εμπειρία χρήσης αφού θα χρειάζεται να φορτιστεί πιο γρήγορα από το κανονικό με 5G σε ένα ήδη κινητό με μέτρια μπαταρία προς καλή....

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, σε εσένα που βγάζει μέρα με 120hz (εγώ δεν τα καταφέρνω), θα βγάζεις μέρα με 5g και 60hz. Τα οφέλη θα είναι πολύ περισσότερα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, σε εσένα που βγάζει μέρα με 120hz (εγώ δεν τα καταφέρνω), θα βγάζεις μέρα με 5g και 60hz. Τα οφέλη θα είναι πολύ περισσότερα.
Τα 120hz δεν τα αλλάζω με τίποτε. :)

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορούμε να δούμε σε κάποιο sites ίσως πότε θα πάρει το ουγγρικό το update cameras 1g..?? Από της 10 Μαρτίου βγήκε και οδεύουμε σε Απρίλιο...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα το παρακολουθεις απο εδω!σε λιγες μερες θα γινει release και σε αλλες χωρες

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-20-ultra-5g/firmware/#SM-N986B

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

θα το παρακολουθεις απο εδω!σε λιγες μερες θα γινει release και σε αλλες χωρες

 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-20-ultra-5g/firmware/#SM-N986B

Οκ.... ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το note 20 5G δεν έχω δει ακόμα τίποτα,βέβαια είμαι με wind,αλλά κάποια στιγμή πρέπει κάτι να γίνει κάτι με το θεμα

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5g παιζει σε εμενα σε διπλα περιοχες που εχω δει(cosmote) .

στην πραξη δεν βλεπω κατι μιας και ping ειναι μεγαλα 12-18

ταχυτητα εχω φτασει μεχρι και 550 σε speedtest στην πραξη δεν ειδα διαφορα .

δεν κατεβασα ενα αρχειο βεβαια να δω στην πραξη αν παει τοσο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αλλάξει κάτι με το ανδροιδ παράδειγμα παίζω ένα παιχνίδι μέσα από το παιχνίδι κλειστούς ήχους. αλλά κάτι εφέ τα ακούς σε ανδροιδ 9 δεν το έκανε στο 11 δεν σώζεται
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το note 20 5G δεν έχω δει ακόμα τίποτα,βέβαια είμαι με wind,αλλά κάποια στιγμή πρέπει κάτι να γίνει κάτι με το θεμα

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

5g εχω δει πλατεια Συνταγματος χωρις να εχω κανει πριν τιποτα η να μου εχει ερθει καποιο μηνυμα!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και fake 5G και απλά να βλέπεις εκείνη την ώρα το εικονίδιο ενώ στην πραγματικότητα να είναι LTE.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...