Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Έχει κανείς καμία ιδέα για το rcs στην default εφαρμογή μηνυμάτων; Φαίνεται να είναι ενεργοποιημένη ως επιλογή, αλλά για κάποιον λόγο δεν λειτουργεί

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Έχω παραγγείλει από e-global (και περιμμένω υπομονετικά) το Snapdragon version:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G N9860 12GB/256GB Dual Sim - Mystic Bronze

 

Είδα ότι στην αρχή υπήρχαν θέματα με 4G/5G. Εχουν λυθεί αυτα ή θα πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία όταν παραλάβω?

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω/κάνω? (Τα ελληνικά στο μενού δε με ενδιαφέρουν).

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Έχω παραγγείλει από e-global (και περιμμένω υπομονετικά) το Snapdragon version:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G N9860 12GB/256GB Dual Sim - Mystic Bronze

 

Είδα ότι στην αρχή υπήρχαν θέματα με 4G/5G. Εχουν λυθεί αυτα ή θα πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία όταν παραλάβω?

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω/κάνω? (Τα ελληνικά στο μενού δε με ενδιαφέρουν).

 

Έχει αναφέρει ένα παλικάρι που έχει την συσκευή πως να ξεκλειδώσεις τις μπάντες για να έχεις 5g αλλά δεν θυμάμαι ποίος 4g σίγουρα θα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Έχω παραγγείλει από e-global (και περιμμένω υπομονετικά) το Snapdragon version:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G N9860 12GB/256GB Dual Sim - Mystic Bronze

 

Είδα ότι στην αρχή υπήρχαν θέματα με 4G/5G. Εχουν λυθεί αυτα ή θα πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία όταν παραλάβω?

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω/κάνω? (Τα ελληνικά στο μενού δε με ενδιαφέρουν).

 

ασχετο αλλα επειδη στο παρελθον πριν 2 χρονια αγορασα απο το συγκεκριμενο μαγαζι και γω μου το εστειλε απο αγγλια

εισαι σιγουρος οτι δεν θα μπει τελωνειο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε update ασφαλείας Μαρτίου.... γιατί τόσο αργά;;;; Το νοτελι είναι ουγγρικό....,:/

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα επειδη στο παρελθον πριν 2 χρονια αγορασα απο το συγκεκριμενο μαγαζι και γω μου το εστειλε απο αγγλια

εισαι σιγουρος οτι δεν θα μπει τελωνειο?

 

Δεν ξέρω που βρίσκεται το μαγαζί, αλλά νομίζω τα κινητά του προορίζονται για Hong Kong και έχουν βρει κάποιο παραθυράκι ακριβώς για να γλυτώνουν το τελωνείο. Συνεπώς θα μου φαινόταν τραγικό να κάνουν όλη αυτή τη μανούρα ώστε να αποφύγουν τελωνείο από ασία και να μπλέξουν με την Αγγλία (they know better than that). Νομίζω βέβαια πως σε κάποιες περιπτώσεις έχει τύχει να χρεωθούν έξοδα τελωνείου, αλλά απόσο ξέρω τους στέλνεις ένα mail με την απόδειξη και στα κάνουν refund. To 2016 είχα πάρει από εκεί το Note 5 (γιατί δεν έιχε κυκλοφορήσει Ελλάδα) και δεν είχα κάποιο θέμα.

Επίσης το κινητό σίγουρα δεν είναι αγγλικό μιας και είναι το snapdragon.

Αυτή τη στιγμή μου γράφει ότι είναι Ολλανδία με status: OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED. Οπότε θέλω να πιστεύω ότι έρχεται σύντομα. Ίσως πριν 2 χρόνια που επιτρεπόταν να χρησιμοποιούσαν και Αγγλία σαν ενδιάμεσο σταθμό.

 

Έχει αναφέρει ένα παλικάρι που έχει την συσκευή πως να ξεκλειδώσεις τις μπάντες για να έχεις 5g αλλά δεν θυμάμαι ποίος 4g σίγουρα θα έχεις.

 

Ευχαριστώ φίλε μου! Άν ξέρει κάποιος και για 5G θα το εκτιμούσα να με ενημερώσει.

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου! Άν ξέρει κάποιος και για 5G θα το εκτιμούσα να με ενημερώσει.

 

Αν πας 3-4 σελίδες πίσω θα βρεις το ποστ με τις οδηγίες. Όμως άλλο μέλος που το δοκίμασε ΔΕΝ ΔΟΎΛΕΨΕ.

Βρίσκω ριψοκίνδυνη την παραγγελία για συσκευή με snap και ιδικά χωρίς να έχει ξεκαθαρίσει το θέμα 5G.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Έχω παραγγείλει από e-global (και περιμμένω υπομονετικά) το Snapdragon version:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G N9860 12GB/256GB Dual Sim - Mystic Bronze

 

Είδα ότι στην αρχή υπήρχαν θέματα με 4G/5G. Εχουν λυθεί αυτα ή θα πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία όταν παραλάβω?

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω/κάνω? (Τα ελληνικά στο μενού δε με ενδιαφέρουν).

οταν το παραλαβεις πες μου.στο δικο μου τις ξεκλειδωσα ολες.μονο με cosmote υα δεις φως με vodafone ακομα δεν εχω βρειι

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φέτος δεν θα έχει Note.Πάπαλα άραγε;...

Mobile chief DJ Koh reportedly said at the meeting that the Note wouldn’t be discontinued, but the Fold and S series were sufficient for now, stating: “It is not that we do not release new products. The timing may vary, but next year we are preparing to continue to do so.”

Will we see a Note 22, or will Koh’s commitment to a 2022 Note fade out?

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Προτού το πας για σέρβις δεν κάνεις μια επαναφορά εγοστασιακων ρυθμίσεων μήπως Κ είσαι τυχερός; υπάρχει περίπτωση να το βάζεις κωλοτσεπη Κ το πιεσες;

 

τελικά ανακάλυψα οτι εχει ενα μικρο σπασιμο στην οθονη που νομιζα οτι ηταν τις μεμβρανης...Δεν εχω ιδεα πως εγινε αυτο...το θεμα ειναι οτι παπαλα μεσω εγγυησης....

Link to comment
Share on other sites

τελικά ανακάλυψα οτι εχει ενα μικρο σπασιμο στην οθονη που νομιζα οτι ηταν τις μεμβρανης...Δεν εχω ιδεα πως εγινε αυτο...το θεμα ειναι οτι παπαλα μεσω εγγυησης....

 

Κρίμα .... Αν δεν σε ενοχλεί Κ δεν πολυφαίνεται κάνε τα στραβά μάτια Κ μην αναλώνεσαι . Γιατί σίγουρα η επισκευή θα πάει ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας 3-4 σελίδες πίσω θα βρεις το ποστ με τις οδηγίες. Όμως άλλο μέλος που το δοκίμασε ΔΕΝ ΔΟΎΛΕΨΕ.

Βρίσκω ριψοκίνδυνη την παραγγελία για συσκευή με snap και ιδικά χωρίς να έχει ξεκαθαρίσει το θέμα 5G.

 

Αν εξαιρέσουμε το θέμα του 5G υπάρχει κάτι άλλο που θεωρείς επικίνδυνο?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε το θέμα του 5G υπάρχει κάτι άλλο που θεωρείς επικίνδυνο?

 

Εγγύηση και μηδενική υποστήριξη από το service. Δηλαδή δεν μπορείς να το επισκευάσεις ούτε καν πληρώνοντας.

Πχ σου σπάει η οθόνη. Δεν σου το επισκευάζουν στο επίσημο service ούτε πληρώνοντας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) 4G+ δούλευει κανονικά με (VOLTE - WIFI CALLING) και μέγιστες ταχύτητες! (Cosmote)

 

2) Ελληνικά υπάρχουν κανονικά στις εφαρμογές της Samsung (Camera, Συλλογή,Ημερ/λόγιο) κ.α αν προσθέσεις την Ελληνική Γλώσσα.

και στα settings σε κάποια menu υπάρχουν Ελληνικά όχι σε όλα (υπάρχει τρόπος να γίνουν όλα ελληνικά και τα menu)

 

3) Το 5G για να δουλέψει θέλει να ξεκλειδώσεις τις μπάντες από το menu Service Mode και να αλλάξεις CSC σε Global μπαίνοντας στο modem μέσω εφαρμογής απο PC (Η διαδικασία δεν είναι εύκολη). Επίσης πρέπει να ενεργοποιηθεί η SIM σου από μια πιστοποιημένη συσκευή.

 

4) Εγγύηση δεν υπάρχει αλλά αν χαλάσει η σπάσει πληρώνεις και στο φτιάχνουν και στο επίσημο Service κανονικά δεν ισχύει αυτό που είπε ο φίλος τουλάχιστον στο επίσημο Service Θεσσαλονίκη για Αθήνα δεν ξέρω.

 

5) Όλα δουλεύουν άψογα και γρήγορα το μόνο αρνητικό η εγγύηση.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση και μηδενική υποστήριξη από το service. Δηλαδή δεν μπορείς να το επισκευάσεις ούτε καν πληρώνοντας.

Πχ σου σπάει η οθόνη. Δεν σου το επισκευάζουν στο επίσημο service ούτε πληρώνοντας.

 

1) 4G+ δούλευει κανονικά με (Volte) (Cosmote)

 

2) Ελληνικά υπάρχουν κανονικά στις εφαρμογές της Samsung (Camera, Συλλογή,Ημερ/λόγιο) κ.α

και στα settings σε κάποια menu όχι σε όλα (υπάρχει τρόπος να γίνουν όλα ελληνικά και τα menu)

 

3) Το 5G για να δουλέψει θέλει να ξεκλειδώσεις τις μπάντες από το menu Service Mode και να αλλάξεις CSC σε Global μπαίνοντας στο modem μέσω εφαρμογής. Επίσης πρέπει να ενεργοποιηθεί η SIM σου από μια πιστοποιημένη συσκευή.

 

4) Εγγύηση δεν υπάρχει αλλά αν χαλάσει η σπάσει πληρώνεις και στο φτιάχνουν και στο επίσημο Service κανονικά δεν ισχύει αυτό που είπε ο φίλος τουλάχιστον στο επίσημο Service Θεσσαλονίκη για Αθήνα δεν ξέρω.

 

5) Όλα δουλεύουν άψογα το μόνο αρνητικό η εγγύηση.

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Για την εγγύηση το γνωρίζω και το θεωρώ δεδομένο. Έχω ξαναγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζί.

Ελληνικά δεν χρησιμοποιώ στα μενού ποτέ.

Για το 5G μάλλον θα πρέπει να διαβάσω κάποιον οδηγό για το πως θα το κάνω (αν έχετε κάτι στείλτε).

Πρακτικά δηλαδή, (αν εξαιρέσουμε το 5G) η καρτούλα η Cosmote θα παίζει κανονικά τηλέφωνα και internet, ενώ η Vodafone οχι?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Για την εγγύηση το γνωρίζω και το θεωρώ δεδομένο. Έχω ξαναγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζί.

Ελληνικά δεν χρησιμοποιώ στα μενού ποτέ.

Για το 5G μάλλον θα πρέπει να διαβάσω κάποιον οδηγό για το πως θα το κάνω (αν έχετε κάτι στείλτε).

Πρακτικά δηλαδή, (αν εξαιρέσουμε το 5G) η καρτούλα η Cosmote θα παίζει κανονικά τηλέφωνα και internet, ενώ η Vodafone οχι?

 

τίποτα φίλε με το καλό να σου έρθει να το χαρείς! Για 5G ψάξου στο XDA Developers απλά θέλει προσοχή στα βήματα που κάνεις πρέπει να είσαι σίγουρος γιατί το λάθος μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την συσκευή.

 

Για 4G+ κλήσεις και Internet δεν θα έχεις θέμα 100% με Cosmote, για Vodafone δεν έχω άποψη δεν ξέρω.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το note20 5g όχι το ultra (δε θέλω curved οθόνη), ξέρει κανείς αν εχει διορθωθεί το θέμα με την υπερθέρμανση και υπερκατανάλωση μπαταρίας?

Sorry, που στέλνω αλλά δε βρήκα θέμα για το note 20 5g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το note20 5g όχι το ultra (δε θέλω curved οθόνη), ξέρει κανείς αν εχει διορθωθεί το θέμα με την υπερθέρμανση και υπερκατανάλωση μπαταρίας?

Sorry, που στέλνω αλλά δε βρήκα θέμα για το note 20 5g.

 

Αν και όλα είναι θέμα προσωπικών αναγκών/γούστων, δεν θα κοιτούσα το μικρό. Επίσης η curved (που κι εγώ δεν την συμπαθώ) δεν είναι πλέον τόσο έντονη. Ένα κλικ πριν την flat θα έλεγα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα .... Αν δεν σε ενοχλεί Κ δεν πολυφαίνεται κάνε τα στραβά μάτια Κ μην αναλώνεσαι . Γιατί σίγουρα η επισκευή θα πάει ακριβά.

250 ευρω η οθονη:rolleyes::rolleyes::X:X

Link to comment
Share on other sites

1) 4G+ δούλευει κανονικά με (VOLTE - WIFI CALLING) και μέγιστες ταχύτητες! (Cosmote)

 

2) Ελληνικά υπάρχουν κανονικά στις εφαρμογές της Samsung (Camera, Συλλογή,Ημερ/λόγιο) κ.α αν προσθέσεις την Ελληνική Γλώσσα.

και στα settings σε κάποια menu υπάρχουν Ελληνικά όχι σε όλα (υπάρχει τρόπος να γίνουν όλα ελληνικά και τα menu)

 

3) Το 5G για να δουλέψει θέλει να ξεκλειδώσεις τις μπάντες από το menu Service Mode και να αλλάξεις CSC σε Global μπαίνοντας στο modem μέσω εφαρμογής απο PC (Η διαδικασία δεν είναι εύκολη). Επίσης πρέπει να ενεργοποιηθεί η SIM σου από μια πιστοποιημένη συσκευή.

 

4) Εγγύηση δεν υπάρχει αλλά αν χαλάσει η σπάσει πληρώνεις και στο φτιάχνουν και στο επίσημο Service κανονικά δεν ισχύει αυτό που είπε ο φίλος τουλάχιστον στο επίσημο Service Θεσσαλονίκη για Αθήνα δεν ξέρω.

 

5) Όλα δουλεύουν άψογα και γρήγορα το μόνο αρνητικό η εγγύηση.

 

καλημέρα,

 

μπορείς να δώσεις κάποιο οδηγό ή link για το 3 πως να ενεργοποιηθεί το 5G. Δουλεύει το menu service mode σε android 11 ή πρέπει να πάμε πίσω στη 10;

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το note20 5g όχι το ultra (δε θέλω curved οθόνη), ξέρει κανείς αν εχει διορθωθεί το θέμα με την υπερθέρμανση και υπερκατανάλωση μπαταρίας?

Sorry, που στέλνω αλλά δε βρήκα θέμα για το note 20 5g.

Το απλο 4G που εχω εγω δεν ειχε ποτε θεμα με υπερθερμανση και καταναλωση μπαταριας. Επειδη με ενδιεφερε η μπαταρια πιο πολυ απο την καμερα , και δεν μου αρεσει η curved οθονη το επελεξα και εγω. Η μικροτερη σε ιντσες , αναλυση και refresh rate επιδρα θετικα στην μπαταρια σε σχεση με το ULTRA . Τωρα αν επιλεξεις το 5G σιγουρα θα εχεις και μεγαλυτερες καταναλώσεις απο 4G.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή καταγραφής κλήσεων Cube ACR στο S21 Ultra ( έχω ήδη γράψει στο σχετικό νήμα αλλά δεν έχω πάρει ικανοποιητική απάντηση ) και συγκεκριμένα δεν καταγράφεται ο συνομιλητής ενώ τόσο στο Note20 Ultra αλλά και στο Note10+ που επίσης έχω λειτουργεί άψογα.Υποτίθεται ότι και τα τρία τηλέφωνα έχουν την ίδια έκδοση Android. Θα ήθελα να ξέρω άν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και άν υπάρχει τρόπος να λυθεί.Ευχαριστώ.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την καταγραφή κλήσεων που είναι....το έχει το note 20 ultra;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι είναι τρίτη εφαρμογή από play store.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...