Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα είχε ζελατίνα προστασίας στην οθόνη.

Ζελατίνα πίσω και ζελατίνες στο πάνω και κάτω μεταλλικό πλαίσιο.

 

Αναφερετε το παλληκάρι για το κουτί πως είναι συσκευασμένο.... Αν έχει την ψιλή ζελατίνα εξωτερικά για να ανοίξεις το κουτί ξεσφραγισματος. Εγώ ανέφερα ότι μετά πρέπει να το βρει με ζελατίνα προστασίας της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω η δική μου ταινία... ήταν η μαμησια ανοιχτή... Και είχε άλλη από πάνω.... Και μέσα είχε δαχτυλιες στην πίσω ζελατίνα.... άρα θέλω να καταλήξω μην πήρα ανοιχτή συσκευή για σφραγισμένη.... Και θέλω να δω υγεία μπαταρία αν έχει δουλευτεί.....

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφερετε το παλληκάρι για το κουτί πως είναι συσκευασμένο.... Αν έχει την ψιλή ζελατίνα εξωτερικά για να ανοίξεις το κουτί ξεσφραγισματος. Εγώ ανέφερα ότι μετά πρέπει να το βρει με ζελατίνα προστασίας της οθόνης.

 

Οκ λάθος κατάλαβα. Σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω η δική μου ταινία... ήταν η μαμησια ανοιχτή... Και είχε άλλη από πάνω.... Και μέσα είχε δαχτυλιες στην πίσω ζελατίνα.... άρα θέλω να καταλήξω μην πήρα ανοιχτή συσκευή για σφραγισμένη.... Και θέλω να δω υγεία μπαταρία αν έχει δουλευτεί.....

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από ποιο μαγαζί το αγόρασες αν επιτρέπεται να γνωρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι απ’εξω δεν εχει ζελατινα,μονο ταινια ασφαλειας

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω παρατηρήσει ότι ο χρόνος οθόνης που δείχνει δεν πρέπει να συμβαδίζει με την πραγματικότητα...

 

Εσάς σας φαίνονται σωστές οι μετρήσεις από το μενού μπαταρία?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγω το προηγουμενο που πηρα απο κωτσοβολο παλι το note 10 plus ειχε ζελατινα και το κουτι το κρατησα 10 μερες και το εδωσα και πηρα το 20 σφραγισμενο ηταν απλα δεν ειχε ζελατινα και το θεμα της μπαταριας που δεν ειχε καθολου μεσα ολα τα αλλα ηταν κομπλε και ζελατινα επαμω στο κινητο .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχε αναφερθεί σε κάποιο νήμα ( note 20 ή10) μια εφαρμογή για να ενεργοποιηται η always on display μόνο όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχε αναφερθεί σε κάποιο νήμα ( note 20 ή10) μια εφαρμογή για να ενεργοποιηται η always on display μόνο όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ.

 

aodNotify ;)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχε αναφερθεί σε κάποιο νήμα ( note 20 ή10) μια εφαρμογή για να ενεργοποιηται η always on display μόνο όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ.

 

AOD Notify. Δοκίμασε πρώτα την δωρεάν έκδοση και μετά προχώρα αν θες στην πληρωμή

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε update Μαρτίου 166 mb!

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιείται το 5G σε Snapdragon αν βάλεις την κάρτα σιμ σε άλλη συσκευή 5G (πχ Note 20 exynos κτλ.) και στείλεις μήνυμα από αυτή. όταν την ξαναβάλεις στο snapdragon το 5g ενεργοποιείται.

 

Δεν παίζει αυτό που λες.

Το δοκίμασα.

 

Εχω και τα δύο νοτε και στο snapdragon με κόσμοτε δεν φέρνει 5g

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό που λες.

Το δοκίμασα.

 

Εχω και τα δύο νοτε και στο snapdragon με κόσμοτε δεν φέρνει 5g

 

Φίλε χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος έχω διαβάσει όταν πρώτο βγήκε η συσκευή ότι η συσκευή με Snapdragon δεν υποστηρίζει στην Ελλάδα την μπάντα του 5g παίζει σε άλλη συχνότητα . Έχουν αναφέρει ορισμένα παιδιά ότι θέλει ξεκλείδωμα αλλά δεν γνωρίζω τον τρόπο. Ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος,απλα αυτά είχα διαβάσει γιατί με ενδιέφερε η συσκευή Κ μένα με Snapdragon

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε τα χαζά.

N20U ξεκλειδώνει μόνο του μέσα στη τσέπη και αρχίζει να πληκτολογεί διάφορα.

Σας έχει συμβεί;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε τα χαζά.

 

N20U ξεκλειδώνει μόνο του μέσα στη τσέπη και αρχίζει να πληκτολογεί διάφορα.

 

Σας έχει συμβεί;

Οχι. Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει την λειτουργία να είναι ξεκλείδωτο όταν είναι πάνω στο σώμα σου . Ρυθμίσεις, smart lock , on body detection.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι....και γω μιας βδομάδας κάτοχος του note 20 ultra.... πόσο πρέπει να έχω οθόνη λειτουργίας μπαταρία.... Και τα υπόλοιπα...;;;; Σε μια καινούργια συσκευή υποτίθεται..... Sot και τα λεγόμενα....

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε τα χαζά.

N20U ξεκλειδώνει μόνο του μέσα στη τσέπη και αρχίζει να πληκτολογεί διάφορα.

Σας έχει συμβεί;

Εμένα ξαφνικά ανοίγει "κατά το ήμισυ" θα μπορούσα να πω.Δηλαδή ξαφνικά βγαίνει μεν μαύρη οθόνη,αλλά φαίνονται η πάνω γραμμή με τα λευκά εικονιδιάκια και νομίζω κάτι λίγο στην κάτω πλευρά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω το παραξενο μου: ξαφνικα σημερα ειδα μια οριζοντια γραμμη στην μεση της οθονης..ειναι τοσο ανεπαισθητη που στην αρχη νομιζα οτι ηταν καλωδιο της ΔΕΗ μιας και η φωτογραφια ειχε καμποσα καλωδια..ειναι πολυ αμυδρη..φαινετε μονο στο ασπρο φοντο...το τηλεφωνο δεν εχει πεσει ποτε παντα σε θηκη...τι σ@@@τα μπορει να εχει συμβει...βεβαια τι να μου πειτε και σεις..απλα τον πονο μου γραφω...Μονοδρομος το σερβις αλλα φοβαμαι μην μου πουν καμμια μ@@@@κια και δεν το περασουν απο εγγυηση:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή σαρακοστή.

Έχω συνδεμένα σε note 20 ultra ένα Huawei gt 2 pro μόνιμα και 2 Bluetooth ακουστικά που ποτε συνδέω το ένα πότε το άλλο.

Galaxy buds pro και ένα plantronics edge.

 

Όταν λοιπόν έχω συνδεμένα τα galaxy buds ας πούμε, και πάω να κάνω κλήση, ο ήχος μένει στο τηλέφωνο.

Για να πάει στα ακουστικά εν ώρα κλήσης πρέπει να πατήσω το εικονίδιο Bluetooth και να περάσω τον ήχο στα buds.

 

Γίνετε να μην κάνω αυτή τη διαδικασία συνέχεια?

Δηλαδή ενώ είναι συνδεμένα τα ακουστικά ο ήχος κλήσης να πηγαίνει αυτόματα στα ακουστικά?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω το παραξενο μου: ξαφνικα σημερα ειδα μια οριζοντια γραμμη στην μεση της οθονης..ειναι τοσο ανεπαισθητη που στην αρχη νομιζα οτι ηταν καλωδιο της ΔΕΗ μιας και η φωτογραφια ειχε καμποσα καλωδια..ειναι πολυ αμυδρη..φαινετε μονο στο ασπρο φοντο...το τηλεφωνο δεν εχει πεσει ποτε παντα σε θηκη...τι σ@@@τα μπορει να εχει συμβει...βεβαια τι να μου πειτε και σεις..απλα τον πονο μου γραφω...Μονοδρομος το σερβις αλλα φοβαμαι μην μου πουν καμμια μ@@@@κια και δεν το περασουν απο εγγυηση:mad:

 

Προτού το πας για σέρβις δεν κάνεις μια επαναφορά εγοστασιακων ρυθμίσεων μήπως Κ είσαι τυχερός; υπάρχει περίπτωση να το βάζεις κωλοτσεπη Κ το πιεσες;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά μια βδομάδα με το νοτελι...κάνω αλλαγή στην κάμερα από FHD σε UHD...60.... Και έκανε επανεκκίνηση από μόνο του.... γιατί αυτή η αναλαμπή;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά μια βδομάδα με το νοτελι...κάνω αλλαγή στην κάμερα από FHD σε UHD...60.... Και έκανε επανεκκίνηση από μόνο του.... γιατί αυτή η αναλαμπή;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν στο κάνει συνέχεια σίγουρα υπαρχει πρόβλημα , αν στο έκανε μία φορά ήταν τυχαίο γεγονός Κ δεν χρειάζεται να ασχοληθείς παραπέρα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...